Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tud valaki Győrbe olyan elektronikai boltot ahol ellenállást, meg ilyen apró alkatrészeket lehet venni?

Van Somogyi a Rába mozi utcájában, de horror áraik vannak, leglábbis egyszer benéztem, felszedtem az állam a padlóról, és kijöttem. Rendeld meg itt:Klikk ide! ők is Győriek, lehet velük időpontot egyeztetni ha beírod a megjegyzésbe, hogy személyes átvételt kérsz. De ha utalod a pénzt elküldik levélben, és sehova sem kell menni érte.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Bosch 70A-es generátorral kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Konkrétan: a hátsó csapágyat szeretném levenni, diódák felöli oldal. Milyen módszerrel lehet? Nem szeretném a rézgyűrűket tönkre tenni. Véleményem szerint a réz vezetőket is le kellene szednem. De hogyan?

Szia!

Ezek szerint már a fogórész ki van szerelve.

Nem kell leszedni a csúszógyűrűket, mivel azok a csapágy alatt vannak!! Én ha csak csapágyat cserélek akkor roncsolással szoktam leszedni.

El kell köszörülni a külső, majd a belső gyűrűt is!

Persze ésszel, hogy ne nagyon kapjon bele a tengelybe

Sok sikert

Link to comment
Megosztás:

Van Somogyi a Rába mozi utcájában, de horror áraik vannak, leglábbis egyszer benéztem, felszedtem az állam a padlóról, és kijöttem. Rendeld meg itt:Klikk ide! ők is Győriek, lehet velük időpontot egyeztetni ha beírod a megjegyzésbe, hogy személyes átvételt kérsz. De ha utalod a pénzt elküldik levélben, és sehova sem kell menni érte.

És bármilyen van nekik? csak mert a honlapon elég szegényes a kínálat.... :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezek szerint már a fogórész ki van szerelve.

Nem kell leszedni a csúszógyűrűket, mivel azok a csapágy alatt vannak!! Én ha csak csapágyat cserélek akkor roncsolással szoktam leszedni.

El kell köszörülni a külső, majd a belső gyűrűt is!

Persze ésszel, hogy ne nagyon kapjon bele a tengelybe

Sok sikert

A külső gyűrűt rongyba tekerve és satuban szorítva el is lehet roppantani. :)

Link to comment
Megosztás:

Az k***va jó!

550-ért nem pénz. Az engem is érdekel. Milyen boltaban vetted?

MÁS! A ledeket lehet sorba kötni, de csak max 3-4 ledet, mert utána elfogy a feszültség. Sajnos nem igazán emlékszem már mi a helyzet, ha párhuzamosan, vagy sorosan kötsz össze. Nekem mindig kiszámolták a boltban az ellenállás értékeit.

Te tudod mennyi időd és pénzed van rá, de kegyetlen sok szívást megspórolsz.

Én A-Corsába csináltam műszerfalvilágítást. Mondanom sem kell összesen minimum 4 napom ment rá, és legalább 5 féle megoldás volt, mire az utosó lett a befutó. De már rutinból montottam mindent. Jelentem többe került ha a boltban vettem volna készeket.

A gyártott ledekkel csak az a baj, hogy nem minden esetben túlozzák el egy kicsit az ellenállást, és mondjuk 12 V-ra számítják. Ez csak menet közben gáz, mert a 14,4 terheli rendesen, és megrövidíti az élettartamát. Amúgy, ha jól ki van számítva az ellenállás, akkor örök élet+1 nap.

Én találtam 980 pénz / kettő darab. És két ledes.

Vagy 500ért 8ledes.

Link to comment
Megosztás:

Elnézést ez valóban elmaradt! 14' 175/65-ös gondolom az nem baj ha típust nem írok :)

Ahogy én tudom, ez nem váltóméret... ami tuti az a 175/70 R13 és a 185/60 R14.... próbáld meg ezek közül valamelyikkel az órád mit mutat. amugy nekem a W=1111 fordulatszámmérős van benne és nagyjából jól valósat mutat (picit mutat többet ~2-3 km/h ha jól rémlik) :D

Link to comment
Megosztás:

Ahogy én tudom, ez nem váltóméret... ami tuti az a 175/70 R13 és a 185/60 R14.... próbáld meg ezek közül valamelyikkel az órád mit mutat. amugy nekem a W=1111 fordulatszámmérős van benne és nagyjából jól valósat mutat (picit mutat többet ~2-3 km/h ha jól rémlik) :)

Igazából a 175/65 R14 és 185/60 R14 közt szinte nincs különbség átmérőre.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy én tudom, ez nem váltóméret... ami tuti az a 175/70 R13 és a 185/60 R14.... próbáld meg ezek közül valamelyikkel az órád mit mutat. amugy nekem a W=1111 fordulatszámmérős van benne és nagyjából jól valósat mutat (picit mutat többet ~2-3 km/h ha jól rémlik) :)

off De a 175/65 R14 gyári méret!! Gyári 14 es felnire ilyet raktak ahol 256-os fék van alatta.

on Hátsó elektromos ablakemelőt lehet valahol találni vagy ritka mint a ...

mi kell hozzá ha van? kapcsolók kábelek? Nem lehet, hogy a korbácsban benne gyárilag a kábele csak az ajtóban kell mókolni mint oly sok mindennél a korai astrákban?

Link to comment
Megosztás:

off De a 175/65 R14 gyári méret!! Gyári 14 es felnire ilyet raktak ahol 256-os fék van alatta.

on Hátsó elektromos ablakemelőt lehet valahol találni vagy ritka mint a ...

mi kell hozzá ha van? kapcsolók kábelek? Nem lehet, hogy a korbácsban benne gyárilag a kábele csak az ajtóban kell mókolni mint oly sok mindennél a korai astrákban?

Nekem vaaan :)

Csak 2éve nem bírom rászánni magam a belső kábelköteg cserére, mert az is megvan hozzá, csak sok meló van vele. Enyémben nincs benne a hátsóhoz a kábel, az első az be volt húzva.

Link to comment
Megosztás:

Igazából ellenállást kerestem volna, többfélét. Azért kellett volna ilyen valami elektronikai bolt.

Én innen szoktam rendelni ilyesmit.

Sziasztok !!

Azt szeretném kérdezni ,hogy a diagnosztikai csatlakozó mely lábai az a-b mert ki szeretném villogtatni, de nem találok rajta semmilyen feleratot vagy jelzést!!X14xe

A válaszokat előre is köszi

Hány pólusú a diagcsati? Ha 10-es, akkor a biztosítékok felőli sorban a legfelsőt és az alatta levőt kell összezárni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezek szerint már a fogórész ki van szerelve.

Nem kell leszedni a csúszógyűrűket, mivel azok a csapágy alatt vannak!! Én ha csak csapágyat cserélek akkor roncsolással szoktam leszedni.

El kell köszörülni a külső, majd a belső gyűrűt is!

Persze ésszel, hogy ne nagyon kapjon bele a tengelybe

Sok sikert

Szia!

Nem egyről beszélünk.

kepfeltoltes.hu/view/100318/P3160099_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kicsit nagy lett a kép.

Amit Te említesz az a klíma nélküli, legalábbis úgy tudom, 1,4-es gépeken van. A klímás ecotecesre az 1,6-osra ajánlott generátort tették vagy maszekba cserélték.. Nálam ez van. A rézgyűrűk közepében műanyag szigetelő van! Így nem tudok betámasztani sem a levételhez.

Ha kapok visszajelzés illetékestől akkor le tudom írni az ominózus generátorba, hogy kell feszszabályzót, szénkefét cserélni, illetve csapágyat az ékszíj felöl képekkel. Pl.: GYIK-ba betenni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem egyről beszélünk.

kepfeltoltes.hu/view/100318/P3160099_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kicsit nagy lett a kép.

Amit Te említesz az a klíma nélküli, legalábbis úgy tudom, 1,4-es gépeken van. A klímás ecotecesre az 1,6-osra ajánlott generátort tették vagy maszekba cserélték.. Nálam ez van. A rézgyűrűk közepében műanyag szigetelő van! Így nem tudok betámasztani sem a levételhez.

Ha kapok visszajelzés illetékestől akkor le tudom írni az ominózus generátorba, hogy kell feszszabályzót, szénkefét cserélni, illetve csapágyat az ékszíj felöl képekkel. Pl.: GYIK-ba betenni.

Sztem törd össze a csapágyat, a belső gyűrűt egy flexszel vékonyítsd el egy ponton, egész a tengelyig, és úgy húzd le.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt felkerülne jó lenne, ha kívülállóként valaki átnézné, szakértené. Esetleg Pm-ben elküldöm. Képekkel együtt 3MB a feszszab és szénkefe témakör.

Ha gondolod küld át nekem,én is szedtem már szét magam és javítottam Delco generátort,konyítok hozzá mondjuk úgy! :)

Átnézem és felrakom,persze ott lesz,hogy te szerezted! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.