Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

....

Ha már LED

Helyzetjelzőt már LED-esitettem az nagyon tuti lett jégfehér,tompitott mellett is simán látszik egy nagyteljesitmenyu 8mm-es 145000 mCd-as LED van elol egy 150 ohmos 2W-os ellenállással diszitve ha valakit érdekel arrol tudok mutatni képet :(

Igen, mi is szeressük, de a vizsgán, előszeretettel tépik le az ember tökét, ha nem az ember tépi ki az autóból előtte ezeket... Bármennyire is semmi értelme, de pattoknak érte, úgyhogy viszgázni (ha nem csak a hátsó rendszámmal meg a forgalmival jársz) akkor érdemes visszacsinálni :) Jah, amúgy meg persze hogy muti képet :P

Link to comment
Megosztás:

Na megerkezett a fenykep bar a kocsi alatt fenykepezni egy elmeny volt :( ezert a kepek minosege is hasonlo az elmenyemhez

A LINK -en ott vannak a kepek

Tehat azert ujra leirom jobboldalt egy vájat a hátsó kerék előtt amibe megy az uzemanygcso is ott talalhato ez a két csatlakozo nos az egyik a helyen is van a másik viszont nincs(kepen nagyjabol kivehetőek) de én a helyét se talalom,viszont mukodik minden csak azert megis jo lenne tudni "miazazami".

Kicsit más de elektromos ez is:

FPepe itt linkelt egy szép szlovák oldalt középkonzol világitás itt olvastam panellal egyszerubb lenne megoldalst erre kivi lennék mert én asszem belevágok nagyon megtetszett.

Ha már LED

Helyzetjelzőt már LED-esitettem az nagyon tuti lett jégfehér,tompitott mellett is simán látszik egy nagyteljesitmenyu 8mm-es 145000 mCd-as LED van elol egy 150 ohmos 2W-os ellenállással diszitve ha valakit érdekel arrol tudok mutatni képet :)

szét kell szedni a középkonzolt, onnantól látni és érteni fogod, hogyan is lehetne panelozni

a képtáramban van pár kép az enyémről.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=d70abf3f9...&aid=150222

panel nélkül elég sokat kell fúrkálni, meg forrasztgatni ragasztgatni....

panellel smd leddel sokkal gyorsabban és egyszerűen meg lehet csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Igen, mi is szeressük, de a vizsgán, előszeretettel tépik le az ember tökét, ha nem az ember tépi ki az autóból előtte ezeket... Bármennyire is semmi értelme, de pattoknak érte, úgyhogy viszgázni (ha nem csak a hátsó rendszámmal meg a forgalmival jársz) akkor érdemes visszacsinálni :) Jah, amúgy meg persze hogy muti képet :(

Baromság...

Link to comment
Megosztás:

de hiányoztak ezek a tőmondatok, amiből semmit se lehet tudni :)

most pl vajon mi baja?? a ledes helyzetfény baromság, vagy az hogy vizsgán harapnak érte? :(

Mindkét autómban 1centis fehér led van a helyzetjelzők helyén,soha senki szólt érte vizsgán és nem égtek ki,mint az izzók.

Nem tudom ki hova hordja az autókat vizsgáztatni,de azért nem mindenhol olyan sarkosak.

Link to comment
Megosztás:

Mindkét autómban 1centis fehér led van a helyzetjelzők helyén,soha senki szólt érte vizsgán és nem égtek ki,mint az izzók.

Nem tudom ki hova hordja az autókat vizsgáztatni,de azért nem mindenhol olyan sarkosak.

eccer nekem úgy ment, hogy benne maradt, szóba került, de végülis nem szóltak érte.

szal ... heningnek meg szóltak érte... ismerőshöz hordom műszakiztatni, de az a félperc ki fél perc vissza, inkább, mint szóljanak.

Link to comment
Megosztás:

Mindkét autómban 1centis fehér led van a helyzetjelzők helyén,soha senki szólt érte vizsgán és nem égtek ki,mint az izzók.

Nem tudom ki hova hordja az autókat vizsgáztatni,de azért nem mindenhol olyan sarkosak.

Nekem már attól szorulnak a tökeim ha a m. vizsgára gondolok. Elől H4 Bixenon, led helyzetjelzőkkel, hátul ledes rendszámvilágítás és fekete-piros hátsó lámpák....

Link to comment
Megosztás:

Mindkét autómban 1centis fehér led van a helyzetjelzők helyén,soha senki szólt érte vizsgán és nem égtek ki,mint az izzók.

Nem tudom ki hova hordja az autókat vizsgáztatni,de azért nem mindenhol olyan sarkosak.

eccer nekem úgy ment, hogy benne maradt, szóba került, de végülis nem szóltak érte.

szal ... heningnek meg szóltak érte... ismerőshöz hordom műszakiztatni, de az a félperc ki fél perc vissza, inkább, mint szóljanak.

Ja-ja.

Link to comment
Megosztás:

Mindkét autómban 1centis fehér led van a helyzetjelzők helyén,soha senki szólt érte vizsgán és nem égtek ki,mint az izzók.

Nem tudom ki hova hordja az autókat vizsgáztatni,de azért nem mindenhol olyan sarkosak.

Nekem tegnap egy autószerelő ismerős azt mondta, hogy itt Tatabányán ha genyó kedvükben vannak, akkor a felni miatt is szólnak, hogy nem gyári ET-jű, úgyhogy vigyem téli kerekekkel. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem tegnap egy autószerelő ismerős azt mondta, hogy itt Tatabányán ha genyó kedvükben vannak, akkor a felni miatt is szólnak, hogy nem gyári ET-jű, úgyhogy vigyem téli kerekekkel. :)

Kocám van mert én télen kell vizsgáztassam és azokkal volt beíratva is az autó. Viszont a ledekkel meg a xenonnal szerintem beveszem a harci####t.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok jó, megbízható elektromosságist Budapesten vagy környékén? A következő apróságokhoz:

Kadett GSi: hátsó ablak fűtés, ablakmosó motor (vagy akár vennék is egyet). Lehet, hogy a hűtőventillátorom sem megy, de most épp működik, úgyhogy ez kedvfüggő nála.

C: olajnyomás-, vízhőmérséklet-és benzinszint visszajelzők. Gyárilag régi műszerfalas, de az ki lett cserélve, és ezzel megkapta a középkonzolnál a 4 kis visszajelző műszert, amik közül egy sem megy.

Tudom, hogy nem Astra egyik sem, de akkora különbség nem lehet jó elektrász és elektrász közt :)

Köszi!

Barbi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok jó, megbízható elektromosságist Budapesten vagy környékén? A következő apróságokhoz:

Kadett GSi: hátsó ablak fűtés, ablakmosó motor (vagy akár vennék is egyet). Lehet, hogy a hűtőventillátorom sem megy, de most épp működik, úgyhogy ez kedvfüggő nála.

C: olajnyomás-, vízhőmérséklet-és benzinszint visszajelzők. Gyárilag régi műszerfalas, de az ki lett cserélve, és ezzel megkapta a középkonzolnál a 4 kis visszajelző műszert, amik közül egy sem megy.

Tudom, hogy nem Astra egyik sem, de akkora különbség nem lehet jó elektrász és elektrász közt :lol:

Köszi!

Barbi

Ventillátor nem indul- sztem hőgomba, ha direktbe rányomsz az akksiról két drótot akkor elidul? (ha kevés benne a víz és a gomba nem ér bele, akkor se kapcsol a venti, de azért ha annyira kevés a víz akkor gáz van)

Hátsó ablak fűtés- szakadt fűtőszálakra tippelnék, vagy maga a csatlakozónál lévő rész van letörve. Multimítör, vagy szem elég hozzá, és meglátni.

Ablakmosó.... őő pasz. Jééé, mégis van alkatrész a Ribikémben amivel még nem volt baj :D :) Ki gondolta volna... köcc :D

Jah villamosságis... valamelyik fórumossal sztem jobban jársz :D :P Az OFF fiestában ON múlt héten nyúlkát nagyanyámból kifolyólag egy villanyász. Tegnap letört menet közben a fűtéscsap csonkja amire a cső van bilincselve. (alatta mennek azok a kábelek amiket ő b.szogatot)t :( gondolom hozzá sem ért a csőhöz.... :hiya:

Skácok, ki jelentkezik villanszerelni? :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok jó, megbízható elektromosságist Budapesten vagy környékén? A következő apróságokhoz:

Kadett GSi: hátsó ablak fűtés, ablakmosó motor (vagy akár vennék is egyet). Lehet, hogy a hűtőventillátorom sem megy, de most épp működik, úgyhogy ez kedvfüggő nála.

C: olajnyomás-, vízhőmérséklet-és benzinszint visszajelzők. Gyárilag régi műszerfalas, de az ki lett cserélve, és ezzel megkapta a középkonzolnál a 4 kis visszajelző műszert, amik közül egy sem megy.

Tudom, hogy nem Astra egyik sem, de akkora különbség nem lehet jó elektrász és elektrász közt :)

Köszi!

Barbi

Jó szívvel tudom ajánlani, becsületes, jó szakember, és szerintem nem drága:

Neuwirth György Bp. XXII. (Budatétény) VI. u. 17. (Baross Gábor telep)

T: 362-4584

Link to comment
Megosztás:

Csomagtérajtóba való utángyártott központi zárat keresek. Astra F Classic 2001 Caravan. Főnököm verdájába vett egyet, de nem jó, mert: 1. túl hosszú a tengelymozgása, 2. nem olyan Z alakú cuccot kapott hozzá. Ha esetleg valaki tudja, hol lehetne venni (neten is pl), akkor az plz ne tartsa magában. ty.

Link to comment
Megosztás:

Csomagtérajtóba való utángyártott központi zárat keresek. Astra F Classic 2001 Caravan. Főnököm verdájába vett egyet, de nem jó, mert: 1. túl hosszú a tengelymozgása, 2. nem olyan Z alakú cuccot kapott hozzá. Ha esetleg valaki tudja, hol lehetne venni (neten is pl), akkor az plz ne tartsa magában. ty.

Tudni kellene a régi tipusát...

Bár nem hiszem,hogy egy kis ügyeskedéssel amit vett nem beépíthető! :)

Link to comment
Megosztás:

Csomagtérajtóba való utángyártott központi zárat keresek. Astra F Classic 2001 Caravan. Főnököm verdájába vett egyet, de nem jó, mert: 1. túl hosszú a tengelymozgása, 2. nem olyan Z alakú cuccot kapott hozzá. Ha esetleg valaki tudja, hol lehetne venni (neten is pl), akkor az plz ne tartsa magában. ty.

Én a Láng-ban vettem a központizár mocikat. (a ribibe fogyóeszköz :hiya: ) Már csak a jobb elsőm nem volt cserélve általam, de úgyhallom lassan lesz... :( Valami horrorszerű 1200-pénzért adták őket. Utángyári valami... a srác azt se tudta h F-be, csak bevittem a meghalt motort és mellétettük. Aztán amikor a következőt vettem akkor se tudta, de én emlékeztem és kértem azt az utángyárit a kék-zöld csomaggal. Azóta meg már tudják. :lol: :P

A "Z" alakú cuccot meg ki játszottam a végéből az eredetinek, és átcsináltam az újba :) (könnyebb mint az ördöglakat :D )

Link to comment
Megosztás:

Tudni kellene a régi tipusát...

Bár nem hiszem,hogy egy kis ügyeskedéssel amit vett nem beépíthető! :)

Én a Láng-ban vettem a központizár mocikat. (a ribibe fogyóeszköz :lol: ) Már csak a jobb elsőm nem volt cserélve általam, de úgyhallom lassan lesz... :P Valami horrorszerű 1200-pénzért adták őket. Utángyári valami... a srác azt se tudta h F-be, csak bevittem a meghalt motort és mellétettük. Aztán amikor a következőt vettem akkor se tudta, de én emlékeztem és kértem azt az utángyárit a kék-zöld csomaggal. Azóta meg már tudják. :D :hiya:

A "Z" alakú cuccot meg ki játszottam a végéből az eredetinek, és átcsináltam az újba :( (könnyebb mint az ördöglakat :D )

Az a legnagyobb probléma, hogy próbáltam átaplikálni. A régiből ki lehet venni a Z alakot, a másikból meg nem lehet a műanyag cuccot, mert az egybe van az egésszel és persze össze van sajtolva mindkettő, így szétszedni sem lehet. Az amit kapott szerintem oldalajtóba való.

PRóbáltam úgy, hogy kapott hozzá egy hosszú sárgaréz drótot. MEgpróbáltam a csomiajtónál meghajtogatni, de nem jó, mert a Z alak jóval vastagabb, mint amit kapott sárgaréz drót. :D

Link to comment
Megosztás:

Az a legnagyobb probléma, hogy próbáltam átaplikálni. A régiből ki lehet venni a Z alakot, a másikból meg nem lehet a műanyag cuccot, mert az egybe van az egésszel és persze össze van sajtolva mindkettő, így szétszedni sem lehet. Az amit kapott szerintem oldalajtóba való.

PRóbáltam úgy, hogy kapott hozzá egy hosszú sárgaréz drótot. MEgpróbáltam a csomiajtónál meghajtogatni, de nem jó, mert a Z alak jóval vastagabb, mint amit kapott sárgaréz drót. :)

a réz nem is fogja megtartani a formáját.

ami nekemvan zár, az csavaros szétszedhető...

Link to comment
Megosztás:

Akkor úgy mondom, hogy egy sárgaréz színű köracél. :)

Az eredeti neki is szétszedhető, de amit vett az nem. Amúgy magyar gyártású.

kattinjál az ELADÓ felíratra az aláírásomban

olyan kellene neki???

ez egy sima univerzális motor... oldalajtókba mindenhol ilyen van nekem, és a csomimba is ilyen lesz egszer, ha rászánom magam a kísérlezetgetésekre.

Link to comment
Megosztás:

kattinjál az ELADÓ felíratra az aláírásomban

olyan kellene neki???

ez egy sima univerzális motor... oldalajtókba mindenhol ilyen van nekem, és a csomimba is ilyen lesz egszer, ha rászánom magam a kísérlezetgetésekre.

Nem. Neki csak kétvezetékes kell. Amúgy ugyanilyen a feje, amit vett, csak két vezetékes, tehát csomiajtóba való csak nem caravan-ba. Kinézetre ugyanez amúgy.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Neki csak kétvezetékes kell. Amúgy ugyanilyen a feje, amit vett, csak két vezetékes, tehát csomiajtóba való csak nem caravan-ba. Kinézetre ugyanez amúgy.

há figy, nekem ilyen van mindenhol. A csomiajtótól a bal elsőig. (lehet választani 5 és 2 vezetékes közül) amúgy ugyanez. Van is egy nekem, 2 vezetékesből, csak zárás után tovább darál még 5 mp-ig mert nincs végállása :( Zárni zár, nem kell? :) :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.