Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A teljesség kedvéért utána néztem jól emlékszem-e, a megengedhető áramsűrűségre. Tömössy szerint: "...az áramsűrűség az indítómotor vezetékében 20amp/mm2, az egyéb vezetékekben 4,5-5,5 A/mm2 értéket ne lépje túl.

Az egy dolog, hogy a Tömössy mit ajánl, az meg egy másik, hogy mi az átvihető áram :huh:

Csak megjegyzésképpen, az indítómotor vezetéke is ugyanolyan, mint a többi, csak nagyobb keresztmetszet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az egy dolog, hogy a Tömössy mit ajánl, az meg egy másik, hogy mi az átvihető áram :huh:

Csak megjegyzésképpen, az indítómotor vezetéke is ugyanolyan, mint a többi, csak nagyobb keresztmetszet ^_^

ezt én se értem... egy kilóvas vagy egy kiló talu a könyeb? :lol:

1mm2 vezeték ugyan úgy 1mm2 az önindítóban, mint pl a magnóban.

sőt, mivel a magnóhoz menő vezeték vékonyabb szálakból épül fel, mint az önindítóé, és az áram folyásának a felülethez is van köze, egy merev vezetéken kisebb áram folyik, mint egy sodrotton, ha jól emlékszem, ezzel indokolják azt is, hogy a hifis kábelek is ezért vannak ilyen sok vékony szálból csinálva, a hajlékonyságon kívül is.

Link to comment
Megosztás:

Az egy dolog, hogy a Tömössy mit ajánl, az meg egy másik, hogy mi az átvihető áram :huh:

Csak megjegyzésképpen, az indítómotor vezetéke is ugyanolyan, mint a többi, csak nagyobb keresztmetszet B)

ezt én se értem... egy kilóvas vagy egy kiló talu a könyeb? :lol:

1mm2 vezeték ugyan úgy 1mm2 az önindítóban, mint pl a magnóban.

sőt, mivel a magnóhoz menő vezeték vékonyabb szálakból épül fel, mint az önindítóé, és az áram folyásának a felülethez is van köze, egy merev vezetéken kisebb áram folyik, mint egy sodrotton, ha jól emlékszem, ezzel indokolják azt is, hogy a hifis kábelek is ezért vannak ilyen sok vékony szálból csinálva, a hajlékonyságon kívül is.

Akkor jó az 1-es kábel? ^_^

Link to comment
Megosztás:

én erősítőt kötöttem egyszer olyan vezetékre, amiről a Pc-k mennek.

3 ér van benne ugye, abból egy volt a test, másik a + 3. a kapcsolószál.

egy 10perc alatt meglágyult a kábel, és még csak ki sem volt hajtva.

én arra a kis vezetékre nem tenném rá.10 perc alatt behúzható az aksitól is egy külön szál.

Mert nem mindegy hogy egyenáram, vagy váltóáram.

Link to comment
Megosztás:

ezt én se értem... egy kilóvas vagy egy kiló talu a könyeb? :huh:

1mm2 vezeték ugyan úgy 1mm2 az önindítóban, mint pl a magnóban.

sőt, mivel a magnóhoz menő vezeték vékonyabb szálakból épül fel, mint az önindítóé, és az áram folyásának a felülethez is van köze, egy merev vezetéken kisebb áram folyik, mint egy sodrotton, ha jól emlékszem, ezzel indokolják azt is, hogy a hifis kábelek is ezért vannak ilyen sok vékony szálból csinálva, a hajlékonyságon kívül is.

akkor magyarázd meg, hogy a háztartási villanyszerelésnél miért tömör réz vezetéket használnak? :lol:

1,5-es vezeték 20 amperig elfogadott belőle.

Jó, ez nem autó, csak érdekesség képpen osztottam meg ezt az infót.

Sodrott vezetéket nem is engedik fix helyekre szerelni.

Link to comment
Megosztás:

akkor magyarázd meg, hogy a háztartási villanyszerelésnél miért tömör réz vezetéket használnak? :lol:

1,5-es vezeték 20 amperig elfogadott belőle.

Jó, ez nem autó, csak érdekesség képpen osztottam meg ezt az infót.

Sodrott vezetéket nem is engedik fix helyekre szerelni.

Csőben vezetékként 25A (C osztály). Kábelnél viszont maximum 16A (A osztály). ^_^ De mindig 16A-ra tervezünk 1.5-essel. :huh:

Link to comment
Megosztás:

az hogy autós, meg ház teljesen más tészta.

semmi értelmét nem látom, hogy fix helyen csak merev vezeték lehet...

én egy hűtőtáskához tennék egy kettes vezetéket, mert az se mindegy, hogy mekkora a vezeték hossza.

nézd meg mekkora vezeték van a hűtőtáskában, és legalább akkorát, vagy vastagabbat.

ha megnéztek egy nem 1500Ft os ülésfűtést, akkor annál is látszik, hogy nem vékony vezetékek mennek hozzájuk.

1,5ös vezetéken 20A?? én nem emlékszem már, hogy tanultunk e ilyeneket, de 20 A az nem kevés... egy olcsó elosztóban is vastagabb a vezeték, és az is csak pár 100W

P=UxI akkor 230x20=4600W 4,6 kW

a másfél kilowattos keverőnél megmelegszik a hosszabbító vezetéke.

érdekes számok ezek, persze nem kétlem, hogy ez igaz, de én mindig túlméretezem inkább, mintsem baj legyen.

de azt meg tapasztalatból tudom, hogy 20cmen pl az erősítőmnek se volt semmi baja a sima PC táp sárga fekete vezetékével, ami 1mm2 estől vastagabb, de 1méteren már igencsak meglágyult a 230as vezeték, ugyan azon erősítőnél.

Link to comment
Megosztás:

Mostmár mindegy, behúztam az 1-es kábelt. :lol: Csaknem fog cserben hagyni.

biztosnem...

a hátsó ablak motorja is messze van, ugyan ott szinte, és annak sincs baja, de annak se a legvéknyabb kábele van ha jól emlékszem.

uj autóknál vannak olyan különbségeka vezetékekben, hogy csak nézek.

mondjuk ha kibontod a kábelköteget a kiegyenlítő mögött, ott is van bőven vékony kábelocska :huh:

Link to comment
Megosztás:

akkor magyarázd meg, hogy a háztartási villanyszerelésnél miért tömör réz vezetéket használnak? :huh:

Mert gondolom olcsóbb, meg könnyebb vele dolgozni. :lol: Nézd meg a hátsóablakfűtés vezetékét, he azt bírja akkor a hűtőtáskát is el tudja vinni. Arra tisztán emlékszem, hogy az elektromos tükörnél 0.75-ös volt a gyári kábel.

Link to comment
Megosztás:

Csőben vezetékként 25A (C osztály). Kábelnél viszont maximum 16A (A osztály). :lol: De mindig 16A-ra tervezünk 1.5-essel. :huh:

16-os kismegszakikat tettem fel rájuk tavaly ^_^, a fő meg 2,5-es, 25-ös Életvédelmi relével.

na, ennyi elég a nagyon offból.

Autóban arra vigyázzatok, hogy minden mozog, lötyög. Illik rendesen rögzíteni a vezetékeket, meg lehetőség szerint akár betekerni bandázsszalaggal.

Link to comment
Megosztás:

Mert gondolom olcsóbb, meg könnyebb vele dolgozni. :P Nézd meg a hátsóablakfűtés vezetékét, he azt bírja akkor a hűtőtáskát is el tudja vinni. Arra tisztán emlékszem, hogy az elektromos tükörnél 0.75-ös volt a gyári kábel.

Inkább az utóbbi miatt, hogy könnyebb vele. Nem kell sorkapcsozni a kötődobozokban vagy forrasztgatni, hanem elég a wago is. :huh: Meg ügye a ház nem mozog, így oda mehet a tömör, nem úgy mint az autóba. :lol:

16-os kismegszakikat tettem fel rájuk tavaly :lol:, a fő meg 2,5-es, 25-ös Életvédelmi relével.

na, ennyi elég a nagyon offból.

Autóban arra vigyázzatok, hogy minden mozog, lötyög. Illik rendesen rögzíteni a vezetékeket, meg lehetőség szerint akár betekerni bandázsszalaggal.

2,5-s jön az órától? Az végülis jó, ha nincs villanytűzhely. ^_^ Remélem 30mA-os Fi-relét raktál. :D

Na off, off! B)

Link to comment
Megosztás:

Na megcsináltam a szivargyújtó csatit a csomagtartóba, egész pofás lett viszont majd csinálok képet a kp zár meg a riasztó kábelezésről, letörném az ujját aki így összetaknyolta annakidején. Sok kábel csak elvágva meg nem csatlakoztatva sehova.... :lol:

Utólagos riogató? Akkor nem csodálkozom, de én nem az ujjait, hanem a karját törném el hosszában. ^_^ Szerencsére én még ilyen tákolással nem találkoztam a kocsimban... :huh:

Link to comment
Megosztás:

ezt én se értem... egy kilóvas vagy egy kiló talu a könyeb? :huh:

1mm2 vezeték ugyan úgy 1mm2 az önindítóban, mint pl a magnóban.

sőt, mivel a magnóhoz menő vezeték vékonyabb szálakból épül fel, mint az önindítóé, és az áram folyásának a felülethez is van köze, egy merev vezetéken kisebb áram folyik, mint egy sodrotton, ha jól emlékszem, ezzel indokolják azt is, hogy a hifis kábelek is ezért vannak ilyen sok vékony szálból csinálva, a hajlékonyságon kívül is.

Az önindító jó esetben néhány másodpercig üzemel, aztán pihen mondjuk fél órát, és lehűl ha melege vót. Egy hűtőtáska meg működik Nyíregytől a Balatonig szinte egyhuzamban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Utólagos riogató? Akkor nem csodálkozom, de én nem az ujjait, hanem a karját törném el hosszában. :lol: Szerencsére én még ilyen tákolással nem találkoztam a kocsimban... :huh:

Ha lesz majd rá keret ősszel akkor elviszem egy jobbfajta műhelybe és kicseréltetem, úgyis sz@rakodik 2 ajtóban már a zár is.

Link to comment
Megosztás:

Ha a hátsókkal van a baj, akkor először érdemes megnézni a vezetéket, ott ahol bemegy az ajtóba! Ottszok eltörnííí!

Bal első és jobb hátsó. De törés nincs. Lehet csak kikopott. De mindenképp fontolgatom a cserét egy rendesre, sok helyen beépítéssel van 15 körül. Mostaniban pl olyan funkció nincs hogyha kulccsal nyitok akkor is nyit a többi csak ha távirányítóval. Szóval valami korrektebb szerkezetre lesz majd egyszer csere, addig jó így.

Link to comment
Megosztás:

Utólagos riogató? Akkor nem csodálkozom, de én nem az ujjait, hanem a karját törném el hosszában. :lol: Szerencsére én még ilyen tákolással nem találkoztam a kocsimban... :huh:

Amikor megvettem én sem, de aztán beleraktam az elektromos tükröt. B) Bezzem öcsém Golf II-e tele van fölös lógó kábelokkal, azt sem bírtuk kibogozni mi szívja le az akkut. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Bal első és jobb hátsó. De törés nincs. Lehet csak kikopott. De mindenképp fontolgatom a cserét egy rendesre, sok helyen beépítéssel van 15 körül. Mostaniban pl olyan funkció nincs hogyha kulccsal nyitok akkor is nyit a többi csak ha távirányítóval. Szóval valami korrektebb szerkezetre lesz majd egyszer csere, addig jó így.

Akkor nem gyári a tied? Bár főnököm univerzális szutyka is tudja nyitni mindet, igaz riogató nincs, kulcsos simán, mint nekem.

Link to comment
Megosztás:

Mert gondolom olcsóbb, meg könnyebb vele dolgozni. :P Nézd meg a hátsóablakfűtés vezetékét, he azt bírja akkor a hűtőtáskát is el tudja vinni. Arra tisztán emlékszem, hogy az elektromos tükörnél 0.75-ös volt a gyári kábel.

de te ember... a tükörben milyen pöcsnyi motorok vannak??

és ha esetleg akar mondjuk két hűtőtáskát üzemeltetni???

Na megcsináltam a szivargyújtó csatit a csomagtartóba, egész pofás lett viszont majd csinálok képet a kp zár meg a riasztó kábelezésről, letörném az ujját aki így összetaknyolta annakidején. Sok kábel csak elvágva meg nem csatlakoztatva sehova.... :huh:

én a szivargyujtó berakásáról kérnék képet oks? :lol: én is tervezek egyet a csomiba, de egyenlőre nem tudom hova lenne jó.

Bal első és jobb hátsó. De törés nincs. Lehet csak kikopott. De mindenképp fontolgatom a cserét egy rendesre, sok helyen beépítéssel van 15 körül. Mostaniban pl olyan funkció nincs hogyha kulccsal nyitok akkor is nyit a többi csak ha távirányítóval. Szóval valami korrektebb szerkezetre lesz majd egyszer csere, addig jó így.

szerintem megoldod azt te otthon is ^_^

6ért láttam gombosat is, én is ki fogom cserélni.

egyik haverom corsája is így működik.

nem lehetséges, hogy csak nincs benne a vezér szál???

nekem meg csak kulccsal lehet nyitni, így nekem csak egy vezérlő kellene...de baromi drága magába a vezérlő, így lehet veszek egy vezérlős szettet, és átrakom a vezérlőt, és a csatlakozókra a kábeleket.. rem a szín az azonos legalább B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.