Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

hali. neke egy olyan probléma jelentkezett ma az autón (1,4 60LE) hogy ha beindítom nem alszik el a töltés lámpa, de ha adok neki 1-2 nagyobb gázt, akkor elalszik és úgy is marad utánna. Tudja valaki mi lehet a probléma?

Mérjél feszültséget az akksi saruin, járó motornál, emelve a fordulatszámot, meglátod a fesz. növekedésen , hogy tényleg csak gázra jön meg a töltés, vagy csak a visszajelző lámpa szórakozik veled.

Link to comment
Megosztás:

Honnan és milyen ledet érdemes szerezni, hogy a lehető legjobb eredményt érjem el a km óránál? Csak a gyári helyére szeretnék berakni ledet, hogy ne kelljen gyakran cserélgetni.

A mezei "betekerős" ledek, még csiszoltan is elég kárcsúnak bizonyultak nálam. :) Lásd :23867-20100327-xu6e4K.jpg

Valaki próbálkozott, még betekerősben, valami speckó LED-el úgy emlékszem, de aztán jól nem küldött képet róla :D

Link to comment
Megosztás:

A mezei "betekerős" ledek, még csiszoltan is elég kárcsúnak bizonyultak nálam. :) Lásd Valaki próbálkozott, még betekerősben, valami speckó LED-el úgy emlékszem, de aztán jól nem küldött képet róla :D

Nekem viszont egész jó lett a sima csiszolt fejű leddel a gyári helyekre. Most vágott fejű van benne, az nem olyan szép.

Ez még a régi csiszolt fejű:

332398.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem viszont egész jó lett a sima csiszolt fejű leddel a gyári helyekre. Most vágott fejű van benne, az nem olyan szép.

Ez még a régi csiszolt fejű:

Hi!

A "Motor" topicból jövök át, ez már OFF lenne ott. :)

Amint írtam, kicseréltem kék extra fényes LED-ekre a műszeregység izzóit, illetve a TID-ét is. A műszeregységgel teljesen elégedett vagyok, ellenben akadt egy kis gond a TID-del. A fényerő kiváló, jól látható minden karakter, de néha el-eltűnik a kijelző tartalma egy pillanatra. A felső gombbal bekapcsolom a világítását, majd a helyzetjelzőt kapcsolva kialszik a TID (ekkor ugye csak halványodnia kellene). A két gomb egyszerre történő nyomásával hibakódot is adott: F12 és F171. Azóta újra kiszedtem a helyéről, majd visszaépítés után már nem adja a hibákat, de továbbra is villódzik néha. Valószínűleg nem szereti a LED-et a TID áramköre. Van erre valami megoldás? Nem szeretnék újra izzót tenni a TID-be.

Köszi!

dms6k44atljihusde0.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A "Motor" topicból jövök át, ez már OFF lenne ott. :)

Amint írtam, kicseréltem kék extra fényes LED-ekre a műszeregység izzóit, illetve a TID-ét is. A műszeregységgel teljesen elégedett vagyok, ellenben akadt egy kis gond a TID-del. A fényerő kiváló, jól látható minden karakter, de néha el-eltűnik a kijelző tartalma egy pillanatra. A felső gombbal bekapcsolom a világítását, majd a helyzetjelzőt kapcsolva kialszik a TID (ekkor ugye csak halványodnia kellene). A két gomb egyszerre történő nyomásával hibakódot is adott: F12 és F171. Azóta újra kiszedtem a helyéről, majd visszaépítés után már nem adja a hibákat, de továbbra is villódzik néha. Valószínűleg nem szereti a LED-et a TID áramköre. Van erre valami megoldás? Nem szeretnék újra izzót tenni a TID-be.

Köszi!

Igazából nekem nem ledek vannak a TUD-ben hanem karácsonyfaizzók. Ha arra gyanakszol, hoyg a TID-nem szereti a ledet, megpróbálhatsz a szivargyujtótól oda vinni 12V-ot, ott van alatta. Ráforrasztod a betekerős izzóra polaritás helyesen, szigetelőszallag darabkával meg elszigeteled a kontaktokat a TID-fóliájától. Vagy valami hasonló. Persze gyujtáson már világítani fog.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

A "Motor" topicból jövök át, ez már OFF lenne ott. :)

Amint írtam, kicseréltem kék extra fényes LED-ekre a műszeregység izzóit, illetve a TID-ét is. A műszeregységgel teljesen elégedett vagyok, ellenben akadt egy kis gond a TID-del. A fényerő kiváló, jól látható minden karakter, de néha el-eltűnik a kijelző tartalma egy pillanatra. A felső gombbal bekapcsolom a világítását, majd a helyzetjelzőt kapcsolva kialszik a TID (ekkor ugye csak halványodnia kellene). A két gomb egyszerre történő nyomásával hibakódot is adott: F12 és F171. Azóta újra kiszedtem a helyéről, majd visszaépítés után már nem adja a hibákat, de továbbra is villódzik néha. Valószínűleg nem szereti a LED-et a TID áramköre. Van erre valami megoldás? Nem szeretnék újra izzót tenni a TID-be.

Köszi!

http://kepkezelo.com/images/dms6k44atljihusde0.jpg

Szép lett :D A TID szerintem nem a LED-re allergiás, hanem valami kontakt baja lesz, úgy gondolom. ;) Nekem a TID-en belüli panelen, az alkatrészek lábai már ki voltak töredezve a forrasztásnál, és akkor csinált különböző hülyeségeket. Érdemes lenne megnézni, átforrasztani, meg a csatlakozót is megmozgatni hogy mizujs vele. Nekem LED-es a TID-em, volt benne több féle is, és egyikkel sem volt ilyen probléma. Előtte meg a sima izzókal is volt a forrasztások miatt ;)

Link to comment
Megosztás:

Hali! nekem is ezt csinálta miután kiszedtem néha még a dátumbeállítást is elfelejtette! Kiszedtem működés közben mozgattam a csatlakozót és akkor is csinálta volt nekem az autóban 1 kisméretű bizti az pont beillett a csatlakozó közé és a TID hátsó műanyag burkolata közé pont 1 kicsit megnyomta oldalra a csatit és azóta nekem jól érintkezik azóta nem ment el. :)

Link to comment
Megosztás:

Hali! nekem is ezt csinálta miután kiszedtem néha még a dátumbeállítást is elfelejtette! Kiszedtem működés közben mozgattam a csatlakozót és akkor is csinálta volt nekem az autóban 1 kisméretű bizti az pont beillett a csatlakozó közé és a TID hátsó műanyag burkolata közé pont 1 kicsit megnyomta oldalra a csatit és azóta nekem jól érintkezik azóta nem ment el. :)

A nullázódás nekem is volt, a hátsó nagy csati volt kontakthibás. Kicsit feszegettem a lábakat, azóta jó.

Link to comment
Megosztás:

Vki tudna adni linket, hogy honnan és milyen típusú ledet rendelt? Sztem én maradok a fehérnél. A mutatók színét meg lehet változtatni izzócserés módszerrel? vagy vmit mókolni kell?Olyan kéne, amihez nem kell ellenállást forrsztgatni.

A gőz az hogy a gyári helyre berakott cucc, az direktbe világítja a mutatókat. Ha a mutató színével szeretnél bűvészkedni akkor külön háttérvilágítást kell csinálni ami már mókolósabb. Ezesetben körbe kell sötétíteni a gyári helyre tett LED-eket, hogy az a háttérre ne világítson, csak a mutatókra, és a hátteret más módon belőni. Tettem már képeket arról hogy én hogy alkottam meg. Most ahogy nézem Tibbi megoldását, lehet hogy beletörődtem volna a háttérszínű mutatókba is. Az sokkal egyszerűbb :)

Link to comment
Megosztás:

Vki tudna adni linket, hogy honnan és milyen típusú ledet rendelt? Sztem én maradok a fehérnél. A mutatók színét meg lehet változtatni izzócserés módszerrel? vagy vmit mókolni kell?Olyan kéne, amihez nem kell ellenállást forrsztgatni.

Én innen rendeltem.Ellenállás kell hozzá, hazavágja a 12-14Volt. Vannak készen kapható betekerős ledek, de drágák, meg allulméretezett bennük az ellenállás, ezért állítólag nem hosszú életüek. A mutatók szinesítéséhez külön ledet kell tenni a tövükhöz.

Link to comment
Megosztás:

Szép lett :) A TID szerintem nem a LED-re allergiás, hanem valami kontakt baja lesz, úgy gondolom. :D Nekem a TID-en belüli panelen, az alkatrészek lábai már ki voltak töredezve a forrasztásnál, és akkor csinált különböző hülyeségeket. Érdemes lenne megnézni, átforrasztani, meg a csatlakozót is megmozgatni hogy mizujs vele. Nekem LED-es a TID-em, volt benne több féle is, és egyikkel sem volt ilyen probléma. Előtte meg a sima izzókal is volt a forrasztások miatt ;)

Köszi!

A TID még "újszerű" belülről, szerintem még sose volt szétszedve, legalábbis 4,5 éves kora óta biztosan nem (azóta van nálam). Remélhetőleg valóban csak valami kontakthiba van a dolog mögött, és mégse a LED okozza a gondot. A középkonzol ledesítése még ezután következik, az is kék lesz. Azt viszont sajnálom, hogy a rádió (Alpine cde 9843) sárgán világít, de túl jó ahhoz, hogy csak emiatt megváljak tőle. ;)

Link to comment
Megosztás:

A gőz az hogy a gyári helyre berakott cucc, az direktbe világítja a mutatókat. Ha a mutató színével szeretnél bűvészkedni akkor külön háttérvilágítást kell csinálni ami már mókolósabb. Ezesetben körbe kell sötétíteni a gyári helyre tett LED-eket, hogy az a háttérre ne világítson, csak a mutatókra, és a hátteret más módon belőni. Tettem már képeket arról hogy én hogy alkottam meg. Most ahogy nézem Tibbi megoldását, lehet hogy beletörődtem volna a háttérszínű mutatókba is. Az sokkal egyszerűbb :)

Valóban nagyon egyszerű volt az átalakítás. A gyári izzókat kiszedtem a műanyag foglalatból, levágtam a két fém érintkezőről az izzó vezetékeit, majd mindkét érintkezőre tettem egy kis ónt, és úgy toltam vissza őket a foglalatba. A LED pozitív lábára ráforrasztottam egy 510 OHM-os ellenállást, kb. 5 mm-rel a LED alatt. A műanyag foglalatok alját kinyitottam, hogy kiférjenek a lábak. Méretre vágás után visszahajlítottam a lábakat a két fém érintkezőre, majd odaforrasztottam őket. Végül (bár akár hamarabb is lehet, de így jó fogás esett rajtuk)megcsiszoltam a ledeket, és kész is.

Minimális anyagi befektetést igényelt (6db LED, 10db ellenállás összesen 560 FT), az eredmény is igen meggyőző, persze lehet ennél sokkal profibb módon is csinálni. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

A TID még "újszerű" belülről, szerintem még sose volt szétszedve, legalábbis 4,5 éves kora óta biztosan nem (azóta van nálam). Remélhetőleg valóban csak valami kontakthiba van a dolog mögött, és mégse a LED okozza a gondot. A középkonzol ledesítése még ezután következik, az is kék lesz. Azt viszont sajnálom, hogy a rádió (Alpine cde 9843) sárgán világít, de túl jó ahhoz, hogy csak emiatt megváljak tőle. :D

Enyém ilyen lett, 5 chippes kék ledekkel. :)

dsc02025.jpgdsc02026.jpg

Link to comment
Megosztás:

És ugye a tiednél sem lehet fényerőt állítani?

Nem zavaró, ilyen fényesen? (Vagy csak a képen tűnik ilyennek?)

Valóban nagyon egyszerű volt az átalakítás. A gyári izzókat kiszedtem a műanyag foglalatból, levágtam a két fém érintkezőről az izzó vezetékeit, majd mindkét érintkezőre tettem egy kis ónt, és úgy toltam vissza őket a foglalatba. A LED pozitív lábára ráforrasztottam egy 510 OHM-os ellenállást, kb. 5 mm-rel a LED alatt. A műanyag foglalatok alját kinyitottam, hogy kiférjenek a lábak. Méretre vágás után visszahajlítottam a lábakat a két fém érintkezőre, majd odaforrasztottam őket. Végül (bár akár hamarabb is lehet, de így jó fogás esett rajtuk)megcsiszoltam a ledeket, és kész is.

Minimális anyagi befektetést igényelt (6db LED, 10db ellenállás összesen 560 FT), az eredmény is igen meggyőző, persze lehet ennél sokkal profibb módon is csinálni. ;)

És a tiednél működik a fényerőállítás? :D

Link to comment
Megosztás:

És ugye a tiednél sem lehet fényerőt állítani?

Nem zavaró, ilyen fényesen? (Vagy csak a képen tűnik ilyennek?)

És a tiednél működik a fényerőállítás? :D

Nem zavaró, de minek a fényerő állítás? :) Az egy chippes leddel nappal nem láttam a fedélzeti kompjúter kijelzését, ezzel már látom napfényben is. Nem zavaró, szerintem. Nekem így jó. ;) Amúgy a képen látszik erősnek. Pl a fényképezőgépen látszik, hogy ott egy piros led a fordulatszám mérő piros részénél. Szépen látszik a led, de valóságban nem látszik. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem zavaró, de minek a fényerő állítás? :) Az egy chippes leddel nappal nem láttam a fedélzeti kompjúter kijelzését, ezzel már látom napfényben is. Nem zavaró, szerintem. Nekem így jó. ;) Amúgy a képen látszik erősnek. Pl a fényképezőgépen látszik, hogy ott egy piros led a fordulatszám mérő piros részénél. Szépen látszik a led, de valóságban nem látszik. ;)

Értem, köszi a választ! :P

Nem is a nappali fényre gondoltam, hanem hogy éjszaka nem zavaró-e?

Nekem a Fabiában a CD-s cucc sajna ilyen, zavaró, túl erős a fénye... :D

Link to comment
Megosztás:

És ugye a tiednél sem lehet fényerőt állítani?

Nem zavaró, ilyen fényesen? (Vagy csak a képen tűnik ilyennek?)

És a tiednél működik a fényerőállítás? :D

Nekem van fényerőállítás, szűkebb határok között mint az izzókkal. De mindig maxra tekerve megy egyébként. Nem zavaró :)

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszi a választ! ;)

Nem is a nappali fényre gondoltam, hanem hogy éjszaka nem zavaró-e?

Nekem a Fabiában a CD-s cucc sajna ilyen, zavaró, túl erős a fénye... :)

Éjszaka sincs vele semmi probléma. Haverom sem reklamált érte, pedig ő már sokat vezette a kocsimat. ;) Invictus is ült már a bal 1-ben, de nem tudom hogy neki erről mi a véleménye. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem van fényerőállítás, szűkebb határok között mint az izzókkal. De mindig maxra tekerve megy egyébként. Nem zavaró :)

Tehát úgy kell megválasztani az izzókat, hogy az ne legyen zavaró max-on sem. Értem! ;)

Éjszaka sincs vele semmi probléma. Haverom sem reklamált érte, pedig ő már sokat vezette a kocsimat. ;) Invictus is ült már a bal 1-ben, de nem tudom hogy neki erről mi a véleménye. :D

Engem ez tartott eddig csak vissza az egész ledezés dologtól, hogy nem lesz-e nagyon zavaró...

De ezek szerint akkor nem. Szuper, keresek a közelben valami led-es boltot, és megveszem ami kell, aztán haverral bemókoljuk. :P

Kössz az infókat fiúk! ;)

Link to comment
Megosztás:

Tehát úgy kell megválasztani az izzókat, hogy az ne legyen zavaró max-on sem. Értem! :)

Engem ez tartott eddig csak vissza az egész ledezés dologtól, hogy nem lesz-e nagyon zavaró...

De ezek szerint akkor nem. Szuper, keresek a közelben valami led-es boltot, és megveszem ami kell, aztán haverral bemókoljuk. :D

Kössz az infókat fiúk! ;)

Igazából ha a csak a gyári izzó helyekre teszel ledeket, akkor inkább gyengécske, mint zavaróan erős. És egy kicsit lehet halványítani a fényerő szabályozóval.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.