Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

De elvileg ha a tartályokat meg a féket nem kötöd be nem jelez hibát. Meg van adva hogy vagy nem kell kötni, vagy testelni kell és akkor nem gebasz.

Nameg ott van az izzókiégés figyelő funkciója is, annak a két bemenetét is vagy tápra kell kötni, vagy földre, különben állandóan jelez. Bár én lehet belehekkelném ezt a check kontrol dobozt, sztem hasznos.

Úgy olvastam, hogy amelyik funkció nem fog élni, azt testre kell kötni. Amúgy jah, akkor már érdemes a check controlt is beszerezni.

jó dolog lenne ez ... cak attólfélek, nekem a classicra ez úgy nézne ki, hogy vagy 30 méter vezeték... meg vagy két nap mire menne minden.

nekem sehol sincs semmi+ csati stb :lol:

Naigen, nekem majdnem mindenhol ott a vezeték a BC-hez. Van egy kerek csati és az vagy az ABS-é lehet, vagy a fékkopásjelzőé. Utóbbi lenne jó a BC-hez és lehet az is, mert hátul nem találtam ilyen vezetékeket a hídnál vagy a dobnál. Tartályoknál is ott a csati... De úgy tudom, hogy műszeregységet is cserélni kell hozzá, mert alapból nincs kiképezve a többi ikonvilágításnak a nyák, legalábbis nem mindenhol van érintkezőfelület. Bár meg lehet oldani home made is. :huh:

Link to comment
Megosztás:

na lányok...rádugtam ezt a cuccot, és voila..semmi..

elvileg működő mid, tehát nemtom mi a gixer, be se kapcsolt az elején, aztán végül sikerült -------- kiírnia, de azt is nagyon haloványan, és ha nyomogattam a rádiót akkor változott a fényereje.

holnap megpróbálom berakni egy gsibe, aztán akkor kiderül h mi a szösz.

Link to comment
Megosztás:

na lányok...rádugtam ezt a cuccot, és voila..semmi..

elvileg működő mid, tehát nemtom mi a gixer, be se kapcsolt az elején, aztán végül sikerült -------- kiírnia, de azt is nagyon haloványan, és ha nyomogattam a rádiót akkor változott a fényereje.

holnap megpróbálom berakni egy gsibe, aztán akkor kiderül h mi a szösz.

Lehet hogy csak a bc-vel mukogggy.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak a bc-vel mukogggy.

Egy átkötés kéne neki a 26-os csatiról, szal lehet... :huh:

Közben megtaláltam. Át kell kötni a 2x6-os csatiról a 2 és 4-s pinről a 2x13-as csati 22-s és 23-as pontjára azt a két vezetéket és így már lesz hőmérséklet kijelzés.

Meg ezt nem értem:

TID kijelzőcsatinál: Pin 12 zum Radio an Pin 5 Blau/Rot

MID kijelzőcsatinál: Pin 12 Geschwindigkeitssignal Blau/Rot

Link to comment
Megosztás:

De most hogy jobban megnézem, gyakorlatilag a mostani tid csatit is át kell kötögetni ha bc-t akarsz.

Vaksee! :lol:

Egy átkötés kéne neki a 26-os csatiról, szal lehet... :huh:

Közben megtaláltam. Át kell kötni a 2x6-os csatiról a 2 és 4-s pinről a 2x13-as csati 22-s és 23-as pontjára azt a két vezetéket és így már lesz hőmérséklet kijelzés.

Meg ezt nem értem:

TID kijelzőcsatinál: Pin 12 zum Radio an Pin 5 Blau/Rot

MID kijelzőcsatinál: Pin 12 Geschwindigkeitssignal Blau/Rot

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy melegebb idők járnak szükségesebbnek látom egy kapcsoló beiktatását a ventinek. Valaki fontolgatta volt de nem emlékszem már a végkifejletre. Szerintetek ?

Szerintem felesleges. Ha kell neki úgyis bekapcsol. Nekem eddíg ezen a nyáron kábé 5-ször kapcsolt be. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem felesleges. Ha kell neki úgyis bekapcsol. Nekem eddíg ezen a nyáron kábé 5-ször kapcsolt be. ^_^

Akinek be kapcsol annak jó neki B) Nekem van hogy bekapcsol, van hogy grillezőset játszik. Hőgombát cseréltünk már 2x , csatikat kiretkeztem, próbálgattuk ami eszünkbe jutott, de igazából egy dolgot tudnunk biztosan. Van hogy működik, meg van hogy nem működik. :huh: Szal kezdem unni, lehet h az lesz hogy kapcsoló (Nem a hőgomba helyett, csak mellet) és ha nem kapcsol, akkor leszek bio-hőgomba és én kapcsolom, oszt kész. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szóval télen még klímás is. :huh: jó dolga van a hrr-nek :lol:

télen nemigen van fűtése a palatető felől... de ha sikerül kazánt venni most, akkor lesz egy kis melegedése, a kazántól, mert ott van tőle két méterrel lentebb, meg másféllel arrébb.

Link to comment
Megosztás:

télen nemigen van fűtése a palatető felől... de ha sikerül kazánt venni most, akkor lesz egy kis melegedése, a kazántól, mert ott van tőle két méterrel lentebb, meg másféllel arrébb.

Nekem fűti a nap, meg hűti a hó. B)

Hopsz, tán eloffolódott a téma egy kicsit. ^_^ :lol: Nekem közöm nem volt hozzá. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tüzetesen átnéztem a rajzokat és minden probléma nélkül üzemeltethető egy MID a TID helyett, de azért egy BC-s ablaktörlőkar nem árt. :huh: Kötözgetni kell ide-oda, de mennie kell. :lol: Úgyhogy akinek van fölös MID, az ne kíméljen. A 6000Ft-osat azért nem veszem meg, talán később tudnám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.