Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Jap! X16XEL. :)

Hát akkor f astra óra kell bele, és gyári spirál. Sokan megjárták már az utángyártotta, általában kattogott, vagy hangos volt. De ezt hogy pár 100klióméter után megbolondult nem értem. A beszerelés pillanatától vagy jól kell neki mérni, vagy rosszul.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor f astra óra kell bele, és gyári spirál. Sokan megjárták már az utángyártotta, általában kattogott, vagy hangos volt. De ezt hogy pár 100klióméter után megbolondult nem értem. A beszerelés pillanatától vagy jól kell neki mérni, vagy rosszul.

A spirállal nincs semmi gond, jól dolgozik, csak kicsit hangos volt. Zsírozás után bekussolt. Mentem is vele sokat, amire "tönkrement", és úgy viselkedik, mint a képen (amikor a kép készült, kb. 60-al mentem). Valami megmurdelhetett az órában (rugó).

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor f astra óra kell bele, és gyári spirál. Sokan megjárták már az utángyártotta, általában kattogott, vagy hangos volt. De ezt hogy pár 100klióméter után megbolondult nem értem. A beszerelés pillanatától vagy jól kell neki mérni, vagy rosszul.

És ha visszateszed a "remegős" spirált?

sztem ezt nem a spirál csinálja, hanem az óra. :) amúgy van egy órám pluszban, csak nemtom múkodik -e. Te merrefelé táborozol?

már látom :(

Link to comment
Megosztás:

A spirállal nincs semmi gond, jól dolgozik, csak kicsit hangos volt. Zsírozás után bekussolt. Mentem is vele sokat, amire "tönkrement", és úgy viselkedik, mint a képen (amikor a kép készült, kb. 60-al mentem). Valami megmurdelhetett az órában (rugó).

Rugóra tippelek én is.

Zotya, ez gyári F Astra óra. :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha kiveszi a műszeregységet, és fejjel lefelé fordítja az látszani fog hogy az -e a bűnös nem? Vagy ha kézzel buzerálja a mutatót akkor is. Vagy csak örüljön hogy milyen gyors ótója van :) :(

Ha el lenne törve, akkor vissza se menne alaphelyzetbe, lehet csak engedett az ellenpontja, a rögzítése, ilyesmi, ami miatt gyengült a feszítés.

Link to comment
Megosztás:

Én a következőképp jártam: a spirál 2 részből állt, középen szét lehetett "kapcsolni", de már úgy el volt kopva, hogy ragasztószalaggal volt körbetekerve, hogy maradjon a helyén. Ilyenkor a km-óra 60-ig ugrált pluszminusz 15 kmph-t. 60-tól meg normálisan mért, ha azt nem számoljuk bele, hogy kb. 25-30-at csalt. Vettem egy spirált, beraktam, megszűnt a probléma. De jött a másik. Hallottam, ahogy a spirál forog a "tokjában", 100-nál már olyan hangja volt, mint egy repülőnek. Kihúztam az egész spirált, bekentem jó vastagon zsírral, így ez is megoldódott. De jött a másik problémám: egy pár 100 km múlva megbolondult a km óra. 10-nél 80-at mutat, 20-nál 160, és 30-nál kiakadt.

http://img199.imageshack.us/img199/7531/fot044.th.jpg

Na itt már én is elkezdtem vakarni a fejem, hogy mivan? Lokalizáltam a problémát :) , egy Kadett órával tökéletesen mért, ezért tuti, hogy a km órával van a gebasz. Valakinek nincs valami ötlete, hogy hogy tudnám helyrehozni? Vagy kuka, és bányásszak bele egy órát?

Amikor spirált cseréltél és hangos volt akkor az valószínűleg a spirál utángyári mivolta miatt volt. Nekem is volt ilyen gondom, de tettem bele gyárit és megszűnt.

Az órára annyit tudok mondani, hogyha szétszeded és kiderül hogy valami pici cucc van benne eltörve vagy ilyesmi, akkor talán egyszerűbb, ha beújítasz egy bontott órát párezerért, mert szerintem az órában levő alkatrészek nem pótolhatók. Sőt. Elég egy forszámmérő nélküli órát venned, az 3ezer alatt van, és akkor csak a km-órát kell átműteni.

Link to comment
Megosztás:

Az órára annyit tudok mondani, hogyha szétszeded és kiderül hogy valami pici cucc van benne eltörve vagy ilyesmi, akkor talán egyszerűbb, ha beújítasz egy bontott órát párezerért, mert szerintem az órában levő alkatrészek nem pótolhatók. Sőt. Elég egy forszámmérő nélküli órát venned, az 3ezer alatt van, és akkor csak a km-órát kell átműteni.

Először szétkapom, megnézem mizu. Ha olyan, akkor van itthon Kadett, Corsa km óra, valamelyiket feláldozom, hátha sikerül összehozni. Ha nem, akkor én is egy fordszám nélküli órára gondoltam. Na majd meglássuk. Köszi a segítségeket!

Link to comment
Megosztás:

Először szétkapom, megnézem mizu. Ha olyan, akkor van itthon Kadett, Corsa km óra, valamelyiket feláldozom, hátha sikerül összehozni. Ha nem, akkor én is egy fordszám nélküli órára gondoltam. Na majd meglássuk. Köszi a segítségeket!

De csak VDO tipusút vegyél, mert a tiéd is olyan.

Link to comment
Megosztás:

A spirállal nincs semmi gond, jól dolgozik, csak kicsit hangos volt. Zsírozás után bekussolt. Mentem is vele sokat, amire "tönkrement", és úgy viselkedik, mint a képen (amikor a kép készült, kb. 60-al mentem). Valami megmurdelhetett az órában (rugó).

A zsírozás volt a bibi. Én is így jártam, mikor elszakadt a gyári spirál, az ugy. spirál kb. 50-től egyre hangosabban zörgött. De legalább mért. Fogtam, benyomattam zsírral, második nap indulok reggel, megyek a faluban 0-val :) Ahogy gyorsítottam elindult a mutató, de utol nem érte magát, ha lassítottam, akkor meg sietett. Szereztem bontott spirált, a zaj megszűnt, de az óra így maradt (vhol nekem is van ilyen fotóm). Szerintem telement zsírral a mechanikája, kivettem az egységből, amennyire tudtam kipucoltam, jobb nem lett -> volt elfekvő órám, óracsere.

Link to comment
Megosztás:

A zsírozás volt a bibi. Én is így jártam, mikor elszakadt a gyári spirál, az ugy. spirál kb. 50-től egyre hangosabban zörgött. De legalább mért. Fogtam, benyomattam zsírral, második nap indulok reggel, megyek a faluban 0-val :) Ahogy gyorsítottam elindult a mutató, de utol nem érte magát, ha lassítottam, akkor meg sietett. Szereztem bontott spirált, a zaj megszűnt, de az óra így maradt (vhol nekem is van ilyen fotóm). Szerintem telement zsírral a mechanikája, kivettem az egységből, amennyire tudtam kipucoltam, jobb nem lett -> volt elfekvő órám, óracsere.

én a km órába csak wd40et cseppentettem, és csak a spirált egy csepp zsírral kentem meg.

Link to comment
Megosztás:

A zsírozás volt a bibi.

Vhol, a szürkeállomány legutolsó zugában, én is gondoltam erre, hogy a sok zsír a forgástól közlekedni fog valamerre, a jelek szerint a km óra irányába. Ott fogta magát, és jól teletömte a dolgokat, amitől "meglódult"! :)

Ma megpróbáltam szétszedni a km órát, de a mutatót nem tudtam leszedni. Így nem is tudtam darabokra szedni, maradt minden a régiben. Legjobb lenne vagy egy digitális, vagy egy b Vekis (ha azt át lehet tenni), mert az az ABS jelből számítja a sebességet.

Link to comment
Megosztás:

Vhol, a szürkeállomány legutolsó zugában, én is gondoltam erre, hogy a sok zsír a forgástól közlekedni fog valamerre, a jelek szerint a km óra irányába. Ott fogta magát, és jól teletömte a dolgokat, amitől "meglódult"! :)

Ma megpróbáltam szétszedni a km órát, de a mutatót nem tudtam leszedni. Így nem is tudtam darabokra szedni, maradt minden a régiben. Legjobb lenne vagy egy digitális, vagy egy b Vekis (ha azt át lehet tenni), mert az az ABS jelből számítja a sebességet.

B vekissel mókolós lenne nagyon szerintem. Valamelyik digitet érdemes, abból nekem pl jobban tetszenek a vectra2000-ből származóak, amiknek szép félköríves a fordulatszámmutatójuk, nem olyan teljesíménygörbeszerű, mint a kadett gsi-knek.

Link to comment
Megosztás:

Vhol, a szürkeállomány legutolsó zugában, én is gondoltam erre, hogy a sok zsír a forgástól közlekedni fog valamerre, a jelek szerint a km óra irányába. Ott fogta magát, és jól teletömte a dolgokat, amitől "meglódult"! :(

Ma megpróbáltam szétszedni a km órát, de a mutatót nem tudtam leszedni. Így nem is tudtam darabokra szedni, maradt minden a régiben. Legjobb lenne vagy egy digitális, vagy egy b Vekis (ha azt át lehet tenni), mert az az ABS jelből számítja a sebességet.

A mutatót simán csak fogod, és lehúzod a tengelyről. Elég erősen kapaszkodik, de le lehet húzni. Előtte mondjuk kezdjél azzal hogy a támasztó pöcköt kihúzod, és megnézed meddig meg vissza a mutató, mert ott az alaphelyzete, és ha nem oda nyomod vissza akkor pozícióbajai lesznek. :)

Link to comment
Megosztás:

A mutatót simán csak fogod, és lehúzod a tengelyről. Elég erősen kapaszkodik, de le lehet húzni. Előtte mondjuk kezdjél azzal hogy a támasztó pöcköt kihúzod, és megnézed meddig meg vissza a mutató, mert ott az alaphelyzete, és ha nem oda nyomod vissza akkor pozícióbajai lesznek. :)

eccer ha odajutok, akkor én is leveszem, és visszarakom 10el előrébb

pontosan 10 el mér többet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.