Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A két nagy műanyag mittoménmi azok csatik, az ülés alatt csak a másik oldalra mennek át kábelek, max. a kézifék visszajelző áll meg középen, meg az ülésfűtésé. A szürke vége akár lehet az ajtógombnál is ami a belső világítást kapcsolja, vagy mehet a hátsó kapaszkodós világításhoz, vagy ha nincs a csatijához.A kárpit alatt nekem is csurom víz volt az a szürke szivacsszerű, most kasztnizáskor kiszedtem őket kiszárítani.

Fogy a karpit a kocsiban... Ahogy korabban irtam, ugy tunik a belso vilagitas ket kritikus (piros-szurke) vezeteke bal kuszob

alol a jobb kuszob fele tart.

15 zsinor megy megy be a bal oldalon, jobb oldalon 9 jon ki. Valami nagy buli lehet kozepen.

Megprobaltam osszeparositani oket szinuk alapjan: jobb oldalon 3 piros, 1 szurke, 1 barna, es

1 barna-feherrel tobb van. Nincs hatso kapaszkodos vilagitasom, sem ules futesem sem.

Most jon az, hogy tuvel elkezdem vampirkodni a szurkeket, es nezem, hogy ki-kivel van, ha valaki meg nem mondja, hogy

hova kapcsolodik a belso vilagitas fold oldala eloszor...

Link to comment
Megosztás:

Fogy a karpit a kocsiban... Ahogy korabban irtam, ugy tunik a belso vilagitas ket kritikus (piros-szurke) vezeteke bal kuszob

alol a jobb kuszob fele tart.

15 zsinor megy megy be a bal oldalon, jobb oldalon 9 jon ki. Valami nagy buli lehet kozepen.

Megprobaltam osszeparositani oket szinuk alapjan: jobb oldalon 3 piros, 1 szurke, 1 barna, es

1 barna-feherrel tobb van. Nincs hatso kapaszkodos vilagitasom, sem ules futesem sem.

Most jon az, hogy tuvel elkezdem vampirkodni a szurkeket, es nezem, hogy ki-kivel van, ha valaki meg nem mondja, hogy

hova kapcsolodik a belso vilagitas fold oldala eloszor...

De lehet hogy azokhoz is van kivezetve, csak nincs a végén semmi, csak lóg a csati az oszlopban valahol :)

Link to comment
Megosztás:

Fogy a karpit a kocsiban... Ahogy korabban irtam, ugy tunik a belso vilagitas ket kritikus (piros-szurke) vezeteke bal kuszob

alol a jobb kuszob fele tart.

15 zsinor megy megy be a bal oldalon, jobb oldalon 9 jon ki. Valami nagy buli lehet kozepen.

Megprobaltam osszeparositani oket szinuk alapjan: jobb oldalon 3 piros, 1 szurke, 1 barna, es

1 barna-feherrel tobb van. Nincs hatso kapaszkodos vilagitasom, sem ules futesem sem.

Most jon az, hogy tuvel elkezdem vampirkodni a szurkeket, es nezem, hogy ki-kivel van, ha valaki meg nem mondja, hogy

hova kapcsolodik a belso vilagitas fold oldala eloszor...

Az, hogy nincs kapaszkodóvilágítás, ülésfűtés még nem jelenti azt, hogy nincs kikábelezve, főleg ha 96 előtti az autód.

Ha megtaláltad a szürke kupacot akkor bökj bele tűvel valamelyikbe és nézd meg megjelenik-e rajta a test ajtónyitáskor. Ha igen akkor a lámpa és a kupac közötti vezeték a ludas. Elölről ide 3 vezeték csatlakozik: lámpaszál, tomp.kapcsolója, bal első ajtóérintkező. Ezeket egyenként tudod ellenőrizni ha szétszeded a szürke kupacot. Ide szokták csatlakoztatni az utólagos riasztó ajtókapcsolóját is, lehet csak az szivat....

Link to comment
Megosztás:

Nekem már volt hasonló esetem régebben, és csak valami pillanatnyi elmezavar lehetett. nekem a vészvillogó üzemeltetése rendbehozta az indexet. Egy próbát megér!

Köszönöm a segitséget. A vészvillogó észheztéritette az indexrelét, mostmár működik rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Csak fénykürt nincs. Úgy szoktam jelezni, hogy kapcsolgatom a tompítottat, meg a fényszórót ide-oda...

:D

Háát... nemtom. Én cseréltem fényváltókart, de az azért volt mert akkor is bevillant ha csak egy kátyún mentem át. :)

Hali!

Olyan kérdésem lenne h utólag beszerelt pótféklámpát mire kössem rá?

Az indexre kötve elég hülyén nézne ki :D :)

Link to comment
Megosztás:

De sok poéngyáros jár ide...

Köszi a sok segítséget...

Most komolyan. A féklámpára. Az egyik hátsó féklámpának a csatlakozójától simán 2 szálon felhúzod, átküldöd a csomagtartó ajtóba az átvezetőn, és ottvagy. Simán a hátsó lámpatesttől, a féklámpától lehet odavinni. Ádám nem viccből mondta a féklámpát. :) Ne sértődj már meg ilyen könnyen :)

Link to comment
Megosztás:

Most komolyan. A féklámpára. Az egyik hátsó féklámpának a csatlakozójától simán 2 szálon felhúzod, átküldöd a csomagtartó ajtóba az átvezetőn, és ottvagy. Simán a hátsó lámpatesttől, a féklámpától lehet odavinni. Ádám nem viccből mondta a féklámpát. :) Ne sértődj már meg ilyen könnyen :D

Nem sértődtem meg :)

De a féklámpánan nincs külön csatlakozója!Egy csatlakozó van, azon megy az összes vezeték.Igy nem vágom mire kössem rá!

Link to comment
Megosztás:

Nem sértődtem meg :)

De a féklámpánan nincs külön csatlakozója!Egy csatlakozó van, azon megy az összes vezeték.Igy nem vágom mire kössem rá!

Persze, egy csatlakozója van az egész lámpatestnek, de ki lehet választani hogy melyik drótok mennek a féklámpához. Azt kell "megcsapolni" és kész :)

Link to comment
Megosztás:

Abban a csatiban a fekete/sárga vezetékre az egyik szálat. A másikat testre.

Amúgy az ilyen vezetékeléseknél a test mindíg a kasztni ugye? :) ( bocsesz ha nagyon primitív a kérdés nagyon nem értek az elektromos cucmókhoz :) uncsim tanul győrben a SZE-n villamosmérnökin, Ő csinálja mindíg nekem az ilyeneket )

Link to comment
Megosztás:

Igen. Csak fénykürt nincs. Úgy szoktam jelezni, hogy kapcsolgatom a tompítottat, meg a fényszórót ide-oda...

:D

Gyanítom, hogy kapcsoló cserés, mivel ugyanazon áramkörről kapja a villanyt a fénykürt része, ahonnan a tompított kapcsoló is. 80A-s maxi biztosítékra van direktbe kötve, de kétlem hogy az kiment volna (fél autó nem működne és nem a motorra gondolok).

Háát... nemtom. Én cseréltem fényváltókart, de az azért volt mert akkor is bevillant ha csak egy kátyún mentem át. :)

Nálam is ez volt. Rájöttem, hogy utángyártott kapcsolók voltak, amik így meghaltak 1-2 éven belül, így szereztem gyári bontottat és mint az álom. Finomabban is kapcsol... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.