Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ahogy mondod. Aztán ha jól sikerül akkor folyt köv a rendszámvilágítással. Mert a szofita izzóknál olvad a burkolatom... Annyi hőt termel mint az állat :lol:

Nem lehet, hogy véletlen nagyobb teljesítményűt tettél bele, mint amekkora bele való és amiatt melegszik nagyon? :)

Link to comment
Megosztás:

Sofita házas LED-es csomagocskát lehet kapni egyben, készen, párszáz (nah jó, majdnem ezer) pénzért. :lol: 990-ért láttam 2 db emelt fényű SMD-ledes példányokat ;) Azzal szívni szerintem kár. Annyit megér a kész. http://www.dreamtuning.hu/picViewer.php?ke...Izzok/13468.jpg

990ért a kettő darab? Az egész elfogadható ár. Feltéve ha kibír egy két évet. ;) akkor viszont kazdem majd a középkonzollal. :)

Link to comment
Megosztás:

Én szofita házas LED izzót vettem itthon nálunk párban 550Ftért. :) (Igaz nem tudom meddig fogják bírni...) 3db 3mmes jégfehér led van benne. Egész jól világít este... Ez van nekem a kesztyütartóban meg a két belsővilágításban. Meg majd a rendszámban is ez lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az k***va jó!

550-ért nem pénz. Az engem is érdekel. Milyen boltaban vetted?

MÁS! A ledeket lehet sorba kötni, de csak max 3-4 ledet, mert utána elfogy a feszültség. Sajnos nem igazán emlékszem már mi a helyzet, ha párhuzamosan, vagy sorosan kötsz össze. Nekem mindig kiszámolták a boltban az ellenállás értékeit.

Te tudod mennyi időd és pénzed van rá, de kegyetlen sok szívást megspórolsz.

Én A-Corsába csináltam műszerfalvilágítást. Mondanom sem kell összesen minimum 4 napom ment rá, és legalább 5 féle megoldás volt, mire az utosó lett a befutó. De már rutinból montottam mindent. Jelentem többe került ha a boltban vettem volna készeket.

A gyártott ledekkel csak az a baj, hogy nem minden esetben túlozzák el egy kicsit az ellenállást, és mondjuk 12 V-ra számítják. Ez csak menet közben gáz, mert a 14,4 terheli rendesen, és megrövidíti az élettartamát. Amúgy, ha jól ki van számítva az ellenállás, akkor örök élet+1 nap.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy véletlen nagyobb teljesítményűt tettél bele, mint amekkora bele való és amiatt melegszik nagyon? ;)

Az előfordulhat :) anno nem figyeltem az adatokat a végein és a 10 helyett 18 wattost tettem a Wartburgéba, le is olvadt az egész meg kishíján kigyulladt a tetőkárpit ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az előfordulhat :) anno nem figyeltem az adatokat a végein és a 10 helyett 18 wattost tettem a Wartburgéba, le is olvadt az egész meg kishíján kigyulladt a tetőkárpit ;) :lol:

Nekem is volt benne 18W-os, melegedett is, meg hamar kiégett. Lehet rendelek megint a ledboltból, és bötykölök valamit, ha elmúlt a műszai mizéria.

Link to comment
Megosztás:

Jobban is jön ki az ember ha ledekkel oldja meg... Nekem is kivan égve jelenleg az eggyik, majd ha hazamegyek orvosolom is ledekkel a dolgot...

Amit viszont nem tudtam értelmezni az a fényszórók foncsorja. Nem csak egy kis fülnek kellene lennie az izzó alatt a búrában?

Mert nekem fém keret van a búrában körbe, az viszont egészen fényes, most hogy néztem hétvégén.

Jól van ez így?

Másik, az óra, nekem GPS-el mérve elég sokat csal 70-et mutat az óra GPS-en viszont csak 58-60körül. 120nál az óra GPS 105 körül. Ennyit a GPS nem téved!

Valahol meglehet azt tudni eredetileg milyen óra való a kocsiba? Mert akarok bele tenni fordulatszámmérőset, de ha nem ez a W számú kell akkor másikat vennék.

1102 van benne 95.évi 10hó 1,4 C14NZ

Link to comment
Megosztás:

Másik, az óra, nekem GPS-el mérve elég sokat csal 70-et mutat az óra GPS-en viszont csak 58-60körül. 120nál az óra GPS 105 körül. Ennyit a GPS nem téved!

Valahol meglehet azt tudni eredetileg milyen óra való a kocsiba? Mert akarok bele tenni fordulatszámmérőset, de ha nem ez a W számú kell akkor másikat vennék.

1102 van benne 95.évi 10hó 1,4 C14NZ

A gumik milyen méretűek? Mert ha az óra csal 8-10%-ot ez természetes, de ha a gumi sem váltóméret hanem pl kisebb átmérőre akkor már simán összejöhet.

Link to comment
Megosztás:

A gumik milyen méretűek? Mert ha az óra csal 8-10%-ot ez természetes, de ha a gumi sem váltóméret hanem pl kisebb átmérőre akkor már simán összejöhet.

8-10%-os csalás természetes az óránál :lol: Az nem sok azért egy kicsit?

A gumi méretét nem tudom fejből, de most megyek boltba megnézem!

Link to comment
Megosztás:

Nos köszönöm az ötletet. Asszem a következő majd a műszeregység lesz, de addig is.... Nem kaptam választ a kérdésemre. Hány darabbal érdemes nekiindulni, illetve milyen méretekkel? 3mmes sima vagy 5mmes sima vagy mi? A méreteken kivül van még más is ami eltér bennük? Mondjuk a fényerő?

A Ledeknél színenként eltér a nyitási feszültség. (pl piros 2 Volt, Zöld 2.6 Volt, a fehér 3-3.5 Volt. A sima mezei ledeknél.

Ha ledet veszel kérdezd meg mennyi a működési feszültség.

Aztán az áramfelvételét is tudni kell. Általában a sima ledek 20 miliAmpert vesznek fel, de van másfajta is.

E két adat birtokában már tudsz előtét ellenállást számolni.

Utápfesz - Uled

------------------------------------------- = R

Iled

Aztán a fényerő szempontjából elég nagy a kínálat.

Link to comment
Megosztás:

8-10%-os csalás természetes az óránál :lol: Az nem sok azért egy kicsit?

A gumi méretét nem tudom fejből, de most megyek boltba megnézem!

Én pölö 180-at mentem a kocsival, pedig a gyári adat 153Km/H. Állítani kell az órán. Leveszed a plexit, átugrasztod a mutatót a kezdőpöckön, megjegyzed hol áll, leveszed, és egy kicsit lejjebb teszed. Mész egy kört, és megnézed mennyit javult az eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Én pölö 180-at mentem a kocsival, pedig a gyári adat 153Km/H. Állítani kell az órán. Leveszed a plexit, átugrasztod a mutatót a kezdőpöckön, megjegyzed hol áll, leveszed, és egy kicsit lejjebb teszed. Mész egy kört, és megnézed mennyit javult az eltérés.

Vagy leveszed a mutatót, gps, 50-re beállsz, haver fogja a kormány, te meg felrakod 50-hez a mutatót.

Link to comment
Megosztás:

Vagy. :P De nekem már jó, mert 150 a plafon. ;)

És az jó? ;) :)

A mutató menetközben felrakós nekem nem jött össze. Menet közben mindig elmozdult annyira a kezem hogy valamerre elfordítottam a tengelyt is, és a vége megint csak nem lett jó. Ha a pöcköt kihúztam, engedtem leforogni a rugót, és felböktem a mutatót úgy hogy a "km/h" "h"-jának, a jobb szárának, a tövére mutatott, akkor nagyjából jó lett. Azóta úgy van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Eha,

akkor nem nagyon van értelme ha úgyis cserélem az órát baszakodni vele, mert az új úgyis mást fog mutatni...

Ezen az elven akkor más W számú óra is jó lehet ilyen állítással?

Zotya; és hány km- után teszi mindezt?

A gumik méreteit illetően nem válaszoltál, kiváncsiak vagyunk rá nagyon!! Egésszen nagy esélyt látok rá, hogy azzal van a probléma. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Eha,

akkor nem nagyon van értelme ha úgyis cserélem az órát baszakodni vele, mert az új úgyis mást fog mutatni...

Ezen az elven akkor más W számú óra is jó lehet ilyen állítással?

Zotya; és hány km- után teszi mindezt?

Óra szerint 242ezer. Persze lehet most meg áttestem a ló másik oldalára, és csk 130-at megy. :)

Link to comment
Megosztás:

Óra szerint 242ezer. Persze lehet most meg áttestem a ló másik oldalára, és csk 130-at megy. :)

Ez bíztató jel nekem mert óra állásom még "csak" 197500km körül van, de sztem volt már visszacsavarva...

De ettöl függetlenül megszerettem nagyon a gépet :D!

A gumik méreteit illetően nem válaszoltál, kiváncsiak vagyunk rá nagyon!! Egésszen nagy esélyt látok rá, hogy azzal van a probléma. ;)

Elnézést ez valóban elmaradt! 14' 175/65-ös gondolom az nem baj ha típust nem írok ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Bosch 70A-es generátorral kapcsolatban tudna valaki segíteni?

Konkrétan: a hátsó csapágyat szeretném levenni, diódák felöli oldal. Milyen módszerrel lehet? Nem szeretném a rézgyűrűket tönkre tenni. Véleményem szerint a réz vezetőket is le kellene szednem. De hogyan?

Link to comment
Megosztás:

A Ledeknél színenként eltér a nyitási feszültség. (pl piros 2 Volt, Zöld 2.6 Volt, a fehér 3-3.5 Volt. A sima mezei ledeknél.

Ha ledet veszel kérdezd meg mennyi a működési feszültség.

Aztán az áramfelvételét is tudni kell. Általában a sima ledek 20 miliAmpert vesznek fel, de van másfajta is.

Ha még aktuális a dolog egy táblázat ledekről, nyitó feszültség, fényerő, szín. Konstans 20mA-nél adják meg az adatokat.

www.oksolar.com/led/led_color_chart.htm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.