Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

köszi a segítséget

Sziasztok. Ha ledezni szeretnéd a km-órát akkor ne a gyári helyére tegyél ledet. Ugyanis semmit nem fogsz vele elérni. (Én is tettem bele ledeket a gyári helyre és eléggé foltos és semilyen.) Ha Ledezni szeretnél akkor kevés lessz a 4darab led a egységbe ugyanis ennyi kel bele és hogy valahogy kinézzen telikell nyomni leddel. Nos ezt én is meg csináltam teli raktam leddel még mindig nem egyenletes FOLTOS MÉG MIndIG. És van benne kb 15darab led a gyárival együtt. Én feladtam a ledezést lecserélem plazma számlapra:P De viszont páran itt a fórumon cisnálltak jóféle ledesítést keresd meg és onnan próbálj 5letet meríteni. ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ha ledezni szeretnéd a km-órát akkor ne a gyári helyére tegyél ledet. Ugyanis semmit nem fogsz vele elérni. (Én is tettem bele ledeket a gyári helyre és eléggé foltos és semilyen.) Ha Ledezni szeretnél akkor kevés lessz a 4darab led a egységbe ugyanis ennyi kel bele és hogy valahogy kinézzen telikell nyomni leddel. Nos ezt én is meg csináltam teli raktam leddel még mindig nem egyenletes FOLTOS MÉG MIndIG. És van benne kb 15darab led a gyárival együtt. Én feladtam a ledezést lecserélem plazma számlapra:P De viszont páran itt a fórumon cisnálltak jóféle ledesítést keresd meg és onnan próbálj 5letet meríteni. ÜDV

A többieknek a jóféle ledezés mellett még egy marék ellenálás is résztvett az átépítésben <_< ....ha megütnének sem fognék neki hisz nem lenni én olyan kiszi kína szeretni forasszatani szokat szokat :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A többieknek a jóféle ledezés mellett még egy marék ellenálás is résztvett az átépítésben :D ....ha megütnének sem fognék neki hisz nem lenni én olyan kiszi kína szeretni forasszatani szokat szokat B)

egy LED-hídba bele van csinálva az ellenállat, csak össze kell kanócozni a paneleket oszt kész :rolleyes:

nekem meg elengedett egy forrasztásom hogy a k.rva anyját neki... a fél világításom elment pisilni... :D nem volt éppen kéznél sodort vezeték, csak tömör <_< lehet hogy az tört el? -_- tökmindegy, ha időm lesz szétszedem szt meglátom :D

Link to comment
Megosztás:

egy LED-hídba bele van csinálva az ellenállat, csak össze kell kanócozni a paneleket oszt kész :rolleyes:

nekem meg elengedett egy forrasztásom hogy a k.rva anyját neki... a fél világításom elment pisilni... :D nem volt éppen kéznél sodort vezeték, csak tömör <_< lehet hogy az tört el? B) tökmindegy, ha időm lesz szétszedem szt meglátom :D

Nekem meg a világítás kapcsolóban engedett el a vezeték. -_- Majd valamelyik nap megcsinálom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Ha ledezni szeretnéd a km-órát akkor ne a gyári helyére tegyél ledet. Ugyanis semmit nem fogsz vele elérni. (Én is tettem bele ledeket a gyári helyre és eléggé foltos és semilyen.) Ha Ledezni szeretnél akkor kevés lessz a 4darab led a egységbe ugyanis ennyi kel bele és hogy valahogy kinézzen telikell nyomni leddel. Nos ezt én is meg csináltam teli raktam leddel még mindig nem egyenletes FOLTOS MÉG MIndIG. És van benne kb 15darab led a gyárival együtt. Én feladtam a ledezést lecserélem plazma számlapra:P De viszont páran itt a fórumon cisnálltak jóféle ledesítést keresd meg és onnan próbálj 5letet meríteni. ÜDV

Nekem egész jó lett négy leddel. :rolleyes:

P1230001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szükségem lenne a középső kijelző lábkiosztására,ha megvan valakinek.

Mert olyat csinál,hogy csak bekapcsolt világításnál világít,

majd ha kikapcsolom a világítást kialszik.Ezután ha leveszem a gyújtást,halványan világít. :rolleyes:

Egyszer már átforrasztottam a csatlakozóját,nem hiszem,hogy az a baj,de lehet.

Ezen kívül,ha jól tudom a 12. lábra kapja a sebességjelet,ez nekem most üres.

Ezt is bekötném,ha már úgyis szét van szedve,kérdésem

Hová kössem a másik végét?<_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szükségem lenne a középső kijelző lábkiosztására,ha megvan valakinek.

Mert olyat csinál,hogy csak bekapcsolt világításnál világít,

majd ha kikapcsolom a világítást kialszik.Ezután ha leveszem a gyújtást,halványan világít. :rolleyes:

Egyszer már átforrasztottam a csatlakozóját,nem hiszem,hogy az a baj,de lehet.

Ezen kívül,ha jól tudom a 12. lábra kapja a sebességjelet,ez nekem most üres.

Ezt is bekötném,ha már úgyis szét van szedve,kérdésem

Hová kössem a másik végét? <_<

A sebességjelet a műszeregységről kapja. A kiosztás:

Pin 01 Klemme 30 Dauerplus Rot

Pin 02 nicht belegt-

Pin 03 Klemme 31 Masse Braun

Pin 04 nicht belegt-

Pin 05 Klemme 15 Zündungsplus Schwarz

Pin 06 Klemme 58 Beleuchtung Grau/Grün

Pin 07 Klemme 58d Beleuchtung gedimmt Grau/Schwarz

Pin 08 Klemme AA Autmatik Antenne Rot/Grau

Pin 09 zum Radio Braun/Rot

Pin 10 zum Radio Braun/Grau

Pin 11 zum Radio Braun/Schwarz

Pin 12 Geschwindigkeitssignal Blau/Rot

Link to comment
Megosztás:

A sebességjelet a műszeregységről kapja. A kiosztás:

Pin 01 Klemme 30 Dauerplus Rot

Pin 02 nicht belegt-

Pin 03 Klemme 31 Masse Braun

Pin 04 nicht belegt-

Pin 05 Klemme 15 Zündungsplus Schwarz

Pin 06 Klemme 58 Beleuchtung Grau/Grün

Pin 07 Klemme 58d Beleuchtung gedimmt Grau/Schwarz

Pin 08 Klemme AA Autmatik Antenne Rot/Grau

Pin 09 zum Radio Braun/Rot

Pin 10 zum Radio Braun/Grau

Pin 11 zum Radio Braun/Schwarz

Pin 12 Geschwindigkeitssignal Blau/Rot

Kösz!

Esetleg azt nem tudod,hogy a műszeregységen melyik vezeték az?

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam rá hogyha a kijelzőn kék-piros,akkor keresek a műszeregységen is egy kék-pirosat. :rolleyes:

Találtam is a nagyobbik csatiban,de az megy valahová.Ettől függetlenül ráköthetem a kijelzőt?

Igen, az ecuhoz megy. és rákötheted. mondjuk felesleges <_<

Link to comment
Megosztás:

egy x14xe motort pakolnék össze de egy csatlakozót nem tudok hová tenni

egy lapos 3 kivezetéses dugó lila porvédőgumis azon az ágon van ahol a pillangószelep érzékelő csatlakozó is van

Tippem a főtengely jeladó vagy vezérműtengely jeladó lenne, de ha nem az, akkor a vezetékszínek alapján lehet azonosítani.

Link to comment
Megosztás:

HAli!! na most ugyebár az elektromos ablakemelőt ha spontán rákötöm az aksira akkor a gombok egyfolytában kéket világítanak! Honnan szedjem a 12v ot ha csak azt akarom hogy gyujtásnál működjön az ablakemelő??Meg a bitosítéktáblára hogy tudom bekötni? Biztos ami biztos :rolleyes:

Köszi a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

HAli!! na most ugyebár az elektromos ablakemelőt ha spontán rákötöm az aksira akkor a gombok egyfolytában kéket világítanak! Honnan szedjem a 12v ot ha csak azt akarom hogy gyujtásnál működjön az ablakemelő??Meg a bitosítéktáblára hogy tudom bekötni? Biztos ami biztos :rolleyes:

Köszi a segítséget!!!

Nem feltétlen kell a bizti házba bekötni. Ugyan meg van a helye. De meg tudod oldani hogy valamelyik kábel közé beiktatsz egy biztit. De a házba se egy nagy valami lehet bekötni. Na majd meg mondják a nagyok

Link to comment
Megosztás:

HAli!! na most ugyebár az elektromos ablakemelőt ha spontán rákötöm az aksira akkor a gombok egyfolytában kéket világítanak! Honnan szedjem a 12v ot ha csak azt akarom hogy gyujtásnál működjön az ablakemelő??Meg a bitosítéktáblára hogy tudom bekötni? Biztos ami biztos :rolleyes:

Köszi a segítséget!!!

Gyújtáskapcsolóról leágazó 15-ös áramkörről (fekete 6mm2-es vezeték). Dobsz neki egy biztosítékot és kész. <_< Vagy bekötheted a féklámpa kapcsoló biztosítéka elé (F28-as a 97-es Astra rajz szerint).

Link to comment
Megosztás:

Egyszer már szarakodott az utólago kp záram, most sokáig semmi baja nem volt, most megint. Egyébként fura, hogy csak ha hűvösebb van, akkor nem nyit a bal egyes ajtó. A többi jó. Csereérett lenne a dolog?

Vagy csak kontakt. Nekem egy időben csinált olyat, hogy nem zárt be, és amikor felkapcsolódott a belső világítás hallatszott egy relé gerjedése ( vagy a fluxuskondenzátoré :rolleyes: ) a biztidoboz felől. Kibontottam, megtaláltam a kp-zár dobozát, ahogy mozgattam hol jó volt hol nem. Tekertem egyet az egészen majd visszaraktam, azóta jó. <_<

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak kontakt. Nekem egy időben csinált olyat, hogy nem zárt be, és amikor felkapcsolódott a belső világítás hallatszott egy relé gerjedése ( vagy a fluxuskondenzátoré :rolleyes: ) a biztidoboz felől. Kibontottam, megtaláltam a kp-zár dobozát, ahogy mozgattam hol jó volt hol nem. Tekertem egyet az egészen majd visszaraktam, azóta jó. <_<

Kontakt nem lehet, mert érezni és hallani hogy kattan és nyomja felfele a pöcköt, csak gyengén és 2mm-t tol rajta felfele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.