Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A középső tekerentyű izzójának cseréléséhez le kell venni a hátsócsatlakozót, s onnan lehet cserélni, mert elöl van egy műanyag rúd ( ez vezeti a fényt előre ) s amiatt nem lehet elölről cserélni.

Képeket nem készítettél véletlenül? Érdekelne, hogyan mutat sötétben!

Nekem volt benn ilyen homasitás cucc, elég foltos. Ha érdekel, teszek fel róla képet.

Link to comment
Megosztás:

nekem nem tünik fosnak... erős kék fénye van!

Oké. Én csak a saját tapasztalatom írtam. Ja és pár hét múlva szépen egyesével elhaláloztak ezek a ledes cuccok, kicsit kicsi ellenállás van bennük. Én inkább itthon készítettem magam ilyen foglalatos ledet.

Link to comment
Megosztás:

Érdekel persze...

pyox : a foglalatok frankón passzoltak?

Ezek tényleg hamar kiégnek.Vettem bele más márkát később,azok is max 1 hónapot bírtak.

Persze nem egyszerre,de újra szét kell szedni az autót,ha egy is kiég.

Nálam passzoltak simán,csak a pozizív-negatívra kell figyelni.

Link to comment
Megosztás:

http://www.fotolog.com/pyoks/62823898

demars! itt a kép bár mondom elég rossz minőség telefonnal fotóztam:)

hú most nagyon megijesztettek, hogy kifognak égni az izzócskáim:( nincs kedvem 100adszor is kiszedni a műszeregységet....:rolleyes:

hogy csináltál otthon ledes izzót? nemtod pontosan leírni meg hogy miket használtál?

csak hogy felkészülten várhassam az izzók halálát:)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Megtörtént az izzócsere! ....

Igazából nekem is komplett bontással lett cserélve, de utánna többen írták, hogy eleht kivülről is a plexi felől, lehet nekik sikerült. A műszeregységbe nekem is úgy voltak csak bedugdosva a foglalatba az izzók, tökéletesen működtek úgy is. Foglalatostól amúgy is jóval drágább.

Link to comment
Megosztás:

http://www.fotolog.com/pyoks/62823898

demars! itt a kép bár mondom elég rossz minőség telefonnal fotóztam:)

hú most nagyon megijesztettek, hogy kifognak égni az izzócskáim:( nincs kedvem 100adszor is kiszedni a műszeregységet.... :blink:

hogy csináltál otthon ledes izzót? nemtod pontosan leírni meg hogy miket használtál?

csak hogy felkészülten várhassam az izzók halálát:)

Nagyon állatul néz ki! :lol: Asszem keresek bontóba fordulatszámmérős műszert... sajnálom, hogy az enyémben nincs :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

http://www.fotolog.com/pyoks/62823898

demars! itt a kép bár mondom elég rossz minőség telefonnal fotóztam:)

hú most nagyon megijesztettek, hogy kifognak égni az izzócskáim:( nincs kedvem 100adszor is kiszedni a műszeregységet.... :rolleyes:

hogy csináltál otthon ledes izzót? nemtod pontosan leírni meg hogy miket használtál?

csak hogy felkészülten várhassam az izzók halálát:)

A sima izzófoglalatba forrasztottam vágott fejű ledet plusz ellenállást.

36938930.jpg

Link to comment
Megosztás:

A sima izzófoglalatba forrasztottam vágott fejű ledet plusz ellenállást.

Nemazért, vagy ezért, de nekem a sima led csiszolt fejjel, egyenletesebb fényt adott, mint ez a vágott fejű. Ennél nagyobb volt a halványodás a 100-as környékén. Így sem csúnya, de a csiszoltal szebb volt.

Link to comment
Megosztás:

http://www.fotolog.com/pyoks/62823898

demars! itt a kép bár mondom elég rossz minőség telefonnal fotóztam:)

hú most nagyon megijesztettek, hogy kifognak égni az izzócskáim:( nincs kedvem 100adszor is kiszedni a műszeregységet....:rolleyes:

hogy csináltál otthon ledes izzót? nemtod pontosan leírni meg hogy miket használtál?

csak hogy felkészülten várhassam az izzók halálát:)

Az aláírásomban ott vannak a linkek, ha érdekel a ledesítés! Én így oldottam meg a ledesítést. Én is magamnak csináltam a foglalatos ledeket.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon állatul néz ki! :lol: Asszem keresek bontóba fordulatszámmérős műszert... sajnálom, hogy az enyémben nincs :rolleyes:

énis bontóban vettem kb 2 hete.:blink: 8 ezerér adták a szemetek.. és még szerelőhöz is elkellett vinnem mert szanaszét volt rajta a nyák.

ugyhogy ha elszántad magad nagyon jól nézd meg mit veszel meg!!!!

Link to comment
Megosztás:

hú ezek alapján asszem énis megfogom tudni csinálni ezt a led plussz ellenállás bele a foglalatba dolgot! köszi-köszi.

de azért reménykedem benne h fogják bírni ezek az izzók amiket vettem.

amugy ebben is ilyen csiszolt fejű led van és 1 picit hosszabb az egész mint a rendes izzó, tehát nem pont olyan mint amit belinkeltem fentebb.

Link to comment
Megosztás:

hú ezek alapján asszem énis megfogom tudni csinálni ezt a led plussz ellenállás bele a foglalatba dolgot! köszi-köszi.

de azért reménykedem benne h fogják bírni ezek az izzók amiket vettem.

amugy ebben is ilyen csiszolt fejű led van és 1 picit hosszabb az egész mint a rendes izzó, tehát nem pont olyan mint amit belinkeltem fentebb.

Nem kell parázni, előbb várd ki, hogy meddig bírja. :rolleyes:

Megforrasztgatni a gyáriba amúgy nem nagy cucc, én a 6db-ot asszem fél óra alatt megcsináltam.

Link to comment
Megosztás:

ja ja várok:)

viszont a fűtés szabályzó körül nem nagyon van kedvem ledesítgetni.

olvastam valahol a neten egy olyan megoldást, hogy ilyen színes fóliát (amit a szinpadi lámpáknál is használnak) be lehet csúsztatgatni ide oda.

lehet, hogy azt fogom első körben kipróbálni...

Link to comment
Megosztás:

Lehetséges hogy a hátsóablak fűtésem kicsit zárlatos lenne? :blink:

Jó hogy nem gyulladt ki a kocsi miközben használtam.

Szerintetek ez miért lehet? :rolleyes:

Ott ahol átmegy a kábel a csomagtérajtóba, nézd meg a vezetékeket, mert ott nagyon szeret a szigetelés "elkopni". Lehet, hogy ott testel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.