Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

há figy, nekem ilyen van mindenhol. A csomiajtótól a bal elsőig. (lehet választani 5 és 2 vezetékes közül) amúgy ugyanez. Van is egy nekem, 2 vezetékesből, csak zárás után tovább darál még 5 mp-ig mert nincs végállása :( Zárni zár, nem kell? :) :hiya:

Akkor nem értem. Holnap készítek róla képeket, mert fehérváron van. :P

Link to comment
Megosztás:

Na megerkezett a fenykep bar a kocsi alatt fenykepezni egy elmeny volt :( ezert a kepek minosege is hasonlo az elmenyemhez

A LINK -en ott vannak a kepek

Tehat azert ujra leirom jobboldalt egy vájat a hátsó kerék előtt amibe megy az uzemanygcso is ott talalhato ez a két csatlakozo nos az egyik a helyen is van a másik viszont nincs(kepen nagyjabol kivehetőek) de én a helyét se talalom,viszont mukodik minden csak azert megis jo lenne tudni "miazazami".

Szerintem amit látok az az üzemanyag szintjelző a visszatérő benyavezetékkel. Ami látszik logó csat, az meg úgy néz ki mint az AC-csatija. Mivel a kocsi üzemel ezért gondolom az AC-is egy másik vezetékről. Én csak arra tudok gondolni hogy valaki valamikot újrakábelezte az üzemanyag szintjelzőt bontott kábelkorbáccsal. Mivel az AC-és az üanyag szintjelző kábelezése együtt fut egészen addíg amíg ki nem éri az utastérből a hátsó ülés alatt valszeg nem bontotta szétt őket hanem a fölös csatit ott hagyta lógva. Szerintem. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem amit látok az az üzemanyag szintjelző a visszatérő benyavezetékkel. Ami látszik logó csat, az meg úgy néz ki mint az AC-csatija. Mivel a kocsi üzemel ezért gondolom az AC-is egy másik vezetékről. Én csak arra tudok gondolni hogy valaki valamikot újrakábelezte az üzemanyag szintjelzőt bontott kábelkorbáccsal. Mivel az AC-és az üanyag szintjelző kábelezése együtt fut egészen addíg amíg ki nem éri az utastérből a hátsó ülés alatt valszeg nem bontotta szétt őket hanem a fölös csatit ott hagyta lógva. Szerintem. :)

Magyarul akkor dögkábel lenne? Csak most jött rá, hogy előbujjon nem kell vele törödni?

Üzemanyagtéren minden működik! Visszajelzés, kis benzinizéikon világit szép narancssárgán tehát ott OK minden.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ide írom mert szerintem elektromos.

Valamiért az autó alapjáratánál érzek egy kisfokú ingadozást.Mitől van ez?Esetleg gyertya vagy gyújtókábel?

No meg indításnál, néha nem veszi fel rögtön az alapjáratot.Van hogy gázt kell adjak neki,de mindez csak meleg motornál.

Valakinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

alapjárati motor, gyertya, gyertyakábel, elosztó, injektor, lambdaszonda... :)

alapjárati motor biztos nem, mert lehúzva is produkálta ezt, gyertya se mert előző garnitúrával is meg ezzel is csinálja

kábelek se hiszem, mert nem szikráznak, elosztófedél nem így csinálná, hanem darabosan meg attól inkább fuldokolna, ez meg felpörög lamdaszonda.. annak kellene hibát hoznia, meg zöldkártyán se menne így át.

vákumcsövek basztatása után viszont pár napig jó

szóval arra tippelek

Link to comment
Megosztás:

alapjárati motor biztos nem, mert lehúzva is produkálta ezt, gyertya se mert előző garnitúrával is meg ezzel is csinálja

kábelek se hiszem, mert nem szikráznak, elosztófedél nem így csinálná, hanem darabosan meg attól inkább fuldokolna, ez meg felpörög lamdaszonda.. annak kellene hibát hoznia, meg zöldkártyán se menne így át.

vákumcsövek basztatása után viszont pár napig jó

szóval arra tippelek

A gyertyakábeleket kimérted? A könyv szerint 3-20Kohm-ig jó, nekem is pölö 3 az 5-ből 19-es, de nem szikráznak.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét!!

Asszem meg van a bibi.Szikrázik a kábelvég a gyertyáknál.Lehet ez a hiba...

Gyertyát is kellene akkor már cserélni ha gyújtókábelt igaz?

Mijet ajánltok?

milyet?? nézdmeg a gyíkban ott a táblázat :)

motorkódod alapján kikeresheted :(

é az elé nagy hiba, ha leszikrázik a blokhoz a gyertyakábel.

Link to comment
Megosztás:

milyet?? nézdmeg a gyíkban ott a táblázat :(

motorkódod alapján kikeresheted :P

é az elé nagy hiba, ha leszikrázik a blokhoz a gyertyakábel.

Ne rémisztgess!!! :)

Milyen hiba lehet,ha nem a gyújtókábel.Annyit csináltam vele hogy lehúztam és kicsit megtisztítottam,megmozgattam és most nem annyira szikrázik,és még talán kevesebbet is eszik most,meg mintha jobban húzna.

Tény! Aggaszt a dugó ami a gyertyára meg,hogy olyan fehér oxidálódás van rajt!

Mihelyt lesz 15 rugóm le is cserélem...

Link to comment
Megosztás:

Ne rémisztgess!!! :)

Milyen hiba lehet,ha nem a gyújtókábel.Annyit csináltam vele hogy lehúztam és kicsit megtisztítottam,megmozgattam és most nem annyira szikrázik,és még talán kevesebbet is eszik most,meg mintha jobban húzna.

Tény! Aggaszt a dugó ami a gyertyára meg,hogy olyan fehér oxidálódás van rajt!

Mihelyt lesz 15 rugóm le is cserélem...

hát ha látod is hogy szikrázik, akkor cseréld le

mert az egy nem jó dolog

a gyertyának kell szikráznia nem a kábelnek

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Lenne egy kérdésem. Van egy X14N-es 97-es Astra (1.4 8V) és ha néha rájön, akkor hiába fordítom el a kulcsot, meg sem mukkan. A kulcs/gyújtáskapcsoló visszarúg, de egy kattanást sem lehet hallani. Általában hidegen indul. Mi lehet a gond? Önindító bronzkeféi, gyújtáskapcsoló vagy valami relé? Betolás után megy.

Kösznöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Lenne egy kérdésem. Van egy X14N-es 97-es Astra (1.4 8V) és ha néha rájön, akkor hiába fordítom el a kulcsot, meg sem mukkan. A kulcs/gyújtáskapcsoló visszarúg, de egy kattanást sem lehet hallani. Általában hidegen indul. Mi lehet a gond? Önindító bronzkeféi, gyújtáskapcsoló vagy valami relé? Betolás után megy.

Kösznöm előre is.

Visszarúg a gyújtáskapcsoló/kulcs!? :P Még nem hallottam ilyenről, de akkor a kulcsszekrényben van a bibi nem pedig az öninditóban, szerintem.. :)

Mondjuk, nekem meg előfordult már többször is, hogy nem ment bele a kulcs csak rövidebb-hosszabb "birizgálás" után. :(

Link to comment
Megosztás:

Visszarúg a gyújtáskapcsoló/kulcs!? :hiya: Még nem hallottam ilyenről, de akkor a kulcsszekrényben van a bibi nem pedig az öninditóban, szerintem.. :(

Mondjuk, nekem meg előfordult már többször is, hogy nem ment bele a kulcs csak rövidebb-hosszabb "birizgálás" után. :P

Szerintem arra gondolt, hogy amikor indítózna, akkor a kulcs visszaáll alap gyújtás állapotra, ha elengedi indítózásból.. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem arra gondolt, hogy amikor indítózna, akkor a kulcs visszaáll alap gyújtás állapotra, ha elengedi indítózásból.. :)

Nem tudom mire gondolt, de amikor nekem a kulcs elfordításakor nem volt se kép-se hang, az önindítót kellett kocogatni, mert beakadt a bendix. Erre utal az is, hogy betolva meg indul. Levettem, szétszedtem, benzines rongyal megtörölgettem a rugó alatt a réz hengert, jó koszos volt, azóta műkszik.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mire gondolt, de amikor nekem a kulcs elfordításakor nem volt se kép-se hang, az önindítót kellett kocogatni, mert beakadt a bendix. Erre utal az is, hogy betolva meg indul. Levettem, szétszedtem, benzines rongyal megtörölgettem a rugó alatt a réz hengert, jó koszos volt, azóta műkszik.

Igen arra gondoltam, amit daykiller írt. :)

Akkor lehet koszos lehet az önindító, mert még nem volt soha hozzápiszkálva...

Köszönöm a válaszokat/segítséget. :(

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat. Kiderült a hiba forrása, a bronzkefe a ludas, mert kalapáccsal beindul :)

Akkor nem a bronzkefe, hanem a bendix. Elakad, beakad, nem húz be. Kiszed, szétszed, megtisztítt, és öröm és bódottság. Én 2 hónapig a kesztyűtartóban kalapáccsal jártam. :(

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem a bronzkefe, hanem a bendix. Elakad, beakad, nem húz be. Kiszed, szétszed, megtisztítt, és öröm és bódottság. Én 2 hónapig a kesztyűtartóban kalapáccsal jártam. :)

lehet a kefe is

bár kattansá se volt, de h már szétszedi érdemes cserélni azt is, bizos nem a leg jobb állapotú már

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.