Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha így nézne ki az enyém, nagyon örülnék neki, És már nem igazán akarlak fárasztani, de még azért meg kérdezném, hogy ha ilyesmire meg szeretném csinálni mint a tied, (mert előbb utóbb úgyis belekezdek) lehet e hozzá rendelni olyan ledet, amit egyszerüen be lehet tenni a gyári helyére ellenállás nélkül, és nem fog ki égni?

A lednek mindenképp kell elllenállat, mert mikor kinyit, akkor gyakorlatilag zárlatot csinál. Dióda elven üzemel. :D Lehet venni előre gyártott foglalatosat is, csak nem tudni hogy jól világít-e. Én rendeltem 8-10 darab 180 fokban világító kék ledet és ellenállással beraktam a foglalatba, majd polaritáshelyesen be tekertem és pöpecül világít. :)

Link to comment
Megosztás:

A lednek mindenképp kell elllenállat, mert mikor kinyit, akkor gyakorlatilag zárlatot csinál. Dióda elven üzemel. :D Lehet venni előre gyártott foglalatosat is, csak nem tudni hogy jól világít-e. Én rendeltem 8-10 darab 180 fokban világító kék ledet és ellenállással beraktam a foglalatba, majd polaritáshelyesen be tekertem és pöpecül világít. :D

Te biztosan villamosságszerelő vagyok mert néhány szó amit leírsz komolyan mondom gőzöm sincs mit jelent (polaritás) vagy csak ennyire tudatlan vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor hány db. 180 fokban világító piros ledet rendeljek ahoz hogy a kilométeróra fordulatszámmérő üzemanyagmérő pirossal világítson ja és a mutatók is! És hány darab ellenállást? A betekerős foglalat az jó a gyári vagy azt is újat kell vennem?

4-4 darabot. Az ellenállás legyen legalább 700 ohm feletti, én 1k ohmosat használtam. 5mm-es ledek pont jók a foglalatba. A foglalatot tudod használni, kiszeded az izzót az érintkezőivel együtt és az izzó tövében lecsíped a vezetékeit, aztán erre meg forraszthatod az ellenállást és a led másik lábát.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor hány db. 180 fokban világító piros ledet rendeljek ahoz hogy a kilométeróra fordulatszámmérő üzemanyagmérő pirossal világítson ja és a mutatók is! És hány darab ellenállást? A betekerős foglalat az jó a gyári vagy azt is újat kell vennem?

Day szerintem erre gondol:

1

2

3

Legalábbis én így oldottam meg. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok abban kérném a segítséget, hogy nincs fordulatszámmérő a kocsimban és én nagyon szeretnék belerakni, csak nem tudom h kezdjek hozzá megtudom én is oldani vagy inkább bízzam szakira? köszönöm a választ

ITT olvasgass :D. Nem nehéz dolog egyébként.

Egyébként ford.szám mérős műszeregységet akarsz bele tenni,vagy csak valamilyen műszert?

Link to comment
Megosztás:

Hello sziasztok egy kérdésem lenne.

Az üllés fűtés csatlakozó a középbox alatt van a váltó és a kézifék között. Az érdekelne hogy ez hova csatlakozik? A fűtésre csatlakozhat? onnan kaphat áramot és más nem is kell:D Kell-e hozá Relé bizti? vagy hogy néz ki ez? előre is köszönöm a segítséget. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Hello sziasztok egy kérdésem lenne.

Az üllés fűtés csatlakozó a középbox alatt van a váltó és a kézifék között. Az érdekelne hogy ez hova csatlakozik? A fűtésre csatlakozhat? onnan kaphat áramot és más nem is kell:D Kell-e hozá Relé bizti? vagy hogy néz ki ez? előre is köszönöm a segítséget. ÜDV

Ha be volt szerelve gyárilag a csatlakozó akkor tuti hogy van biztosítva is az áramkör. Vagy utólagos?

Link to comment
Megosztás:

Ha be volt szerelve gyárilag a csatlakozó akkor tuti hogy van biztosítva is az áramkör. Vagy utólagos?

Utólagos lenne persze. Gyári megoldást szeretném be invitálni az enyémbe:P Nem gond ha le kell biztosítani vagy relézni csak nem tudom h kell-e ugyanis a bizti tábla ajtajára se reléhez se biztihez nincs fel tüntetve ülés fűtés helye. De leginkább az érdekelne hogy honnan jönnek a kábelek (remélem a középről a fűtésről:I)

Link to comment
Megosztás:

Hello egy olyan kérdésem lenne hogy. A gyári ülés fűtés csatlakozó a közép boxig kivan vezetve a váltó és a kézifék közé. Az érdekelne hogy honnan jönnek a kábelek? 5kábel van a csatlakozó ajzatokon ha jól emléxem És van benne valami ész szerűség hogy a közép konzólról jön a fűtés rendszerből?

A bal lábtér burkolata mögött van egy nagy csatlakozó/kábelelosztó. Onnan jönnek a vezetékei.

Link to comment
Megosztás:

Utólagos lenne persze. Gyári megoldást szeretném be invitálni az enyémbe:P Nem gond ha le kell biztosítani vagy relézni csak nem tudom h kell-e ugyanis a bizti tábla ajtajára se reléhez se biztihez nincs fel tüntetve ülés fűtés helye. De leginkább az érdekelne hogy honnan jönnek a kábelek (remélem a középről a fűtésről:I)

Középről a fűtésről semmiképpen nem jöhet, mert annak nem elektromos a fűtése, a hűtővízet keringtetik a radiátoron keresztül, azt fujatják be az utastérbe. A leírás szerint a 20-as bizti felelé érte amelyik a tolatólámpáért, meg a szivargyujtóért, 20 amperes. 1-es dróttal van kikábelezve. Legegyszerűbb a szivargyujtótól tovább vinni vezetéket szerintem az már le van védve. De van aki csinált már ilyet, majd pontosítanak.

Link to comment
Megosztás:

A bal lábtér burkolata mögött van egy nagy csatlakozó/kábelelosztó. Onnan jönnek a vezetékei.

És utólag rálehet kötni? vagy megvan a helye? bizti relé kell-e neki? Esetleg valami kiosztást nemtudsz? hogy ott a csatlakozoknál mi micsoda? Bal oldalon a nagy csatik.

Link to comment
Megosztás:

Középről a fűtésről semmiképpen nem jöhet, mert annak nem elektromos a fűtése, a hűtővízet keringtetik a radiátoron keresztül, azt fujatják be az utastérbe. A leírás szerint a 20-as bizti felelé érte amelyik a tolatólámpáért, meg a szivargyujtóért, 20 amperes. 1-es dróttal van kikábelezve. Legegyszerűbb a szivargyujtótól tovább vinni vezetéket szerintem az már le van védve. De van aki csinált már ilyet, majd pontosítanak.

én úgy csináltam, csak vastagabb vezetékkel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.