Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Valószínűleg meghalt a hátsó ablaktörlő motorom :lol: :) Kérdezném, hogy tud e valaki valami alternatív magoldást a problémára, vagy van-e valakinek eladó? Meg azt is kérdezném, hogyan lehet leszedni a motorról az ablaktörlő lapátot?

Nem akarok okoskodni, de az hogy kattog a relé még nem jelenti azt, hogy meg is kapja az áramot rendesen

Mielőtt szétfúrnád nézd meg, hogy kap e áramot ! Kell neki egy gyújtás +, egy test, meg egy kapcsolt+(amikor kattan a relé)

Lehet, hogy csak az átvezetésnél el vannak törve a kábelek, főleg abból gondolva, hogy egyszercsak megjavult

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok okoskodni, de az hogy kattog a relé még nem jelenti azt, hogy meg is kapja az áramot rendesen

Mielőtt szétfúrnád nézd meg, hogy kap e áramot ! Kell neki egy gyújtás +, egy test, meg egy kapcsolt+(amikor kattan a relé)

Lehet, hogy csak az átvezetésnél el vannak törve a kábelek, főleg abból gondolva, hogy egyszercsak megjavult

Lehet neked is igazad van, de mint mondtam az előzőekben, ha rásegítek akkor megy a motor csak valamiért magától nem akar törölni.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

az érdekelne hogy a foncsor állapotát hogyan tudom megállapítani milyen, mert nagyon nem vagyok megelégedve továbbra sem a világítással?

Onnan jött a gondolat hogy több helyen is írtátok hogyha a foncsor rossz akkor mit sem ér még akár a xenon is...

hát benézel, és látod, hogy szép fényes, vagy pedig egy bevakult kaki.

Link to comment
Megosztás:

hát benézel, és látod, hogy szép fényes, vagy pedig egy bevakult kaki.

Értem köszönöm, mondjuk hogy hogyan fogok tudni oda benézni azt nemtudom mert mögötte légszűrőház másik oldalt aksi... Sztem jövőhéten megyek haza aztán otthon megnézem és teszek bele új izzót...

Ha fennáll az az eset hogy szar állapotban van azt lehet cserélni, vagy egybevan építve a búrával aztán max barkácsolni?

Link to comment
Megosztás:

Értem köszönöm, mondjuk hogy hogyan fogok tudni oda benézni azt nemtudom mert mögötte légszűrőház másik oldalt aksi... Sztem jövőhéten megyek haza aztán otthon megnézem és teszek bele új izzót...

Ha fennáll az az eset hogy szar állapotban van azt lehet cserélni, vagy egybevan építve a búrával aztán max barkácsolni?

Ha nagyon fos álapotbanvan, akkor előlről is látszik, hogy nem tükröződik semmi,hanem szürkés barnás ...

ilyen utángyári lámpák TYC stb 5ezer körüli áron vannak, szóval ha lehet is venni külön nem éri meg kendácsolni vele.

üveget láttam már külön, de foncsort azt még nem...

Link to comment
Megosztás:

Értem köszönöm, mondjuk hogy hogyan fogok tudni oda benézni azt nemtudom mert mögötte légszűrőház másik oldalt aksi... Sztem jövőhéten megyek haza aztán otthon megnézem és teszek bele új izzót...

Ha fennáll az az eset hogy szar állapotban van azt lehet cserélni, vagy egybevan építve a búrával aztán max barkácsolni?

Ha izzót tudsz cserélni benne akkor bele is tudsz lesni, de nem nagy ördöngőség kikapni a lámpát sem (maszk le, index ki és 3db csavar kiteker). Szerintem, hacsak nem egyedi lámpa épitésében gondolkozol, nem érdemes szerelgetni ha találnál egy(mondjuk búráján) sérült lámpát aminek a foncsor része még jó. Vegyél újat, ha javasolhatom! 8e Ft körül már találsz szinte bárhol...sőt olcsóbbért is! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha izzót tudsz cserélni benne akkor bele is tudsz lesni, de nem nagy ördöngőség kikapni a lámpát sem (maszk le, index ki és 3db csavar kiteker). Szerintem, hacsak nem egyedi lámpa épitésében gondolkozol, nem érdemes szerelgetni ha találnál egy(mondjuk búráján) sérült lámpát aminek a foncsor része még jó. Vegyél újat, ha javasolhatom! 8e Ft körül már találsz szinte bárhol...sőt olcsóbbért is! :lol:

Maszk kiszedést csak akkor ha musz, csak ugy ropog mikor torik.

Link to comment
Megosztás:

Nos, nekem máshogy nem jött ki a lámpa! :) Másrészt tizenvalahány fok volt és amúgy sem törik ha nem téped-vágod, le lehet azt venni normálisan is. ;) :lol:

Én nyári 35fokban se tudtam kivenni a lámpa alatti füleket, eltört egy egy belőle:(

legközelebb szilikonnal befújom, hátha könyebben kicsúszik azzal.

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!! lenne egy kerdesem, ugy jartam ma hogy leeset elszakadt a generatorom kicsi szija, na gondoltam semmi baj vilagitas ugy sem kell meg egy kilometert kibir hazaig de kb 500 meter utan lealt a motor es azota nem indul...amugy diesel a gepjarmu nem tudom mit tegyek vele van valakinek ottlete mi lehet edig hangnelkul masodpercalat indult szuper motoral most mi lehet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tiszteletem!! lenne egy kerdesem, ugy jartam ma hogy leeset elszakadt a generatorom kicsi szija, na gondoltam semmi baj vilagitas ugy sem kell meg egy kilometert kibir hazaig de kb 500 meter utan lealt a motor es azota nem indul...amugy diesel a gepjarmu nem tudom mit tegyek vele van valakinek ottlete mi lehet edig hangnelkul masodpercalat indult szuper motoral most mi lehet :lol:

Nem lehet, hogy már gyenge állapotban volt az akksi és most beadta a a csendest ? Teker az önindító?

Link to comment
Megosztás:

persze gyujt az aku sem regi, inditozom forgatja is de nem gyul, neztem az elenalasokat is semi gond veluk, de a motor nem gyulad be, es nem tudom mi lehet

Nem lehet, hogy csak véletlen egybeesés? Nem volt mostanában valami gond a motorral? Töltés nélküli használat során nem mutatott rendellenességet?

Link to comment
Megosztás:

na ez a baj hogy edig nem volt bajom vele a kis incidensig is volt atvizsgalva es meg nem volt szukseges a csere de miutan elszakadt is kereken egyenletesen ment a motor de egyet gondolt es lealt, azutan hiaba inditoztam nem indul

Nézd át a biztosítékokat és nézd meg nem-e levegős a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

na ez a baj hogy edig nem volt bajom vele a kis incidensig is volt atvizsgalva es meg nem volt szukseges a csere de miutan elszakadt is kereken egyenletesen ment a motor de egyet gondolt es lealt, azutan hiaba inditoztam nem indul

Úgy tudom hogy a dízel megy amíg anyagot kap illetve amíg a mágnesszelep nyitva van az adagolonál. Nem lehet hogy a szelep rosszalkodik? Vagy esetleg üzemanyagszivattyúd szórakozik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.