Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

ha minden benne van, akkor marad még hely?

tehát központi, tükör, ablak, ezekután marad még hely vmi másnak?

Minek kellene?

Az egész ajtóátvezetőt kicseréled olyanra,amiben az össze láb benne van és a kasztni felöli oldalon ott vannak a vezetékek csonkjai.Ott már csak tápot testet és a vezérlőket kell bekötni.

Link to comment
Megosztás:

Minek kellene?

Az egész ajtóátvezetőt kicseréled olyanra,amiben az össze láb benne van és a kasztni felöli oldalon ott vannak a vezetékek csonkjai.Ott már csak tápot testet és a vezérlőket kell bekötni.

nem ezért kérdezem, de pl itt ez az indexes tükör, ilyeneknek marad hely?

gondolom nem

Link to comment
Megosztás:

Hát utángyártott vagy se, gond nélkül passzol a helyére, és tökre úgy néz ki mint a gyári! És szerintem nagyon jól jön elektromos ablakemelő beszerelésénél, ha valaki nem akarja szétvágni, vagy cserélni az ajtókárpitot.

Ha gyári kapcsolót szerzel,akkor nem kell a kárpitot szétvágni,cserélhető az a része.

Ha viszont csak ez a két spal-os kapcsoló van,amikor a jobbos ablakot akarod letekerni át kell nyúlni a másik oldalra.

Egyébként a spal cuccok nem rosszak,csak bénán rakják be őket és ebből adódik a legtöbb hiba.

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári kapcsolót szerzel,akkor nem kell a kárpitot szétvágni,cserélhető az a része.

Ha viszont csak ez a két spal-os kapcsoló van,amikor a jobbos ablakot akarod letekerni át kell nyúlni a másik oldalra.

Egyébként a spal cuccok nem rosszak,csak bénán rakják be őket és ebből adódik a legtöbb hiba.

mondjuk ez nem elhanyagolandó dolog... egy régi 524es td cápában volt központi zárat szedtünk ki mert megadta magát... ugyan olyan volt mint amit én tettem az astrába, pdeig abba a bmw be legalább 10 éve bennevolt.

sok múlik a beszerelésen az tuti nem feszül, nem erőlködik stb.

Link to comment
Megosztás:

Ha gyári kapcsolót szerzel,akkor nem kell a kárpitot szétvágni,cserélhető az a része.

Nem tudom mi az összefüggés a gyári-nem gyári kapcsoló, meg a kárpit szétvágása között. Szerintem ez a kárpittól függ, nem a kapcsolótól, ven-e benne neki kialakított hely. Amennyire eddíg én láttam az Astrákat az anyósoldali gombnak ki lehet pattintani a helyét, inkább a vezetőoldalon nincs kialakított hely a nagy kapcsolónak, oda kell másik kárpit, vagy be kell faragni. A képen láthatót, szerintem simán be lehet rakni a vezetőoldalon az el.tükör kapcsoló helyére. Igaz hogy akkor nem tudod vezérelni a másik ablakot, csak átnyúlva ahogy írtad is.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mi az összefüggés a gyári-nem gyári kapcsoló, meg a kárpit szétvágása között. Szerintem ez a kárpittól függ, nem a kapcsolótól, ven-e benne neki kialakított hely. Amennyire eddíg én láttam az Astrákat az anyósoldali gombnak ki lehet pattintani a helyét, inkább a vezetőoldalon nincs kialakított hely a nagy kapcsolónak, oda kell másik kárpit, vagy be kell faragni. A képen láthatót, szerintem simán be lehet rakni a vezetőoldalon az el.tükör kapcsoló helyére. Igaz hogy akkor nem tudod vezérelni a másik ablakot, csak átnyúlva ahogy írtad is.

Ebben benne volt a kérdés és a válasz is! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ebben benne volt a kérdés és a válasz is! :)

Hú bakker , tényleg! :D Azárt jól elvagyok magammal. Lehet indítok egy saját fórumut, és elbeszélgetek magammal. :huh: De a kép alapján lehetnek akár a hátsó ajtóba való kapcsolók is, végül is arról nem volt szó hova akarja, és akkor akár lehetnének gyáriak is.

Link to comment
Megosztás:

a tid et is kékítem én is..

kiszedni se volt nekem egszerű, valamiért nem akart kijönni...

mire kijött leugrott az eleje...

mindegy azt úgy is le akartam venni

de az hogy mind a két izzó most ment ki az már nekem furcsa...előbb az egyik, aztán mikor kitekertem akkor már a másik is

pedig kiment, mert megmértem voltmérővel feszkó van és miután jobban megnéztem az izzókat, mint a kettőnek el van pattanva a szála...

:huh:

Link to comment
Megosztás:

nos kicsit nézegettem, és egy kis előrelépest elértem szerintem az előző ledezőkkel szemben :huh:

az izzók lábait nem tudták normálisan forrasztani.

én megcsiszoltam, és külön forrasztógyantába jól megfőztem, utána szépen efutja a cin :)

Én akárhogy próbáltam, nekem nem sikerült forrasztani az izzókat. Én összesodortam a lábait rézdróttal, aztán úgy forrasztottam őket, eddíg jó mindegyik.

Link to comment
Megosztás:

Én akárhogy próbáltam, nekem nem sikerült forrasztani az izzókat. Én összesodortam a lábait rézdróttal, aztán úgy forrasztottam őket, eddíg jó mindegyik.

én az elsőt megcsiszoltam, de a másodikban meg már csak jól "megfőztem" gyantába, aztán olyan szépen megfutott rajtaa cin ahogy illik :)

ma már nem lesz kép róla, mert még mást is csinálok rajta, de egyenlőre szépnek találom :huh:

Link to comment
Megosztás:

anno kaptam én 4 db foglalatot, olyat amit linkelgettek régebben ide emberek, hogy nem kell szívni hiszen készen is lehet venni... nembeszélve a horror áráról, az összeszerelés se hude king

4dbot szedtem szét, mert 420ohmos ellenállás van benne... és kettő szétesett mire széthúztam..

arról nem is beszélve, hogy a csiszolás hiánya nagyon meglátszik

egy cm es körket világítanak pl a tid ben

van 4 foglalatom, 4 ledem, bele kell raknom az én ellenállásaimat, 610ohmosakat sikerült vennem( szkott lenni de nincs ez se az se ... akkor mi van játszódott le a boltba, nemhiába ott is beütött a válság, látszott a kínálaton is :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Nekem úgy lett megcsinálva....mert nem akartam sem faragni, sem másik kárpitot! Annak idelyén, mikor ide leírtam, sokaknak tetszett, mondván, hogy milyen szimetrikus, meghogy egyedi...stb. Most meg jól le lett ugatva. :huh:

nem ugatom le, de nekem nem hiányzik az hogy a te oldaladról kezelhető legyen a másikoldal is?

Link to comment
Megosztás:

nem ugatom le, de nekem nem hiányzik az hogy a te oldaladról kezelhető legyen a másikoldal is?

Nem hiányzik! Az anyósűlésen soha nem ülök...mondjuk nekem soha nem volt elektromosablakemelőm, így ami nem volt, az nem hiányozhat :huh: . Csak pár hónapja van, és már ez is luxus.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.