Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tolat, előremegy?

Az esetek 99%ában elsőre be tudok állni a helyre amit kiszemeltem, tolatva. :) :)

én meg nem, úgy el tudok bénázni néha

néha meg én is elsőre félcentire a padkától, de mondom, néha meg előre hátra előre hátra, de miért bénulok be olyankor...

nem várom meg, hogy guruljona helyére, hanem egyből tekerem a kormányt, és oda vissza állok csak <_<

Link to comment
Megosztás:

nem biztos.

nekem egy félórás rutinozás miatt bedúsult egyszer

se azelőtt se azóta.

leállít beindít és kész

Na azért nem volt fél óra, betolattam, előre majd vissza. Amúgy mellettem egy Porsche carrera állt. :)

Két helyet foglalt el, és keresztben állt, gondolom nem szerette volna ha vki nekinyitja az ajtót. <_<

DSC00001_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Tudnátok mondani valami olyan oldalt, ahonnan lehetne letölteni számlapokat a KM-órához és az egyéb műszerekhez?

Valami ilyesmire gondoltam: http://fehertuning.unas.hu/shop_ordered/46...c/fktaop101.jpg

csakhát megvenni azért nagyon drága 10.000 Ft-tól felfelé... <_<

valahonnan esetleg le lehet tölteni, kinyomtatni, s úgy házilag megoldani? :)

Vélaszaitokat előre is köszönöm!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Tudnátok mondani valami olyan oldalt, ahonnan lehetne letölteni számlapokat a KM-órához és az egyéb műszerekhez?

Valami ilyesmire gondoltam: http://fehertuning.unas.hu/shop_ordered/46...c/fktaop101.jpg

csakhát megvenni azért nagyon drága 10.000 Ft-tól felfelé... :)

valahonnan esetleg le lehet tölteni, kinyomtatni, s úgy házilag megoldani? :)

Vélaszaitokat előre is köszönöm!!! :lol:

Én is gondolkoztam rajta, de aztán leakadtam ott hogy oké hogy valahogy megszerzem. Az is oké hogy kinyomtatom, de attól még miért is fog úgy világítani ahogy kéne? Egy sima papír különben is érdekes lesz sztem rövid időn belül a kocsiban, de hogy pl.: a számok, vonalak, skálák, estébé nem "gyárisasan" fog világítni az tuti. <_< Amúgy ha jól tévedek, mintha Novy-bácsi honlapján jött volna velem szembe ebben a témakörben pár darab ^_^ Én inkább hagytam a gyárit. (amúgy meg nem kötözködésből, de inkább kasztnis téma :lol: , bár ez az offmestertől hülyén hangzik, inkább nem szóltam semmit :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Tudnátok mondani valami olyan oldalt, ahonnan lehetne letölteni számlapokat a KM-órához és az egyéb műszerekhez?

Valami ilyesmire gondoltam: http://fehertuning.unas.hu/shop_ordered/46...c/fktaop101.jpg

csakhát megvenni azért nagyon drága 10.000 Ft-tól felfelé... <_<

valahonnan esetleg le lehet tölteni, kinyomtatni, s úgy házilag megoldani? :)

Vélaszaitokat előre is köszönöm!!! :)

Ha igényeset akarsz, nézd meg itt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkoztam rajta, de aztán leakadtam ott hogy oké hogy valahogy megszerzem. Az is oké hogy kinyomtatom, de attól még miért is fog úgy világítani ahogy kéne? Egy sima papír különben is érdekes lesz sztem rövid időn belül a kocsiban, de hogy pl.: a számok, vonalak, skálák, estébé nem "gyárisasan" fog világítni az tuti. Amúgy ha jól tévedek, mintha Novy-bácsi honlapján jött volna velem szembe ebben a témakörben pár darab.Én inkább hagytam a gyárit. (amúgy meg nem kötözködésből, de inkább kasztnis téma, bár ez az offmestertől hülyén hangzik, inkább nem szóltam semmit

Perzse csak úgy simán kinyomtatva nem lenne jó, de van ismerős, aki ilyesmivel foglalkozik (reklámokat nyomtat, ragaszt, stb. )

A világítást illetően, természetesen ledezni kell, az nem kétséges, másképp nem nézne ki jól, csak nappal :lol:

Hogy OFF e? <_< van benne a VILÁGÍTÁS szó, így már biztos nem OFF :) :lol:

Ha igényeset akarsz, nézd meg itt

Hát izé ne, azé elég borsos ára van mondjuk meg őszintén! :)

Megpróbálok beszélni uncsimmal, lássuk mennyiért csinálna valami ilyesmit, és hogy egyáltalán tud-e olyat, ami jól is világítana!

Ha megtudok valamit majd megírom !!

Szóval valami olyan oldal esetleg, ahonnan ingyen is letölthetőek a számlapok? Valami német tuning oldalon biztosan fent van ingyen is :lol: Ha véletlen meglesz megírom!

Köszi fiúk!

Link to comment
Megosztás:

Perzse csak úgy simán kinyomtatva nem lenne jó, de van ismerős, aki ilyesmivel foglalkozik (reklámokat nyomtat, ragaszt, stb. )

A világítást illetően, természetesen ledezni kell, az nem kétséges, másképp nem nézne ki jól, csak nappal :lol:

Hogy OFF e? <_< van benne a VILÁGÍTÁS szó, így már biztos nem OFF :) :lol:

Hát izé ne, azé elég borsos ára van mondjuk meg őszintén! :)

Megpróbálok beszélni uncsimmal, lássuk mennyiért csinálna valami ilyesmit, és hogy egyáltalán tud-e olyat, ami jól is világítana!

Ha megtudok valamit majd megírom !!

Szóval valami olyan oldal esetleg, ahonnan ingyen is letölthetőek a számlapok? Valami német tuning oldalon biztosan fent van ingyen is :lol: Ha véletlen meglesz megírom!

Köszi fiúk!

A világítás próblémára szerintem azért célzott Dáwid, mert ugye a gyári számlapon a számok, rovátkák stb. áttetszőek, azért világítt átt rajtuk a műszeregységből az izzzó, vagy a led. Nem papírra, hanem vmi plexire kellene nyomtatni.

Link to comment
Megosztás:

Perzse csak úgy simán kinyomtatva nem lenne jó, de van ismerős, aki ilyesmivel foglalkozik (reklámokat nyomtat, ragaszt, stb. )

A világítást illetően, természetesen ledezni kell, az nem kétséges, másképp nem nézne ki jól, csak nappal :lol:

Hogy OFF e? <_< van benne a VILÁGÍTÁS szó, így már biztos nem OFF :) :lol:

Hát izé ne, azé elég borsos ára van mondjuk meg őszintén! :)

Megpróbálok beszélni uncsimmal, lássuk mennyiért csinálna valami ilyesmit, és hogy egyáltalán tud-e olyat, ami jól is világítana!

Ha megtudok valamit majd megírom !!

Szóval valami olyan oldal esetleg, ahonnan ingyen is letölthetőek a számlapok? Valami német tuning oldalon biztosan fent van ingyen is :lol: Ha véletlen meglesz megírom!

Köszi fiúk!

mennyire foglalkozik ezzel komolyan??

van plotteres vágója? ha van akkor semmi gond ^_^

azzal olyat vágtok, ami már jó lesz

és vannak olyan öntapadós papírok, amik nem engednek át fényt.

és vannak ilyen színes műanyag lapok( olyat is tud akkor az ismerősöd) azt lehet használni alapnak, és arra azt ragasztotok amit akartok.

Link to comment
Megosztás:

mennyire foglalkozik ezzel komolyan??

van plotteres vágója? ha van akkor semmi gond :)

azzal olyat vágtok, ami már jó lesz

és vannak olyan öntapadós papírok, amik nem engednek át fényt.

és vannak ilyen színes műanyag lapok( olyat is tud akkor az ismerősöd) azt lehet használni alapnak, és arra azt ragasztotok amit akartok.

HUH!

hát hallod ezzel most megfogtál, ehhez én nem igazán értek! <_<

De köszi hogy írtad mi kell hozzá, megkérdezem tőlle!

Link to comment
Megosztás:

gurulok álló motorral üresbe kikuplungolva és nyiszegő hangot hallok, ami a sebességgel gyorsul, és kb 10km/h nál el is hallgat.

km óra felől hallom, ezért gyanítom, hogy km óra spirál csatlakozásánál lehet vmi.

leszedem meg wd40ezem, meg egy kis zsírt is kap az illesztésnél, remélem elhallgat.

vélemény??

Link to comment
Megosztás:

gurulok álló motorral üresbe kikuplungolva és nyiszegő hangot hallok, ami a sebességgel gyorsul, és kb 10km/h nál el is hallgat.

km óra felől hallom, ezért gyanítom, hogy km óra spirál csatlakozásánál lehet vmi.

leszedem meg wd40ezem, meg egy kis zsírt is kap az illesztésnél, remélem elhallgat.

vélemény??

KM óra! :)

Nállam ugyanez volt!!!! <_<

De szerintem ismételd meg párszor a kenési folyamatot! Nekem egy kis kenés csak időlegesen orvosolta a problémát!

2-3 kenés után helyreállt a rend! :)

Link to comment
Megosztás:

KM óra! :)

Nállam ugyanez volt!!!! <_<

De szerintem ismételd meg párszor a kenési folyamatot! Nekem egy kis kenés csak időlegesen orvosolta a problémát!

2-3 kenés után helyreállt a rend! :)

az abaj, hogy eléggé szopás nekem kivenni, mert nem enged annyit a spirál, hogy be tudjak nyúlni mögötte, és le kell kötni a váltóról...

de hétfőn kiszedem, fújok wd40 et finoman magába az órába, és a spirálba, mondjuk oda vastagon, és a kihajtás csatlakozását mgkenem grafitzsírral.

bár a silokonzsíron is gondolkdom most

ki mit mond erre?

de am neked is ilyen nyiszi nyiszi nyszíí nyiszíí és aztán szííí és csend lett?? de mind ezt annyi idő alatt, amíg elérem kb a 10 km/h-t

ha folyamatosan annyival megyek, akkor folyamatosan hallani.

Link to comment
Megosztás:

én meg nem, úgy el tudok bénázni néha

néha meg én is elsőre félcentire a padkától, de mondom, néha meg előre hátra előre hátra, de miért bénulok be olyankor...

nem várom meg, hogy guruljona helyére, hanem egyből tekerem a kormányt, és oda vissza állok csak <_<

Jobb tükör leállít, néz, beáll szépen a járda mellé 2 cm-re! :)

Link to comment
Megosztás:

kiszedtem akm órát, kapott egy kis wd40et a km óra, meg a spirál is, meg egy csepp zsírt a spirál, és a km óra csatlakozása, csend van egyenlőre.

A km órát most úgy raktam vissza, hogy levettem az első házat, és előbb a műszerdobozt raktam vissza, aztán az első házat, vagyis a plexitet, így viszonylag könnyen hozzáfértem, és a bizti tábla helyén fel is tudtam nyúlni a spirál kiakasztásához.

Link to comment
Megosztás:

Hello sziasztok. Most regisztráltam. És olyan kérdésem lenne, hogy van egy f-astrám gyárilag nem elektromos ablakkal és tükörrel

Már az elektronyos ablak benne van régóta most viszont elkezdtem csinállgatni és vettem bele egy elektromos tükröt.

Következő a probléma, hogy az ablak emelő után gyártott de típus specifikus szóval csak f astrába való. De viszont a tükör csatlakozói nincsenek rajta.

Szóval nem tudom rákötni jelenleg a tükröt sehova. Azt mondták hogy a gyári ablakemelőre rálehet és arra is van rákötve. Ezt nem tudom ez valóban igyvan? vagy hogy tudnám meg csinálni azt hogy nekem is működjön. Az olyan hozzá szólások hogy dobdki emg vegyé másikat ezeknél többet várok. Gondolom itt valaki csak tud sgíteni. Választ előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hello sziasztok. Most regisztráltam. És olyan kérdésem lenne, hogy van egy f-astrám gyárilag nem elektromos ablakkal és tükörrel

Már az elektronyos ablak benne van régóta most viszont elkezdtem csinállgatni és vettem bele egy elektromos tükröt.

Következő a probléma, hogy az ablak emelő után gyártott de típus specifikus szóval csak f astrába való. De viszont a tükör csatlakozói nincsenek rajta.

Szóval nem tudom rákötni jelenleg a tükröt sehova. Azt mondták hogy a gyári ablakemelőre rálehet és arra is van rákötve. Ezt nem tudom ez valóban igyvan? vagy hogy tudnám meg csinálni azt hogy nekem is működjön. Az olyan hozzá szólások hogy dobdki emg vegyé másikat ezeknél többet várok. Gondolom itt valaki csak tud sgíteni. Választ előre is köszönöm.

Ha tudsz szerezni kapcsolási rajzot, és van némi műszaki érzéked te magad is bekábelezheted. Vagy elmész egy bontóba, és kimented a kábelköteget egy olyanból amiben el.tükör volt. Végülis csak a színeket kell figyelned. Ha egy kábel elindul a kocsi orrából pölö pros -lila színnel, akkor ha találsz ilyet a kocsi farába akkor tuti, hogy ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 20XE (nem C20XE) mocit építek egy F Astrába. A motor már bent van, a kábelezéssel vannak gondjaim. Elvileg a saját kábeleit és computerét vettem meg, de nem igazán akar passzolni a dolog. Tudtok ajánlani valami szerelőt, aki megoldaná a problémát?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Klímával kapcsolatos segítségre lenne szükségem.

96-os astrámban feltöltettem a klímát és minden szuperul ment is míg nem elkezdte leverni a motortérben lévő biztositékot ,amit kicseréltem nagyobbra

így ez a szokása elmaradt.Azonban ezután hol betudtam kapcsolni hol meg nem és végül odáig jutott a dolog ,hogy már be sem kapcsol de

a bizti meg jó.

Megnézettem ma szerelővel és ő azt mondta ,hogy nem jut el áram már a kinti bizti tábláig sem.

Nem tudja valaki véletlen ,hogy van e más biztositéka a klímának a benti kapcsoló táblán és a motortérben lévő 1 db -nál?

Előre is köszönöm!

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Klímával kapcsolatos segítségre lenne szükségem.

96-os astrámban feltöltettem a klímát és minden szuperul ment is míg nem elkezdte leverni a motortérben lévő biztositékot ,amit kicseréltem nagyobbra

így ez a szokása elmaradt.Azonban ezután hol betudtam kapcsolni hol meg nem és végül odáig jutott a dolog ,hogy már be sem kapcsol de

a bizti meg jó.

Megnézettem ma szerelővel és ő azt mondta ,hogy nem jut el áram már a kinti bizti tábláig sem.

Nem tudja valaki véletlen ,hogy van e más biztositéka a klímának a benti kapcsoló táblán és a motortérben lévő 1 db -nál?

Előre is köszönöm!

Balázs

akkor ezekszerint nem voltál másodszor szerelönél?

ránézhetek ha ugy adodik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Klímával kapcsolatos segítségre lenne szükségem.

96-os astrámban feltöltettem a klímát és minden szuperul ment is míg nem elkezdte leverni a motortérben lévő biztositékot ,amit kicseréltem nagyobbra

így ez a szokása elmaradt.Azonban ezután hol betudtam kapcsolni hol meg nem és végül odáig jutott a dolog ,hogy már be sem kapcsol de

a bizti meg jó.

Megnézettem ma szerelővel és ő azt mondta ,hogy nem jut el áram már a kinti bizti tábláig sem.

Nem tudja valaki véletlen ,hogy van e más biztositéka a klímának a benti kapcsoló táblán és a motortérben lévő 1 db -nál?

Előre is köszönöm!

Balázs

A 20-as és a 14-es pontokon vannak olyan biztik a rajz szerint, amik felelősek a klíma üzemeléséért. A 14-essel együtt üzemel a fűtésventi is. Én a 20-asra tippelnék, amit valószínűleg kilőtt. Azon meg csak relék vannak, meg egy nyomáskapcsoló. Lehet megdöglött egy reléd vagy a nyomáskapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Elsősorban Gabitól kérdezném, hogy a kiemelt klímakompresszorral mekkora hosszbordást rakjak? Mert van 1400 akárhányas és 1600 akárhányas és ha jól tudom, a klímás kiadásban nem épp olyan a feszítés, mint a sima szervós autókban. <_<

Jajj, bocsesz. Nem ide akartam. :)

Link to comment
Megosztás:

akkor ezekszerint nem voltál másodszor szerelönél?

ránézhetek ha ugy adodik

Csak azért nem voltam mert gondoltam megkérdezem itt a fórumon elöbb ,hátha én is megtudom csinálgatni.

Meg persze nem szerettem volna ha lehuznak ,mivel nem igazán értek az elektromos dolgokhoz.

Ha valóban komoly a felajánlás akkor szívesen élnék vele valamikor <_<

üdv:

Balázs

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.