Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hello!

Gyors segítségre lenne szükségem! A gyújtásmodulra kapcsolódó vezetékek bekötését el tudná valaki mondani, vagy meg tudná nézni? A felső részen 4 csati, alul három. Az alsó három kellene, a színek barna, barna(esetleg fehér) fekete és lila fekete, a modulon B C és + jelek. Melyik lábra melyik szín kell?? kicseréltem a rotort, és az alsó csatit meg akartam tisztogatni, mert iszonyú oxidos volt, mikor lehúztam a csatit, szétmállott a műa. nagyjából megjegyeztem, visszadugom de nem indul a gép. Így csináldban megnéztem, nem is olyan színűek a drótok, meg a jelek se stimmelnek. Pedig C16Nz-t néztem.

Reggel mennem kell dolgozni, addig ki kell vmit találnom, kérlek segítsetek!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Gyors segítségre lenne szükségem! A gyújtásmodulra kapcsolódó vezetékek bekötését el tudná valaki mondani, vagy meg tudná nézni? A felső részen 4 csati, alul három. Az alsó három kellene, a színek barna, barna(esetleg fehér) fekete és lila fekete, a modulon B C és + jelek. Melyik lábra melyik szín kell?? kicseréltem a rotort, és az alsó csatit meg akartam tisztogatni, mert iszonyú oxidos volt, mikor lehúztam a csatit, szétmállott a műa. nagyjából megjegyeztem, visszadugom de nem indul a gép. Így csináldban megnéztem, nem is olyan színűek a drótok, meg a jelek se stimmelnek. Pedig C16Nz-t néztem.

Reggel mennem kell dolgozni, addig ki kell vmit találnom, kérlek segítsetek!

Köszi!

Az én rajzom szerint:

A- fehér

B- lila-fekete

C- barna-fekete

D- barna

B+ - piros

C- - barna

de a rajz szerint az A-B-C-D van egy csatiban?????

Link to comment
Megosztás:

Én is nem rég cseréltem gyújtásmodult a C16NZ-mben, sajna az elő, amit vettem 14e-ért betettük, és nem volt jó, se szikra, se injektor vezérlés, rosszab volt amit cserélni akartam, mert az legalább adott jelet a computernek, hogy legyen befecskendezés. A 8e forintos angol gyártmány rögtön működött. ;-)

Más!

Komoly alapjárati problémám van, amin még senki sem tudott segíteni. A hibajelenség a következő, már vagy 3 éve csinálja, hogy egszer gondol egyet, és amikor megállok, az alapjárat nem esik vissza 980-ra, hanem 1200 körül pörög, és ráadásul, ha valamilyen elektromos többlet dologgal terhelem a motort, pl: irányjelző, lámpa, vagy csak a fék benyomására felgyulladó féklámpák hatására ez az alapjárat felmegy 2000-ig. Ha megszüntetem az "elektromos aktivitást", pl kiengedem a féket, akkor visszaesik 1200-1300-ra, ha megint benyomom a féket, vagy a fűtőmotort 1-esre kapcsolom, akkor megint felmegy 2000-re. Ez így meg, amig le nem állítom a kocsit, és újra nem indítom (tiszta Windows).

Most már egyre többet csinálja, és baromi idegesítőŐŐŐ! :lol:

Alapjárati léptetőmotor cserélve, vákuum csövek ellenőrizve, generátor felújítva. Vaci új gyújtáscuccok (trafó, modul, tekercs, fedél, rotor).

Ötlet???

A márkaszervízben computert emlegetnek, de nem tudták biztosra, mert nincs teszt computerük cserére, meg általában akkor nem produkálta a hibát.

Link to comment
Megosztás:

Mérj egy generátor töltést terhelt és alap esetben alapjáraton és emelt fordulaton.

Ami még gyanús lehet, az a fékrásegítő hiba... lehet ott kap falsot.

Még töltést nem mértem, de az is meglesz ma, vagy holnap...

Először én is a vákuumos dologra gondoltam a fék miatt, de aztán rájöttem, hogy a féklámpa gerjeszti a problémát. Ha nem a féket használom, hanem csak egszerűen az indexet bekapcsolom valamelyik irányba, akkor is ugyan ez a jelenség...

Link to comment
Megosztás:

A múlt héten rendeltem ködfényszórókat. Ma meg is érkeztek. Holnap szedhetem le a lököst. :lol: :lol:

na persze :D mindig van kifogás a szerlésre mi?

mennyi is volt ez a két gyöngyöcske?

Szépek... Te sem bírod ki túl sokáig hogy a polcon pihenjen a beszerelésre váró cucc. ;)

hát én néha biza elbírom napolni úgy a dolgokat...

van már két erősítőm két mélyem, de még most sincs nekik láda, bekábelezve is bevan már minden de a ládakészítés még várat magára...

de sok más cucc is elég hosszú idő, mire bekerül.. lusta vok :D

na jo nem is, csak ugye nem az enyéma verda, azt kitudja mikor kell apunak...

Link to comment
Megosztás:

na persze :D mindig van kifogás a szerlésre mi?

mennyi is volt ez a két gyöngyöcske?

hát én néha biza elbírom napolni úgy a dolgokat...

van már két erősítőm két mélyem, de még most sincs nekik láda, bekábelezve is bevan már minden de a ládakészítés még várat magára...

de sok más cucc is elég hosszú idő, mire bekerül.. lusta vok :lol:

na jo nem is, csak ugye nem az enyéma verda, azt kitudja mikor kell apunak...

Hát ha magamból indulok ki akkor amikor ki van szedve a belseje, és minden részéből kábelek lógnak ki. Akkor tutira :lol: ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Hát ha magamból indulok ki akkor amikor ki van szedve a belseje, és minden részéből kábelek lógnak ki. Akkor tutira :lol: :lol: :D

nekem azé szrencsére nem kellett még sose összedobni mertkellett neki, ezért is készül el sokminden sokára.

Link to comment
Megosztás:

nekem azé szrencsére nem kellett még sose összedobni mertkellett neki, ezért is készül el sokminden sokára.

én se dobtam össze gyorsan :D simán csak meglátta és inkább mégse kellett neki :lol: :D 1szer volt olyan hogy ajtókárpit leszedés volt a parkolóban, és hirtelen sietni kellett, de akkor se raktam össze gyorsan... inkább nem tettem föl, csak amikor odaértünk :lol:

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

led frontról jelentik:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=38cf532b1...&aid=150222

meg a többi nézzétek csak rossz munkás emberek :D

kocsog :lol:

hinnye, tunying fűtéstekerenyt... Akkor most olyanra csináld meg, hogy ha a kék, nemfűtéses részhez tekered akkor kéken világít, ha meg fűtesz akkor pirosan :D ;)

Amúgy facásan néz ki, a kábelezése bírni fogja a tekergetést? vagy évente csak kétszer tekered? ősszel fel, tavasszal meg le? ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

hinnye, tunying fűtéstekerenyt... Akkor most olyanra csináld meg, hogy ha a kék, nemfűtéses részhez tekered akkor kéken világít, ha meg fűtesz akkor pirosan :D :D

Amúgy facásan néz ki, a kábelezése bírni fogja a tekergetést? vagy évente csak kétszer tekered? ősszel fel, tavasszal meg le? :lol: :lol:

őőő mivel évi 10 ezer sincs meg neki...

na meg télen nem megy hidegen na meg nem fordul csak egy 3/4ed kört na meg van hely

bízom benne, hogy fogja bírni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.