Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Daykiller!

120 A generátor az nem semmi....nekem 70 A generátor kevés amikor megy a klíma és a tompított fényszóró.

Nekem is szerezni kéne.... :)

Mit találtam neked! Link. Lehet jó F Astrára is, most hirtelen nem vágom a felfogatását, de valami ilyesmi rémlik. :D Láttam egy másik aukción, hogy kérdezted az áramerősségét, oszt találtam egy ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Te is hajnalos vagy ? :D

Majd ma kiderül, kész lesz elvileg a generátor, de nem szeretnék fizetni érte..

Még az se mondható rá, hogy a kerék beverte a vizet, mert éppen akkor nem is esett.

Érdemes beszerelni azt a generátort védő műanyagot a jobb kerék mögé, elkerülendő a vízfelcsapódást. Persze csak ha nincs. :)

Link to comment
Megosztás:

Kellett volna egy töltést mérni...kiváncsi lettem volna az értékre :D

Nekem az aksi miatt mert eléggé vacakol mértem töltést, alapjárattól teljes gázadásig 14,15-14,4 közt mozdult csupán. De ez nem g-s!

Ha érdekel jövőhéten tudom neked mérni apuét de az meg 2l turbós disel állat :) ((ha egyszer gazdag leszek...))

Töltés értéke változhat meleg hideg motornál, tapasztalat valaki?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az aksi miatt mert eléggé vacakol mértem töltést, alapjárattól teljes gázadásig 14,15-14,4 közt mozdult csupán. De ez nem g-s!

Ha érdekel jövőhéten tudom neked mérni apuét de az meg 2l turbós disel állat :) ((ha egyszer gazdag leszek...))

Töltés értéke változhat meleg hideg motornál, tapasztalat valaki?

Ha jó a diódahíd akkor nem változik terhelés alatt sem :D

Link to comment
Megosztás:

Nah ezt már olvastam az előző pár oldalban de fogalmam nem volt h ez a töltéshez kapcsolódik, kilett taglalva holléte feladata előzőleg? Mert akkor szorgoskodom visszaolvasni!

olvass vissza ki van taglalva rengeteg minden a generátorokról, még robbantott ábra is van.

meg hogy delco bosch stb stb :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

Még egy kérdésem lenne:

Cserélt már valaki útjeladót a műszerfalban F Astrában? Lehet külön szerezni? Vagy komplett műszerfal csere?

Kidobálja hibakódnak.

Előre is köszi.

Üdv

attól függ melyik tipus, de szerintem olcsóbban vehetsz komplett egységet, mint egy olyat külön ujat.

nekem pl 2000es évjáratúban egybe van a km órával.

de a fordulatszámmérősömben meg különálló :D

Link to comment
Megosztás:

attól függ melyik tipus, de szerintem olcsóbban vehetsz komplett egységet, mint egy olyat külön ujat.

nekem pl 2000es évjáratúban egybe van a km órával.

de a fordulatszámmérősömben meg különálló :)

Nekem is és ugye nekem gyárilag fordulatosat raktak. Ez is valami Classic dolog lehet akkor. :D

Link to comment
Megosztás:

Kösz a gyors választ.

Itt kell valamire figyelni? Vagy tökmindegy milyen astra műszerfalat kap a kocsi? Amúgy gyárilag nem fordszámmérős, 1995. évi C14NZ, NO ABS, full alap.

Thanx

Ha lehet ugyanolyan márkájút vegyél. Pl ha VDO a mostani, akkor ugyanilyet illene találni hozzá, mert akkor tuti100 hogy csereszavatos a jeladó. :D Mert ahány márka, annyiféle jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Kész a generátor :D

A szerelő azt mondta, nem eredeti hitachi generátor, hanem valami utánzat..

Az alkatrészek sem csereszabatosak, ahogy kellene.

Valamit esztergáltatnia kellett, az átvezetőgyűrű körül..

A kefék is fönnakadtak, blablabla..

Kíváncsi leszek meddig bírja.

De pénzt nem kért.

Link to comment
Megosztás:

Kész a generátor :D

A szerelő azt mondta, nem eredeti hitachi generátor, hanem valami utánzat..

Az alkatrészek sem csereszabatosak, ahogy kellene.

Valamit esztergáltatnia kellett, az átvezetőgyűrű körül..

A kefék is fönnakadtak, blablabla..

Kíváncsi leszek meddig bírja.

De pénzt nem kért.

Akkor végülis kidumálta magát. Ha látta hogy nem csereszabatos akkor minek rakta bele? :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is és ugye nekem gyárilag fordulatosat raktak. Ez is valami Classic dolog lehet akkor. :D

rem jól értetted, az eredetim nem fordulatszámos, és az egybe van, a fordulatszámosom meg külön van

Kösz a gyors választ.

Itt kell valamire figyelni? Vagy tökmindegy milyen astra műszerfalat kap a kocsi? Amúgy gyárilag nem fordszámmérős, 1995. évi C14NZ, NO ABS, full alap.

Thanx

nemrég beszéltük ki egyébben asszem

W szám tankszint 50litr hőfokjeladó skálázása

Ha lehet ugyanolyan márkájút vegyél. Pl ha VDO a mostani, akkor ugyanilyet illene találni hozzá, mert akkor tuti100 hogy csereszavatos a jeladó. :) Mert ahány márka, annyiféle jeladó.

ez se igaz, mert nekem is mind akettő vdo, de forrasztani kellett hozzá a jeladó miatt, mert amint mondottam eredetiből nem lehet kivenni, a fordulatszámosból meg igen.

Link to comment
Megosztás:

rem jól értetted, az eredetim nem fordulatszámos, és az egybe van, a fordulatszámosom meg külön van

nemrég beszéltük ki egyébben asszem

W szám tankszint 50litr hőfokjeladó skálázása

ez se igaz, mert nekem is mind akettő vdo, de forrasztani kellett hozzá a jeladó miatt, mert amint mondottam eredetiből nem lehet kivenni, a fordulatszámosból meg igen.

Igen.

Ezért mondtam, hogy ez is valami Classicos téma már. :D

Link to comment
Megosztás:

rem jól értetted, az eredetim nem fordulatszámos, és az egybe van, a fordulatszámosom meg külön van

Ööööö, várj csak: az eredetim egyben volt, beraktam egy 92-es fordszámost, abban külön volt (km órákat átszereltem). Most tavasszal beszrt az óra, egy 96-ét szereztem bele, az megint egyben volt. Szal, ez is vmi 94 utáni frissítéssel járhatott együtt...

Link to comment
Megosztás:

rem jól értetted, az eredetim nem fordulatszámos, és az egybe van, a fordulatszámosom meg külön van

Ööööö, várj csak: az eredetim egyben volt, beraktam egy 92-es fordszámost, abban külön volt (km órákat átszereltem). Most tavasszal beszrt az óra, egy 96-ét szereztem bele, az megint egyben volt. Szal, ez is vmi 94 utáni frissítéssel járhatott együtt...

Enyémben külön van emlékeim szerint. :D Na mindegy. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.