Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tudja valaki pontosan, hogy hogyan kell bekötni egy elektromos ablakot???

Legegyszerűbb ha van kapcsolási rajzod, és az alapján csinálod. De úgy emlékszem neked van kábelköteged, csak az ajtóátvezetőknél volt gondod nem? Olyan mint a kártya, színre-szint. Meg persze kell egy táp mondjuk a gyujtáskapcsoló útánról, onnan bemész a biztidobozba nem árt levédeni az áramkört. Ha jól emlékszem a barna kábellel test is kell neki.

Link to comment
Megosztás:

Legegyszerűbb ha van kapcsolási rajzod, és az alapján csinálod. De úgy emlékszem neked van kábelköteged, csak az ajtóátvezetőknél volt gondod nem? Olyan mint a kártya, színre-szint. Meg persze kell egy táp mondjuk a gyujtáskapcsoló útánról, onnan bemész a biztidobozba nem árt levédeni az áramkört. Ha jól emlékszem a barna kábellel test is kell neki.

Oksa, ezt feljegyzem!

Most már tudjuk miért nem működik az elektromos szerkezet!

Elromlott a képeken látható panelok (jobb, bal)!

01

02

Ezeket valahol lehet szerezni???

Link to comment
Megosztás:

Ezek a komfort elektronikák, nem? Elvileg ezek nélkül is mennie kéne úgy tudom.

Nekem is fetűnt, hogy túl sok a kábel meg a csati. Le lehet "butítani" a sima ablakemelőre. Biztos lehet külön venni szerkezetet, az elektronikát nem hiszem hogy leveszik róla kérésre, csak szerintem majdnem annyi lesz, mint a komplett szett. Két megoldás van.: vagy átkábelezni komfort nélkülire, vagy keresni másikat.

Link to comment
Megosztás:

Ha már az ablakemelőknél tartunk. nekem gyári van és ezzel a becsípésgátlóval, automata felhúzóval. Azt kérdezném akinek ilyen van.

Ha elkezdem felhúzni mindkét ablakot (automatán hosszan megnyomva majd elngedve), de az egyik feljebb van mint a másik és előbb ér véghelyzetbe akkor nekem a másik ami még úton van megfordul mint amikor a becsípésgátló működésbe lép. Ez normális vagy valami kontakt miatt leesik a feszültség mikor az egyik felér és ezt becsípésnek érzi a másik oldalon?

Link to comment
Megosztás:

Ha már az ablakemelőknél tartunk. nekem gyári van és ezzel a becsípésgátlóval, automata felhúzóval. Azt kérdezném akinek ilyen van.

Ha elkezdem felhúzni mindkét ablakot (automatán hosszan megnyomva majd elngedve), de az egyik feljebb van mint a másik és előbb ér véghelyzetbe akkor nekem a másik ami még úton van megfordul mint amikor a becsípésgátló működésbe lép. Ez normális vagy valami kontakt miatt leesik a feszültség mikor az egyik felér és ezt becsípésnek érzi a másik oldalon?

Uezt csinálja az enyém is. Sztem ez így normális.

Link to comment
Megosztás:

NGK BKR5EK, GM WR8DC, vagy egyéb más gyertya ajánlott? Csak kétpólusú. NGK 4-500Ft-tal drágább a GM-nél, a GM-ről az hírlik, hogy már az is kínai, Hening Karcsi delco-t ajánlott. A GM érdekel igazából, hátha vett nemrég valaki, esetleg delparts-on. :lol: NGK BKR5EK-val már megszívtam egyszer... :lol:

Link to comment
Megosztás:

sztem kizárt hogy mindkettő egyszerre behalt, hacsak nem rosszul lett bekötve

ha valahogy eljuttatod hozzám szívesen megnézem neked

A jobb oldali az biztos hogy behalt!

Ma nézeti meg a tesóm a munkahelyén azt meglátjuk mit mondanak rá.

Amúgy nem is laksz messze tőlem, majd megdumálhatunk valamit :lol:

Link to comment
Megosztás:

NGK BKR5EK, GM WR8DC, vagy egyéb más gyertya ajánlott? Csak kétpólusú. NGK 4-500Ft-tal drágább a GM-nél, a GM-ről az hírlik, hogy már az is kínai, Hening Karcsi delco-t ajánlott. A GM érdekel igazából, hátha vett nemrég valaki, esetleg delparts-on. :lol: NGK BKR5EK-val már megszívtam egyszer... :lol:

NGk-val vigyázni kell, mert hamisítják. GM-ről meg annyit, hogy az enyémhez vettem egyszer egy garnitúra GM gyertyát, de azóta is a polcon vannak, mert észrevettem, hogy Made in China felirat van rajta, és erről rosszakat olvastam neten (jelenleg NGK BPR6ES van benne, előtte Denso volt).

Link to comment
Megosztás:

NGK BKR5EK, GM WR8DC, vagy egyéb más gyertya ajánlott? Csak kétpólusú. NGK 4-500Ft-tal drágább a GM-nél, a GM-ről az hírlik, hogy már az is kínai, Hening Karcsi delco-t ajánlott. A GM érdekel igazából, hátha vett nemrég valaki, esetleg delparts-on. :lol: NGK BKR5EK-val már megszívtam egyszer... :lol:

Ahogy FPepe mondta a kínai GM-mel vigyázni kell. Ha tudsz eredeti németet venni, akkor szerintem azt. Az enyémbe FLR8LDCU kell, nekem bevállt. Igaz én nem neten vettem, hanem márkaszervízben. Látom 21-es kulcsnyílásút keresel, wr8dc4-el nincs tapasztalatom, de ugyan úgy a Bosch gyártja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.