Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Kicseréltem a lámaptestet is.

De még mindig csak arra vagyok kíváncsi, hogy xenonost büntettek-e már meg?

Mert nekem tökéletes a xenonom, de ha törvénybe ütközik, akkor inkább megveszem azt a 90%-ost.

Törvénybe ütközik. De ha nekem nem hiszel, akkor olvass köhém rendeleteket és ensz egb előírásokat. Mivel maga a lámpatest nem ilyen típusú fénykibocsátó szerkezethez lett tervezve, szabálytalan. Miért olyan nehéz ezt felfogni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki cserelt mar KP zar motort ha igen leirna a menetet?

Koszi!

Nem nagy kaland sztem, nekem is kellesz majd cserélnem mellesleg, ajtókárpitot le kell bontani, csavarok, majd bolhákat kipatintva, a motort megtalálod nekem szintén csavarral van felfogva azt kicsavarva már kitudod forgatni az ajtón.

Kérdés hogy milyen lessz a másik hogy ugyan oda tudod rakni vagy kell némi átalakítás...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki cserelt mar KP zar motort ha igen leirna a menetet?

Koszi!

nem nehéz cserélni :P

ablaktekerő leszed (ha nem elektromos az ablak) van egy kis zégelygyűrű féleség a kárpit, és a tekerő kar között! Vigyázz, nekem volt, hogy elpattant, és fél órát kerestem :lol:

burkolatot leszedni (belül amibe vannak a kis hangszórók)

kárpitot leszedni (bolhákat kipattintgatni óvatosan)

ha elekromos az ablak, akkor a kapcsoló csatijait széthúzni (el tükör esetén is)

kiscserélni a kp zár motrot: egyetlen bökkenő a bekötés lehet, azt vizsgáld meg alaposan, hogy jó szálakat kötsz-e össze, vagy ha csatis, hogy jól dugod-e össze) :lol:

ha műxik jól, akkor visszapakolni mindent fordított sorrendben :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem nehéz cserélni :lol:

ablaktekerő leszed (ha nem elektromos az ablak) van egy kis zégelygyűrű féleség a kárpit, és a tekerő kar között! Vigyázz, nekem volt, hogy elpattant, és fél órát kerestem :lol:

burkolatot leszedni (belül amibe vannak a kis hangszórók)

kárpitot leszedni (bolhákat kipattintgatni óvatosan)

ha elekromos az ablak, akkor a kapcsoló csatijait széthúzni (el tükör esetén is)

kiscserélni a kp zár motrot: egyetlen bökkenő a bekötés lehet, azt vizsgáld meg alaposan, hogy jó szálakat kötsz-e össze, vagy ha csatis, hogy jól dugod-e össze) :P

ha műxik jól, akkor visszapakolni mindent fordított sorrendben :lol:

Koszi. Ajtokarpit leszedes sima ugy :lol: Oke

Link to comment
Megosztás:

nem nehéz cserélni :lol:

ablaktekerő leszed (ha nem elektromos az ablak) van egy kis zégelygyűrű féleség a kárpit, és a tekerő kar között! Vigyázz, nekem volt, hogy elpattant, és fél órát kerestem :lol:

burkolatot leszedni (belül amibe vannak a kis hangszórók)

kárpitot leszedni (bolhákat kipattintgatni óvatosan)

ha elekromos az ablak, akkor a kapcsoló csatijait széthúzni (el tükör esetén is)

kiscserélni a kp zár motrot: egyetlen bökkenő a bekötés lehet, azt vizsgáld meg alaposan, hogy jó szálakat kötsz-e össze, vagy ha csatis, hogy jól dugod-e össze) :lol:

ha műxik jól, akkor visszapakolni mindent fordított sorrendben :lol:

:lol: :P Már az ablaktekerő nem is jutott eszembe annyira rutin... De mire elsőre megtaláltam nah az volt vagy bő félóra szopóka nyalóka ám...

már leírtam a megfelelő topikba elég részletesen. merci bixenon projektor, d2s izzó és trafó.

Megtalátam hát ez se kis maszek kialakítani!

Egyébiránt ha most jól veszem ki teljesen gyári megoldás nincs F astra xenonossá tételéhez, búra, mosó szintállító, csak H4 bixenon van ami gyári kapható?

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol: Már az ablaktekerő nem is jutott eszembe annyira rutin... De mire elsőre megtaláltam nah az volt vagy bő félóra szopóka nyalóka ám...

Megtalátam hát ez se kis maszek kialakítani!

Egyébiránt ha most jól veszem ki teljesen gyári megoldás nincs F astra xenonossá tételéhez, búra, mosó szintállító, csak H4 bixenon van ami gyári kapható?

gyári nincs. viszont van gyári mosó, ez folyamatban van nekem. a magasságállítást meg majd megoldom. max bvectra cuccokkal...

Link to comment
Megosztás:

:lol: :P Már az ablaktekerő nem is jutott eszembe annyira rutin... De mire elsőre megtaláltam nah az volt vagy bő félóra szopóka nyalóka ám...

Megtalátam hát ez se kis maszek kialakítani!

Egyébiránt ha most jól veszem ki teljesen gyári megoldás nincs F astra xenonossá tételéhez, búra, mosó szintállító, csak H4 bixenon van ami gyári kapható?

Igazából nincs. Mosóberendezés van, de nagyon ritka. Továbbá nem tudom, hogy a mosónak elég kézinek lennie, vagy az is automata kell hogy legyen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én Osram +50%-kal próbálkoztam, rosszabb volt mint a sima tungsram...

A Tungsram Megalight +90%-os azért kicsit más :P

nem nehéz cserélni :lol:

ablaktekerő leszed (ha nem elektromos az ablak) van egy kis zégelygyűrű féleség a kárpit, és a tekerő kar között! Vigyázz, nekem volt, hogy elpattant, és fél órát kerestem :lol:

burkolatot leszedni (belül amibe vannak a kis hangszórók)

kárpitot leszedni (bolhákat kipattintgatni óvatosan)

ha elekromos az ablak, akkor a kapcsoló csatijait széthúzni (el tükör esetén is)

kiscserélni a kp zár motrot: egyetlen bökkenő a bekötés lehet, azt vizsgáld meg alaposan, hogy jó szálakat kötsz-e össze, vagy ha csatis, hogy jól dugod-e össze) :lol:

ha műxik jól, akkor visszapakolni mindent fordított sorrendben :lol:

Seeger-gyűrű :lol:

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol: Már az ablaktekerő nem is jutott eszembe annyira rutin... De mire elsőre megtaláltam nah az volt vagy bő félóra szopóka nyalóka ám...

Nah én mire leszedtem :lol: :lol: :P (azért írtam, nehogy valaki letörje idegességében, volt rá már haverok közt példa, felidegesítette magát, lecibálta, utánna meg ment a bontóba ajtókárpitért :P ;) :D )

Seeger-gyűrű :P

:D mindent én se tudhatok pontosan :P :P

Szerintem pont azért írta el mert nem az csak ahoz hasonlít :D

máshoz nem tudtam hasonlítani, de látod még ezt sem tudtam rendesen leírni :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem. Nem megy a fűtőventillátor (utastér) 1-es és 2-es fokozata, csak a 3-4. Mi lehet a gond? :shock:

Szia Az a bajod,hogy van a ventilátor közvetlen közelébe 1 ellenállás és az ment ki neked.

Ahozz hogy kitud cserélni vagy leszedni hogy tudj hozzá venni másikat ahozz,szed le a motor térnél lévő müanyagot,ami takarja az abaltörlő motort és a pollen szürő alatt lesz az ellenállás

Én is így jártam.

Lehet hozzá kapni,igaz nem olcsó,de akár bontóban is kaphatsz,de az lutri.

Ha kicseréled akkor ujra fog müködni a fokozatok.

Szia

Ui:Nem kell hozzá szakszervíz,te is kitudod könnyedén cserélni!

Módosítva : gyuszó
Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 kérdésem, vettem a bontóba elektromos fényszóró motorokat, és abból az autóból elhoztam az utastéri vezérlőjét is, azt már tudom a motornak a működését, ha áramra kötöm, mozognak, ki és be.

Ha a barna (test) és a sárgára pozitivat teszek, akkor befelé húzza, és ha marad a barna és a sárgát, és a barna sárgát pozitívra kötöm, akkor kifelé nyomja.

3-szál jön ki 1-barna,1-sárga, és 1-barna sárga,

A vezérlőjéből kijön 4-db tüske, és nem tudom, melyikre kössek rá testet, és melyikre a pozitívat, és a motoroknak melyik szálait kell rákötni?

A vezérlő tüskéi számozva vannak, de nekem nem mond semmit -3-6-4-7.

Ha valaki tud segíteni, vagy van, bekötési rajza akkor kérem, írjon mihamarabb nekem.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 kérdésem, vettem a bontóba elektromos fényszóró motorokat, és abból az autóból elhoztam az utastéri vezérlőjét is, azt már tudom a motornak a működését, ha áramra kötöm, mozognak, ki és be.

Ha a barna (test) és a sárgára pozitivat teszek, akkor befelé húzza, és ha marad a barna és a sárgát, és a barna sárgát pozitívra kötöm, akkor kifelé nyomja.

3-szál jön ki 1-barna,1-sárga, és 1-barna sárga,

A vezérlőjéből kijön 4-db tüske, és nem tudom, melyikre kössek rá testet, és melyikre a pozitívat, és a motoroknak melyik szálait kell rákötni?

A vezérlő tüskéi számozva vannak, de nekem nem mond semmit -3-6-4-7.

Ha valaki tud segíteni, vagy van, bekötési rajza akkor kérem, írjon mihamarabb nekem.

Köszönöm

4 - a kapcsolóban levő izzó vezetéke, a világításkapcsoló 58k jelű csatlakozópontjára

3 - test

6 - táp az 5-ös számú biztiről, a motorok sárga vezetékével együtt

7 - motorvezérlés vezetéke, a motorok barna-sárga vezetékére kötendő

A motorok barna vezetéke a testre.

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 kérdésem, vettem a bontóba elektromos fényszóró motorokat, és..

motor 1 sárga

2 barnasárga

3 barna

kapcsoló 3 barna(testre kötni)

4 szürkezöld(vezérlőkapcs világítás (+ 12volt)világtáskapcs 58k vagy F9 bizt.)

6 sárga(+12volt vezérlés F5bizt. vagy tompítottfény.((mert csak a tompítottat kell állítani)

7 barnasárga

a megfelelő színeket összekötni + kötésekkel kiegészíteni.

Link to comment
Megosztás:

Lenne 1 kérdésem, vettem a bontóba elektromos fényszóró motorokat, és abból az autóból elhoztam az utastéri vezérlőjét is, azt már tudom a motornak a működését, ha áramra kötöm, mozognak, ki és be.

Ha a barna (test) és a sárgára pozitivat teszek, akkor befelé húzza, és ha marad a barna és a sárgát, és a barna sárgát pozitívra kötöm, akkor kifelé nyomja.

3-szál jön ki 1-barna,1-sárga, és 1-barna sárga,

A vezérlőjéből kijön 4-db tüske, és nem tudom, melyikre kössek rá testet, és melyikre a pozitívat, és a motoroknak melyik szálait kell rákötni?

A vezérlő tüskéi számozva vannak, de nekem nem mond semmit -3-6-4-7.

Ha valaki tud segíteni, vagy van, bekötési rajza akkor kérem, írjon mihamarabb nekem.

Köszönöm

Ez milyen autóból származik?

Link to comment
Megosztás:

motor 1 sárga

2 barnasárga vezérlőjel

3 barna

kapcsoló 3 barna(testre kötni)

4 szürkezöld(vezérlőkapcs világítás (+ 12volt)világtáskapcs 58k vagy F9 bizt.)

6 sárga(+12volt vezérlés F5bizt. vagy tompítottfény.((mert csak a tompítottat kell állítani)

7 barnasárga

a megfelelő színeket összekötni + kötésekkel kiegészíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a központi zár nem mindig csukja be az ajtókat. elfordítom a kulcsot és csak a vezető ajtaját csukja be, és akkor külön egyesével kell becsukni az összes többit. De valamikor meg működik rendesen. Azt szeretném megtudni hogy ez minek a hibája lehet ?

Nagyon köszönöm: Dávid

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy a központi zár nem mindig csukja be az ajtókat. elfordítom a kulcsot és csak a vezető ajtaját csukja be, és akkor külön egyesével kell becsukni az összes többit. De valamikor meg működik rendesen. Azt szeretném megtudni hogy ez minek a hibája lehet ?

Nagyon köszönöm: Dávid

nekem is ugyanezt csinálja :P Csak nekem nincs most kedvem ilyen hidegbe szerelgetni :lol:

(esős időben néha olyat is csinál nekem, hogy kinyitni iinyitja, de vissza is rántja egyből :lol: )

valahol beázik a vezetékeknél - toldásoknál, és meg is lehet törve valamelyik vezeték! :lol:

Hátsó ajtóknál lent a gumi harmónikában fordult elő nállam, nekem megint azzal lehet baj, csak most a másik oldalon

(de az is lehet, hogy csak szabadon van a vezeték, főleg ha utólag tették bele, ilyenkor ajánlatos gumicsőbe belehúzni a további hibák elkerülése végett :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.