Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Minden probléma nélkül kicserélhető a TID kijelzőm a BC-s kijelzőre? 6000Ft-ot megér egy ilyen kijelző? :huh:

Hát 6000-ért már illik a vezérlőegységét és kart is adni hozzá szerintem, múltkor 8 körül adott volna nekem valaki kompletten mindennel. Csak nem volt zsém :lol:

De simán kicserélhető, csak akkor ugyebár a hőfokon meg a rádión kívül nem fog mást kiírni. Szerk.: de én tévedek, ami a köv. hozzászólásból kiderül. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hát 6000-ért már illik a vezérlőegységét és kart is adni hozzá szerintem, múltkor 8 körül adott volna nekem valaki kompletten mindennel. Csak nem volt zsém :lol:

De simán kicserélhető, csak akkor ugyebár a hőfokon meg a rádión kívül nem fog mást kiírni.

asszem más a csatija, de a funkciók sem működnének :huh:

Funkciók nem érdekelnek, de ezt sejtettem is, hogy BC nélkül nem fogja kiírni, hogy ájjámeg me' nincsvízbazze. ^_^

Amúgy két kábelkorbácsot kap. Gondolom egyik az a sima TID-s csati, a másik már a BC csatija. Csak jobban mutat szerintem mint az egysoros. B) Felül idő és hőmérséklet, alul meg a rádió, ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Funkciók nem érdekelnek, de ezt sejtettem is, hogy BC nélkül nem fogja kiírni, hogy ájjámeg me' nincsvízbazze. :huh:

Amúgy két kábelkorbácsot kap. Gondolom egyik az a sima TID-s csati, a másik már a BC csatija. Csak jobban mutat szerintem mint az egysoros. :lol: Felül idő és hőmérséklet, alul meg a rádió, ha jól tudom.

Valóban komolyabb a középkonzol, ha bc display figyel ott. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Minden probléma nélkül kicserélhető a TID kijelzőm a BC-s kijelzőre? 6000Ft-ot megér egy ilyen kijelző?

Funkciók nem érdekelnek, de ezt sejtettem is, hogy BC nélkül nem fogja kiírni, hogy ájjámeg me' nincsvízbazze.

Amúgy két kábelkorbácsot kap. Gondolom egyik az a sima TID-s csati, a másik már a BC csatija. Csak jobban mutat szerintem mint az egysoros. Felül idő és hőmérséklet, alul meg a rádió, ha jól tudom.

^_^ :lol: Ilyenen agyalsz, bässzus!? A klimád már okés? Hidrotőkék? Blitzre mé' is nem mész? Ilyen flancra meg költenél csak mert jobban néz ki!? Ezek a mai fiatalok! B) :huh:

Link to comment
Megosztás:

egy cimbinek kivágja a FI biztit a gépsárkány, már megcinálta neki vagy 4x.

addig ok h ac, de hol keresse a hibát? nézze végig acrelé, pumpa...stb?

De amúgy működik? Ha kivágja akkor zárlat. Nincs mese fog egy kapcsolási rajzot, megkeresi melyik vezeték milyen színű, aztán elkezdi kiméregetni őket, szakaszonként.

Link to comment
Megosztás:

Valóban komolyabb a középkonzol, ha bc display figyel ott. :D

Hja, csak megér-e 6 ropit... :huh:

:P ^_^ Ilyenen agyalsz, bässzus!? A klimád már okés? Hidrotőkék? Blitzre mé' is nem mész? Ilyen flancra meg költenél csak mert jobban néz ki!? Ezek a mai fiatalok! :D :lol:

Klíma kell télre? :lol: Az egyik szelep kelepel, a hidrotőkék tökéletesek, mint kiderült. Me' fizetés előtt van. :D El tudnék menni, de akkor máshova nem tudnék menni a héten, ami fontosabb. B)

Update: Jameg ügye kompresszor le lesz szerelve, amihez új szíj kell, valamint új fékbetétek is lesznek előre. Tehát a Blitz ára a kocsiba lesz téve. :D

Link to comment
Megosztás:

De az a 14A csak pár pillanatig van... ez pont olyan eset, mint az önindító, ahol simán lehet számolni 20A-t mm2-ként, attól még nem lesz

gond a kábellel B) Ha megnézed mekkora átmérőjű vezetékkel van tekercselve a motor, belátod a dolgot, hogy nem kell feleslegesen

aggódni, nem a 0,5mm2-es sodrott vezeték lesz a szűk keresztmetszet ^_^ Amúgy meg sok az a 14A, általában 2x áramig szoktak

felmenni indításkor a DC motorok max. Szerintem a műszered nem a profi kategóriába tartozik, azért mértél indításra ennyit. :huh:

Egy Mastech MY65 -ös műszerem van. Valóban nem a legprofibb kategória, de azért messze van a tecskós vackoktól. :lol:

Átlapoztam néhány a szakmámban használt katalógust és úgy látom nem nagyon lehet általánosítani fogyasztást illetően. Van amelyik DC motor indításban az 5× ösét veszi fel a normál fogyinak, igaz azokon már hajtásszabályzó van,de valóban a gyakoribb a 2-3×-os. Lehet, hogy sok a 14, de akkor is annyi, többször is megismételtem a mérést

A C18NZ-ben az a verziós ablakemelő volt amiben a jobb oldalon csak motor volt elektronika nélkül és sokáig szívatott azzal, hogy kicsit hűvösebb időben alig bírtam lehúzni a jobbos ablakot az én oldalamról. Egyszer megúntam és átvezetékeztem az emelőket 0,75-ről 1,5-ös vezetékre. Onnantól elmúlt minden probléma :P . Én ezért javaslom inkább a vezetékbehúzást. Az áramfelvételhez valóban elég lenne a 0,5

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Amióta megvan az asztmám (x16xel, hibrid :lol: benzin-gáz üzemű), mindig megvolt az a hiba, hogy random gázzal rángat. Elindulás után, egészen addig, ameddig el nem ér a motor egy bizonyos hőfokot, addig benzinnel megy, utána automatikusan átkapcsol gázra. Ameddig városon kívül megyek, nincs is ezzel gond, mert megvan a motor fordulata. De ha városban/dugóban használom, kezdődik a rángatás egy idő után. Ezt eddig úgy oldottam meg, hogy benzinnel mentem ott, ahol nem volt lehetséges a tempós haladás. Tegnap sikerült rájönni, hogy mi okozza a rángatást: lambda-szonda. Benzinnel az O2 szenzor normális, 400-600 mV között ugrál (néha felmegy 700-ig is), lean-rich (op-com) között, ami a megszokott. Ha átkapcsolok gázra, a szenzoron már csak 300 mV-ot, sőt volt hogy 150 mV-ot mért az ecu. Ekkor már állítja a gyújtást a szerencsés, de a gázzal nem sok mindent tud csinálni, mert az nem az ő hatásfoka, a gáznak külön van ecuja.

Hogyan lehet átverni/kiiktatni a lambdát? Van, amikor gázzal is tök normálisan megy, sehol egy rángatás, de amikor elkezd okoskodni a gyújtással, akkor annyira elállítja azt, hogy még elindulni sem tudok, mert lefulladok. :huh:

Valaki még nem próbált egy lambdát helyettesítő áramkört építgetni, ami 400 és 600 mV közötti néccögjelet állít elő? ^_^

Link to comment
Megosztás:

A C18NZ-ben az a verziós ablakemelő volt amiben a jobb oldalon csak motor volt elektronika nélkül és sokáig szívatott azzal, hogy kicsit hűvösebb időben alig bírtam lehúzni a jobbos ablakot az én oldalamról. Egyszer megúntam és átvezetékeztem az emelőket 0,75-ről 1,5-ös vezetékre. Onnantól elmúlt minden probléma ^_^

Valszeg ha új 0,75-ös kábelekkel csinálod, akkor is elmúlik a probléma :huh:

Valaki még nem próbált egy lambdát helyettesítő áramkört építgetni, ami 400 és 600 mV közötti néccögjelet állít elő? :lol:

Ez az egész sztori azt jelzi, hogy kevés gáz van a keverékben, rá kéne állítani asszem... amúgy sima négyszögjel nem jó,

színuszos kell, megfelelő kitöltéssel, és motorfordulattól függő frekivel... különben világítani fog a sárgalámpa B)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon agyalok ezen a MID kijelzőn, hogy jó-e, bár elvileg jó, mert a MID kijelző ugyanolyan csatiról kapja a tápot a rádiót és a hőmérsékletet, mint a TID és a BC-nek van egy 26 pines csatija. De a 6k-t sokallom. :huh: Vélemény?

6k csak a kijelzőért sok. Dini 8-ért ad kompletten mindennel. Sztem akkor már megéri rádobni azt a 2 Mátyást és akkor fogyasztást meg mindent mutat.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon agyalok ezen a MID kijelzőn, hogy jó-e, bár elvileg jó, mert a MID kijelző ugyanolyan csatiról kapja a tápot a rádiót és a hőmérsékletet, mint a TID és a BC-nek van egy 26 pines csatija. De a 6k-t sokallom. :huh: Vélemény?

fotózd már le a tidnek a csatiját, mert most ninsc előttem, és a kocsi sincs itt. viszont midem meg van kéznél :lol:

6k csak a kijelzőért sok. Dini 8-ért ad kompletten mindennel. Sztem akkor már megéri rádobni azt a 2 Mátyást és akkor fogyasztást meg mindent mutat.

+bekötni

Link to comment
Megosztás:

6k csak a kijelzőért sok. Dini 8-ért ad kompletten mindennel. Sztem akkor már megéri rádobni azt a 2 Mátyást és akkor fogyasztást meg mindent mutat.

Végülis a fogyasztási adatok még jöhetnek, de az egyéb extrák annyira nem. 8-ért meg is venném,de gondolom már nincs meg neki.

Link to comment
Megosztás:

há az egyik csati ilyen...ha hazamentem összedugom h mit csinál :lol:

Oké, köszi. ^_^

Elvileg rádió és hőmérsékletet kell írnia, mivel a MID is erről a csatiról kapja ezeket az adatokat. A másik csatin nem találtam olyan vezetékeket, amelyik kiváltaná bármelyiket is a kisebbik csatiról. Sőt, egy plusz szálat tenni kell a 12pin-es csatiba, ha akarom a BC-t is üzemeltetni a MID-n. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi. :lol:

Elvileg rádió és hőmérsékletet kell írnia, mivel a MID is erről a csatiról kapja ezeket az adatokat. A másik csatin nem találtam olyan vezetékeket, amelyik kiváltaná bármelyiket is a kisebbik csatiról. Sőt, egy plusz szálat tenni kell a 12pin-es csatiba, ha akarom a BC-t is üzemeltetni a MID-n. :huh:

ezt nem tudom, de kellenek a tartályokra kupakok, elvileg a fékhez is kéne érzékelő...ugyh annyira nem egyszerű

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.