Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezen vitatkozhatunk, ha gondolod..........

4: Beköti ahogy mondtad és el fog vele akadni és csak arra fog emlékezni, hogy félre lett vezetve!!!

Egyébként meg reléket kapcsolgatunk, nem pedig nagy fogyasztókat, hogy a te lelked is meg nyugodjon :)

Nincs kedvem vitatkozni rajta (zsong a fejem.....2 vezérlést gyártok párhuzamosan, ami picit bonyolultabb, mint a ködösök kapcsolása.....) , de remélem nem köti be, mert az a rajz egy darab sz.r.

Nemcsak reléket kapcsolgatunk.....pl. tompított, távolsági, stb. Ezért ég szét a kapcsoló, ha nem belevaló izzót használunk ;)

Visszanézve a ködlámpa problémát elektromos oldalról a következőt látom:

Szerencsés megoldás, hogy idézzelek. Ezzel zárja ki azt, hogy a refi izzóval együtt világítson a ködlámpa. ( egyébként tilos együtt világítani.) A logikája az amit leírtál és korrekt...........

Fényszóró: tompított vagy távolsági? Távolsági, csak a rajz készítője nem figyelt oda.

A relé működtetéséhez mint amire a kérdés vonatkozott pozitívat kell kapcsolnia.

Köszi! Azt hiszem ezt a vitát itt le is zárhatjuk :D

u.i: Részemről tartom a "nem szerencsés" megjegyzést, mert mint vezérléstechnikában jártas hozzáértő sokszor találkoztam hasonló megoldásokkal és mindig csak baj volt velük. Inkább + egy relé és gond megoldva....

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem nem ide tartozik de hátha tudtok segíteni.

Szerintetek függ egy fordulat szám mérőnek hogy az autó 8v vagy 16v?

Mert ugyanis egyik haverom vett egy autót kicserélte az órát benne mert neki fordulat szám mérős kellet.

A kocsija 1.3 8v ő pedig 1.3 16v kocsiból vette és így ugrál neki a mutató le fel pl: alapjáraton 1000 és 2500 között.

Ez lehet kontakt hiba is?

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem nem ide tartozik de hátha tudtok segíteni.

Szerintetek függ egy fordulat szám mérőnek hogy az autó 8v vagy 16v?

Mert ugyanis egyik haverom vett egy autót kicserélte az órát benne mert neki fordulat szám mérős kellet.

A kocsija 1.3 8v ő pedig 1.3 16v kocsiból vette és így ugrál neki a mutató le fel pl: alapjáraton 1000 és 2500 között.

Ez lehet kontakt hiba is?

Ez nem kontakthiba.

Lehet, hogy másfajta óra kell, mert 2 különböző motorról beszélünk.

Másrészt a suzuki téma nem idavaló, ha jól sejtem.

Link to comment
Megosztás:

Astra classic "előnyei": Hátul csak a helye van meg a hangszórónak... Egy röpke délutánunk ráment a kérdésre, hogy beépítsünk egy cd-s fejet /mert persze az opelnak nem jó az európai szabvány/ Utána meg még 2 szál vezeték hátra + egy kevés csimpaszkodás a csomagtartóba... Kellemes kis vasárnap volt...

Link to comment
Megosztás:

Astra classic "előnyei": Hátul csak a helye van meg a hangszórónak... Egy röpke délutánunk ráment a kérdésre, hogy beépítsünk egy cd-s fejet /mert persze az opelnak nem jó az európai szabvány/ Utána meg még 2 szál vezeték hátra + egy kevés csimpaszkodás a csomagtartóba... Kellemes kis vasárnap volt...

:D

Az én opelembe jó volt ;) ;) A hiba az ön készülékében van :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem felétek:

Hol b@hattam el??

A kocsi 5 ajtós és el volt törve a rádióantenna, gondoltam kicserélem. Közben ahogy felnyitottam a csomiajtót abba a kis kapcsolóba ami a csomagtérvilágítást kapcsolja, beledugtam egy csvarhúzót hogy ne világítson addig a csomagtér.Sikeresen ki a törött antenna, majd ahogy a másikat raktam be a bal h. lámpa felől, ahogy helyére pászítottam felvillant a csomagtér világítás egy párszor. Lehet beleért az antenna földelése?? NA azóta nincs belső világításom meg csomagtér se. Sőt ha felkapcsolom a helyzetjelzőt és kinyitom az ajtót, úgy pulzál a világítás mint ahogy a csipogó.

Jah plusz még kozépkonzol kijelzőmön sincs semmi csak a háttérvilágítás.

Zárt ajtóknál ha felkapcsolom a belső világítást akkor se világít.

Tuti az antennával toltam el mert eddig minden müködött. Ötleteket köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem felétek:

Hol b@hattam el??

A kocsi 5 ajtós és el volt törve a rádióantenna, gondoltam kicserélem. Közben ahogy felnyitottam a csomiajtót abba a kis kapcsolóba ami a csomagtérvilágítást kapcsolja, beledugtam egy csvarhúzót hogy ne világítson addig a csomagtér.Sikeresen ki a törött antenna, majd ahogy a másikat raktam be a bal h. lámpa felől, ahogy helyére pászítottam felvillant a csomagtér világítás egy párszor. Lehet beleért az antenna földelése?? NA azóta nincs belső világításom meg csomagtér se. Sőt ha felkapcsolom a helyzetjelzőt és kinyitom az ajtót, úgy pulzál a világítás mint ahogy a csipogó.

Jah plusz még kozépkonzol kijelzőmön sincs semmi csak a háttérvilágítás.

Zárt ajtóknál ha felkapcsolom a belső világítást akkor se világít.

Tuti az antennával toltam el mert eddig minden müködött. Ötleteket köszönöm!

Kiment a 24-es bizti.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem felétek:

Hol b@hattam el??

A kocsi 5 ajtós és el volt törve a rádióantenna, gondoltam kicserélem. Közben ahogy felnyitottam a csomiajtót abba a kis kapcsolóba ami a csomagtérvilágítást kapcsolja, beledugtam egy csvarhúzót hogy ne világítson addig a csomagtér.Sikeresen ki a törött antenna, majd ahogy a másikat raktam be a bal h. lámpa felől, ahogy helyére pászítottam felvillant a csomagtér világítás egy párszor. Lehet beleért az antenna földelése?? NA azóta nincs belső világításom meg csomagtér se. Sőt ha felkapcsolom a helyzetjelzőt és kinyitom az ajtót, úgy pulzál a világítás mint ahogy a csipogó.

Jah plusz még kozépkonzol kijelzőmön sincs semmi csak a háttérvilágítás.

Zárt ajtóknál ha felkapcsolom a belső világítást akkor se világít.

Tuti az antennával toltam el mert eddig minden müködött. Ötleteket köszönöm!

Biztosítékot nem vágtad ki? Csak egy ötlet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A kérdésem felétek:

Hol b@hattam el??

A kocsi 5 ajtós és el volt törve a rádióantenna, gondoltam kicserélem. Közben ahogy felnyitottam a csomiajtót abba a kis kapcsolóba ami a csomagtérvilágítást kapcsolja, beledugtam egy csvarhúzót hogy ne világítson addig a csomagtér.Sikeresen ki a törött antenna, majd ahogy a másikat raktam be a bal h. lámpa felől, ahogy helyére pászítottam felvillant a csomagtér világítás egy párszor. Lehet beleért az antenna földelése?? NA azóta nincs belső világításom meg csomagtér se. Sőt ha felkapcsolom a helyzetjelzőt és kinyitom az ajtót, úgy pulzál a világítás mint ahogy a csipogó.

Jah plusz még kozépkonzol kijelzőmön sincs semmi csak a háttérvilágítás.

Zárt ajtóknál ha felkapcsolom a belső világítást akkor se világít.

Tuti az antennával toltam el mert eddig minden müködött. Ötleteket köszönöm!

A kérdésedre a válaszom: Nem tudom hol b@hattad el :)

Először is nézd meg a biztosítékot mert ilyen esetekben az száll el előszőr. A vészjelzők használata során hidd el minden autónak pulzál a világítása. A középkonzol világításának javításához pedig a GYIK-ban mindent megtalálsz itt.

Link to comment
Megosztás:

A kérdésedre a válaszom: Nem tudom hol b@hattad el :)

Először is nézd meg a biztosítékot mert ilyen esetekben az száll el előszőr. A vészjelzők használata során hidd el minden autónak pulzál a világítása. A középkonzol világításának javításához pedig a GYIK-ban mindent megtalálsz.

Nem tudom feltűnt-e kedves doktor úr, de már megoldódott a probléma. :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.