Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdvözlet.

A tegnapi napon vettem egy középkonzolt, 94es Astra Fből, viszont annyi a "probléma vele" hogy ennek a ventillátorkapcsolója 4állású, az enyém gyárilag csak 3. Megvan minden kapcsoló és ketyere hozzá, ha ezt berakom most így ahogy van, nemfog semmi rövidzárat meg ilyesmi okozni a kábelezésben ugye?

Csatlakozók, kábelek stimmelnek-e majd stb stb ;)

A másik kérdésem, hogy eddig nem nagyon működött a kölső belső keringetés kapcsolóm, nem maradt bent a gomb hogy átváltson belsőre, most azt is vettem másikat ezzel a konzollal együtt, van esély rá hogy most működni fog? és ha mégsem, mit kell megnéznem rajta hogy működjön? Azt tudom hogy vákuummal működik, de hogy pontosan hogyan, azt nem. ;)

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet.

A tegnapi napon vettem egy középkonzolt, 94es Astra Fből, viszont annyi a "probléma vele" hogy ennek a ventillátorkapcsolója 4állású, az enyém gyárilag csak 3. Megvan minden kapcsoló és ketyere hozzá, ha ezt berakom most így ahogy van, nemfog semmi rövidzárat meg ilyesmi okozni a kábelezésben ugye?

Csatlakozók, kábelek stimmelnek-e majd stb stb ;)

A másik kérdésem, hogy eddig nem nagyon működött a kölső belső keringetés kapcsolóm, nem maradt bent a gomb hogy átváltson belsőre, most azt is vettem másikat ezzel a konzollal együtt, van esély rá hogy most működni fog? és ha mégsem, mit kell megnéznem rajta hogy működjön? Azt tudom hogy vákuummal működik, de hogy pontosan hogyan, azt nem. -_-

Előre is köszönöm.

Magát a gombot nem a vákuum tartja bent hanem egy rugós-golyós csodamechanika. ( úgyemlékszem remekül szét lehet lőni ha rosszul veszi ki az ember :P ) Lehet hogy nincs is gond magával a keringtetővel, csak a gomb nem marad meg abban az állásban ahol kéne nem ? ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Magát a gombot nem a vákuum tartja bent hanem egy rugós-golyós csodamechanika. ( úgyemlékszem remekül szét lehet lőni ha rosszul veszi ki az ember ;) ) Lehet hogy nincs is gond magával a keringtetővel, csak a gomb nem marad meg abban az állásban ahol kéne nem ? ;) ;)

lehetség, de akkor ez a másik kapcsoló elméletileg megoldja a problémámat. :P

Link to comment
Megosztás:

lehetség, de akkor ez a másik kapcsoló elméletileg megoldja a problémámat. ;)

hát nemtudom, de a 4 fokozatúhoz más előtét ellenállás tartozik....

a tiéd nem jó azért cserélted???

mert cserélhetőek a középkonzolok.

ha jól tudom, a 4es is ugyan olyan, mint a 3as.

és csak akapcsoló más.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet.

A tegnapi napon vettem egy középkonzolt, 94es Astra Fből, viszont annyi a "probléma vele" hogy ennek a ventillátorkapcsolója 4állású, az enyém gyárilag csak 3. Megvan minden kapcsoló és ketyere hozzá, ha ezt berakom most így ahogy van, nemfog semmi rövidzárat meg ilyesmi okozni a kábelezésben ugye?

Csatlakozók, kábelek stimmelnek-e majd stb stb ;)

A másik kérdésem, hogy eddig nem nagyon működött a kölső belső keringetés kapcsolóm, nem maradt bent a gomb hogy átváltson belsőre, most azt is vettem másikat ezzel a konzollal együtt, van esély rá hogy most működni fog? és ha mégsem, mit kell megnéznem rajta hogy működjön? Azt tudom hogy vákuummal működik, de hogy pontosan hogyan, azt nem. ;)

Előre is köszönöm.

Rádugod a belső levegőkeringetés két fehér pöcökjére a két gumicsövet és üzemelnie kell. Benyomod és hallani egy kattanást a középkonzol mögül, valamint a ventilátor hangja is megváltozik, erősebb lesz a befúvás. Persze ehhez kell, hogy járjon a motor is. ;)

Link to comment
Megosztás:

hát nemtudom, de a 4 fokozatúhoz más előtét ellenállás tartozik....

a tiéd nem jó azért cserélted???

mert cserélhetőek a középkonzolok.

ha jól tudom, a 4es is ugyan olyan, mint a 3as.

és csak akapcsoló más.

Azért cserélem mert a középkonzolom össze van pingálva kékre és nincs kedvem azt lecsiszolni, meg egyébként is össze van karcolva is. Szal vettem egy másikat, de ez 4es azért kérdeztem ha a 3as helyére berakom a 4est történik-e füst. Ha nem akkor végülis mindegy hogy működik-e a 4. fokozat vagy nem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért cserélem mert a középkonzolom össze van pingálva kékre és nincs kedvem azt lecsiszolni, meg egyébként is össze van karcolva is. Szal vettem egy másikat, de ez 4es azért kérdeztem ha a 3as helyére berakom a 4est történik-e füst. Ha nem akkor végülis mindegy hogy működik-e a 4. fokozat vagy nem. ;)

Hii,Zsoltee!

Légyszi nézz át a motor-os oldalra,"kispit" kíváncsi a tapasztalatodra 2.0 16V ügyben.Köszönöm!

Más.

Tudtok segíteni közp.zár vezérlő ügyben?Nem működik egyáltalán és a szokásos módon kezdődött:csak néha nem,aztán néha igen,majd télen nem végül télen-nyáron nem.'93-as c14nz.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Hii,Zsoltee!

Légyszi nézz át a motor-os oldalra,"kispit" kíváncsi a tapasztalatodra 2.0 16V ügyben.Köszönöm!

Más.

Tudtok segíteni közp.zár vezérlő ügyben?Nem működik egyáltalán és a szokásos módon kezdődött:csak néha nem,aztán néha igen,majd télen nem végül télen-nyáron nem.'93-as c14nz.

Köszönöm.

Neki a 150 lóerős C20XE motorja van, amit kinéztél valószínűleg a 136 lóerős. Viszont szerintem a két motor egy és ugyanaz.

Egyik ajtónál sem üzemel? Sofőr oldali gomb lenyomására sem zár be?

Link to comment
Megosztás:

Azért cserélem mert a középkonzolom össze van pingálva kékre és nincs kedvem azt lecsiszolni, meg egyébként is össze van karcolva is. Szal vettem egy másikat, de ez 4es azért kérdeztem ha a 3as helyére berakom a 4est történik-e füst. Ha nem akkor végülis mindegy hogy működik-e a 4. fokozat vagy nem. ;)

dea műanbyag csereszabatos

szóval nem kell attól tartani, hogy nem jó

leveszed a fűtés tekerőit, meg azt a fehér cuccot és kapsz egy fekete műanyagot csupaszon

Link to comment
Megosztás:

Hii,Zsoltee!

Légyszi nézz át a motor-os oldalra,"kispit" kíváncsi a tapasztalatodra 2.0 16V ügyben.Köszönöm!

Más.

Tudtok segíteni közp.zár vezérlő ügyben?Nem működik egyáltalán és a szokásos módon kezdődött:csak néha nem,aztán néha igen,majd télen nem végül télen-nyáron nem.'93-as c14nz.

Köszönöm.

Ha este eljösz a Pezo-ba "megszakértjük". Ugye jól gondolom, hogy győri vagy??? ;)

Link to comment
Megosztás:

Neki a 150 lóerős C20XE motorja van, amit kinéztél valószínűleg a 136 lóerős. Viszont szerintem a két motor egy és ugyanaz.

Egyik ajtónál sem üzemel? Sofőr oldali gomb lenyomására sem zár be?

Minden ajtóról csönd.Tél elején egy melegebb napon kb.4 órán át működőképes volt-sok-sok szünet után-azóta kulcs.

Link to comment
Megosztás:

Neki a 150 lóerős C20XE motorja van, amit kinéztél valószínűleg a 136 lóerős. Viszont szerintem a két motor egy és ugyanaz.

Egyik ajtónál sem üzemel? Sofőr oldali gomb lenyomására sem zár be?

Azért van egy kis külömbség a c20xe és a x20xev motor között.

X20XEV - 2,0i 16V EcoTec: - 1994 év végén nyugdíjazták a 150LE-es C20XE motort, helyébe a gyengébb (136LE), de nyomatékosabb változat került. Átlag fogyasztásban mindössze 0.1 literrel fogyaszt kevesebbet elődjénél. Az Eco szócska a csökkentett CO kibocsátásra utal, melyet az AGR szelep beszerelésével értek el. A félreértések elkerülése végett, a két motor teljesen különbözik, ez egy új konstrukció. Az elv hasonló. Felül vezérelt 1998cc-is 16 szelepes motor. Sajnálatos tény, hogy gyengébb és kevésbé vethető alá tuning beavatkozásoknak mint a C20XE. Inkább a kultúrált autózást mint a sportosság megtestesítője.

C20XE

X20XEV

Link to comment
Megosztás:

Azért van egy kis külömbség a c20xe és a x20xev motor között.

X20XEV - 2,0i 16V EcoTec: - 1994 év végén nyugdíjazták a 150LE-es C20XE motort, helyébe a gyengébb (136LE), de nyomatékosabb változat került. Átlag fogyasztásban mindössze 0.1 literrel fogyaszt kevesebbet elődjénél. Az Eco szócska a csökkentett CO kibocsátásra utal, melyet az AGR szelep beszerelésével értek el. A félreértések elkerülése végett, a két motor teljesen különbözik, ez egy új konstrukció. Az elv hasonló. Felül vezérelt 1998cc-is 16 szelepes motor. Sajnálatos tény, hogy gyengébb és kevésbé vethető alá tuning beavatkozásoknak mint a C20XE. Inkább a kultúrált autózást mint a sportosság megtestesítője.

C20XE

X20XEV

Jahogy az már XEV, nem XE. Ezt nem tudtam. ;)

Link to comment
Megosztás:

Még kérnék egy kis segítséget.

Tegnap m7-esen kigyulladt a motorvezérlés ikon.

Lehúzódtam (közben az ikon is elaludt), gyorsan előkaptam a célszerszámot (gemkapocs) és megnéztem mi a hibakód.

13-as volt, azaz a lamdbaszonda.

Felhívtunk egy szervizes ismerőst , ő azt mondta, hogy nyugodtan mehetünk még vele ő már egy éve így jár az astra-jával.

Engem csak azért is aggaszt, hogy miért gyulladt ki.

Ja és hazafele is kigyulladt és el is aludt, akkor már félre se álltam.

Mindkétszer 140 körül gyulladt ki.

Mi okozhatta?

Link to comment
Megosztás:

Még kérnék egy kis segítséget.

Tegnap m7-esen kigyulladt a motorvezérlés ikon.

Lehúzódtam (közben az ikon is elaludt), gyorsan előkaptam a célszerszámot (gemkapocs) és megnéztem mi a hibakód.

13-as volt, azaz a lamdbaszonda.

Felhívtunk egy szervizes ismerőst , ő azt mondta, hogy nyugodtan mehetünk még vele ő már egy éve így jár az astra-jával.

Engem csak azért is aggaszt, hogy miért gyulladt ki.

Ja és hazafele is kigyulladt és el is aludt, akkor már félre se álltam.

Mindkétszer 140 körül gyulladt ki.

Mi okozhatta?

120 felett elvileg ezek az autók dús keverékkel mennek, ennek szerintem köze lehet hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Még kérnék egy kis segítséget.

Tegnap m7-esen kigyulladt a motorvezérlés ikon.

Lehúzódtam (közben az ikon is elaludt), gyorsan előkaptam a célszerszámot (gemkapocs) és megnéztem mi a hibakód.

13-as volt, azaz a lamdbaszonda.

Felhívtunk egy szervizes ismerőst , ő azt mondta, hogy nyugodtan mehetünk még vele ő már egy éve így jár az astra-jával.

Engem csak azért is aggaszt, hogy miért gyulladt ki.

Ja és hazafele is kigyulladt és el is aludt, akkor már félre se álltam.

Mindkétszer 140 körül gyulladt ki.

Mi okozhatta?

A MIL lámpa akkor gyullad ki elvileg amikor a motor káros anyag kibocsátása meghaladja a megengedett (beleprogramozott) határértéket. Ha jól tanították a főiskolán akkor a lambda szenzor egy "egyszerű" oxigénszenzor. Ennek a szenzornak a segítségével tudja a motorvezérlés állítgatni a befecskendezett üzemanyagot. Ez része az öndiagnosztikának. Léteznek olyan megoldások amik ezt használják ki a teljesítménynövelésre ugyanis az elektronikának küldenek egy mesterséges jelet ami a sztöchiometrikus aránynak felel meg és így bármi történik a szondával a motorvezérlő szépen azt fogja hinni, hogy minden rendben van. Én nem izgatnám magam a zöld kártyáig semmiképpen akkor megnézetném a vasat. Ha sokat fog fogyasztani akkor is valami disznóság van.

Egyébként a 13 kód leírása: Lambdaszonda vagy áramkör, nincs feszültségváltozás / szakadt áramkör.

A lényeg szerintem , hogy kamut mér a szonda és ez nem tetszik a motorvezérlésnek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.