Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát nem tudom, én nem látok összefüggést a generátor gerjesztése meg a hőmérséklet jeladó között. Én szerintem a generátor a gyujtáshoz, töltéshez egyéb elektromos kütyühez szolgáltatja az áramot, és mindegy neki milyen hideg van a feszszabályzó által szabályzott áramot adja oszt csókolom. A gerjesztést meg ha jól tudom az akku ikonhoz tartozó lámpicsku adja, azért nagyobb mint a többi visszajelző, szerintem.

Lehet hogy nem mondott túl nagy hülyeséget az a szerelő. A hőmérsékletfüggést azt sajnos nem tudom, de egy pár f astránál újabb opel modellnél az ecu-n keresztül történik a generátor gerjesztése. És csak a tervezője tudja, hogy milyen szempontokat vesz figyelembe... Pontosan - legalább is én - sajnos nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy nem mondott túl nagy hülyeséget az a szerelő. A hőmérsékletfüggést azt sajnos nem tudom, de egy pár f astránál újabb opel modellnél az ecu-n keresztül történik a generátor gerjesztése. És csak a tervezője tudja, hogy milyen szempontokat vesz figyelembe... Pontosan - legalább is én - sajnos nem tudom.

remélem igazuk lesz.több ötlet már nincs a hiba okára :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

remélem igazuk lesz.több ötlet már nincs a hiba okára :lol: :lol:

F astrában szerintem nem volt ilyen, de pl. úgy tudom vekiben már volt olyan, hogy ecu-n keresztül ment a generátor gerjesztése (csak nem tudom, melyik évjárattól kezdve).

Erre a hőgombás dologra nem tudok mit mondani sajnos, engem is érdekelne a téma és persze a megoldása.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy nem mondott túl nagy hülyeséget az a szerelő. A hőmérsékletfüggést azt sajnos nem tudom, de egy pár f astránál újabb opel modellnél az ecu-n keresztül történik a generátor gerjesztése. És csak a tervezője tudja, hogy milyen szempontokat vesz figyelembe... Pontosan - legalább is én - sajnos nem tudom.

Ja lehet van összefüggés, csak nem látok benne logikát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy kis TÖLTÉS téma:

megmértem alapjáraton a töltést : 14,4 V

a videón ez látható:

1 ráadjuk az izzítást

2 amikor az izzítórelé lekapcsol beindítjuk

3 látszik a multiméteren az utóizzítás (közben csak 12,5 V-ot mutat a műszer

4 majd amint megszűnik az utóizzítás (elalszik a műszerfalon a "valós" izzításvisszajelzőm, amit direktbe vittem 1 gyertyáról) a töltés 14,4 V

szerintem a töltésemmel nincsen gond, vagy igen? :lol:

ez az ami inkább aggaszt :lol: , olajcsere közben vettem észre, azt hiszem megérett a cserére :lol::P

Link to comment
Megosztás:

Nekem pontosan ugyanezt csinálta egy generátorom, én elvittem felújíttatni, úgyhogy nem tudom, mi volt konkrétan a baja. Sztem a csúszógyűrűk vannak elkopva, és nem mindig érintkeznek a szénkefékkel.

Szia. Most szívtam az enyémmel ugyenezzel a hibával, lecseréltem a generátort egy zsír felújítottra és ugyanaz. Na jó akkor kapott egy plussz testkábelt a motor, és ugyanaz. A töltésem 14,2V, de ekkor már ki voltam akadva. Tettem bele egy zyír új akkut és lám csoda történt nem parázslik. Pedig idult a kocsi a régi akkuval is tökéletesen!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nekem egy X16XEL '95-ös astra-m van, gyárilag klimás és automata..... de nem diavia klíma hanem GYÁRI klímás(kesztyütartóhütés meg minden)...nem magyar astra hanem német gyártású

nagyon összetörve vettem de már kész van csak egy dolgot nem tudok:

a hűtöknél csak egy ventillátor van nem is volt több,(amikor vettem már szét volt szedve félig....)

de van csatlakozó egy ellenállásnak a ventilllátornál, ami szabályozza , hogy a ventillátor lassan vagy gyorsan menjen...., na hát ez hiányzik...sok embert kérdeztem már de senki sem tudja hogy minek kéne ott lenni... kérdeztem a csergő-.ben is de ott se tudták megmondani ezt.....enélkül egyáltalán nem megy a hütőventillátor......most még igy hidegben elvagyok, de aztán nem szeretnék vizet forralni, megf aztán nyáron jól jönne a klima...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nekem egy X16XEL '95-ös astra-m van, gyárilag klimás és automata..... de nem diavia klíma hanem GYÁRI klímás(kesztyütartóhütés meg minden)...nem magyar astra hanem német gyártású

nagyon összetörve vettem de már kész van csak egy dolgot nem tudok:

a hűtöknél csak egy ventillátor van nem is volt több,(amikor vettem már szét volt szedve félig....)

de van csatlakozó egy ellenállásnak a ventilllátornál, ami szabályozza , hogy a ventillátor lassan vagy gyorsan menjen...., na hát ez hiányzik...sok embert kérdeztem már de senki sem tudja hogy minek kéne ott lenni... kérdeztem a csergő-.ben is de ott se tudták megmondani ezt.....enélkül egyáltalán nem megy a hütőventillátor......most még igy hidegben elvagyok, de aztán nem szeretnék vizet forralni, megf aztán nyáron jól jönne a klima...

Gyárilag két ventilátor van és a lassú fokozat az, mikor sorba kötve kapják a vellanyt a ventilátorok, gyors fokozat pedig a párhuzamos kapcsolás. Mindezt egy vezérlés végzi el. Bekapcsolt klímánál alapból állandóan járnak a ventilátorok lassú fokozaton.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nekem egy X16XEL '95-ös astra-m van, gyárilag klimás és automata..... de nem diavia klíma hanem GYÁRI klímás(kesztyütartóhütés meg minden)...nem magyar astra hanem német gyártású

nagyon összetörve vettem de már kész van csak egy dolgot nem tudok:

a hűtöknél csak egy ventillátor van nem is volt több,(amikor vettem már szét volt szedve félig....)

de van csatlakozó egy ellenállásnak a ventilllátornál, ami szabályozza , hogy a ventillátor lassan vagy gyorsan menjen...., na hát ez hiányzik...sok embert kérdeztem már de senki sem tudja hogy minek kéne ott lenni... kérdeztem a csergő-.ben is de ott se tudták megmondani ezt.....enélkül egyáltalán nem megy a hütőventillátor......most még igy hidegben elvagyok, de aztán nem szeretnék vizet forralni, megf aztán nyáron jól jönne a klima...

Azt az ellenállást az egyventillátoros, kétsebességes rendszereknél alkalmazzák, klímásnál elvileg úgy kéne lennie, ahogy Day írta. Mindenesetre utánanéztem az ellenállásnak, a katalógusszáma 12 38 517, erre hivatkozz a Csergőben. 8-9e Ft az ára.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag két ventilátor van és a lassú fokozat az, mikor sorba kötve kapják a vellanyt a ventilátorok, gyors fokozat pedig a párhuzamos kapcsolás. Mindezt egy vezérlés végzi el. Bekapcsolt klímánál alapból állandóan járnak a ventilátorok lassú fokozaton.

köszi a gyors választ.....

mégegy ventillátornak nincs csatija se, meg a lököstartó se az a ventilátoros volt

de megnézem amit FPepe írt.......

ráadásul az alvázszámomat nem ismeri fel a csergő programja.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma reggel melóba menet új dilije lett az autómnak. Egyszer csak kinyitotta a központit menet közben ( rablásgátlós az az átkozott riogató) majd a második fék után ismét lezárt. Nemsokára ismét kinyitotta, de akkor már megbolondult minden műszer összevissza villogtak a műszerfalfények, a kijelző és úgy elkezdett rángatni, mint egy gyújtáshibás benzines :lol: ugyanakkor a hátsó ködlámpa visszajelzője teljes fénnyel kigyulladt, pedig a lámpa sem volt felkapcsolva! Első körben megnéztem az akku és a generátor vezetékeit, majd a bal hátsó lámpa stekkerénél a vezetékek állapotát. Látszólag minden rendben.

A rángatás és villodzás zárlatra utalna ( pl. sérült szigetelésü vezeték odakoccan valahol a kasznihoz) de akkor mitől égett a ködlámpa visszajelzője. Találkozott már valaki ilyen gonddal? Van valami tippetek?

Hazafelé már nem csinálta. Elárulom bevagyok egy kicsit tojva, hétvégén indulunk a kölök osztályával 3 napos kirándulásra Kistarcsa-Székesfehérvár-Tihany-Veszprém-Bakonybél- Pannonhalma-Győr-Tatabánya útvonalon, úgyhogy nagyon szépen megköszönnék néhány gyorssegélyként hívható telefonszámot végszükség esetére. :lol:

Sziasztok!

Bocs mindenkitől azért, hogy brekeke fél évvel ezelőtti hozzászólásával kezdem a problémám feltárását, de hasonló cipőbe járok '99-es G Astrámmal és tanácsot szeretnék kérni, illetve megkérdezném kiderült-e a probléma forrása.

Röviden a tünetek:

- ma munkából hazafele az autóval elindulva az első jobbra indexelés után a műszerfalon villogni kezdett minden visszajelző fény illetve a fordulatszám és sebesség jelző ütközésig kiakadt, a megszokott index kattogás helyett visító sípolás keletkezett és a hanggal együttesen villogtak a fények;

- az autó menettulajdonságán rendellenességet ellenben nem tapasztaltam (rángatás nem volt);

- hazaérkezve balra index hatására a fordulatszám mérő kiakadt 2000 -n a kilométer óra 60 -n;

- elmentem egy próba útra és tapasztaltam, hogy az irányjelző ködlámpa, nem működik, a műszerfal még mindig villog, megnéztem a vezetékek állapotát nálam is rendben

Segítséget, tanácsot szívesen várok. Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.