Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hogy érted? Be tudom kapcsolni gyujtás nélkül is.

Elforgatom a kulcsot és már kapcsol is be, pedig még az egyes pozíciót sem érte el, kikapcsolni meg a kulcs kivételével tudom. Persze emellett önállóan is tudom, kulcs nélkül is. Na mindegy.

Amúgy a ferdehátú csomagterébe mekkora hangszórók tehetők?

Link to comment
Megosztás:

Elforgatom a kulcsot és már kapcsol is be, pedig még az egyes pozíciót sem érte el, kikapcsolni meg a kulcs kivételével tudom. Persze emellett önállóan is tudom, kulcs nélkül is. Na mindegy.

Amúgy a ferdehátú csomagterébe mekkora hangszórók tehetők?

10es

Link to comment
Megosztás:

Elforgatom a kulcsot és már kapcsol is be, pedig még az egyes pozíciót sem érte el, kikapcsolni meg a kulcs kivételével tudom. Persze emellett önállóan is tudom, kulcs nélkül is. Na mindegy.

Amúgy a ferdehátú csomagterébe mekkora hangszórók tehetők?

Akkor kapcsol be amikor már gyújtáson van, vagyis világitanak a műszeregység kijelzői és attól kapcsol ki, hogy "kiugrik a kulcsszekrény". Azt hiszem, hogy akkor sem kapcsol ki egy óra elteltével ha pl. léállitod a kocsit és - még ha teljesen vissza is forditod a kulcsot, de nem veszed ki - nincs kiugorva a "bele"... De nem figyeltem még meg ennyire. Azt tudom, hogy ha hosszabb ideig hallgatni szeretném álló motornál akkor egyel elforditom a kulcsot - de nem gyújtásra! - és olyankor végkimerülésig szól...persze, olyankor kézzel kell bekapcsolni - habár én mindig úgy használom. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes. Nekem a múltkor még úgy se sikerült lemeríteni (nem szándékosan), hogy nem volt rajta a gyújtás de a kulcs bent hagytam és üzemelt a rádió, zene nem szólt, de a kazettás adapter miatt pörgött a kazettás rész. Ez volt reggel 9től, este fél 12-ig, amíg haza nem értem. Havernál állt az udvarban és pöccröff indult. Amúgy valaki mondta, hogy egy óra üzemelés után automatikusan lekapcsol a gyári rádió, ha nincs rajta a gyújtás de a kulcs benne van, nos tévedett. :huh: Asszem brezsó mondta. :lol:

Nekem is lekapcsol a rádió 1 óra álló motor után.

Link to comment
Megosztás:

Akkor kapcsol be amikor már gyújtáson van, vagyis világitanak a műszeregység kijelzői és attól kapcsol ki, hogy "kiugrik a kulcsszekrény". Azt hiszem, hogy akkor sem kapcsol ki egy óra elteltével ha pl. léállitod a kocsit és - még ha teljesen vissza is forditod a kulcsot, de nem veszed ki - nincs kiugorva a "bele"... De nem figyeltem még meg ennyire. Azt tudom, hogy ha hosszabb ideig hallgatni szeretném álló motornál akkor egyel elforditom a kulcsot - de nem gyújtásra! - és olyankor végkimerülésig szól...persze, olyankor kézzel kell bekapcsolni - habár én mindig úgy használom. :huh:

De én mindig tökig visszatekerem a kulcsot...

Link to comment
Megosztás:

Mondom, vazze... :lol:

Akkor kapcsol be amikor már gyújtáson van, vagyis világitanak a műszeregység kijelzői és attól kapcsol ki, hogy "kiugrik a kulcsszekrény". Azt hiszem, hogy akkor sem kapcsol ki egy óra elteltével ha pl. léállitod a kocsit és - még ha teljesen vissza is forditod a kulcsot, de nem veszed ki - nincs kiugorva a "bele"... De nem figyeltem még meg ennyire. Azt tudom, hogy ha hosszabb ideig hallgatni szeretném álló motornál akkor egyel elforditom a kulcsot - de nem gyújtásra! - és olyankor végkimerülésig szól...persze, olyankor kézzel kell bekapcsolni - habár én mindig úgy használom. :huh:

De én mindig tökig visszatekerem a kulcsot...
Link to comment
Megosztás:

Mondom, vazze... ^_^

Jó mindegy, hagyjuk. Nekem még sose kapcsolt ki 1 óra után, ami nagy szerencséje is neki. :lol: Bár valszeg van ilyen funkciója, mert a kulcs kikapása után is eltellik 1-2 másodperc, mire egy nagy kattanással kikapcsol. De mindegy egyébként, kapja nemsokára a másik hangkeltőeszközt az autó. 4x20W. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jó mindegy, hagyjuk. Nekem még sose kapcsolt ki 1 óra után, ami nagy szerencséje is neki. :lol: Bár valszeg van ilyen funkciója, mert a kulcs kikapása után is eltellik 1-2 másodperc, mire egy nagy kattanással kikapcsol. De mindegy egyébként, kapja nemsokára a másik hangkeltőeszközt az autó. 4x20W. :huh:

"Megerősitetted" a gyárit - irtál ilyesmiről már valamikor, nekem is megcsinálhatod, ha igen - vagy másikot kap?

Link to comment
Megosztás:

Na, erre gondoltam ,ezt irta régebben, csak én nem tudom mi az....drága valami az? Nekem is átcsinálhatja ha nem sok pénz.. :lol:

nálunk 1000Ftos költség

Ha felkapcsolom a hátsóablakfűtést a kocsiban, elkezd melegedni a biztosítékfoglalat és benne a biztosíték is. Ez normális? :huh:

attól függ mennyire

Link to comment
Megosztás:

"Megerősitetted" a gyárit - irtál ilyesmiről már valamikor, nekem is megcsinálhatod, ha igen - vagy másikot kap?

Már buheráltam régebben a rádiót, kicsivel szebb hangot adtam neki, ez minimálisan de ráment a teljesítményre. :huh: Amúgy IC cserén agyaltam, csak olyan IC, amit egy az egybe be lehet rakni a régi helyére, nem kapható. 4x22 Wattosat tudtam volna alkotni belőle, de akkor inkább rádiócsere, G Astra gyárira. ^_^ Majd eladó lesz a mostani, kékesített gombokkal. :P

Motortér-világításnak milyen lámpája is van? Olyan mint a csomagtéré? Ilyesmi rémlik nekem, de majd úgyis megyek a bontóshoz, hozni el motortérvilágítás-kapcsolót.

De nem csak ennyi kell a gyári BC-hez. Kell még a Check Control, meg érzékelős kupakok a hűtővíz és a mosóvíz tartályokhoz, valamint egy olajszint érzékelő, utóbbit láttam a bárdinál asszem, nem occsó. B) Aztán ha nincs előre vezetékezve mint nekem, akkor azt is pótolni kell.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve erre a hűtőventillátor kapcsolóra. Nem lehet, hogy nem is a hőgombával van a gond hanem a termosztát szarakodik? Ha pl nem vagy nem mindig nyit ki teljesen akkor ugye a hűtő sem melgszik fel annyira és ezért nem kapcsol a venti, a motor viszont fő a saját levében.

de lehet, de olyan szerintem nincs, hogy hol nyit hol nem a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve erre a hűtőventillátor kapcsolóra. Nem lehet, hogy nem is a hőgombával van a gond hanem a termosztát szarakodik? Ha pl nem vagy nem mindig nyit ki teljesen akkor ugye a hűtő sem melgszik fel annyira és ezért nem kapcsol a venti, a motor viszont fő a saját levében.

Igaza van Novy kollégának, ha egy termosztát sz@r, az mindig sz@r. Lényegi eltérés nincs a motorhőben rossz termót használva, mindig egyformán rossz. Eddigi tapasztalataim alapján.

Link to comment
Megosztás:

de lehet, de olyan szerintem nincs, hogy hol nyit hol nem a termosztát.

Igaza van Novy kollégának, ha egy termosztát sz@r, az mindig sz@r. Lényegi eltérés nincs a motorhőben rossz termót használva, mindig egyformán rossz. Eddigi tapasztalataim alapján.

Igen, meg ha éppen nem nyitna ki a termosztát ilyen melegben percek alatt forrna a víz. Na jó de fél óra alatt mindenképp.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.