Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Na, sikerült végre szerezni a ködlámpához reléket. Visszamentem a régi jól bevált bontóba, a srác kicipelt egy kartondobozt mondván válogass ! Annyira megörültem neki, hogy itthon gyorsan beledeztem a kapcsolókat.

Íme az eredmény! Nem túl éles a kép, de a lényeg jól látszik :D

3mm-s ledeket használtál? :D Nekem egyedül még a ködlámpa kapcsolók nem lettek kékesítve. :)

Link to comment
Megosztás:

3mm-s ledeket használtál? :) Nekem egyedül még a ködlámpa kapcsolók nem lettek kékesítve. :D

nekem meg pont azok :D

vagyis az, mert csak egy van, de ha lesz kettő, akkor nem lesz gond, mert neked hálavannak kék 3mmes ledjeim :D

még a lámpa kapcsolóját kellene megoldani.. de attól jobban tartok, mint a ködlámpától

Link to comment
Megosztás:

nekem meg pont azok :D

vagyis az, mert csak egy van, de ha lesz kettő, akkor nem lesz gond, mert neked hálavannak kék 3mmes ledjeim :D

még a lámpa kapcsolóját kellene megoldani.. de attól jobban tartok, mint a ködlámpától

Neked adta brekeke? :) Akkor azokat kaptad meg, amikről egyszer mutattam fotókat összeforrasztva, ívben. :D Használd egészséggel. :D

Nekem is meg kéne már csinálni, de úgy akarom, hogy a visszajelzők ugyanolyan színűek maradjanak. Vagy olyan színű ledeket rakok bele, vagy marad az izzó.

Link to comment
Megosztás:

Neked adta brekeke? :D Akkor azokat kaptad meg, amikről egyszer mutattam fotókat összeforrasztva, ívben. :) Használd egészséggel. :D

Nekem is meg kéne már csinálni, de úgy akarom, hogy a visszajelzők ugyanolyan színűek maradjanak. Vagy olyan színű ledeket rakok bele, vagy marad az izzó.

jaja nekem még nyáron a tokaji talin, mikor miskolcon üdültek lejött.

nekem úgy van

kék alapból, és piros mikor múkögy

5mmel kicsit cumi megcsinálni, de megoldható faragással.

Link to comment
Megosztás:

3mm-s ledeket használtál? :) Nekem egyedül még a ködlámpa kapcsolók nem lettek kékesítve. :D

nem, 5 mm-est,2 raszteres ellenállással bőven befér az izzó helyére, nagyon macerás kicserélni, de megérte :D

Neked adta brekeke? :D Akkor azokat kaptad meg, amikről egyszer mutattam fotókat összeforrasztva, ívben. :D Használd egészséggel. :D

Nekem is meg kéne már csinálni, de úgy akarom, hogy a visszajelzők ugyanolyan színűek maradjanak. Vagy olyan színű ledeket rakok bele, vagy marad az izzó.

Csak adtam belőle :D , meg kapott hozzá egy marék ellenállatot is

Én meghagytam az izzókat a visszajelzésnek, mert a kapcs.ban úgyis színes müa csíkok vannak eléjük téve

Link to comment
Megosztás:

nem, 5 mm-est,2 raszteres ellenállással bőven befér az izzó helyére, nagyon macerás kicserélni, de megérte :)

Csak adtam belőle :D , meg kapott hozzá egy marék ellenállatot is

Én meghagytam az izzókat a visszajelzésnek, mert a kapcs.ban úgyis színes müa csíkok vannak eléjük téve

Egyelőre nem tudom hogy csináltad, mert az izzók egy műanyag tokban vannak. Az enyémben legalábbis. Abból kaptad ki az izzót és raktad az ellenállatot, ledet? :D

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre nem tudom hogy csináltad, mert az izzók egy műanyag tokban vannak. Az enyémben legalábbis. Abból kaptad ki az izzót és raktad az ellenállatot, ledet? :D

az első ködös kapcsolójában abba a müanyagba van beforrasztva az izzó két lába, Ha átvilágítasz rajta látszanak a vezetékek a müa-ba sajtolva

A hátsóban az a müa 2 darabból van, ha a külsőt leszeded a belső egy gumiszerű izé amibe csak bevan tolva az izzó

ja az a müa amiben az izzók vannak lehúzható a lábakról, nem esik szét semmi!

Link to comment
Megosztás:

az első ködös kapcsolójában abba a müanyagba van beforrasztva az izzó két lába, Ha átvilágítasz rajta látszanak a vezetékek a müa-ba sajtolva

A hátsóban az a müa 2 darabból van, ha a külsőt leszeded a belső egy gumiszerű izé amibe csak bevan tolva az izzó

ja az a müa amiben az izzók vannak lehúzható a lábakról, nem esik szét semmi!

Köszi az infót. Csak az elsőét szedtem szét és abban láttam, hogy nem egyszerű a megoldása. :) Láttam, hogy bele van forrasztva, csak azt nem, hogy kiszedhető. :D

Majd rendelek ledet, mert úgyis lógok Alex0403-nak egy műszerfal ledezéssel már elég régóta. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót. Csak az elsőét szedtem szét és abban láttam, hogy nem egyszerű a megoldása. :D Láttam, hogy bele van forrasztva, csak azt nem, hogy kiszedhető. :D

Majd rendelek ledet, mert úgyis lógok Alex0403-nak egy műszerfal ledezéssel már elég régóta. :D

Már ha it tartotok akkor legyszives irjatok mar le a led pontos nevet en is be szeretnem szerezni kosziiii :D :) :D

Link to comment
Megosztás:

Az egy pöppet kevés. :)

Enyhén szólva! 5mm-eshez meg főleg! Azért turpisok ám , mert a T5-nél nincsenek fesz. ill. teljesítmény adatok az oldalon csak annyi: "T5-ös kék színű gyári ledes izzó! Az eredeti izzó helyére átalakítás nélkül behelyezhető!" :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.