Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem tudtam hova írjam igazából ezt a kérdést, mert kicsit tuning, meg nagyon elektromos, de végül ide írom, ha esetleg rossz helyre, valaki helyezze át legyen oly kedves.

Akksi vásárlás előtt állok, mivel éppen az előbb 20percet szenvedtem mire be tudtam állni a kocsimmal az utcáról 1nap állás után. ( ugye etanol, meg sok nyiknyiknyik és lemerült )

Jelenleg 55Ah-s akksi van a kocsiban, mivel később autóhifit is szeretnék a kocsiba, komolyat, így a normál méretű akksik nem jöhetnek szóba, kell az extra power, gondolom a nagyobb kapacitás, nagyobb térfogattal is jár, ami a gyári helyre már nem megy be. Gondolkoztam azon, hogy hátra tenném az akksit a csomagtartóba. Van már egy kábelem hátra vezetve autóhifinek, 25mm2-es. Ha megfogom az akksit és hátrateszem a csomiba, rákötöm az autóhifikábel végét a pluszra, testet meg valahol keresek neki a csomagtartóban + rakok egy autóhifi biztosítékot közel az akksihoz, hogy ne gyulladjon ki a kocsim ha esetleg letestel a kábel, akkor vajon ez a 25mm2-es elég lesz? a motortérben pedig akkor egy sima autóhifi tápelosztóval szétosztom ugyanúgy a pozitívot, mint autóhifinél az erősítők között szokták. Ez működő megoldás lenne, vagy van ennek valami buktatója? Töltésem pl lenne ettől függetlenül normálisan, ha hátul van az akksi? Az hogy az akksi hány Ah-s, számít valamit? Úgy értem ha veszek mondjuk egy 100Ah-s akkumulátort ( nem szándékozom ekkorát venni csak példáulozok ) akkor nem terhelem ezzel le túlságosan a generátort, egy idő után nem öli meg?

Így hirtelen ennyi. Remélem tudtok segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudtam hova írjam igazából ezt a kérdést, mert kicsit tuning, meg nagyon elektromos, de végül ide írom, ha esetleg rossz helyre, valaki helyezze át legyen oly kedves.

Akksi vásárlás előtt állok, mivel éppen az előbb 20percet szenvedtem mire be tudtam állni a kocsimmal az utcáról 1nap állás után. ( ugye etanol, meg sok nyiknyiknyik és lemerült )

Jelenleg 55Ah-s akksi van a kocsiban, mivel később autóhifit is szeretnék a kocsiba, komolyat, így a normál méretű akksik nem jöhetnek szóba, kell az extra power, gondolom a nagyobb kapacitás, nagyobb térfogattal is jár, ami a gyári helyre már nem megy be. Gondolkoztam azon, hogy hátra tenném az akksit a csomagtartóba. Van már egy kábelem hátra vezetve autóhifinek, 25mm2-es. Ha megfogom az akksit és hátrateszem a csomiba, rákötöm az autóhifikábel végét a pluszra, testet meg valahol keresek neki a csomagtartóban + rakok egy autóhifi biztosítékot közel az akksihoz, hogy ne gyulladjon ki a kocsim ha esetleg letestel a kábel, akkor vajon ez a 25mm2-es elég lesz? a motortérben pedig akkor egy sima autóhifi tápelosztóval szétosztom ugyanúgy a pozitívot, mint autóhifinél az erősítők között szokták. Ez működő megoldás lenne, vagy van ennek valami buktatója? Töltésem pl lenne ettől függetlenül normálisan, ha hátul van az akksi? Az hogy az akksi hány Ah-s, számít valamit? Úgy értem ha veszek mondjuk egy 100Ah-s akkumulátort ( nem szándékozom ekkorát venni csak példáulozok ) akkor nem terhelem ezzel le túlságosan a generátort, egy idő után nem öli meg?

Így hirtelen ennyi. Remélem tudtok segíteni.

nemtudom mennyi az a nagy hifi, de vannak spec hifihez való aksik, amik ugyan akkora méretben sokkal nagyobb terhelést bírnak elviselni, a spirálcellás felépítés, meg az alakalmazott anyagok miatt.

ezek jóval drágábbak is, de leginkább ez a megvalósítás a minőségi, mint ifa aksikat pakolni bele :rolleyes:

BMW ben pl gyárilag hátul van az aksi, de az gyári!!

megoldás:

(szerintem)

egy minőségi spirál aksi, ami befér a gyári helyére, és olyan tápkondi, ami nem egy nagy, hanem sok kis kondiból áll össze, és egy nagyobb teljesítményű generátor, mint pl Daykillernek is van a klíma miatt.

Link to comment
Megosztás:

nemtudom mennyi az a nagy hifi, de vannak spec hifihez való aksik, amik ugyan akkora méretben sokkal nagyobb terhelést bírnak elviselni, a spirálcellás felépítés, meg az alakalmazott anyagok miatt.

ezek jóval drágábbak is, de leginkább ez a megvalósítás a minőségi, mint ifa aksikat pakolni bele <_<

BMW ben pl gyárilag hátul van az aksi, de az gyári!!

megoldás:

(szerintem)

egy minőségi spirál aksi, ami befér a gyári helyére, és olyan tápkondi, ami nem egy nagy, hanem sok kis kondiból áll össze, és egy nagyobb teljesítményű generátor, mint pl Daykillernek is van a klíma miatt.

Ja. 120A-os generátor az 55Ah-s akksimhoz. Vicces. Indítózásnál már tölti. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nemtudom mennyi az a nagy hifi, de vannak spec hifihez való aksik, amik ugyan akkora méretben sokkal nagyobb terhelést bírnak elviselni, a spirálcellás felépítés, meg az alakalmazott anyagok miatt.

ezek jóval drágábbak is, de leginkább ez a megvalósítás a minőségi, mint ifa aksikat pakolni bele <_<

BMW ben pl gyárilag hátul van az aksi, de az gyári!!

megoldás:

(szerintem)

egy minőségi spirál aksi, ami befér a gyári helyére, és olyan tápkondi, ami nem egy nagy, hanem sok kis kondiból áll össze, és egy nagyobb teljesítményű generátor, mint pl Daykillernek is van a klíma miatt.

Hmm, mindjárt utána nézek ezeknek az autóhifi aksiknak. Köszi az ötletet. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hmm, mindjárt utána nézek ezeknek az autóhifi aksiknak. Köszi az ötletet. :rolleyes:

tuti, hogy találsz könnyen, ami problémásabb, az a kondi "telep"

leginkább csak a nagy egy darabból álló kondikat favorizálják, pedig az nem a legjobb.

a töltés felvételéből és leadásából származó különbségek miatt jobb a sok kisebb kondiból álló telep, mint a nagy egybekondi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Attól tartok, megint rossz topikban kérdezem, de talán jobb, mint az általános csevegésben érdeklődni. :rolleyes:

Milyen jó minőségű ablaktörlő lapátot tudtok ajánlani F Astrára? Sok típust próbáltam, volt ami elején csodálatos volt, majd pár hónap múlva már idegesítően csíkosan törölt.

Milyen típusokat tudnátok javasolni?

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Attól tartok, megint rossz topikban kérdezem, de talán jobb, mint az általános csevegésben érdeklődni. :rolleyes:

Milyen jó minőségű ablaktörlő lapátot tudtok ajánlani F Astrára? Sok típust próbáltam, volt ami elején csodálatos volt, majd pár hónap múlva már idegesítően csíkosan törölt.

Milyen típusokat tudnátok javasolni?

Köszi szépen!

Mindenki mást fog mondani. <_<

Nekem Valeo van, nem rossz, de delparts-on kapsz gyári opelt, állítólag az is tuti és nem drága.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Attól tartok, megint rossz topikban kérdezem, de talán jobb, mint az általános csevegésben érdeklődni. :rolleyes:

Milyen jó minőségű ablaktörlő lapátot tudtok ajánlani F Astrára? Sok típust próbáltam, volt ami elején csodálatos volt, majd pár hónap múlva már idegesítően csíkosan törölt.

Milyen típusokat tudnátok javasolni?

Köszi szépen!

Bosch, Valeo , Shampion, Opel bótos, vagy nevenincs tecsós. Mindenki mást használ, ajánl, nekem nem bírtak ki egy évet sem a Bosch lapátjaim, ezért vettem 500-ért egy párat a tecsóban ezzel nem sajnálom a jeget karistolni.

Link to comment
Megosztás:

Bosch, Valeo , Shampion, Opel bótos, vagy nevenincs tecsós. Mindenki mást használ, ajánl, nekem nem bírtak ki egy évet sem a Bosch lapátjaim, ezért vettem 500-ért egy párat a tecsóban ezzel nem sajnálom a jeget karistolni.

Köszi srácok! Valeoból melyik típus jó F Astrához? Champtionból X45ös, azt tudom. Bosch lapátaim nekem is voltak, jó is volt, de tényleg csak évet bírt.

A delparts.hu -nál normális jelenség, hogy nagyon lassú?

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok! Valeoból melyik típus jó F Astrához? Champtionból X45ös, azt tudom. Bosch lapátaim nekem is voltak, jó is volt, de tényleg csak évet bírt.

A delparts.hu -nál normális jelenség, hogy nagyon lassú?

Ennyire azért nem szokott lassú lenni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Daykiller!

120 A generátor az nem semmi....nekem 70 A generátor kevés amikor megy a klíma és a tompított fényszóró.

Nekem is szerezni kéne.... -_-

Először furcsáltam, hogy minek, hiszen a klíma az gyakorlatilag mechanika az egész, annyi hogy két venti non-stop üzemel, ha a klíma is. De aztán jött az infó, hogy van egy rakás érzékelője, komoly vezérlése és a kompresszornak a kuplungja is. :D Meg aztán, mikor felmelegszik a víz a kocsiban és beindul a két venti, akkor igencsak megrángatja a generátor a hosszbordást. Aztán ezek mellett még üzemelnie kell stabilan a többi elektromos alkatrésznek és még az akksit is töltés alatt kell tartani. Ilyenkor már ha az ember utána számol, akkor a 70A is necces, ha klíma ugyan nincs de nem fapad felszereltségű az autó. Szóval nem csak a kompresszor fogja le a motort klíma közben, hanem a generátor is. Egyszer majd mérek áramfelvételt a kocsin, van hozzá műszerem. :rolleyes:

Amúgy a 120A-s generátor nem épp tömegcikk, ha jól tudom, csak Bosch létezik F Astrába 120A-sból. Enyém ezzel gurult ki. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A km órám háttérvilágításának egy részének annyi, valószínű az izzó égett ki! Milyen izzó kell oda? És hogyan tudom cserélni?

előre is köszi

balázs

Pillanat...keresem az oldalt ahol téma volt.

Update: ilyen izzó jár bele, B8 5D négy darab.

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...mp;#entry481117 itt a leírás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.