Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Erőszakkal sem? :P

Őszinte legyek: nem próbáltam :lol: :lol:

Az a venti jele. Oda nem lehet kapcsolni.

01

Amúgy mi a külömbség a 3 és 4 között?

a 4 sokkal gyorsabb, rendesen lehet érezni a különbséget...

viszont a 3 is bőven elég :lol: a 4.et nem is nagyon használtam még, amúgy elég zajos is a 4. fokozatom :lol:

Link to comment
Megosztás:

a 4 sokkal gyorsabb, rendesen lehet érezni a különbséget...

viszont a 3 is bőven elég :P a 4.et nem is nagyon használtam még, amúgy elég zajos is a 4. fokozatom :lol:

Oksa, köszi :lol:

Azt hittem, hogy csak a klímásban van 4-es fokozat :lol:

A 3-as is elég hangos nálam, én is nagyon ritkán használom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem. Voltam bent opelszalonban és kértem. Kezembenyomott egy ovális csatlakozós, kis jeladót. Mondtam hogy nekem kör a csatlakozója és egy kábel végén van a jeladó, ami leér a lökös aljáig. Kérdezte hogy hányas évjárat a kocsim. Mondtam 92es, azt mondja ja akkor az a probléma. 92eshez más. olyan oválcsatlakozós van most benne, de 0fokban 18fokot ír. Ja és az oválcsatis 5eFt, ez ami nekem kell, meg 15eFt. :lol:

Ha más különbség nincs össze kell kötni a kábeleket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos megvan a probléma oka. Az én testkábelem is szarrá volt égve. Kiolvadt még a csatlakozóból is a saru. Pöppet rozsdás a cucc. Megvakargattam kicsit a csatlakozókat és befújtam őket csavarlazítóval ( állítólag oldja a rozsdát ) összedugtam ismét a csatikat és megint csak a 3as működött. Megnéztem a hőbiztosítékot, tökéletes, nincs szétégve és a multiméter is azt jelzi hogy jó. Viszont nem mennek a fokozatok. Ellenőriztam a csatiból jövő kábeleket is, testhez képest mindegyiken megjelenik a feszültség, ahogy kell, fokozatonként, de csak a 3asnál mozdul meg a venti. Ezekszerint az előtétellenállásom szart be. Nem tudjáktok véletlenül hogy mennyi egy ilyen újonnan vagy egyátalán érdemes-e utánnakérdezni, vagy inkább szerezzek bontóból ilyet? :lol:

dsc00055resize.th.jpgdsc00056resize.th.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nos megvan a probléma oka. Az én testkábelem is szarrá volt égve. Kiolvadt még a csatlakozóból is a saru. Pöppet rozsdás a cucc. Megvakargattam kicsit a csatlakozókat és befújtam őket csavarlazítóval ( állítólag oldja a rozsdát ) összedugtam ismét a csatikat és megint csak a 3as működött. Megnéztem a hőbiztosítékot, tökéletes, nincs szétégve és a multiméter is azt jelzi hogy jó. Viszont nem mennek a fokozatok. Ellenőriztam a csatiból jövő kábeleket is, testhez képest mindegyiken megjelenik a feszültség, ahogy kell, fokozatonként, de csak a 3asnál mozdul meg a venti. Ezekszerint az előtétellenállásom szart be. Nem tudjáktok véletlenül hogy mennyi egy ilyen újonnan vagy egyátalán érdemes-e utánnakérdezni, vagy inkább szerezzek bontóból ilyet? :lol:

http://img683.imageshack.us/img683/622/dsc00055resize.th.jpg

http://img697.imageshack.us/img697/5231/ds...56resize.th.jpg

én újonnan 6e HUF vettem

Link to comment
Megosztás:

Helló

Akkor is lehet ez a baj, ha a fokozatok működnek?

Üdv

Ha a fokozatok működnek akkor szerintem csak annyi a baja, hogy a tiéd is korrodált mint állat és kis felületen csatlakozik a testkábeled, ezért melegszik fel annyira. Szerintem kontaktsprével vagy valami roszdaoldó szerrel takarítsd meg a csatit is meg az előtétellenállást is és neked jó lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Megtettem, az van most bent a kocsiban és mint említettem ha 0fok van kint, szerinte az 18. :lol:

Sétálj be egy elektronikás boltba, és vegyél 1Kohmos trimmer potit. Kösd sorba az érzékelővel és egy hőmérővel állítsd be a megfelelő hőfokot. Nekem is betojt az 1.8-ason, raktam bele egy 500 (20 fokon) ohmos termisztort egy 1K-s trimmerrel sorbakötve tökéletesen működött. Ha nagyon profin akarod megoldani, a trimmerrel beállítod, majd kiszeded, leméred az értékét és beteszel helyette egy olyan értékű ellenállást :lol:

Nincs más baja csak nem abban a tartományban mér, mint kéne...

Link to comment
Megosztás:

Beszerár nélkül 9800Ft. Ma rendeltem egyet, de persze nem érkezett meg délutánra, szal majd csak holnap jön. Nem elég hogy g*cidrága, még várjak is rá. :lol:

akkor tényeg jó áron kaptam

nagyon nagy mákom van az uismerősömmel aki autószalonban dolgozik és mindent beszáron ad nekem.(bosch izzító 2400 HUF,bosch porlasztócsúcs 6000 HUF)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi a száma a következőhöz tartozó ecunak:

'92 Astra f c14nz 1.4 8v

Vaterán akarok venni; de nem vagyok benne bizti hogy melyik jó nekem!

Köszi szépen!

Elvileg ezek tuti jók:

- ASHA 16139679

- AZHM 16149919

- AUXT 16153729

- BDPW 16187569

- BFFS 16183409

- BFFP 16183419

- BPDH 16204799

Ha akarsz bele immot tenni, ez pl. jó lehet.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj h nem tudom kipróbálni, mert ez pesten, a kocsim meg vidéken szerelőnél....

Akkor próbáld megdumálni az eladóval, hogy adjon kipróbálási garit, ha nem jó, visszaadod neki, ő meg az árát. De sztem 90%, hogy jó lesz, és sokat nem vesztesz vele, ha nem jó. Csak azt kérdezd meg, hogy nem volt-e immos az autó, amiből kivették, mert akkor az immo egysége nélkül nem fog elindulni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.