Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

üdv

vettem az astrámba sony cd-s autórádiót. passzol bele minden király, csak van 1 gond. kiveszem a kulcsot elfelejt mindent amit beállítok rajta. más kocsiban meg jó. vezeték felcserélésel meg lehet oldani?

Szia. Igen. Az állandó és a gyújtáskapcsolt tápot fel kell cserélni a csatiban.

Link to comment
Megosztás:

aha. és azt hogyan különböztetem meg? :)

Raktál rá csatit vagy az opeles gyári csatiba van bedugva? Ha van rajta másik csati akkor a piros zsinórt cseréld fel a sárgával, ha nem akkor meg a piros zsinórt cseréld fel a piros fehérrel ( ha jól emléxem) és működni fog. De addig ne nyújt hozzá amig valaki meg nem erősiti, mert nem emléxem pontosan a szinére.

Link to comment
Megosztás:

Raktál rá csatit vagy az opeles gyári csatiba van bedugva? Ha van rajta másik csati akkor a piros zsinórt cseréld fel a sárgával, ha nem akkor meg a piros zsinórt cseréld fel a piros fehérrel ( ha jól emléxem) és működni fog. De addig ne nyújt hozzá amig valaki meg nem erősiti, mert nem emléxem pontosan a szinére.

gyári csatlakozó van

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is autórádió problémám van.

Egy matuzsálem van a kocsimban (Astra F-ben). Clarion ARB 1371R még kazettás.

A kijelzője nagyon gyengén világít. Állítási lehetőséget nem találok, használatim nincs hozzá.

Ez vót az autóban mikor vettem. Gyári csatlakozóval van bekötve. Amikor bekapcsolom, akkor az autó kijelzőjénél az óra és a kinti hőmérséklet közötti résznél, eltűnik a dátum. Ha be van kapcsolva a rádió, akkor ott ott nem jelez ki semmit. Olvastam, hogy ilyenkor esetleg ez venné át az autórádió kijelzőjének a szerepét? Mert nekem nem.

Lehet, hogy csak egyszerűen xar? Ötlet?

Előre is köszönöm.

Nem tudom mit jelent baloldalt felül a "satellite key" műholdas kulcs? Az egy fix gombutánzat, nem lehet nyomogatni.

image3156.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is autórádió problémám van.

Egy matuzsálem van a kocsimban (Astra F-ben). Clarion ARB 1371R még kazettás.

A kijelzője nagyon gyengén világít. Állítási lehetőséget nem találok, használatim nincs hozzá.

Ez vót az autóban mikor vettem. Gyári csatlakozóval van bekötve. Amikor bekapcsolom, akkor az autó kijelzőjénél az óra és a kinti hőmérséklet közötti résznél, eltűnik a dátum. Ha be van kapcsolva a rádió, akkor ott ott nem jelez ki semmit. Olvastam, hogy ilyenkor esetleg ez venné át az autórádió kijelzőjének a szerepét? Mert nekem nem.

Lehet, hogy csak egyszerűen xar? Ötlet?

Előre is köszönöm.

Nem tudom mit jelent baloldalt felül a "satellite key" műholdas kulcs? Az egy fix gombutánzat, nem lehet nyomogatni.

http://www.operaball.eu/index_elemei/image3156.jpg

Sztem a kijelzést csak a gyári rádiókkal tudja. Azt viszont meg lehet oldani, hogy maradjon a dátum mikor bekapcsold. Csak a TID (ez a kijelző) valamelyik csatlakozópontját kell kikötni. Hogy melyiket azt majd az okosok megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ, de a fő problémám nem az, hogy a dátum nem látszik a központi kijelzőn, hanem, hogy kigúvad az ember szempárja, ha meg szeretné tudni, hogy éppen melik csatorna megy a rádióban. (Vagy megvárom, míg önreklámként bemondják időnként.)

Azt szeretném tudni, hogy vajon a rádió kijelzője rossz-e, vagy valami rosszul lett bekötve, esetleg kontakthiba?

Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ, de a fő problémám nem az, hogy a dátum nem látszik a központi kijelzőn, hanem, hogy kigúvad az ember szempárja, ha meg szeretné tudni, hogy éppen melik csatorna megy a rádióban. (Vagy megvárom, míg önreklámként bemondják időnként.)

Azt szeretném tudni, hogy vajon a rádió kijelzője rossz-e, vagy valami rosszul lett bekötve, esetleg kontakthiba?

Sztem ha nem gyári a rádió akkor enm fogod tudni kitenni a kijelzőre a rádióadó nevét.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is autórádió problémám van.

Egy matuzsálem van a kocsimban (Astra F-ben). Clarion ARB 1371R még kazettás.

A kijelzője nagyon gyengén világít. Állítási lehetőséget nem találok, használatim nincs hozzá.

Ez vót az autóban mikor vettem. Gyári csatlakozóval van bekötve. Amikor bekapcsolom, akkor az autó kijelzőjénél az óra és a kinti hőmérséklet közötti résznél, eltűnik a dátum. Ha be van kapcsolva a rádió, akkor ott ott nem jelez ki semmit. Olvastam, hogy ilyenkor esetleg ez venné át az autórádió kijelzőjének a szerepét? Mert nekem nem.

Lehet, hogy csak egyszerűen xar? Ötlet?

Előre is köszönöm.

Nem tudom mit jelent baloldalt felül a "satellite key" műholdas kulcs? Az egy fix gombutánzat, nem lehet nyomogatni.

http://www.operaball.eu/index_elemei/image3156.jpg

Elvágod/kikötöd a kijelző (TID) piros/szürke szálát, ha minden igaz a rádió csati 7-es lábán lesz.... Én is kikötöttem, és azóta nem kapcsolja ki a magnó ezt a funkciót! :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Kösz a választ, értem, mire gondolsz. Ma kivettem a rádiót, és ez a kábel (piros-szürke) már el volt vágva egyszer, úgy van összesodorva a két vezetékvég, és szigszalag rajta. Tehát ez a funkció már ki volt iktatva vagy ennél, vagy egy előzó rádiónál is, vagy csak próbálkoztak vele, és visszakötötték.

A kérdésem viszont továbbra is az, hogy vajon ha kikötöm a piros-szürke vezetéket akkor erősebben fog világítani a rádió kijelzője, vagy más valami a hibás?

Mert O.K. hogy kikötömk, és látni fogom a központi kijelzőn, hogy hányadika van.

Ettől valószínűleg szétárad majd a nyugalom a testemben. De a rádió kijelzője?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Kösz a választ, értem, mire gondolsz. Ma kivettem a rádiót, és ez a kábel (piros-szürke) már el volt vágva egyszer, úgy van összesodorva a két vezetékvég, és szigszalag rajta. Tehát ez a funkció már ki volt iktatva vagy ennél, vagy egy előzó rádiónál is, vagy csak próbálkoztak vele, és visszakötötték.

A kérdésem viszont továbbra is az, hogy vajon ha kikötöm a piros-szürke vezetéket akkor erősebben fog világítani a rádió kijelzője, vagy más valami a hibás?

Mert O.K. hogy kikötömk, és látni fogom a központi kijelzőn, hogy hányadika van.

Ettől valószínűleg szétárad majd a nyugalom a testemben. De a rádió kijelzője?

Az nem. Csak, hogy megnyugodjál.

Link to comment
Megosztás:

Elvágod/kikötöd a kijelző (TID) piros/szürke szálát, ha minden igaz a rádió csati 7-es lábán lesz.... Én is kikötöttem, és azóta nem kapcsolja ki a magnó ezt a funkciót! :)

Nekem meg Pioneer rádió lett beszerelve a gyári helyére és nálam is így van hogy ha nem megy a rádió írja az időt,dátumot,hőmérsékletet de ha bekapcsolom a rádiót akkor leveszi a dátumot és csak az idő és a hőmérséklet van. Akkor ha én is elvágnám a piros/szürke szálat akkor menet közben már írná a dátumot is? a piros/szürke az egy szál vagy két külön szál?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Kösz a választ, értem, mire gondolsz. Ma kivettem a rádiót, és ez a kábel (piros-szürke) már el volt vágva egyszer, úgy van összesodorva a két vezetékvég, és szigszalag rajta. Tehát ez a funkció már ki volt iktatva vagy ennél, vagy egy előző rádiónál is, vagy csak próbálkoztak vele, és visszakötötték.

A kérdésem viszont továbbra is az, hogy vajon ha kikötöm a piros-szürke vezetéket akkor erősebben fog világítani a rádió kijelzője, vagy más valami a hibás?

Mert O.K. hogy kikötöm, és látni fogom a központi kijelzőn, hogy hányadika van.

Ettől valószínűleg szétárad majd a nyugalom a testemben. De a rádió kijelzője?

A rádiód kijelzőjéhez semmi köze sincs, hogy elvágod-e a szálat vagy sem! :)

Középen sosem fogja a te rádiód adatait kijelezni. Az csak a gyárival működik! Vegyél használtan egy gyárit, vagy egy új magnót! ;)

Valószínű már kiöregedőfélben van a magnód, azért halványodtak el a ledjei/izzói. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg Pioneer rádió lett beszerelve a gyári helyére és nálam is így van hogy ha nem megy a rádió írja az időt,dátumot,hőmérsékletet de ha bekapcsolom a rádiót akkor leveszi a dátumot és csak az idő és a hőmérséklet van. Akkor ha én is elvágnám a piros/szürke szálat akkor menet közben már írná a dátumot is?

Igen. :)

Nekem is így van, itt okosítottak ki engem is! :D

Most így néz ki működés közben.

Link to comment
Megosztás:

Rendben köszönöm! akkor majd megkeresem gondolom a gyári csatlakozón kell megkeresni és ott elvágni

Kiszeded a TID-et (kijelző) és ezen a csatin keresed meg. :) Vagy elvágod, és leszigeteled, vagy kiműtöd a csatiból... :D

És ezt áram alatt meg lehet csinálni kikapcsolt rádiónál nem akarom levenni a rádiót hogy ne veszítse el a beállításokat?

Meg persze, én is úgy csináltam! ;) csak ne nagyon értesd oda sehova, nehogy kivágjon valami biztit, bár nem hinném...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.