Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

helló

képzeljétek...kölcsönadtam 2 napra a kocsit még soha nem állt meg alattam, de most megadta magát :lol: murphy

belementek vele a szendendrein 1 jó mély pocsolyába és felcsapódott a víz egészen be az elosztófedél alá:rolleyes:

mert mint kiderült elvan törve a tömítés alatta... ugyhogy egy olyan jó óra mulva miután rájöttek h mivan és nagynehezen öngyújtóval kiszárítgatták, szaladt tovább a szekér.szerintetek hol vegyek olyan tömítést? vagy bármelyik alkatrészkerben kapok?

a másik, hogy mindez azért történt meg mert nincs meg alulról a motor takaró lemez vagy burkolat vagy miaz...

nektek van olyanotok? szerintetek érdemes lenne beszerezni olyat? vagy annyit nemér h 10en ezreket kidobjak érte.

gyárilag nincs

ak ilyen különcéges létezik

de szerintem nem érsz vlee semmit, mert nem ott csapta be a vizet :blink:

Link to comment
Megosztás:

helló

képzeljétek...kölcsönadtam 2 napra a kocsit még soha nem állt meg alattam, de most megadta magát :blink: murphy

belementek vele a szendendrein 1 jó mély pocsolyába és felcsapódott a víz egészen be az elosztófedél alá:rolleyes:

mert mint kiderült elvan törve a tömítés alatta... ugyhogy egy olyan jó óra mulva miután rájöttek h mivan és nagynehezen öngyújtóval kiszárítgatták, szaladt tovább a szekér.szerintetek hol vegyek olyan tömítést? vagy bármelyik alkatrészkerben kapok?

a másik, hogy mindez azért történt meg mert nincs meg alulról a motor takaró lemez vagy burkolat vagy miaz...

nektek van olyanotok? szerintetek érdemes lenne beszerezni olyat? vagy annyit nemér h 10en ezreket kidobjak érte.

Szerintem bárhol ahol lehet venni hozzá elossztót, adnak tömítést is. Nem olyan gyakori különben az ekkora pocsolya. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet !

Segitségre lenne szükségem ! / Astra 1.6 98-as /

Akksi csere utáni rádió beüzemelés ügyben... az Opel Card pass-on szerepel egy Security Code és egy Radio Type Code melyiket használjam ?

Gyújtás nélkül az As és a bekepcsoló gomb együttes megnyomása után megvan a " pittyenés " de a kijelző csak a SAFE felirat van a négy vonal a kód beirásához nem jelenik meg !!

Mit tanácsoltok ????

Előre is köszi !!!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet !

Segitségre lenne szükségem ! / Astra 1.6 98-as /

Akksi csere utáni rádió beüzemelés ügyben... az Opel Card pass-on szerepel egy Security Code és egy Radio Type Code melyiket használjam ?

Gyújtás nélkül az As és a bekepcsoló gomb együttes megnyomása után megvan a " pittyenés " de a kijelző csak a SAFE felirat van a négy vonal a kód beirásához nem jelenik meg !!

Mit tanácsoltok ????

Előre is köszi !!!

Először AS gomb 3 másodpercig, utána bekapcsolod, az AS gombot tartod továbbra is, amíg meg nem jelenik a 4 vonal. Security Code az valszeg a kocsihoz van, inkább a Radio-t próbáld. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap olyat produkalt a kocsi hogy, gyujtas raad maj amikor inditanam ereztem mintha valaki levette volna a sarut az akkurol de vissza is rakta volna! Olyan mintha resetelte volna magat! Jó oke megnyomom az inditasgatlo letilto gombjat pocrof indul! Majd ma nyitom kocsit belsovilagitas eg gyujtas raad kialszik minden mintha lemurlt volna az akksi! Nah mondom feltoltom oke latnak hozza leszedem az egyik sarut jonne a kovetkezo de veletlenul hozzaert a masik es mintha nem is torten volna semmi jo lett villog az index van gyujtas minden igaz 1 kicsit lassan tekert! Szerintek mi lehett a problema? Leszedes ugye nekem neha cikrazik a saru nah nem cikrazott!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap olyat produkalt a kocsi hogy, gyujtas raad maj amikor inditanam ereztem mintha valaki levette volna a sarut az akkurol de vissza is rakta volna! Olyan mintha resetelte volna magat! Jó oke megnyomom az inditasgatlo letilto gombjat pocrof indul! Majd ma nyitom kocsit belsovilagitas eg gyujtas raad kialszik minden mintha lemurlt volna az akksi! Nah mondom feltoltom oke latnak hozza leszedem az egyik sarut jonne a kovetkezo de veletlenul hozzaert a masik es mintha nem is torten volna semmi jo lett villog az index van gyujtas minden igaz 1 kicsit lassan tekert! Szerintek mi lehett a problema? Leszedes ugye nekem neha cikrazik a saru nah nem cikrazott!

Tiszták a saruk, rendesen meg vannak húzva? Nincs megtörve a testkábel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám az ablaktörlővel. A szakaszos néha kihagy, illetve a lassú meg annyira "lassú", mintha megállna az idő :rolleyes: és néha az is kihagy, látni hogy egy picit megindul de ennyi. Az érdekessége hogy a legmagassabb fokozaton tökéletes.

Találkozott már valaki ilyennel?

Köszi

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Először AS gomb 3 másodpercig, utána bekapcsolod, az AS gombot tartod továbbra is, amíg meg nem jelenik a 4 vonal. Security Code az valszeg a kocsihoz van, inkább a Radio-t próbáld. :rolleyes:

Köszi siker !! Gyújtással müködött a dolog ! Még egyszer köszi !!!

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Még annyit kérdeznék, hogy a fűtőventillátor és a motorja hol található?

2 napja meg sem mukkan.

Üdv

A pollenszűrő alatt, a motortér felől férsz hozzá. Le kell venni egy gumikédert, alatta van egy műanyag takarólemez, ez alatt van a pollenszűrő. Ha kiveszed és oda benézel meglátod a fűtőventit.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Ha egyik pillanatról a másikra nem megy a venti, akkor kapcsolóhibára vagy előtétellenállásra gyanakodjak szerintetek.

Ha előtétellenállás ment tönkre, akkor szokott működni a 4-fokozat, mert az direktbe van kötve. Biztiket megnézted? Kapcsoló nem szokott elromlani, legalábbis még nem hallottam olyanról. Lehet beállt/megszorult a fűtőmotor.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat, holnap ezekkel kezdem majd.

Még annyit, hogy a képen írják a szélvédőburkolat leszerelését, ez bonyolult?

Nem, asszem két csavar, ami takarva van kupakkal, meg a törlőlapátok, csak a visszarakáskor szokott olyan gond lenni, ha nem tömítt rendesen alámegy a víz, rá a pollneszűrőre, és akkor szokott párásodni rendesen az utastér. Lehet ki kell nyomni szilóval a szélvédő alatt az illesztésnél.

Link to comment
Megosztás:

A biztosítékokat néztem eddig,de semelyik fokozatban nem megy.

Akkor a motor lesz a ludas...

Még javasolnám, hogy nézd meg a biztitábla jobb oldalán a két nagy biztiből a balost, hogy az alsó kapcsán van-e fesz rákapcsolt gyújtásnál!

Ha nincs rajta, akkor a gyújt. kapcs. a hibás vagy csak a stekkere, mint nálam...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.