Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Heló.

A kocsiban lévő elektromos dolgok 12 voltot vagy 14,4-et kapnak? (pl szivrgyűjtó, lámpák ilyesmi..)

Az az éppen aktuális fezsültségtől és a berendezés maximális feszültség tűrésétől függ. (túláram védelem) Természetesen a mindenkori kapocs feszültségek kapják. Ez álló motornál lehet akár 11.8 V is , de járó motornál 14.8 V is előfordulhat. Persze ezek szélsőséges esetek.

Öregebb merciknél lehetett látni a fényszórón, alapjáraton gyengébben világított, fordulaton fényesebben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs mindenkitől azért, hogy brekeke fél évvel ezelőtti hozzászólásával kezdem a problémám feltárását, de hasonló cipőbe járok '99-es G Astrámmal és tanácsot szeretnék kérni, illetve megkérdezném kiderült-e a probléma forrása.

Röviden a tünetek:

- ma munkából hazafele az autóval elindulva az első jobbra indexelés után a műszerfalon villogni kezdett minden visszajelző fény illetve a fordulatszám és sebesség jelző ütközésig kiakadt, a megszokott index kattogás helyett visító sípolás keletkezett és a hanggal együttesen villogtak a fények;

- az autó menettulajdonságán rendellenességet ellenben nem tapasztaltam (rángatás nem volt);

- hazaérkezve balra index hatására a fordulatszám mérő kiakadt 2000 -n a kilométer óra 60 -n;

- elmentem egy próba útra és tapasztaltam, hogy az irányjelző ködlámpa, nem működik, a műszerfal még mindig villog, megnéztem a vezetékek állapotát nálam is rendben

Segítséget, tanácsot szívesen várok. Köszönöm

Nálam a gyújtáskapcsoló csatlakozója okozta a problémát, mint kiderült. Nem a ködlámpa visszajelzőjét láttam, hanem az izzítást, csak meleg motornál olyan gyorsan elalszik, hogy mindíg csak a szemem sarkából láttam a sárga lámpát :lol:

Szétszedtem, összenyomtam a sarukat , visszadugtam, azóta okés :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az az éppen aktuális fezsültségtől és a berendezés maximális feszültség tűrésétől függ. (túláram védelem) Természetesen a mindenkori kapocs feszültségek kapják. Ez álló motornál lehet akár 11.8 V is , de járó motornál 14.8 V is előfordulhat. Persze ezek szélsőséges esetek.

Öregebb merciknél lehetett látni a fényszórón, alapjáraton gyengébben világított, fordulaton fényesebben.

Tehát akkor húzhatok az akksiról villanyt a plusz szivarnak és a plusz világításnak ugye ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs mindenkitől azért, hogy brekeke fél évvel ezelőtti hozzászólásával kezdem a problémám feltárását, de hasonló cipőbe járok '99-es G Astrámmal és tanácsot szeretnék kérni, illetve megkérdezném kiderült-e a probléma forrása.

Röviden a tünetek:

- ma munkából hazafele az autóval elindulva az első jobbra indexelés után a műszerfalon villogni kezdett minden visszajelző fény illetve a fordulatszám és sebesség jelző ütközésig kiakadt, a megszokott index kattogás helyett visító sípolás keletkezett és a hanggal együttesen villogtak a fények;

- az autó menettulajdonságán rendellenességet ellenben nem tapasztaltam (rángatás nem volt);

- hazaérkezve balra index hatására a fordulatszám mérő kiakadt 2000 -n a kilométer óra 60 -n;

- elmentem egy próba útra és tapasztaltam, hogy az irányjelző ködlámpa, nem működik, a műszerfal még mindig villog, megnéztem a vezetékek állapotát nálam is rendben

Segítséget, tanácsot szívesen várok. Köszönöm

Mérj töltő feszültséget is, ellenőrizd a test kábeleket meg mint ahogy írták a gyujtáskapcsolót is érdemes megnézni (vezetékeket megcibálni, hogy változik-e valami)

Link to comment
Megosztás:

Igazából van 30as is... Na de komolyan. A plusz szivarnak elég egy 10-15 is nem ? Plusz világításnak meg egy 10 A. Vagy ?

Tekintve, hogy nem tudom mire akarod használni nem tudom, de a vezeték keresztmetszetet is ennek megfelelően válaszd meg, nehogy esetleg túlmelegedjen.

Pl.

10 Amper 12 Volt feszültség mellett 120 W, 2 - 2,5 mm2 drót szerintem vígan elviszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valamelyikőtöket büntettek már meg utólagos xenon-ért?

Mennyire veszik komolyan a rendőrök?

Csak mert olvastam olyat, hogy mosó berendezés kéne a lámpatesthez (amit még meg is tudnék csinálni hozzá) és új fajta lámpabúra (angel eyes), nem a régi bordázott.

Viszont azt is olvastam, hogy gyakorlatban ilyenért nem szoktak büntetni, mert a rendőrnek nincs joga kimondani azt, hogy utólag beszerelt xenonról van szó, mivel nem igazságügyi gépjárműszakértő.

Cikk: http://www.nport.hu/magazin/benzingoz/lats...n-utolag-210355

Csak mert a régi halogén izzókkal (és kipróbáltam már ilyen +30%-os meg olyan +50%-os kamu izzókat is) annyira nem láttam lósz@art sem, hogy emellett döntöttem.

Köszi előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy valamelyikőtöket büntettek már meg utólagos xenon-ért?

Mennyire veszik komolyan a rendőrök?

Csak mert olvastam olyat, hogy mosó berendezés kéne a lámpatesthez (amit még meg is tudnék csinálni hozzá) és új fajta lámpabúra (angel eyes), nem a régi bordázott.

Viszont azt is olvastam, hogy gyakorlatban ilyenért nem szoktak büntetni, mert a rendőrnek nincs joga kimondani azt, hogy utólag beszerelt xenonról van szó, mivel nem igazságügyi gépjárműszakértő.

Cikk: http://www.nport.hu/magazin/benzingoz/lats...n-utolag-210355

Csak mert a régi halogén izzókkal (és kipróbáltam már ilyen +30%-os meg olyan +50%-os kamu izzókat is) annyira nem láttam lósz@art sem, hogy emellett döntöttem.

Köszi előre is a válaszokat.

Gondolom rendőre válogatja.

Angel eyes lámpa sem jó a xenonhoz, mert bele van ütve a búrába, hogy halogén. Innentől kezdve kell még mondanom bármit is?

Link to comment
Megosztás:

Gondolom rendőre válogatja.

Angel eyes lámpa sem jó a xenonhoz, mert bele van ütve a búrába, hogy halogén. Innentől kezdve kell még mondanom bármit is?

Abba is halogén való?

Hát az vicc... Akkor nem sok értelme 40-et kiadni érte csak optikai tuning miatt...

És akkor akinek régi kocsija van (márpedig azokhoz nem hiszem, hogy sok xenonhoz való búrát gyártanak) az inkább vakuljon meg a sötétben?

Egy konkrét xenonos tulajra kíváncsi lennék, hogy állították már meg ezért, és hogy büntettek-e érte.

Link to comment
Megosztás:

Abba is halogén való?

Hát az vicc... Akkor nem sok értelme 40-et kiadni érte csak optikai tuning miatt...

És akkor akinek régi kocsija van (márpedig azokhoz nem hiszem, hogy sok xenonhoz való búrát gyártanak) az inkább vakuljon meg a sötétben?

Egy konkrét xenonos tulajra kíváncsi lennék, hogy állították már meg ezért, és hogy büntettek-e érte.

Nem tudom miről beszélsz, a gyári lámpákkal is teljesen jól lehet látni. Próbálj ki egy mazda xedos 6-ot vagy vw borát, azokban sokkal gyengébb agyári világítás. Az F Astráé teljesen jó.

A xenonhoz pedig kell fényszórómosó, valamint automata szintállító berendezés (nem elektromos, hanem automata).

Link to comment
Megosztás:

Abba is halogén való?

Hát az vicc... Akkor nem sok értelme 40-et kiadni érte csak optikai tuning miatt...

És akkor akinek régi kocsija van (márpedig azokhoz nem hiszem, hogy sok xenonhoz való búrát gyártanak) az inkább vakuljon meg a sötétben?

Egy konkrét xenonos tulajra kíváncsi lennék, hogy állították már meg ezért, és hogy büntettek-e érte.

Az engellel szarabbul látni mint a gyárival. Volt aki már visszacserélte gyárira.

Amugy ha jol be van állítva a gyári akkor az sem rossz, bár én is beletettem a tungsram/ge mega +90-et. Ez többeknek így nekem is nagyon bevállt. (+30+60 még gyengécske volt)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom miről beszélsz, a gyári lámpákkal is teljesen jól lehet látni. Próbálj ki egy mazda xedos 6-ot vagy vw borát, azokban sokkal gyengébb agyári világítás. Az F Astráé teljesen jó.

A xenonhoz pedig kell fényszórómosó, valamint automata szintállító berendezés (nem elektromos, hanem automata).

Hát nem tudom, én alig látok vele.

Reflektor persze teljesen jó, de a sima...Kb 10-20m-t visz előre magasság állítástól függően.

Azért 90-nél már egy kicsit necces...

Itt szimplán a kátyúk kikerülésére gondolok...

1mp alatt kellene reagálnod és kormányoznod, az meg kicsit veszélyes...

Meg nem tudom lehet-e különbség Astra és Astra között, de az enyém még 92-es...

Már lámpatestet is cseréltem, az se lehet gond...

Tudom, hogy mi kell a xenonhoz, ezért vagyok kíváncsi egy XENON TULAJ-ra.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, én alig látok vele.

Reflektor persze teljesen jó, de a sima...Kb 10-20m-t visz előre magasság állítástól függően.

Azért 90-nél már egy kicsit necces...

Itt szimplán a kátyúk kikerülésére gondolok...

1mp alatt kellene reagálnod és kormányoznod, az meg kicsit veszélyes...

Meg nem tudom lehet-e különbség Astra és Astra között, de az enyém még 92-es...

Már lámpatestet is cseréltem, az se lehet gond...

Tudom, hogy mi kell a xenonhoz, ezért vagyok kíváncsi egy XENON TULAJ-ra.

az én xenonommal jól lehet látni, mindent :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az engellel szarabbul látni mint a gyárival. Volt aki már visszacserélte gyárira.

Amugy ha jol be van állítva a gyári akkor az sem rossz, bár én is beletettem a tungsram/ge mega +90-et. Ez többeknek így nekem is nagyon bevállt. (+30+60 még gyengécske volt)

Hogy a milyen égőt tettél be ami bevált?

Mert ezzel a problémával én is küzdöm, cseréltem már izzót, ideig jó volt 1-2hónap utána szarabb az izzó, igaz olcsó hús híg lé...

Most kapott 1500ft/db-os izzót de ettől sem estem hasra!

Egyébként létezik F-es astrákhoz valami a gyári helyére betehető búra ami nem H4-es izzóval megy? ((ééndzzőlön kívül))

Link to comment
Megosztás:

Hogy a milyen égőt tettél be ami bevált?

Mert ezzel a problémával én is küzdöm, cseréltem már izzót, ideig jó volt 1-2hónap utána szarabb az izzó, igaz olcsó hús híg lé...

Most kapott 1500ft/db-os izzót de ettől sem estem hasra!

Egyébként létezik F-es astrákhoz valami a gyári helyére betehető búra ami nem H4-es izzóval megy? ((ééndzzőlön kívül))

Én Osram +50%-kal próbálkoztam, rosszabb volt mint a sima tungsram...

Link to comment
Megosztás:

Hogy a milyen égőt tettél be ami bevált?

Mert ezzel a problémával én is küzdöm, cseréltem már izzót, ideig jó volt 1-2hónap utána szarabb az izzó, igaz olcsó hús híg lé...

Most kapott 1500ft/db-os izzót de ettől sem estem hasra!

Egyébként létezik F-es astrákhoz valami a gyári helyére betehető búra ami nem H4-es izzóval megy? ((ééndzzőlön kívül))

mostmár van dayline lámpa is...de az eddigiek alapján rosszabb mint az angel. és 65e ft :lol:

Kicsit bővebben?

Gyári testben, milyen xenon, kb mennyibe volt a vége stb, ha kérhetnénk, mert úgylátszik mást is zavar...

már leírtam a megfelelő topikba elég részletesen. merci bixenon projektor, d2s izzó és trafó.

Link to comment
Megosztás:

Én Osram +50%-kal próbálkoztam, rosszabb volt mint a sima tungsram...

Nekem gyári lámpa + tungsram izzó és remekül látni vele 40-50 méterre.

Egyébként Daykiller-t már állították meg rendőrök tungsram megalight 90%+ miatt, de mivel az teljesen szabályos, szélnek eresztették. Gondolom egy xenonossal nem így lett volna.

Angel-ben nem érdemes gondolkodni, nekem volt és alig lehetett látni vele. Visszatettem a gyári valeo-t és tökéletesen látok.

Link to comment
Megosztás:

Nekem gyári lámpa + tungsram izzó és remekül látni vele 40-50 méterre.

Egyébként Daykiller-t már állították meg rendőrök tungsram megalight 90%+ miatt, de mivel az teljesen szabályos, szélnek eresztették. Gondolom egy xenonossal nem így lett volna.

De akkor ezek szerint el van öregedve a lámpád, cseréld ki. Angel-ben nem érdemes gondolkodni, nekem volt és alig lehetett látni vele. Visszatettem a gyári valeo-t és tökéletesen látok.

Kicseréltem a lámaptestet is.

De még mindig csak arra vagyok kíváncsi, hogy xenonost büntettek-e már meg?

Mert nekem tökéletes a xenonom, de ha törvénybe ütközik, akkor inkább megveszem azt a 90%-ost.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.