Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

nem mondod :huh:

én is megnéztem már a záramat, és egyetlen megoldás, az ha a korongot mozgatom.

ki fogom próbálni, ha arra részerkesztek egy zármotort, az vajon megbírja e forgatni, ha igen, akkor kész is.

A vezérlős motornál is a motor tengelyét mozgatod a kulccsal, tehát annak a mozgatását kell megoldanod. Pl fúrsz egy likat a tányérra és egy perforált lappal mozgatod a zárómotor tengelyét.

Link to comment
Megosztás:

A vezérlős motornál is a motor tengelyét mozgatod a kulccsal, tehát annak a mozgatását kell megoldanod. Pl fúrsz egy likat a tányérra és egy perforált lappal mozgatod a zárómotor tengelyét.

ez lenne a terv, annyi különbséggel, hogy a rudat teszem bele, nem lukas lemezt.

csak kérdéses, hogy a korong mozgása megfelelő e a motor üzemeltetéséhez, illetve, a motor megbírja e forgatni a korongot.

az érintkezős megoldás, meg egy kis barkácsolással megoldható,mivel a központimnak van két vezetéke, egyiket testelve nyit, másikat testelve zár.

Link to comment
Megosztás:

ez lenne a terv, annyi különbséggel, hogy a rudat teszem bele, nem lukas lemezt.

csak kérdéses, hogy a korong mozgása megfelelő e a motor üzemeltetéséhez, illetve, a motor megbírja e forgatni a korongot.

az érintkezős megoldás, meg egy kis barkácsolással megoldható,mivel a központimnak van két vezetéke, egyiket testelve nyit, másikat testelve zár.

Tegyél vezérlős motort oda is, csak olyan tengellyel, ami a csomiajtóhoz is jó. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tegyél vezérlős motort oda is, csak olyan tengellyel, ami a csomiajtóhoz is jó. :huh:

azt akarok, de milyen az a oda is jótengely? :lol:

elég erős motor kell, meg eleget kell mozogni a motornak, hogy fordítson rajta.

most pl eladtam az 5vezetkes mocimat...meg egyenlőre nem is akarom szétbontani az egész belsejét a veztékek húzgálásához, de egyszer eljön az ideje ^_^

Link to comment
Megosztás:

Vazz, most jut eszembe, hogy van 120 fokos narancssárga ledem, berakhattam volna a szegénységjelzőhöz, van zöld is, 120 fokos, azt meg az indexhez. Na mindegy, majd BC-zésnél remélhetőleg jövő hétvégén... :huh:

Hja, asszem megtaláltam MID vezetékeit a kocsiban. ^_^ Egy rakás vezeték össze cikcalagozva, jól elrejtve... :lol:

Link to comment
Megosztás:

azt akarok, de milyen az a oda is jótengely? :huh:

elég erős motor kell, meg eleget kell mozogni a motornak, hogy fordítson rajta.

most pl eladtam az 5vezetkes mocimat...meg egyenlőre nem is akarom szétbontani az egész belsejét a veztékek húzgálásához, de egyszer eljön az ideje :lol:

Hát a Caravan csomiajtós motorja tuti nem jó az oldalajtóéba, talán a tankajtónak van még olyan. ^_^ Ferdehátúba meg passz hogy milyen kell.

Télleg, EAM Autron 2 vezetékes univerzális motorja még mindig nincs senkinek fölösben? Főnököm F Astrájába kéne...

Link to comment
Megosztás:

Vazz, most jut eszembe, hogy van 120 fokos narancssárga ledem, berakhattam volna a szegénységjelzőhöz, van zöld is, 120 fokos, azt meg az indexhez. Na mindegy, majd BC-zésnél remélhetőleg jövő hétvégén... :huh:

Hja, asszem megtaláltam MID vezetékeit a kocsiban. B) Egy rakás vezeték össze cikcalagozva, jól elrejtve... :lol:

Na én meg ott tartok, hogy még a műszeregységet sincs időm visszaledesíteni pirosra, a cserekor elbactam a ledjeimet. Csak a világításkapcsoló ledes, meg a kijelző piros karácsonyfaizzós. :P A szegénységjelző nem baj ha erősebben világítt, legalább feltűnő. Tudjátok mi lenne még jó dolog? Az olajnyomés, töltés, motorvezérlés izzót összekötni vmi kis csipogóval. Az ember nem mindíg nézegeti, pedig nem túl jó dolog úgy autózni ha kigyulladnak. Dudálna mint a repcsiken a földközelségjelző. ^_^ Vagy hülyeség?

Link to comment
Megosztás:

Na én meg ott tartok, hogy még a műszeregységet sincs időm visszaledesíteni pirosra, a cserekor elbactam a ledjeimet. Csak a világításkapcsoló ledes, meg a kijelző piros karácsonyfaizzós. ^_^ A szegénységjelző nem baj ha erősebben világítt, legalább feltűnő. Tudjátok mi lenne még jó dolog? Az olajnyomés, töltés, motorvezérlés izzót összekötni vmi kis csipogóval. Az ember nem mindíg nézegeti, pedig nem túl jó dolog úgy autózni ha kigyulladnak. Dudálna mint a repcsiken a földközelségjelző. :huh: Vagy hülyeség?

Nem hülyeség én szeretnék egy olyasmit, mint a fosvágenbe van, hogy háromszor ding-gel, kellemes hangon. Szegénységjelzőhöz meg nem lehetne kötni, mert mikor még épphogy határon van, akkor villog... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem hülyeség én szeretnék egy olyasmit, mint a fosvágenbe van, hogy háromszor ding-gel, kellemes hangon. Szegénységjelzőhöz meg nem lehetne kötni, mert mikor még épphogy határon van, akkor villog... :huh:

Arra nem is kéne, mert az ugye nem olyan, ha kigyullad akkor baj van. Nekem olyankor még van benne köbö 10 liter. A multkor is marha nagy eső volt rápilantok a műszerfalra, ég a motorvezérlő ^_^ , vészjelző be, kisorolok, remegő kézzel leállítom, gondolkodok.....mi a túró lehet? Vezérlés megvan, azt éreztem volna, ráindítok...szépen elaszik, lehet csak víz került valahova, olyan 30 centis pocsolyákon gázoltam keresztül. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Arra nem is kéne, mert az ugye nem olyan, ha kigyullad akkor baj van. Nekem olyankor még van benne köbö 10 liter. A multkor is marha nagy eső volt rápilantok a műszerfalra, ég a motorvezérlő B) , vészjelző be, kisorolok, remegő kézzel leállítom, gondolkodok.....mi a túró lehet? Vezérlés megvan, azt éreztem volna, ráindítok...szépen elaszik, lehet csak víz került valahova, olyan 30 centis pocsolyákon gázoltam keresztül. :lol:

Azért kivillantottam volna. :huh: Elvileg tárolja, ha olyan hiba volt. De nekem olyan is kéne, bár ha ülnek a kocsiban, akkor lehet nem kéne dicsekedni vele, hogy szegénység van... :P Hja, meg lógok neked egy beltéri lámpa elhalványulós kapcsolási rajzzal... ^_^

Link to comment
Megosztás:

Azért kivillantottam volna. :huh: Elvileg tárolja, ha olyan hiba volt. De nekem olyan is kéne, bár ha ülnek a kocsiban, akkor lehet nem kéne dicsekedni vele, hogy szegénység van... ^_^ Hja, meg lógok neked egy beltéri lámpa elhalványulós kapcsolási rajzzal... :lol:

Ráér, amúgy is azt modtad, hogy a gyári lámpára nem olyan egyszerű. Ez a szegénységjelző is csak idegesít, mert amíg nem volt nyugodt szívvel mentem vele 600km-ert, most meg ha kigyullad már be vagyok tojva, aztán van még benne 10 liter.

Link to comment
Megosztás:

Ráér, amúgy is azt modtad, hogy a gyári lámpára nem olyan egyszerű. Ez a szegénységjelző is csak idegesít, mert amíg nem volt nyugodt szívvel mentem vele 600km-ert, most meg ha kigyullad már be vagyok tojva, aztán van még benne 10 liter.

Omi lámpára könnyű, mert ott az üres nyák és felhasználható az alkatrészeknek, kivétel a tranyóknak. :huh:

Link to comment
Megosztás:

több autóba is van olajnyomsájelzővel kombinált csipogó.

szerintem nem nagy dolog lenne egy olyan verzió, hogy gyujtásra pl sípolna az ajtónyitókájának a sípja, ha világít az olajnyomás jelző.

Olajnyomás, motorvezérés, töltés, minden olyan amiből baj lehet, ha nem figyelsz( vagy kiégett az izzó) és mész vele.

Link to comment
Megosztás:

^_^ elkényelmesedett benzinégetők ezek Novy :lol: Én állandóan nézem a műszeregységet, nézem hol kéne már hűtenie, nézem mikor mi villog a hova stb. Egy félholt 1.7 DR kéne nektek, aztán két nap után már eszetekbe se jutna nem nézni a műszereket B) :lol: , nehogy sípolót csinálni rájuk :huh: :P

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem nagy dolog lenne egy olyan verzió, hogy gyujtásra pl sípolna az ajtónyitókájának a sípja, ha világít az olajnyomás jelző.

Nagy cucc, ott van a biztosítéktáblában a csipogó, arra rá kell kötni külön-külön diódával minden kívánt visszajelzőt és csoki, működik.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nagy cucc, ott van a biztosítéktáblában a csipogó, arra rá kell kötni külön-külön diódával minden kívánt visszajelzőt és csoki, működik.. B)

A csoki hova kell? Ét, vagy tej? :lol: ^_^ Egyszer megcsinálom. :P

Most megint nem indult, kimértem a trafót, elméletileg jó, bár a két láb között 0.4ohm helyett 0.8-at mértem, de ez nem hiszem, hogy gond, viszont a modul csati cibállásra indult el, utánna hiába rángattam már nem állt meg. :huh:

Link to comment
Megosztás:

A csoki hova kell? Ét, vagy tej? :lol: ^_^ Egyszer megcsinálom. B)

Most megint nem indult, kimértem a trafót, elméletileg jó, bár a két láb között 0.4ohm helyett 0.8-at mértem, de ez nem hiszem, hogy gond, viszont a modul csati cibállásra indult el, utánna hiába rángattam már nem állt meg. :huh:

Próbálj bele egy másik modult, akár bontóból is.

Link to comment
Megosztás:

A csoki hova kell? Ét, vagy tej? :lol: :D Egyszer megcsinálom. :D

Most megint nem indult, kimértem a trafót, elméletileg jó, bár a két láb között 0.4ohm helyett 0.8-at mértem, de ez nem hiszem, hogy gond, viszont a modul csati cibállásra indult el, utánna hiába rángattam már nem állt meg. :lol:

Mondom én hogy dízel kell neked :P :D

Nah megyünk el családi nyaralni, Ez nálam azt jelenti hogy belapátolok a kocsiba némi bontott alkatrészt, meg 3 láda szerszámot és végre lesz időm megcsinálni azt amire sosincs időm megcsinálni. Most fogom megalkotni a szivargyújtó sokszorosítást. Van egy 3-as aljzat, amit majd besüllyesztek a középboxba, meg békötöm, mert most egy elég érdekes jelenség az autó belülről... B) Minden mostanában beletett utólagos cuccnak csak lógnak a zsinórjai össze meg vissza, úgyhogy menni kell már nyaralni. :huh: ^_^

Link to comment
Megosztás:

Mondom én hogy dízel kell neked B) :lol:

Nah megyünk el családi nyaralni, Ez nálam azt jelenti hogy belapátolok a kocsiba némi bontott alkatrészt, meg 3 láda szerszámot és végre lesz időm megcsinálni azt amire sosincs időm megcsinálni. Most fogom megalkotni a szivargyújtó sokszorosítást. Van egy 3-as aljzat, amit majd besüllyesztek a középboxba, meg békötöm, mert most egy elég érdekes jelenség az autó belülről... ^_^ Minden mostanában beletett utólagos cuccnak csak lógnak a zsinórjai össze meg vissza, úgyhogy menni kell már nyaralni. :huh: :lol:

Jó nyaralást!!! :P

Link to comment
Megosztás:

Már elég rég motoszkál bennem a köblámpa gondolata, de nem tudok igazából dűlőre jutni. Már az is eszembe jutott, hogy a hűtőmaszk mögé is be lehetne tenni 1 párat, bár nem tudom mennyire funkcionálna ott jól. Elvileg így nem is látszana, hogy van ott valami.

Nah de a ködlámpa lényege az hogy a ködöt alulról világítja meg, és ezért nem egy fehér tejfeelinges felhőben mész, hanem látsz. Ha a fényszóróval egy magasságba teszed, akkor sokat nem változtatsz sztem. :huh: (illetve de, lesz olyan plusz lámpád ami másnak nincs :lol:, viszont jól kinéz )

Link to comment
Megosztás:

Nah de a ködlámpa lényege az hogy a ködöt alulról világítja meg, és ezért nem egy fehér tejfeelinges felhőben mész, hanem látsz. Ha a fényszóróval egy magasságba teszed, akkor sokat nem változtatsz sztem. :huh: (illetve de, lesz olyan plusz lámpád ami másnak nincs :lol:, viszont jól kinéz )

Viszont lököst most fújtam, faragni nem akarom. De ez megint csak egy fellángolás. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.