Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez esetben azt a fordulatszám ingadozást is okozhatja amikor megállok illetve üresben gurulok, ugye? Lehet ott valamit ellenőrizni, ki lehet zárni/meg lehet állapitani valahogy hogy van-e ott valami bibi?

Okozhatja, mert az alapjárati léptetőmotorral játszik ilyenkor. Nálam az van, hogy mikor gurulok, akkor kereken 1000rpm-et mutat a fordulatszámmérő, amint megáll az autó, egyből lemegy 800 körülire az alapjárat.

Link to comment
Megosztás:

Okozhatja, mert az alapjárati léptetőmotorral játszik ilyenkor. Nálam az van, hogy mikor gurulok, akkor kereken 1000rpm-et mutat a fordulatszámmérő, amint megáll az autó, egyből lemegy 800 körülire az alapjárat.

Ezt még el is fogadnám, de nekem sokszor ingadozik és nem emelt alapjáraton pörög olyankor...és az ilyen tünetek esetén már az oly sokszor tárgyalt vákuumcsövek rendben vannak, úgy láttam. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez mondja meg a motorvezérlő computernek (ECU), meg ha lenne fedélzeti computered annak is az autó sebességét, ill. azt, hogy egyáltalán halad az autó.

Az órában azon a tengelyen vannak a jeladó fényvisszaverő felületei, amit a kilométeróra-spirál hajt, így ha nem megy a spirál, akkor is ez lesz a jelenség. Ilyenkor a motorvezérlő vészüzemmódba kapcsol, ami nagyobb fogyasztással és kevésbé dinamikus haladással jár, úgyhogy érdemes utánanézni a dolognak.

Erre dob sárga lámpát, vagy csak úgy suttyomban eltárol valamit?

Volt már ilyen tapasztalata valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Ezt még el is fogadnám, de nekem sokszor ingadozik és nem emelt alapjáraton pörög olyankor...és az ilyen tünetek esetén már az oly sokszor tárgyalt vákuumcsövek rendben vannak, úgy láttam. :rolleyes:

Nálam is van olyan, hogy üresben megpörgetem, oszt alig tér magához, vagy lassításnál kuplungolok és nem esik vissza a fordulat, csak kicsivel később és lassan. Vannak ilyen pillanatai az enyémnek is. <_< Az viszont tény, hogy a rendszeres felpörgés elmúlt, miután a belső keringető vákuumcsövét visszadugtam a helyére. :D

Link to comment
Megosztás:

igen fordulatszámmérősre cseréltem ki az eredetit!

De maga a KM óra maradt!!!

a 2 km óra (én áttettem az eredeti km órámat a fordulatszámmérősbe, hogy ne kelljen tekergetni:

http://img10.tar.hu/ujlakimisi/img/38882159.jpg#3

itt van képekben, szerintem van mind a kettőn olyan jeladó! a km spirál feletti az nem?

http://img10.tar.hu/ujlakimisi/img/38882154.jpg#3

http://img10.tar.hu/ujlakimisi/img/38882155.jpg#3

Igen, azok a jeladók. Akkor nézd meg a TID kijelző csatiját, van-e benne 12-es lábnak érintkező (kék-piros vezeték megy-e rá).

Erre dob sárga lámpát, vagy csak úgy suttyomban eltárol valamit?

Volt már ilyen tapasztalata valakinek?

Dob rá sárgát, 24-es hibakóddal.

Link to comment
Megosztás:

Hát dobj te is egy sárgát amíg áll. :rolleyes:

Ht te kihez fordulsz ha dob egy sárgát az új? Van trükk ahhoz is házilag kivillogtatni vagy indul több ezer forintos kiolvasással a szervíz...

Vagy amig garanciális ezen nem izgulsz <_<

Hát néha én is elgondolkodtam, hogy cseréljek. Persze keret nincs rá és még az f is megbosszulja mert ilyenkor romlik el mindig valami ha épp ilyeneken gondolkodom. Méghogy nincs lelke az autóknak...

Link to comment
Megosztás:

Ht te kihez fordulsz ha dob egy sárgát az új? Van trükk ahhoz is házilag kivillogtatni vagy indul több ezer forintos kiolvasással a szervíz...

Vagy amig garanciális ezen nem izgulsz <_<

Hát néha én is elgondolkodtam, hogy cseréljek. Persze keret nincs rá és még az f is megbosszulja mert ilyenkor romlik el mindig valami ha épp ilyeneken gondolkodom. Méghogy nincs lelke az autóknak...

Ha dob egy sárgát akkor a lelkébe gázolok és garisan intézik a dolgokat. Haver van ott mint eladási ügynök szal egyelőre nincs miért aggodnom. Ja amugy sorra hívnak telefonon, hogy mivan nem veszem már észre az embert az úton....ilyenkor szoktam kérdezni, hogy zöld? Ha igen a válasz akkor jót röhögök... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ha dob egy sárgát akkor a lelkébe gázolok és garisan intézik a dolgokat. Haver van ott mint eladási ügynök szal egyelőre nincs miért aggodnom. Ja amugy sorra hívnak telefonon, hogy mivan nem veszem már észre az embert az úton....ilyenkor szoktam kérdezni, hogy zöld? Ha igen a válasz akkor jót röhögök... :rolleyes:

Ne legyen igazam, de pont a haverokkal kell ilyen helyen vigyázni. Ők húzzák le az embert a legjobban, vagy ha problémád van: "szívesen segítenék, de ...".

(Tisztelet a kivételnek!!!!)

Link to comment
Megosztás:

Hello sziasztok.

Támadt egy kósza 5letem. Láttam neten egy GSI-t G astra km egységgel.

És mondtam NEKEM ILYEN KELL. Nem tom menyire vagytok jártasak de egy ilyen átépítés lehetséges-e vagy mi kell hozzá? a csatlakozok a kiosztás meg egyezik-e? Ha valaki tud valami infot az jólenne.

Link to comment
Megosztás:

Hello sziasztok.

Támadt egy kósza 5letem. Láttam neten egy GSI-t G astra km egységgel.

És mondtam NEKEM ILYEN KELL. Nem tom menyire vagytok jártasak de egy ilyen átépítés lehetséges-e vagy mi kell hozzá? a csatlakozok a kiosztás meg egyezik-e? Ha valaki tud valami infot az jólenne.

Csatlakozók szerintem nem egyeznek. Kelleni fog a G astra műszerfalának csatija is, meg kell tudni annak a kiosztását, és annak tudatában már rá lehet kötögetni mindenre, ami ahova való. Valamint az már nem spirálos, kelleni fog hozzá egy jeladó a diffibe, amit pl a digit műszeregységekhez is használnak.

Amúgy pl ez az opció engem is érdekelne ha sikerül, mert jobban szeretem a kör alakú órákat. :rolleyes: Képet linkelhetnél róla hogy hogy néz ki F astrába szerelve.

Link to comment
Megosztás:

Csatlakozók szerintem nem egyeznek. Kelleni fog a G astra műszerfalának csatija is, meg kell tudni annak a kiosztását, és annak tudatában már rá lehet kötögetni mindenre, ami ahova való. Valamint az már nem spirálos, kelleni fog hozzá egy jeladó a diffibe, amit pl a digit műszeregységekhez is használnak.

Amúgy pl ez az opció engem is érdekelne ha sikerül, mert jobban szeretem a kör alakú órákat. :rolleyes: Képet linkelhetnél róla hogy hogy néz ki F astrába szerelve.

Fuu akkor sztem ezt kihagyom:D több okból:D Ötletem nincs neki kezdeni. Honnan szerzek difibe jeladót? HOgy kötömbe? honnan tom meg a kiosztást? a digitális km számlálóról már nemis beszélek:D szval halva született:S a képet ha meg találom belinkelem.

Link to comment
Megosztás:

Fuu akkor sztem ezt kihagyom:D több okból:D Ötletem nincs neki kezdeni. Honnan szerzek difibe jeladót? HOgy kötömbe? honnan tom meg a kiosztást? a digitális km számlálóról már nemis beszélek:D szval halva született:S a képet ha meg találom belinkelem.

Nem halva született. A kiosztásokat kapcsolási rajzból meg lehet mondani. A digit jeladót a diffibe az analóg helyére rakod. Nem lehet olyan vészes egyébként. Blackcat pl komplett G astra belsőt szerelt a caravan-jába.

KMÓRA nem is olyan vészes az ára. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

G Astránál az egyik első kerékagyban van az útszakasz jeladó sajnos azt nem tudom, hogy jó-e F Astrához és mennyi impulzust ad ki.

Igaz, el is feledtem, hogy az újabbak már a féltengely póluskerekéről veszik az infót. Bár ha Blackcat megoldotta az F Astra caravanon, akkor biztos van rá megoldás.

De a B corsa műszeregysége kinézetre/elrendezésre hasonlít a G astráéra, azt szerintem kivitelezhetőbb beszerelni, méretre is jobban passzol talán, felfogatásra is, ráadásul spirálos meghajtású. Csak a tank 40 lityis, az az egy ami nem passzol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.