Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Kérdéssel fordulnék hozzátok! ^_^

Szeretnék a verdámba elektromos ablakot szerelni!

Lennének motrok, kábelek, és gombok ( csak első 2 ablakra )

Kell még valami hozzá? rámegy rendesen az én tekerős ablakemelő szerkezetemre, vagy az is kell másik?

és ha kell, a 3 ajtósé jó az 5 ajtósba? ( vagy a 3-aséban hosszabb, gondolom az ajtóméret miatt? ) :huh:

Vagy valami relék is kellenek a kábeleken, és a kapcsolókén kívül? nem vagyok valami nagy prof. ezen a téren :lol:

Köszike a válaszokat előre is!

Link to comment
Megosztás:

Kérdéssel fordulnék hozzátok! ^_^

Szeretnék a verdámba elektromos ablakot szerelni!

Lennének motrok, kábelek, és gombok ( csak első 2 ablakra )

Kell még valami hozzá? rámegy rendesen az én tekerős ablakemelő szerkezetemre, vagy az is kell másik?

és ha kell, a 3 ajtósé jó az 5 ajtósba? ( vagy a 3-aséban hosszabb, gondolom az ajtóméret miatt? ) :huh:

Vagy valami relék is kellenek a kábeleken, és a kapcsolókén kívül? nem vagyok valami nagy prof. ezen a téren :lol:

Köszike a válaszokat előre is!

Bontott gyárit érdemes venni kompletten kábelköteggel, kapcsolókkal együtt. Reléje nincs, és 5-ajtósba nem jó a 3-ajtósé (bármelyik másiké jó).

Ha a kocsid belső műanyagjai a fekete fajták, akkor érdemes a vezetőoldali ajtó kárpitját is megvenni, elkerülhetsz vele egy csomó faragást (természetesen ha szürke belsős a kocsid, és az is, amiből kiveszed, akkor azt is érdemes megvenni, de nagyon ritka a szürkéből a gyárilag ablakemelős).

Link to comment
Megosztás:

Bontott gyárit érdemes venni kompletten kábelköteggel, kapcsolókkal együtt. Reléje nincs, és 5-ajtósba nem jó a 3-ajtósé (bármelyik másiké jó).

Ha a kocsid belső műanyagjai a fekete fajták, akkor érdemes a vezetőoldali ajtó kárpitját is megvenni, elkerülhetsz vele egy csomó faragást (természetesen ha szürke belsős a kocsid, és az is, amiből kiveszed, akkor azt is érdemes megvenni, de nagyon ritka a szürkéből a gyárilag ablakemelős).

Amúgy ha szerzek másik fekete műanyagos kárpitot, akkor a plüsskárpitot át tudom rakni az ablakemelős kiadásba?

Link to comment
Megosztás:

Kérdéssel fordulnék hozzátok! ^_^

Szeretnék a verdámba elektromos ablakot szerelni!

Lennének motrok, kábelek, és gombok ( csak első 2 ablakra )

Kell még valami hozzá? rámegy rendesen az én tekerős ablakemelő szerkezetemre, vagy az is kell másik?

és ha kell, a 3 ajtósé jó az 5 ajtósba? ( vagy a 3-aséban hosszabb, gondolom az ajtóméret miatt? ) :huh:

Vagy valami relék is kellenek a kábeleken, és a kapcsolókén kívül? nem vagyok valami nagy prof. ezen a téren :lol:

Köszike a válaszokat előre is!

Ahogy Pepe is irta, egészben érdemes venni. Sőt, szerintem nincs is "csak motor" mert az össze van préselve a szerkezettel...másrészt teljesen más kialakitású a kézi és az elektromos szerkezet. Nekem sem vitte jól az ablakot, mert nagyon lötyögtek azok a csúszókák a karok végén - mint azt kideritettem a hosszú bosszankodásom során, és arra gondoltam, hogy áttszerkesztem a kézi szerkezetére a motrot, de nem lehetett. Végül úgy oldottam/oldottuk meg, hogy elvágtuk a kart és hozzáhegesztettük a kézi tekerős karját kb. itt:

emelÄš

Link to comment
Megosztás:

Tüzetesen átnéztem a rajzokat és minden probléma nélkül üzemeltethető egy MID a TID helyett, de azért egy BC-s ablaktörlőkar nem árt. :huh: Kötözgetni kell ide-oda, de mennie kell. :lol: Úgyhogy akinek van fölös MID, az ne kíméljen. A 6000Ft-osat azért nem veszem meg, talán később tudnám.

akkor oszd meg h mit kell mihez kötögetni, mert ma kipróbáltam a kijelzőt ami nálam volt. az szar ahogy van, de van egy másik hibátlan, működött gyárilag bc-s autóban, viszont a tid helyén csak a 2háttérvilágító izzó világított, más nem...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes sztori. Ma indulni akarok, le van merülve az akksi. Na de mér? Tegnap özönvízszerű eső volt, lökös nélkül belementem egy aluljáróban nagyobb vízbe, talán elkezdett csúszni az ékszíj, nem töltött, és mire hazaértem meg stb...mára lemerült. Ez így lehetséges, hogy így volt?

Mert azóta be lett tolva, szépen megy, alapjáraton 13,4V emelt fordulaton 13,7V, álló motornál 0A átfolyó áram.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes sztori. Ma indulni akarok, le van merülve az akksi. Na de mér? Tegnap özönvízszerű eső volt, lökös nélkül belementem egy aluljáróban nagyobb vízbe, talán elkezdett csúszni az ékszíj, nem töltött, és mire hazaértem meg stb...mára lemerült. Ez így lehetséges, hogy így volt?

Mert azóta be lett tolva, szépen megy, alapjáraton 13,4V emelt fordulaton 13,7V, álló motornál 0A átfolyó áram.

Nem lehet, hogy a napokban végzett munkálataid során valami rosszul van megcsinálva és eszi az áramot? ...vagy már bent a hűtőtáska.. :lol: ^_^ :huh:

Link to comment
Megosztás:

akkor oszd meg h mit kell mihez kötögetni, mert ma kipróbáltam a kijelzőt ami nálam volt. az szar ahogy van, de van egy másik hibátlan, működött gyárilag bc-s autóban, viszont a tid helyén csak a 2háttérvilágító izzó világított, más nem...

A kicsi csatiról a 2-s pin-t át kell hidalni a nagy csati 22-s pinjére, a 4-est a 23-asra, aztán a 16-os diagnosztikai csati 8-as pinről a nagy csati 14-s pontjára. 25-ös, 2-es, 3-as (Ablakmosó-, víz- és olajszint jelzők) és a 13-as pint testre kell kötni. A 24-en van a két fékkopásjelző sorba kötve, azt nem tudom le lehet kötni testre vagy sem, ha anyázna rá, hogy kopott a fékbetét, akkor le kell kötni testre. Kell még egy táp az 5-ös pinre az F28-as (15A-os) biztosítékról, a 21-es pinre meg ha jól vettem ki akkor motorfüggő, hogy honnan kell odakötni. Néhány érzékelést is be lehet kötni, pl a sebességjeladót a műszeregység nagyobb csatiján a 3-as pinről a MID 20-as pinjére, valamint a szegénységjelzőt lehet még a 7-esről a 18-asra. A végén pedig a 16-os és a 17-esre kell kötni a BC-s ablaktörlő bajuszkapcsolót. 16-os az R gomb, 17-es az S gomb és mindkettő a testet kapcsolja. Nagyjából ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a napokban végzett munkálataid során valami rosszul van megcsinálva és eszi az áramot? ...vagy már bent a hűtőtáska.. :lol: ^_^ :huh:

Nem, mert olyan lényeges vezetéket nem piszkáltam, a hűtőtáska még a szobában van, és a piszkálás után de a vizes kaland előtt semmilyen hasonló gondom nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Akinek be kapcsol annak jó neki B) Nekem van hogy bekapcsol, van hogy grillezőset játszik. Hőgombát cseréltünk már 2x , csatikat kiretkeztem, próbálgattuk ami eszünkbe jutott, de igazából egy dolgot tudnunk biztosan. Van hogy működik, meg van hogy nem működik. :huh: Szal kezdem unni, lehet h az lesz hogy kapcsoló (Nem a hőgomba helyett, csak mellet) és ha nem kapcsol, akkor leszek bio-hőgomba és én kapcsolom, oszt kész. :lol:

Ja az más. Akkor a legegyszerűbb megoldás a kapcsoló beiktatása.

Nem, mert olyan lényeges vezetéket nem piszkáltam, a hűtőtáska még a szobában van, és a piszkálás után de a vizes kaland előtt semmilyen hasonló gondom nem volt.

Fényszóró nem maradt égve? Én is a multkor slattyogok be a tecsóba, visszanézek, hát ég a lámpa. ^_^ De akkor miért nem sípolt? Visszamenetem, megnyomogattam a gombot, és kicsit be volt ragadva, nem jött ki teljesen ezért nem szólt.

Link to comment
Megosztás:

ez lehetetlen, hogy csúszott a szíj, és lemerült, annyi ideig nem csúszhatott,

ferdehátúba ovális menne

Akkor nem tudom mi történt, 3 órát ment a belső világítás(csomi plusz fogantyúk, plusz az első), az csak nem szívta le annyira. Riasztó babrálás miatt sem, hiszen ott csak annyi lényegi dolog történt hogy a csomiajtó érzékelőjét is rákötöttem, meg elrendeztem a kábeleket.

De akkor a generátorral lehet gebasz?

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem tudom mi történt, 3 órát ment a belső világítás(csomi plusz fogantyúk, plusz az első), az csak nem szívta le annyira. Riasztó babrálás miatt sem, hiszen ott csak annyi lényegi dolog történt hogy a csomiajtó érzékelőjét is rákötöttem, meg elrendeztem a kábeleket.

De akkor a generátorral lehet gebasz?

eetleg elég lehet annyi is

én is kb annyit ültem haverral a kocsiba, mikor épp beindult.

a csomiajtós kapcsoló biztos jó?? nem véletlenül volt az kiöntve nem?? vagy egyáltalán nem is volt az oda bekötve??

Link to comment
Megosztás:

Érdekes. Nekem a múltkor még úgy se sikerült lemeríteni (nem szándékosan), hogy nem volt rajta a gyújtás de a kulcs bent hagytam és üzemelt a rádió, zene nem szólt, de a kazettás adapter miatt pörgött a kazettás rész. Ez volt reggel 9től, este fél 12-ig, amíg haza nem értem. Havernál állt az udvarban és pöccröff indult. Amúgy valaki mondta, hogy egy óra üzemelés után automatikusan lekapcsol a gyári rádió, ha nincs rajta a gyújtás de a kulcs benne van, nos tévedett. :huh: Asszem brezsó mondta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes. Nekem a múltkor még úgy se sikerült lemeríteni (nem szándékosan), hogy nem volt rajta a gyújtás de a kulcs bent hagytam és üzemelt a rádió, zene nem szólt, de a kazettás adapter miatt pörgött a kazettás rész. Ez volt reggel 9től, este fél 12-ig, amíg haza nem értem. Havernál állt az udvarban és pöccröff indult. Amúgy valaki mondta, hogy egy óra üzemelés után automatikusan lekapcsol a gyári rádió, ha nincs rajta a gyújtás de a kulcs benne van, nos tévedett. :huh: Asszem brezsó mondta. :lol:

Nem tévedett, az enyém is lekapcsol egy óra után. Amikor a fékeket szereltem 3X-kapcsolt le, és kapcsoltam fel, mégse szívta le az akkut. Amikor megvettem, és nem mehettem vele, mert nem volt még jogsi, akkor merült le egyszer, mert mindíg csak beültünk rádiózni. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nem tévedett, az enyém is lekapcsol egy óra után. Amikor a fékeket szereltem 3X-kapcsolt le, és kapcsoltam fel, mégse szívta le az akkut. Amikor megvettem, és nem mehettem vele, mert nem volt még jogsi, akkor merült le egyszer, mert mindíg csak beültünk rádiózni. :huh:

De neked csak gyújtással kapcsol be, nem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.