Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez ugye astra műszerfal?

nagyon komoly, ilyet még sosem láttam, tudom, hogy itt a fórumon van valakinek, de talán csak 1x láttam, amikor a végsebesség téma volt, és akkor mutatta a tesztelésénél :lol:

Mi pínz lehet egy ilyen??? :lol:

Kadett GSI-ből való. Meg kell venni magát a műszeregységet, amit látta műltkor valahol 15ezerért, de kell mellé még a spirál helyére digit jeladó, csati, átkötögetés.

Nekem amúgy a Vactra digitálisa jobban tetszik.

lcdgr.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ez sztem is szebb (asszem Udinak ilyen van), de iszonyat az ára még ebay-en is, mikor véletlenül felbukkan egy :lol:

Végülis a kadett gsi-hez való sem rossz. Csak attól félek hogy megtetszik nekem és akkor muszáj lesz tenni bele...bár ez elég távol áll tőlem de ki tudja. :lol:

Nem tudom mennyi munka lehet de nem vészesen sok, most azt a pár vezetéket átkötögetni, meg a spirál helyett behúzni a digit jeladót nem nagy macera...egy délelőtt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez sztem is szebb (asszem Udinak ilyen van), de iszonyat az ára még ebay-en is, mikor véletlenül felbukkan egy :lol:

Igen, az övében van ilyen. Furcsáltam is, de nem kérdeztem rá, hogy ez nem-e más típus, mert a kadettben nem olyan van emlékeim szerint mint az övében. :lol:

Nekem jobban tetszik Udi kocsijában a távirányításos indítás és leállítás. Nagyon állat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az enyémbe milyet ajánlanál? C14SE. 50e van már a mostaniakban, ha jól emlékszem 2 polúsú talán GM gyertya van most bent.

SZIASZTOK! Nekem BERU/NÉMET/ gyártmányú gyertyáim vannak,teljesen meg vagyok vele elégedve,mindenkinek ajánlani tudom!/ára sem vészes és 4 /pólusú/

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma szereltem be a zöldségbe az emettoros abrakot. Úgy ment, mint az ágybaß@rás. Szerencsére már be voltak kötve gyárilag a tyúkbelek, csak az ajtón lévő csatiba kellett bekössem a motor és a kapcsoló kábeleit. Kárpit lebont, kábelek befűzése a csatiba, régi mechanika kifúr, kivesz, új betesz, szegecs neki, összedug, és tökéletesen múkodik. A gyárban sem csinálták szebben/jobban. Anyósülés felőli oldal pöpec, jöjjön a bal. És itt ütköztem akadályba. :lol:

Próbáltam kiszedni a kis "öblöcskét", hogy a helyére pattintsam a kapcsolókat, de nem sikerült. Tüzetesebben megnézve nem is lehet. :lol:

Az lenne a kérdésem, hogy a gyárilag elektromosnak más a kárpitja? Az addig okés, hogy naná, mivel nincs a kurblinak lyuk, de a fogantyú része is más? Muszáj nézzek egy elektromos abrakos kárpitot?

Pedig olyan jól haladtam, 9-kor kezdtem neki, délben már bent volt mind2 motor, a kábelek is okésak voltak. Most úgy néz ki, hogy kifúrtam a régi kárpitot, átdugtam a kábelt rajta, és rátettem a "helyére". Ha nem lesz vmi jó megoldás, kifaragom!

Link to comment
Megosztás:

....

Az lenne a kérdésem, hogy a gyárilag elektromosnak más a kárpitja? ....

Igen azon megvan gyárilag a helye a kapcsolónak, pattintó fülecskékkel :lol: szerintem faragd ki, fog az sikerülni, ügyes fiú vagy te :lol: :P

most azért ne dobj ki pénzt, lehet nem is találsz hírtele olyan kárpitot, mint a tied :lol: olyenkor sosincs mikor kéne... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ma szereltem be a zöldségbe az emettoros abrakot. Úgy ment, mint az ágybaß@rás. Szerencsére már be voltak kötve gyárilag a tyúkbelek, csak az ajtón lévő csatiba kellett bekössem a motor és a kapcsoló kábeleit. Kárpit lebont, kábelek befűzése a csatiba, régi mechanika kifúr, kivesz, új betesz, szegecs neki, összedug, és tökéletesen múkodik. A gyárban sem csinálták szebben/jobban. Anyósülés felőli oldal pöpec, jöjjön a bal. És itt ütköztem akadályba. :lol:

Próbáltam kiszedni a kis "öblöcskét", hogy a helyére pattintsam a kapcsolókat, de nem sikerült. Tüzetesebben megnézve nem is lehet. :lol:

Az lenne a kérdésem, hogy a gyárilag elektromosnak más a kárpitja? Az addig okés, hogy naná, mivel nincs a kurblinak lyuk, de a fogantyú része is más? Muszáj nézzek egy elektromos abrakos kárpitot?

Pedig olyan jól haladtam, 9-kor kezdtem neki, délben már bent volt mind2 motor, a kábelek is okésak voltak. Most úgy néz ki, hogy kifúrtam a régi kárpitot, átdugtam a kábelt rajta, és rátettem a "helyére". Ha nem lesz vmi jó megoldás, kifaragom!

Én is kifaragtam az öblöcskét, fúró-reszelő-szike volt a célszerszám. Annyi a hibája, hogy a gyárinak van a végén egy kis lezáró háromszög, ami nekem nincs , és van egy lyuk az ajtó belseje felé. De nem feltűnő, csak én tudom, meg most már te. :lol: :lol:

A tekerő helyére meg vettem vasbótban cső végére kapható dugaszt, asszem egy collos kell bele.

Link to comment
Megosztás:

Én is kifaragtam az öblöcskét, fúró-reszelő-szike volt a célszerszám. Annyi a hibája, hogy a gyárinak van a végén egy kis lezáró háromszög, ami nekem nincs , és van egy lyuk az ajtó belseje felé. De nem feltűnő, csak én tudom, meg most már te. :lol: :lol:

A tekerő helyére meg vettem vasbótban cső végére kapható dugaszt, asszem egy collos kell bele.

Én is kifaragtam, de én lezártam azt a lyukat is egy darab műanyaggal odaragasztásával :lol:

A tekerő helyére 3/4 collos csőhoz való vakdugó kell.

Link to comment
Megosztás:

Abból az anyagból, ami kiesett a faragásnál, vágtam oda egy pontosan passzoló darabot, és pillanatragasztóval beragasztottam oda.

Na azt már fújhatom. Amúgy is úgy fúrtam ki, hogy csak törmelék maradt belőle. De legalább el lehet dugni benne egy titkos lopásgátló kapcsolót. :lol: Illetve most már nem titkos. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

még jó hogy nekem nem kell fúrni, faragni a műanyagot, ha egyszer rászánom magam az elektromos ablak átszerelésére^_^

úgyis áttettem az üléseket, hát kicserélem az ajtókárpitokat is, a donorban legalább eredeti van.

Nállunk drága ám a fűrészlap és a ragasztó :lol: :lol: :lol: annyiból már majdnem veszek még egy donort :lol: :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Igen azon megvan gyárilag a helye a kapcsolónak, pattintó fülecskékkel :lol: szerintem faragd ki, fog az sikerülni, ügyes fiú vagy te :lol: :P

most azért ne dobj ki pénzt, lehet nem is találsz hírtele olyan kárpitot, mint a tied :lol: olyenkor sosincs mikor kéne... :lol:

Hát, köszönöm a bizalmat, faragni fogok. A Pepéjé nagyon ott van a szeren, egész ügyesen összehozta, de Zotya sem panaszkodhat. Így, hogy látok képet a kész termékről, sokkal könnyebb dolgom lesz.

Link to comment
Megosztás:

Amióta be ledesítettem a fűtés panelt aztóta folyamatosan ég a féklámpám, ha ráadom a gyújtást. És járó motornál is ég a féklámpám :lol:

Ötlet???

Vmit elbaxtál. :lol: :lol:

Nézd meg a féklámpa kapcsolót, a helyén van-e. Ha igen, még akkor is lehet, hogy az a hibás. Rá kéne mérni, hogy alaphelyzetben átenged-e. Ha igen akkor kuka.

Link to comment
Megosztás:

SZiasztok! Vettem elektromos ablak machinát :lol: De a kapcsolóból a vezetékek el vannak nyirbálva!! Van valakinek valami használható rajza?? Arra rájöttem hogy a motorhoz megy kék és kék-fekete , gondolom a piros a +12v fekete meg föld vagy barna??És a zöld???JAh mondjuk az lehet hogy az mindenkinek máshogy van bekötve!

Link to comment
Megosztás:

Vmit elbaxtál. :lol: :lol:

Nézd meg a féklámpa kapcsolót, a helyén van-e. Ha igen, még akkor is lehet, hogy az a hibás. Rá kéne mérni, hogy alaphelyzetben átenged-e. Ha igen akkor kuka.

Hát az lehet :lol:

Oksa megnézem, de elöbb lekötöm a ledeket hátha az miatt csinálja. Jártam már hasonló cipőben.

Pl amikor megvettem a lexus lámpákat és egy polúsú izzókat raktunk bele, és nem ált le a motor pedig a kulcs a tesóm kezébe volt!!! De hamar orvosoltuk a problémát :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítségetekre lenne szükségem.Nem ég a világításkapcsolónál a visszajelzés és a füttés illetve azok állításainál lévő világítás sem.Mi lehet a probléma és ha égőcsere lenne hogy tudom megcsinálni?Mert a világításkapcsolót megpróbáltam kiszedni de az atya istenér sem tudtam.Help!

Előre is Thanks:)

Link to comment
Megosztás:

Vmit elbaxtál. :lol: :lol:

Nézd meg a féklámpa kapcsolót, a helyén van-e. Ha igen, még akkor is lehet, hogy az a hibás. Rá kéne mérni, hogy alaphelyzetben átenged-e. Ha igen akkor kuka.

Nem b@sztam el semmit!!! :lol: Lekötöttem és mindíg ég a féklámpám!

Szerintem a féklámpa kapcsoló lesz a ludas. Merre találom, a kapcsolót???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.