Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szép...ha egyszer nekilátok én is úgy szeretném hogy fehér háttér és piros vagy kék mutatók.

Ez már a sokadik próbálkozás! Akármilyen ledet raktam az eredeti izzók helyére valahogy a km és a hőmérő mutatója nem volt elég színes. Ez az smd-s megoldás most jónak tűnik :D

Ha még a mutató tengelye körül lévő plexit is eltakarnád, akkor nem fehéredne be tőben. :)

Egyébként, panelos megoldás ahogy látom. Nincs még egy pár Nekem? :D

Élőben nem fehér csak a képen, pedig 12.2 M-s a gép :D Lekellett szednem az elejét, hogy normálisan letudjam fotózni.

A panel rajz megvan pcb-ben. Ha kell küldöm és legyártod magadnak. Módosíthatod kedvedre :D

Link to comment
Megosztás:

Ez már a sokadik próbálkozás! Akármilyen ledet raktam az eredeti izzók helyére valahogy a km és a hőmérő mutatója nem volt elég színes. Ez az smd-s megoldás most jónak tűnik :D

Élőben nem fehér csak a képen, pedig 12.2 M-s a gép :) Lekellett szednem az elejét, hogy normálisan letudjam fotózni.

A panel rajz megvan pcb-ben. Ha kell küldöm és legyártod magadnak. Módosíthatod kedvedre :D

Küldheted. Köszi. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez már a sokadik próbálkozás! Akármilyen ledet raktam az eredeti izzók helyére valahogy a km és a hőmérő mutatója nem volt elég színes. Ez az smd-s megoldás most jónak tűnik :D

Élőben nem fehér csak a képen, pedig 12.2 M-s a gép :D Lekellett szednem az elejét, hogy normálisan letudjam fotózni.

A panel rajz megvan pcb-ben. Ha kell küldöm és legyártod magadnak. Módosíthatod kedvedre :D

Én is megköszönném... :)

Link to comment
Megosztás:

én úgy gondoltam, hogy megfúrni afényvezető plexit, és beletolni

úgy se fér bele?

elméletileg jó lenne, egy baj van vele, nagyon közel van a plexi illetve a lyuk széléhez, félő, hogy kitörik fúráskor, ráadásul alul ferde.

Így egyszerűbb volt...

Link to comment
Megosztás:

Na szóval a műszeregységben raktam az izzók helyére ledeket, a középkijelzőbe meg piros karácsonyfaízzót. Nem azt a hagyományos meneteset, hanem azt a kínai bedugósat, pont bepasszol a rizsszemizzó helyére. A 20-as izzósorból kell kivenni mert ugye azok 240 osztva 20-al=12 voltosak. A műszeregységbe nem mennek bele, mert nem fér el a hegyük a fényvezető plexitől. A középkijelzőbe pont jók.

És van róla fotód, hogy sikerült? Nekem olyan karácsonyfa izzóm van ami fehér és kicsi színes burkolat van rajta, és asszem nem 20 hanem 100db-os! :D

Link to comment
Megosztás:

elméletileg jó lenne, egy baj van vele, nagyon közel van a plexi illetve a lyuk széléhez, félő, hogy kitörik fúráskor, ráadásul alul ferde.

Így egyszerűbb volt...

és ha eleve a lyuk szélénél csak egy félkört kapna?

akkor beleférne nem?

csak mert nekem meg így lenne egyszerűbb, mivel nincs smd ledem, és miskolcra nem megyek fel érte, posta meg megint dágán hozza

bár amim van 3mmes piros, az megy eléggé gyengusz ledecske...

ahj hogy sose jön össze könnyen :D

Link to comment
Megosztás:

és ha eleve a lyuk szélénél csak egy félkört kapna?

akkor beleférne nem?

csak mert nekem meg így lenne egyszerűbb, mivel nincs smd ledem, és miskolcra nem megyek fel érte, posta meg megint dágán hozza

bár amim van 3mmes piros, az megy eléggé gyengusz ledecske...

ahj hogy sose jön össze könnyen :D

b+ és inkább szétfúrod a plexit mint vennél 4 darab nyomorult LED-et? :D Neked faragási-függőséged van :) ha nem fúrsz-faragsz-vagy festesz valamit akkor elvonási tüneteid lesznek :D :D

Link to comment
Megosztás:

b+ és inkább szétfúrod a plexit mint vennél 4 darab nyomorult LED-et? :D Neked faragási-függőséged van :) ha nem fúrsz-faragsz-vagy festesz valamit akkor elvonási tüneteid lesznek :D :D

de nemérted

van itthon led lehet hogy gyengus, de most mennyek mikolcra smd-t venni? :D

rendelni kellesz netről, más megoldás nincs, de nem olyan sürgős egyenlőre, addig meg megcsinálom a kék panelokat, meg próbálkozom, hogy a pirosnak maradó részeket hogy oldajam meg.

Link to comment
Megosztás:

de nemérted

van itthon led lehet hogy gyengus, de most mennyek mikolcra smd-t venni? :D

rendelni kellesz netről, más megoldás nincs, de nem olyan sürgős egyenlőre, addig meg megcsinálom a kék panelokat, meg próbálkozom, hogy a pirosnak maradó részeket hogy oldajam meg.

Mert inkább fúrkálsz, meg farigcsálsz mint elmennél miskócra, vagy rendelnél nyetről. Értem én :D :) :D Amúgyis MID van TID? (Ha már Zotya elmenekült, azért holnap reggelre megszerzem neki a választ :D )

Link to comment
Megosztás:

Mert inkább fúrkálsz, meg farigcsálsz mint elmennél miskócra, vagy rendelnél nyetről. Értem én :D :) :D Amúgyis MID van TID? (Ha már Zotya elmenekült, azért holnap reggelre megszerzem neki a választ :D )

tid te hülye :D

ezen nincs mit megszerezni

miskolc meg messze van

ma meg nem is faragtam, de még furni sefurtam

ma kárpitotam

az eredmény ot van vhol az egyébbe :D

Link to comment
Megosztás:

És van róla fotód, hogy sikerült? Nekem olyan karácsonyfa izzóm van ami fehér és kicsi színes burkolat van rajta, és asszem nem 20 hanem 100db-os! :D

Sajna nincs de csak simán piros a kijelző. A 100 darabossal az a baj, hogy ott egyenként 240/100=2.4 voltosak az izzók, és kiégnek, azért kell 20 darabos, mert ott 240/20=12 voltosak. De az a baj vele, hogy nehéz 2 egyformát találni, mindegyiknek egy kicsit más a színe, ugye ahogy sikerült a színes lakkba mártás. Ezért jobb a led ellenállással megtoldva. Nekem elég egységes lett a műszeregység is csak a gyári izzók helyére beszerelt ledekkel.:

206442.jpg

Link to comment
Megosztás:

és ha eleve a lyuk szélénél csak egy félkört kapna?

akkor beleférne nem?

csak mert nekem meg így lenne egyszerűbb, mivel nincs smd ledem, és miskolcra nem megyek fel érte, posta meg megint dágán hozza

bár amim van 3mmes piros, az megy eléggé gyengusz ledecske...

ahj hogy sose jön össze könnyen :D

Dáw a lényegre tapintott. Fúrás nélkül szeretném valahogy megoldani ha lehet, bár donor óra, ha egyszer elkészül lehet valaki még örülni fog, hogy nem egy szétfurkált vacakot kap :) az smd meg vígan elfér a mutató alatt

smd-t meg megrendeled neten, elküldöd a stexet, ajánlott levélben megjön a cucc. Elvileg nem kerül + pénzbe

Link to comment
Megosztás:

Dáw a lényegre tapintott. Fúrás nélkül szeretném valahogy megoldani ha lehet, bár donor óra, ha egyszer elkészül lehet valaki még örülni fog, hogy nem egy szétfurkált vacakot kap :) az smd meg vígan elfér a mutató alatt

smd-t meg megrendeled neten, elküldöd a stexet, ajánlott levélben megjön a cucc. Elvileg nem kerül + pénzbe

mutató alatt van, a fényvezető plexi felett?

ha otadjutok uti ez lesz nekem is, de az smd-t mivel forrasztod?

ugyan úgy mint bármi mást, csak óvatosabban? :D

am meg 04:45kor gondoltam flnézek, de inkábbmegpróbáltam aludni....

Link to comment
Megosztás:

Sajna nincs de csak simán piros a kijelző. A 100 darabossal az a baj, hogy ott egyenként 240/100=2.4 voltosak az izzók, és kiégnek, azért kell 20 darabos, mert ott 240/20=12 voltosak. De az a baj vele, hogy nehéz 2 egyformát találni, mindegyiknek egy kicsit más a színe, ugye ahogy sikerült a színes lakkba mártás. Ezért jobb a led ellenállással megtoldva. Nekem elég egységes lett a műszeregység is csak a gyári izzók helyére beszerelt ledekkel.:

http://kep.ivpicture.hu/206442.jpg

Ha így nézne ki az enyém, nagyon örülnék neki, És már nem igazán akarlak fárasztani, de még azért meg kérdezném, hogy ha ilyesmire meg szeretném csinálni mint a tied, (mert előbb utóbb úgyis belekezdek) lehet e hozzá rendelni olyan ledet, amit egyszerüen be lehet tenni a gyári helyére ellenállás nélkül, és nem fog ki égni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.