Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hümmm...tükörfűtés hány vattos? :huh:

de az is külön vezetéken megy....bár a tápot egyről kapják, de nem lehet sok, mert nagyon picur vezetékek vannak ott is

véknyabb, mint a motoroknak.

de szerintem pár watocska lehet a tükörfűtés.

nekem nincs gondom, van egy majd kisujnyi vezeték az erősítőnek, így arra ráakasztok akármit :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A mechanikus tetőablak tekerőt szeretném kicserélni elektromosra. Egy A vekié kerülne bele, de a bekötése mennyire bonyolult? Elég neki az a vezeték ami a belső világításhoz megy? Vagy vinni kell neki valahonnan áramot? Köszi.

Én behúztam neki inkább 1,5-ös vezetéket. Ebként a rajzon is 1,5-ös madzag van tápnak, 0,75-ös meg a vezérlésnek

Különben is érdemes vezetéket vinni neki, mert belehet záratni a riasztóval ha a dobozon belül bevan kötve a motorcsati 4-es lába

Melyik motort sikerült szerezni? Ami a link képein gyakrabban szerepel vagy az alsó szögletes verziót?

Pistáéban simán rá lett kötve annó, bírja. Nem nagy teljesítményű az a motor.

0,75mm2 ~8A, 1,5mm2 ~20A max DC terhelés lehet kb, amin még nem nő meg az ellenállása, és nem melegszik, sodrott réz ér esetén.

Kíváncsiságból lenyargaltam és megmértem a tetőablak áramfelvételét: folyamatos 3-3.5 A. Indításkor 14A! Én nem bíznám arra a 0,5-ös madzagra ami a lámpához megy. Biztos ami biztos.

Link to comment
Megosztás:

Én behúztam neki inkább 1,5-ös vezetéket. Ebként a rajzon is 1,5-ös madzag van tápnak, 0,75-ös meg a vezérlésnek

Különben is érdemes vezetéket vinni neki, mert belehet záratni a riasztóval ha a dobozon belül bevan kötve a motorcsati 4-es lába

Melyik motort sikerült szerezni? Ami a link képein gyakrabban szerepel vagy az alsó szögletes verziót?

Kíváncsiságból lenyargaltam és megmértem a tetőablak áramfelvételét: folyamatos 3-3.5 A. Indításkor 14A! Én nem bíznám arra a 0,5-ös madzagra ami a lámpához megy. Biztos ami biztos.

Mi a Karcsival az ablakemelőhöz a gyujtáskapcsolotól vettünk tápot asszem 2.5-ös kábellel, aztán bizit neki, és mehet ahova akar.

Link to comment
Megosztás:

Invi szép lett, csak én valahova a csomitérbe akarom berakni, a kalaptartóm lehet elnyírná.

a keszekuszaság szerintem azért van, mert lehet utólagosan lett gombos a központid.

ha megcsináltatod majd a szervízben, majd szólj a kiszedett cuccok további sorsáról.

vagy ha vki tud, egy használaton kívüli gombos vezérlőt :huh:

Link to comment
Megosztás:

Mi a Karcsival az ablakemelőhöz a gyujtáskapcsolotól vettünk tápot asszem 2.5-ös kábellel, aztán bizit neki, és mehet ahova akar.

Ha már ott voltam az ablakoknak is megmértem a fogyiját: 5-5,5A, ha bezárt és ott marad az ujjad 16!!! Asszem nem véletlen, hogy a gyárban is 2,5-es madzagot vittek nekik

Link to comment
Megosztás:

Azért biztos ami biztos alapon megmértem a dolgot, a hűtőtáska 4A-t vesz fel, gondolom a csatijára azért van 8A írva mert neki talán az a max. Mindegy így tökjó, lesz hideg söröm Blitzen. :huh:

... és egy csontramerült akksid. :lol: Najó, nem festem az ördögöt a falra. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsiságból lenyargaltam és megmértem a tetőablak áramfelvételét: folyamatos 3-3.5 A. Indításkor 14A! Én nem bíznám arra a 0,5-ös madzagra ami a lámpához megy. Biztos ami biztos.

De az a 14A csak pár pillanatig van... ez pont olyan eset, mint az önindító, ahol simán lehet számolni 20A-t mm2-ként, attól még nem lesz

gond a kábellel ^_^ Ha megnézed mekkora átmérőjű vezetékkel van tekercselve a motor, belátod a dolgot, hogy nem kell feleslegesen

aggódni, nem a 0,5mm2-es sodrott vezeték lesz a szűk keresztmetszet :lol: Amúgy meg sok az a 14A, általában 2x áramig szoktak

felmenni indításkor a DC motorok max. Szerintem a műszered nem a profi kategóriába tartozik, azért mértél indításra ennyit. :huh:

Link to comment
Megosztás:

De az a 14A csak pár pillanatig van... ez pont olyan eset, mint az önindító, ahol simán lehet számolni 20A-t mm2-ként, attól még nem lesz

gond a kábellel B) Ha megnézed mekkora átmérőjű vezetékkel van tekercselve a motor, belátod a dolgot, hogy nem kell feleslegesen

aggódni, nem a 0,5mm2-es sodrott vezeték lesz a szűk keresztmetszet :lol: Amúgy meg sok az a 14A, általában 2x áramig szoktak

felmenni indításkor a DC motorok max. Szerintem a műszered nem a profi kategóriába tartozik, azért mértél indításra ennyit. :huh:

Mondjuk a 10A-es bitzit könnyen kivágta az eablak! ^_^

Link to comment
Megosztás:

nekem meg csak index relét kellett cserélnem és a rizsszem izzót betenni a műszerbe és már működött is a gyári helyen és a gyári módon :huh:

Ez nekem is eszembe jutott, csak mikor megláttam az új, vonóhorgoshoz való relé árát, inkább úgy döntöttem, marad ez. Ja, és nekem vezetékezni is kellett volna az izzót. Ettől függetlenül még nem tettem le róla, csak kéne occsóért relé...

Link to comment
Megosztás:

Szintjelző. Nálam az AC felül van.

Hmmm.. akkor én hülyeséget írtam a multkor a srácnak, mert azt mondtam bontott kábelezése van , és aki beszerelte nem húzta ki belőle az AC-csatiját, azért van neki egy pluszban. :huh: Az ő kjépén tök úgy nézett ki mint az AC-csati. DE akkor mi ez? BC-hez kellene?

Link to comment
Megosztás:

Hmmm.. akkor én hülyeséget írtam a multkor a srácnak, mert azt mondtam bontott kábelezése van , és aki beszerelte nem húzta ki belőle az AC-csatiját, azért van neki egy pluszban. :huh: Az ő kjépén tök úgy nézett ki mint az AC-csati. DE akkor mi ez? BC-hez kellene?

Nem tudom. De sztem az AC-é lesz. Legalábbis a színek alapján arra tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.