Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a központi zár nem mindig csukja be az ajtókat. elfordítom a kulcsot és csak a vezető ajtaját csukja be, és akkor külön egyesével kell becsukni az összes többit. De valamikor meg működik rendesen. Azt szeretném megtudni hogy ez minek a hibája lehet ?

Nagyon köszönöm: Dávid

A vezetőajtó ajtóátvezetőjénél kéne megnézni első körben, hogy nincs-e eltörve valamelyik vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Még 1 problémám van,vagyis még nem foglalkoztam vele.

Vettem még ködlámpát,gyárit azt tudom hogy reléről kel müködtettni,és a kapcsolója is megvan az eredeti.

Az lenne a kérdésem hogy a kapcsolóbol számozva 5db tüske van benne,és melyikkre milyen vezetéket kell rákötnöm?

És még azz lenne a kérdésem ,hogy úgy tudom hogy úgy kel bekötni hogy mikor használod a ködfényszorót akkor nem világit a tompitott,csak a helyzetjelző és ,ha lekapcsolod a ködfényszorót akkor vissza vált tompitottra.

Ez elméletíleg a ködfényszoró kapcsolója müködteti így?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Még 1 problémám van,vagyis még nem foglalkoztam vele.

Vettem még ködlámpát,gyárit azt tudom hogy reléről kel müködtettni,és a kapcsolója is megvan az eredeti.

Az lenne a kérdésem hogy a kapcsolóbol számozva 5db tüske van benne,és melyikkre milyen vezetéket kell rákötnöm?

És még azz lenne a kérdésem ,hogy úgy tudom hogy úgy kel bekötni hogy mikor használod a ködfényszorót akkor nem világit a tompitott,csak a helyzetjelző és ,ha lekapcsolod a ködfényszorót akkor vissza vált tompitottra.

Ez elméletíleg a ködfényszoró kapcsolója müködteti így?

Köszönöm

Ehhez a gyári megoldáson felül kellene még egy plusz relé.

Link to comment
Megosztás:

Még 1 problémám van,vagyis még nem foglalkoztam vele.

Vettem még ködlámpát,gyárit azt tudom hogy reléről kel müködtettni,és a kapcsolója is megvan az eredeti.

Az lenne a kérdésem hogy a kapcsolóbol számozva 5db tüske van benne,és melyikkre milyen vezetéket kell rákötnöm?

És még azz lenne a kérdésem ,hogy úgy tudom hogy úgy kel bekötni hogy mikor használod a ködfényszorót akkor nem világit a tompitott,csak a helyzetjelző és ,ha lekapcsolod a ködfényszorót akkor vissza vált tompitottra.

Ez elméletíleg a ködfényszoró kapcsolója müködteti így?

Köszönöm

Amikor megy a ködös leveszi a tompítottat? Ez hülyeség biztos h nem veszi le egyik autónál se. Ilyet még nem hallottam. Havernak is a pögóba úgy van hogy csak helyzetjelzővel együtt működik a ködös MAGYARUL, csak ha felkapcsolja a helyzet jelzőt akkor tudod bekapcsolni a ködöst. De a ködös nem vesz le tompítottat. Másik a relé lábait kitudod mérni műszerrel mi is ezt tettük 2láb a behúzó tekercsé egy az áram és van egy másik ami nem tudom mi. Továbbá be van neked vezetékelve a ködös cuccai? mert ha nincs akkor vezetékelheted is mint ahogy én is. Mi úgy csináltuk meg hogy csak akkor tudom bekapcsolni a ködöst ha már a helyzetjelzőt bekapcsoltam előtte. Ez a tompított-as dolgot meg felejtsd el, ilyen nincs.

Link to comment
Megosztás:

Amikor megy a ködös leveszi a tompítottat? Ez hülyeség biztos h nem veszi le egyik autónál se. Ilyet még nem hallottam. Havernak is a pögóba úgy van hogy csak helyzetjelzővel együtt működik a ködös MAGYARUL, csak ha felkapcsolja a helyzet jelzőt akkor tudod bekapcsolni a ködöst. De a ködös nem vesz le tompítottat. Másik a relé lábait kitudod mérni műszerrel mi is ezt tettük 2láb a behúzó tekercsé egy az áram és van egy másik ami nem tudom mi. Továbbá be van neked vezetékelve a ködös cuccai? mert ha nincs akkor vezetékelheted is mint ahogy én is. Mi úgy csináltuk meg hogy csak akkor tudom bekapcsolni a ködöst ha már a helyzetjelzőt bekapcsoltam előtte. Ez a tompított-as dolgot meg felejtsd el, ilyen nincs.

Köszönöm

Nincsenek gyárilag a kábelek benne,nekem kel majd házilag,de csak azért kérdeztem,mert úgy halottam hogy a ködfényszoróval eggyüt nem lehet használni a tompitottat.

Tapasztalatom van már az utólagos bekötésekben,mert majdnem mindent én kötöttem be amivel extráb lett.

Link to comment
Megosztás:

Amikor megy a ködös leveszi a tompítottat? Ez hülyeség biztos h nem veszi le egyik autónál se. Ilyet még nem hallottam. Havernak is a pögóba úgy van hogy csak helyzetjelzővel együtt működik a ködös MAGYARUL, csak ha felkapcsolja a helyzet jelzőt akkor tudod bekapcsolni a ködöst. De a ködös nem vesz le tompítottat. Másik a relé lábait kitudod mérni műszerrel mi is ezt tettük 2láb a behúzó tekercsé egy az áram és van egy másik ami nem tudom mi. Továbbá be van neked vezetékelve a ködös cuccai? mert ha nincs akkor vezetékelheted is mint ahogy én is. Mi úgy csináltuk meg hogy csak akkor tudom bekapcsolni a ködöst ha már a helyzetjelzőt bekapcsoltam előtte. Ez a tompított-as dolgot meg felejtsd el, ilyen nincs.

Gyárilag is így van. Rajz szerint. Nekem meg ugye gyárilag vannak benne ködösök. Egyik relé kapcsolgatja az első ködösöket, a másik meg azért van, hogy ha helyzetjelző állásban kapcsolod fel az első ködöst, akkor tudod kapcsolni a hátsót is, mert alapból a hátsót csak tompítottal együtt lehet.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag is így van. Rajz szerint. Nekem meg ugye gyárilag vannak benne ködösök. Egyik relé kapcsolgatja az első ködösöket, a másik meg azért van, hogy ha helyzetjelző állásban kapcsolod fel az első ködöst, akkor tudod kapcsolni a hátsót is, mert alapból a hátsót csak tompítottal együtt lehet.

Na igen de nem veszi le a tompítotatt ahogy a kollega írta. Az elsőnek a feltétele a helyzetjelző a hátsónak a tompított. HA lelővei az első a tompit akkor a hátsót besetudodkapcsni szval.... én tudom hogy van gyárilag. Nekem nem teljesen úgy van:D de tom

Link to comment
Megosztás:

Na igen de nem veszi le a tompítotatt ahogy a kollega írta. Az elsőnek a feltétele a helyzetjelző a hátsónak a tompított. HA lelővei az első a tompit akkor a hátsót besetudodkapcsni szval.... én tudom hogy van gyárilag. Nekem nem teljesen úgy van:D de tom

Ez így nem igaz. A hátsó feltétele, hogy be legyen kapcsolva az első. Ha nincs első, akkor a tompított a feltétele.

Link to comment
Megosztás:

Ez így nem igaz. A hátsó feltétele, hogy be legyen kapcsolva az első. Ha nincs első, akkor a tompított a feltétele.

Valszeg én csak azt tudom hog ynekem eddig az volt még nem volt első hogy tompítottal ment a hátsó. Az első meg hejzetjelzővel. De nem ez a lényeg hanem az hogy az első semmi félekép nem lövi le a tompítottat.

Link to comment
Megosztás:

rendben! ahoz le kell majd bontanom az ajtóról a burkolatot?

igen le, de nem nagy vész, könnyen lejön :lol:

Igen,mivel az ajtóba van benne közvetlen a zárnál és a kábel meg az ajtó között köti össze a kocsival,de az nagyritka hogy eltörjön bármeylik kábel benne!

valamelyik hátsó ajtónál valószínűbb a szakadás/beázás :lol: Ott is a kasztni, és az ajtó közötti pár centin szokott inkább gond lenni, mivel az van sok terhelésnek kitéve (ajtó ki-be). :P

nekem az okozott sokszor gondot :lol: (tavasszal cserélem is ki a kábeleket :lol: )

Link to comment
Megosztás:

rájöttem, hogy nem jó a sötétített ablak este :lol: :P

amikor hazaértem kipakoláskor úgy hagytam a belső világítás kapcsolóját :lol: (nem vettem észre, hogy ég amikor becsuktam a garázsajtót)

egész éjjel ment a belső világítás. szerencsére a hátsók is fel voltak kapcsolva mindkét oldalon<_< így a 3 lámpácska szépen leszívta az akkut ma délre, akkor indultam volna vele :lol:

így akkut kiszedni, tölteni, majd indítani volt a program :lol:

kéne valami elhalványítós dolgot beszereltetni, vagy valami időzítő kapcsolósat inkább :lol: megelőzendő az ilyen eseteket :P

időzítőkapcsolósat csinált már valaki? arra gondolok, hogy egyhuzamban a belső világítás ne menjen csak max 15-20 percet?

Link to comment
Megosztás:

rájöttem, hogy nem jó a sötétített ablak este :lol: :P

amikor hazaértem kipakoláskor úgy hagytam a belső világítás kapcsolóját :lol: (nem vettem észre, hogy ég amikor becsuktam a garázsajtót)

egész éjjel ment a belső világítás. szerencsére a hátsók is fel voltak kapcsolva mindkét oldalon<_< így a 3 lámpácska szépen leszívta az akkut ma délre, akkor indultam volna vele :lol:

így akkut kiszedni, tölteni, majd indítani volt a program :lol:

kéne valami elhalványítós dolgot beszereltetni, vagy valami időzítő kapcsolósat inkább :lol: megelőzendő az ilyen eseteket :P

időzítőkapcsolósat csinált már valaki? arra gondolok, hogy egyhuzamban a belső világítás ne menjen csak max 15-20 percet?

Esetleg meg lehetne próbálni rákötni a rádióra, az lekapcsol 1 óra után. ;)

Link to comment
Megosztás:

de nekem nem a gyári van,

és az is úgy van kötve, hogy ha nincs gyújtás, nem is megy :lol: mondjuk nem is baj.

csak ez az időkapcsolós dolog lenne nekem a legjobb. max 15 perc után lekapcsolná a belső világítást :lol:

És mi lenne ha lecserélnéd a sima sofitákat ledesre? Kevesebb az áramfelvételük nem? Én is égvahagytam egy éjszakára a multkor, az asszony sms-ezett a buszról amikor látta az udvarban, hogy világítt. Elég kehesen, de beindult.Amúgy a tükörfűtés relé olyan, hogy 10-15 perc után megszakítja a tápot, szerintem ezt lenne a legegyszerűbb, legolcsóbb bekötni. Megszakítod a drótót a a-oszlopnál. Csak mondjuk a belső világításnál, ha jól tudom állandó táp van, és a test van kapcsolva. De biztos meg lehet csinálni. Pont mostanában linkelt be valaki a vateráról egy doboz relét bagóért.

Link to comment
Megosztás:

És mi lenne ha lecserélnéd a sima sofitákat ledesre? Kevesebb az áramfelvételük nem? Én is égvahagytam egy éjszakára a multkor, az asszony sms-ezett a buszról amikor látta az udvarban, hogy világítt. Elég kehesen, de beindult.Amúgy a tükörfűtés relé olyan, hogy 10-15 perc után megszakítja a tápot, szerintem ezt lenne a legegyszerűbb, legolcsóbb bekötni. Megszakítod a drótót a a-oszlopnál. Csak mondjuk a belső világításnál, ha jól tudom állandó táp van, és a test van kapcsolva. De biztos meg lehet csinálni. Pont mostanában linkelt be valaki a vateráról egy doboz relét bagóért.

nem is mondasz hülyeséget :lol:

a donorban úgyis elektromos tükrök vannak, csak sajna a 94 előtti "kocka" , azt azért nem teszem fel :lol:

de ahogy te is mondod, a cuccaiból megoldható lenne :P:lol:

Köszi a tippet!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.