Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Helló a segítségeteket kérném. F-astrámban gyárilag sima km-egység volt (fordulatszám nélküli) kicseréltem fordulatszámosra sikerült mindent meg csinállni de nem működik a vízhőfok mutató. Két csatlakozó van a műszeregységbe a baloldali egy 16PINES a jobb oldali egy 12PINES a jobboldaliban nekem gyárilag 1darab kábel megy ami gondolom a vízhőfokot jelezte e gyári egységen. Na most az lenne a kérdésem hogy ezt az egy szál vezetéket át kell tenni másik hejre vagy olvasgattam olyat is hogy valami egyvezetékes hőgomba meg kétvezetékes hőgomba. Most az egység cseréjével kikel cserélnem a hőgombát és behúzni a kábelt? Vagy csak á tkell tennem azt az egy kábelt máshova? Ebben legyen szíves segítsen valaki aki tud. Előre is köszönöm.!

Link to comment
Megosztás:

Helló a segítségeteket kérném. F-astrámban gyárilag sima km-egység volt (fordulatszám nélküli) kicseréltem fordulatszámosra sikerült mindent meg csinállni de nem működik a vízhőfok mutató. Két csatlakozó van a műszeregységbe a baloldali egy 16PINES a jobb oldali egy 12PINES a jobboldaliban nekem gyárilag 1darab kábel megy ami gondolom a vízhőfokot jelezte e gyári egységen. Na most az lenne a kérdésem hogy ezt az egy szál vezetéket át kell tenni másik hejre vagy olvasgattam olyat is hogy valami egyvezetékes hőgomba meg kétvezetékes hőgomba. Most az egység cseréjével kikel cserélnem a hőgombát és behúzni a kábelt? Vagy csak á tkell tennem azt az egy kábelt máshova? Ebben legyen szíves segítsen valaki aki tud. Előre is köszönöm.!

nem kell átkötni semmit

egy zöld vezetéket kell néha pótolni, ujabb astrákban inkább, de a hőmérő részének működnie kellene rendesen.

azt lehet tudni, hogy egyáltalán jó volt e???

Link to comment
Megosztás:

Nos nemvolt benne a zöld kábel ami a fordszám jeladó azt megtudtam oldani. Viszont nekem a gondom a vízhőfok jeladóval van. Ugyanis a benzin rendesen feluszik de a víz jeladó meg se moccan. És gondolom én "laikus" hogy a régi km egységben és ebben az ujjban máshol van a heje a vízhőfok jeladónak. Szal lehet h azt az egy szál kábelt átkell csak tenni másik hejre most csak mondom a 12csatlakozoban a 7.hejen van és mit tudom én át kell helyezni a 8asra. Szóval ebben kéne segtség hogy hogy is van ez. De köszönöm a válaszod.

Link to comment
Megosztás:

Nos nemvolt benne a zöld kábel ami a fordszám jeladó azt megtudtam oldani. Viszont nekem a gondom a vízhőfok jeladóval van. Ugyanis a benzin rendesen feluszik de a víz jeladó meg se moccan. És gondolom én "laikus" hogy a régi km egységben és ebben az ujjban máshol van a heje a vízhőfok jeladónak. Szal lehet h azt az egy szál kábelt átkell csak tenni másik hejre most csak mondom a 12csatlakozoban a 7.hejen van és mit tudom én át kell helyezni a 8asra. Szóval ebben kéne segtség hogy hogy is van ez. De köszönöm a válaszod.

többiek semmi ilyenről nm számoltak be

szóval csak azt tudom mondani, hogy nem kell

azt jó lenne tudni, hogy egyáltalán működött e vmikor is

Link to comment
Megosztás:

Hát azt passzolom. HOgy működött-e valamikor meg hogy jó-e egyáltalán most jelenleg. Ezt nem tom így megmondani. Persze elképzelhető hogy nem jó.

És akkor a régi fordulatszám nélküli órámból ha át teszem ebbe a jeladót (szóval kicserélem a vízhőfok jeladót) akkor az jó is lehet akár? Vagy egyáltalán belelehet tenni?

Link to comment
Megosztás:

Hát azt passzolom. HOgy működött-e valamikor meg hogy jó-e egyáltalán most jelenleg. Ezt nem tom így megmondani. Persze elképzelhető hogy nem jó.

És akkor a régi fordulatszám nélküli órámból ha át teszem ebbe a jeladót (szóval kicserélem a vízhőfok jeladót) akkor az jó is lehet akár? Vagy egyáltalán belelehet tenni?

A vízhűfok jeladód a motortérben van a belógatva a hűtővízbe, a műszeregységben csak az óra van ami a jel alapján mutatja a hőfokot. Nem hiszem hogy át tudod tenni a régit mert más a mérete, ugye a régiben külön egységet képezett, az újban meg együtt van a tankszintjelzővel. De azért megnézheted, szétszerelve lehet hogy egy a méretük. nem dugtad vissza fordítva a csatit? Akkor ugye máshova kerül az egy szál kábel. Elméletileg nem lehet, mert más mérNtű pöcök van a két végén, de nem olyan nagy a különbség, én is nézegettem, hogyan kell visszamennie.

Link to comment
Megosztás:

Helló a segítségeteket kérném. F-astrámban gyárilag sima km-egység volt (fordulatszám nélküli) kicseréltem fordulatszámosra sikerült mindent meg csinállni de nem működik a vízhőfok mutató. Két csatlakozó van a műszeregységbe a baloldali egy 16PINES a jobb oldali egy 12PINES a jobboldaliban nekem gyárilag 1darab kábel megy ami gondolom a vízhőfokot jelezte e gyári egységen. Na most az lenne a kérdésem hogy ezt az egy szál vezetéket át kell tenni másik hejre vagy olvasgattam olyat is hogy valami egyvezetékes hőgomba meg kétvezetékes hőgomba. Most az egység cseréjével kikel cserélnem a hőgombát és behúzni a kábelt? Vagy csak á tkell tennem azt az egy kábelt máshova? Ebben legyen szíves segítsen valaki aki tud. Előre is köszönöm.!

nem kell áttenni semmit, ha nem műxik a műszer, akkor vagy az a rossz, vagy a kábel, vagy a jeladó :)

Link to comment
Megosztás:

Kollegám B vectráján. gyengén ég a töltéslámpa járó motornál. emelve a fordulatot egyre erősebben világít. Leállított autónál nem világít. Mi mehetett tönkre. Most kimegyünk töltőfeszültséget mérni.

szerk:

Meg is mértük. láthatóan nincs szabályzás. pörgetve felmeg 18V-ig is alapjáraton 14, de világítást kapcsolva leesik 13-ra. Közben aztán volt minden a műszeren chk engine, töltés még a légzyák lámpa is néha kigyulladt. Szóval nem is próbálgattik tovább nehogy kinyírjon valamit a változó és tul magas feszültség.

Link to comment
Megosztás:

Kollegám B vectráján. gyengén ég a töltéslámpa járó motornál. emelve a fordulatot egyre erősebben világít. Leállított autónál nem világít. Mi mehetett tönkre. Most kimegyünk töltőfeszültséget mérni.

szerk:

Meg is mértük. láthatóan nincs szabályzás. pörgetve felmeg 18V-ig is alapjáraton 14, de világítást kapcsolva leesik 13-ra. Közben aztán volt minden a műszeren chk engine, töltés még a légzyák lámpa is néha kigyulladt. Szóval nem is próbálgattik tovább nehogy kinyírjon valamit a változó és tul magas feszültség.

fesszab, és diódahíd csere. ha delphi a generátor, akkor ez kb 12-15e ft.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lenne egy kérdésem. hogyan lehet a univerzális fordulat számmérőt beépíteni astra f c14nz be?

hova kössem a fordulat számmérő kábelokat a motortérben?

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!!!!!!!!

A gyújtáselosztó mögött van egy csati lefelé, annak asszem a középső lábán levő vezeték jó lesz neked :)

ez mind a generátor fenekén van vagy a feszszab külön valahol?

Generátor fenekén. Viszont érdemes elvinni generátor szervízbe, mert érdemes megnézni a csapágyat és kefét is egyúttal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Lenne egy kérdésem. hogyan lehet a univerzális fordulat számmérőt beépíteni astra f c14nz be?

hova kössem a fordulat számmérő kábelokat a motortérben?

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!!!!!!!!

Hello nekem is van egy univerzális fordulatszámmérőm és az enyémet a gyújtó trafóba kötötték majd onnan huzták a kocsiba és a műszerre rá csak áramot kell a műszernek adni valahonnan. De kötheted a gyújtás elósztó középső lábárais ahogy előttem modnták meg a gyujtó trafóba is aksi és a torony között. üdv sok sikert De viszont nézd meg a km-óra mögötti csatlakozót ha a régebbi astrád van akkor a bal csatlakozo első pinjére rávan kötve eggy zöld kábel ami a fordulatszám jelet adja. Szé tkell szedni a fél baloldalt hogy meglásd km-egységet kiveszed és ami baloldalra megy bele kábel abba kell legyen 1. helyen. macerásabb de ha már be van húzva nem kell vele bajlodnod. Nekemis ugyanigy c14nz-n van ez a univerzális kütyü fordulatszámmérő valami. Bár msot cseréltem le gyárira.:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A mechanikus tetőablak tekerőt szeretném kicserélni elektromosra. Egy A vekié kerülne bele, de a bekötése mennyire bonyolult? Elég neki az a vezeték ami a belső világításhoz megy? Vagy vinni kell neki valahonnan áramot? Köszi.

Erről lett egyszer valamikor már linkelve egy leírás, ha jól emlékszem, és valaki az alapján csinálta.

Szerk.: Meg is találtam, itt van. LINK

Más téma: rájöttem hogy sokkal praktikusabb és egyszerűbb, ha nem a gyári szivargyújtóról viszem az áramot a csomagtartóhoz, hanem ott a kis lámpa, aminek van állandó 12V-ja, még gyújtás nélkül is, van ott a közelben testpont, és akkor egy kapcsolóval ott helyben arra kötném rá. Viszont illene egy ilyet biztosítani. Gondolom a legegyszerűbb megoldás egy lengőbizti, bár az mos nincs itthon. Két kérdés: Mekkora bizti kellhet egy ilyennek? Ha sima biztit kötök a poz ágba sarukkal az nem jó megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Más téma: rájöttem hogy sokkal praktikusabb és egyszerűbb, ha nem a gyári szivargyújtóról viszem az áramot a csomagtartóhoz, hanem ott a kis lámpa, aminek van állandó 12V-ja, még gyújtás nélkül is, van ott a közelben testpont, és akkor egy kapcsolóval ott helyben arra kötném rá. Viszont illene egy ilyet biztosítani. Gondolom a legegyszerűbb megoldás egy lengőbizti, bár az mos nincs itthon. Két kérdés: Mekkora bizti kellhet egy ilyennek? Ha sima biztit kötök a poz ágba sarukkal az nem jó megoldás?

A biztosíték zárlat ellen véd, tehát nem védi a készüléket a túláramtól. Ebből következik, hogy a használni kívánt készülék(ek) legnagyobb teljesítményétől függ az értéke.

Más kérdés az, hogy a vezeték amire kötnéd a csatlakozót, az hány mm2 keresztmetszetű, mert az bizony megszabja a terhelhetőséget.

Nagy általánosságban 3A / mm2 megengedhető, ami azt jelenti, hogy ha egy viszonylag vékony vezetéked van ami 1,5 mm2-es, akkor kb 4,5A a megengedhető max. áram, amit lebiztosíthatsz 5A-re.

Link to comment
Megosztás:

A biztosíték zárlat ellen véd, tehát nem védi a készüléket a túláramtól. Ebből következik, hogy a használni kívánt készülék(ek) legnagyobb teljesítményétől függ az értéke.

Más kérdés az, hogy a vezeték amire kötnéd a csatlakozót, az hány mm2 keresztmetszetű, mert az bizony megszabja a terhelhetőséget.

Nagy általánosságban 3A / mm2 megengedhető, ami azt jelenti, hogy ha egy viszonylag vékony vezetéked van ami 1,5 mm2-es, akkor kb 4,5A a megengedhető max. áram, amit lebiztosíthatsz 5A-re.

Hűtőtáskához kell, megnéztem 8A van ráírva. Viszont a csomagtérlámpának elég vékonyka kábele van.

Link to comment
Megosztás:

A mechanikus tetőablak tekerőt szeretném kicserélni elektromosra. Egy A vekié kerülne bele, de a bekötése mennyire bonyolult? Elég neki az a vezeték ami a belső világításhoz megy? Vagy vinni kell neki valahonnan áramot? Köszi.

Pistáéban simán rá lett kötve annó, bírja. Nem nagy teljesítményű az a motor.

Nagy általánosságban 3A / mm2 megengedhető, ami azt jelenti, hogy ha egy viszonylag vékony vezetéked van ami 1,5 mm2-es, akkor kb 4,5A a megengedhető max. áram, amit lebiztosíthatsz 5A-re.

0,75mm2 ~8A, 1,5mm2 ~20A max DC terhelés lehet kb, amin még nem nő meg az ellenállása, és nem melegszik, sodrott réz ér esetén.

Link to comment
Megosztás:

Pistáéban simán rá lett kötve annó, bírja. Nem nagy teljesítményű az a motor.

0,75mm2 ~8A, 1,5mm2 ~20A max DC terhelés lehet kb, amin még nem nő meg az ellenállása, és nem melegszik, sodrott réz ér esetén.

Akkor ezek szerint elég lesz a kislámpához menő vezeték. Max 8A a hűtőtáska. És akkor kap egy 10A-es biztit.

Link to comment
Megosztás:

Pistáéban simán rá lett kötve annó, bírja. Nem nagy teljesítményű az a motor.

0,75mm2 ~8A, 1,5mm2 ~20A max DC terhelés lehet kb, amin még nem nő meg az ellenállása, és nem melegszik, sodrott réz ér esetén.

A teljesség kedvéért utána néztem jól emlékszem-e, a megengedhető áramsűrűségre. Tömössy szerint: "...az áramsűrűség az indítómotor vezetékében 20amp/mm2, az egyéb vezetékekben 4,5-5,5 A/mm2 értéket ne lépje túl.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezek szerint elég lesz a kislámpához menő vezeték. Max 8A a hűtőtáska. És akkor kap egy 10A-es biztit.

én erősítőt kötöttem egyszer olyan vezetékre, amiről a Pc-k mennek.

3 ér van benne ugye, abból egy volt a test, másik a + 3. a kapcsolószál.

egy 10perc alatt meglágyult a kábel, és még csak ki sem volt hajtva.

én arra a kis vezetékre nem tenném rá.10 perc alatt behúzható az aksitól is egy külön szál.

Link to comment
Megosztás:

én erősítőt kötöttem egyszer olyan vezetékre, amiről a Pc-k mennek.

3 ér van benne ugye, abból egy volt a test, másik a + 3. a kapcsolószál.

egy 10perc alatt meglágyult a kábel, és még csak ki sem volt hajtva.

én arra a kis vezetékre nem tenném rá.10 perc alatt behúzható az aksitól is egy külön szál.

Lehet hogy az lesz, nem akarok bajt. Mondjuk elvileg a gyári szivargyújtó biztijéről is jó lehet akár.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.