Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Annó én is szegekkel szedtem ki. :D

Akkor nem az enyém volt olyan nagyon különc :) (vagy legalábbis nem csak az enyém :lol: )

Jah, még nem szoktam hozzá :huh: :D a gyíkban vannak képek is hogy miket kell benyomni a rádió oldalán az arra alkalmas eszközzel. Szal Zsolti, ha azokat megnézed akkor sztem egyszerűbb lesz bármivel kiszedni. Azokon aképeken látod minek kéne történnie a burkolat mögött :D

Link to comment
Megosztás:

Na akkor nézek valami szeget meg kalapácsot első körben!

Ahogy a GyiK-ban is irva vagyon, ha nehezen jön ki, érdemes a kesztyűtartó helyén benyúlni mögé és rásegiteni. Nincs értelme pénzt adni egy-két hajlitott drótért, szerintem. A fülek kiakasztására szinte bármi megfelel ami kellő szilárdságú, nem törik/hajlik el könnyen. Mondjuk a végét nem árt kicsit ellapitani, de azt is csak azért hogy jobban becsusszanjon a fülekbe. Én igy gondolom. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy a GyiK-ban is irva vagyon, ha nehezen jön ki, érdemes a kesztyűtartó helyén benyúlni mögé és rásegiteni. Nincs értelme pénzt adni egy-két hajlitott drótért, szerintem. A fülek kiakasztására szinte bármi megfelel ami kellő szilárdságú, nem törik/hajlik el könnyen. Mondjuk a végét nem árt kicsit ellapitani, de azt is csak azért hogy jobban becsusszanjon a fülekbe. Én igy gondolom. :huh:

Nah a végén még kiderül hogy mindenki szöggel, meg kis lapos-csavarhúzókkal csinálja :D akkor legalább nem néztek ki hogy milyen fillérbacó vagyok :lol:

Szerintetek ha az utastér világításra kötöm a lábtérvilágítást az jó lesz, vagy tegyem valahova külön? Úgy gondoltam jó lenne kapcsolhatónak megtartani, de lehet hogy nem. :) nemtom, szavazzatok már egyet légyszi mire tegyem :D :D vannak előnyei mindennek, meg hátrányai is, nemtom hova menjen... nah

Link to comment
Megosztás:

Nah a végén még kiderül hogy mindenki szöggel, meg kis lapos-csavarhúzókkal csinálja :D akkor legalább nem néztek ki hogy milyen fillérbacó vagyok :lol:

Nem szedi ki az ember azt minden nap - ha csak nem valami fanatikus :huh: - minek az ilyenért egy fillért is kiadni!? Minden háztartásban találni valami alkalmatosságot erre a célra, szerintem. :D

Szerintetek ha az utastér világításra kötöm a lábtérvilágítást az jó lesz, vagy tegyem valahova külön? Úgy gondoltam jó lenne kapcsolhatónak megtartani, de lehet hogy nem. :) nemtom, szavazzatok már egyet légyszi mire tegyem :D :D vannak előnyei mindennek, meg hátrányai is, nemtom hova menjen... nah

Ha az utastér világitására kötöd, annak mi az értelme? - hiszen az úgyis elégségesen bevilágitja az egész utasteret... Én, ha ilyen megvilágitást szeretnék, úgy oldanám meg hogy mindentől függetlenül(is) kapcsolható legyen.

Link to comment
Megosztás:

Nem szedi ki az ember azt minden nap - ha csak nem valami fanatikus :huh: - minek az ilyenért egy fillért is kiadni!? Minden háztartásban találni valami alkalmatosságot erre a célra, szerintem. :lol:

Ha az utastér világitására kötöd, annak mi az értelme? - hiszen az úgyis elégségesen bevilágitja az egész utasteret... Én, ha ilyen megvilágitást szeretnék, úgy oldanám meg hogy mindentől függetlenül(is) kapcsolható legyen.

Nah ezaz, viszont az is szempont lenne hogy ajtónyitásnál ne kapcsolódjon fel az utastérvilágítás (csak ha én akarom) ezt meg lehessen külön kapcsolni.

Baccameg így hogy elkezdtem az igényeimet összegyűjteni rájöttem hogy vagy tehetek kapcsolós lámpát a tetőkárpitba amit nem szeretnék, vagy csinálhatok egy kapcsolóerdőt valahova :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nah a végén még kiderül hogy mindenki szöggel, meg kis lapos-csavarhúzókkal csinálja :D akkor legalább nem néztek ki hogy milyen fillérbacó vagyok :lol:

Szerintetek ha az utastér világításra kötöm a lábtérvilágítást az jó lesz, vagy tegyem valahova külön? Úgy gondoltam jó lenne kapcsolhatónak megtartani, de lehet hogy nem. :huh: nemtom, szavazzatok már egyet légyszi mire tegyem :) :D vannak előnyei mindennek, meg hátrányai is, nemtom hova menjen... nah

A haveromnak a utastér világításra van kötve és neki kék ledek világítják a lábteret. "optikai tuningnak" jó, de én még nem estem ki az autóból, mert nincs lábtérvilágításom. :D De gondolkodtam már rajta. :D

Link to comment
Megosztás:

A haveromnak a utastér világításra van kötve és neki kék ledek világítják a lábteret. "optikai tuningnak" jó, de én még nem estem ki az autóból, mert nincs lábtérvilágításom. :) De gondolkodtam már rajta. :D

Én sem azért tenném bele hogy megtaláljam az autón, merre van a befele. Csak egy olyan valami ami

- nincs a legtöbb ilyen ótóban

- jön a nyár, meg a meleg, meg az esti hülülések, szal beállunk egy parkolóba, a többiek elkussoltatják a zümmögőiket és hallgatják a szerény gyerek zenéjét :D

És ha már fél éjszakákat fog végigzenélni, meg középpontban állni nyitott ajtókkal, meg amúgy is az "enyimé" :D akkor már nézzen ki valahogy. Gondolkoztam több kivilágításos dolgon, de oda jutottam hogy valami giccses szutykot nem akarok, ez meg mégis egy olyan pont ami jól kinéz, de mégse röhögi ki a fél világ mint a világítós szelepsapkát, meg a kék-ledes antennavég-ablakspricni kombót :huh: Ha valakinek van még ötlete jühet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én sem azért tenném bele hogy megtaláljam az autón, merre van a befele. Csak egy olyan valami ami

- nincs a legtöbb ilyen ótóban

- jön a nyár, meg a meleg, meg az esti hülülések, szal beállunk egy parkolóba, a többiek elkussoltatják a zümmögőiket és hallgatják a szerény gyerek zenéjét :)

És ha már fél éjszakákat fog végigzenélni, meg középpontban állni nyitott ajtókkal, meg amúgy is az "enyimé" :D akkor már nézzen ki valahogy. Gondolkoztam több kivilágításos dolgon, de oda jutottam hogy valami giccses szutykot nem akarok, ez meg mégis egy olyan pont ami jól kinéz, de mégse röhögi ki a fél világ mint a világítós szelepsapkát, meg a kék-ledes antennavég-ablakspricni kombót :huh: Ha valakinek van még ötlete jühet :D

Én nem azért írtam, mert hülyeség, csak nincs kedvem megcsinálni. De lassan itt a jóidő és én is gondolkodom ilyenfajta megoldásokon. Mert az gáz, ha leállsz a parkolóba és pár órás zenehallgatás ill. bekapcsolt utastér világítás után nem akar olyan szépen beindulni a verda. Az pedig jól néz ki, a nyitva van az ajtó, nem világít az utastér világítás, viszont van helyette a lábtérnél kék háttér. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én még mindig ott tartok hogy nekem kijött 4 darab nagyobb szöggel, kis csavarhúzókkal, de még hurkapálcikával is (mikor mi volt kéznél :D ) de már sokan mondták hogy nekik nem jön ki olyan könnyen. Ennyire ki lett volna kopva az enyémen valami ? :D Nah mindegy. Nekem jó volt ebben az átmérőben minden ami a kezembe akadt, én nem vennék hozzá semmit :huh: (igaz ha csak az enyém jött ki ilyen könnyen akkor biztos kell hozzá, csak nekem mutálódott át ilyen könnyen kiszedősre)

Hát nekem nem jött ki sehogyse, se a kazettaníiláson benyúlva, se a kesztyűtartó helyénkeresztül rásegítve, csak úgy, hogy kivettem a középkonzolt, a 4 pövköt kiakasztottam, és hátulról feszegettem csavarhúzóval a kerethez képest, úgy jött ki miliméterről-miliméterre hol a jobb, hol a bal oldalát feszegetve. katt ide.

Én sem azért tenném bele hogy megtaláljam az autón, merre van a befele. Csak egy olyan valami ami

- nincs a legtöbb ilyen ótóban

- jön a nyár, meg a meleg, meg az esti hülülések, szal beállunk egy parkolóba, a többiek elkussoltatják a zümmögőiket és hallgatják a szerény gyerek zenéjét :lol:

És ha már fél éjszakákat fog végigzenélni, meg középpontban állni nyitott ajtókkal, meg amúgy is az "enyimé" :D akkor már nézzen ki valahogy. Gondolkoztam több kivilágításos dolgon, de oda jutottam hogy valami giccses szutykot nem akarok, ez meg mégis egy olyan pont ami jól kinéz, de mégse röhögi ki a fél világ mint a világítós szelepsapkát, meg a kék-ledes antennavég-ablakspricni kombót :) Ha valakinek van még ötlete jühet :D

Én Thubynak láttam a kocsijában kék neon lábtér világítást, az nagyon durván nézett ki, ahogy kinyitotta az ajtót és elkékült minden. :D

Link to comment
Megosztás:

Én nem azért írtam, mert hülyeség, csak nincs kedvem megcsinálni. De lassan itt a jóidő és én is gondolkodom ilyenfajta megoldásokon. Mert az gáz, ha leállsz a parkolóba és pár órás zenehallgatás ill. bekapcsolt utastér világítás után nem akar olyan szépen beindulni a verda. Az pedig jól néz ki, a nyitva van az ajtó, nem világít az utastér világítás, viszont van helyette a lábtérnél kék háttér. :)

Indul az, ha meg nem akkor van kötél a csomagtartóban, valamelyik haver csak behúz :huh: ha meg az sem akkor még mindig tudok fenyegetőzni :lol: :D amúgy új akksi van :D , és ha sokat van ilyen célra használva akkor azért időnként megyünk vele egy két kört (úgyis elfogy valami, azért meg lehet ezzel menni) had' tőtődjön :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem nem jött ki sehogyse, se a kazettaníiláson benyúlva, se a kesztyűtartó helyénkeresztül rásegítve, csak úgy, hogy kivettem a középkonzolt, a 4 pövköt kiakasztottam, és hátulról feszegettem csavarhúzóval a kerethez képest, úgy jött ki miliméterről-miliméterre hol a jobb, hol a bal oldalát feszegetve. katt ide.

Én Thubynak láttam a kocsijában kék neon lábtér világítást, az nagyon durván nézett ki, ahogy kinyitotta az ajtót és elkékült minden. :D

Jaja am neon nekem is tetszik, csak az már valahogy nagy cucc :huh: se helyet nem akarok adni neki, se sokat dolgozni vele :D kórosan lusta vagyok :) :lol: meg amúgy ez egy két éjszakát kivéve teherótó, és munkaeszköz, szar lenne a különböző helyre pakolt neonok között tologatni a szerszámos ládákat :D :D

Link to comment
Megosztás:

Jaja am neon nekem is tetszik, csak az már valahogy nagy cucc :huh: se helyet nem akarok adni neki, se sokat dolgozni vele :D kórosan lusta vagyok :) :lol: meg amúgy ez egy két éjszakát kivéve teherótó, és munkaeszköz, szar lenne a különböző helyre pakolt neonok között tologatni a szerszámos ládákat :D :D

Én ezért gondolkodtam azon a koaxkábel csatornába behekkelt ledeken. Ha elkészül majd teszek fel képet.

Link to comment
Megosztás:

Indul az, ha meg nem akkor van kötél a csomagtartóban, valamelyik haver csak behúz :huh: ha meg az sem akkor még mindig tudok fenyegetőzni :D :) amúgy új akksi van :lol: , és ha sokat van ilyen célra használva akkor azért időnként megyünk vele egy két kört (úgyis elfogy valami, azért meg lehet ezzel menni) had' tőtődjön :D

Te tudod, de ha csak ajtónyitásra akarod hogy világítson, akkor én berelézném az utastér villannyal eggyütt, de megtartva azt a funkciót hogy direktbe lehessen kapcsolni az utasteret ha szükséges.

Link to comment
Megosztás:

Te tudod, de ha csak ajtónyitásra akarod hogy világítson, akkor én berelézném az utastér villannyal eggyütt, de megtartva azt a funkciót hogy direktbe lehessen kapcsolni az utasteret ha szükséges.

Talán nem is kéne relézni, csak a kapcsolóra rákötni az ajtó tövénél nem? Adni neki egy tápot, ott meg kapná a testet amikor nyitod az ajtót, úgy ahogy a beltér világítás is. Én legalábbis így szándékozom majd bekötni, kötök mellé párhuzamosan egy másik kapcsolót, ha családi kocsinak használom, akkor ne világítson a kék a lábtérben.

Link to comment
Megosztás:

Én ezért gondolkodtam azon a koaxkábel csatornába behekkelt ledeken. Ha elkészül majd teszek fel képet.

Én is kábelrögzítésre kitalált eszközzel kísérletezek :D az asztalok aljára szkotunk ilyen ki öntapadós tappancsokat felnyomni és arra fel kötegelőzni a kábeleket (jó ha kábelek lógnak rajta akkor egy csavarral meg szoktuk fogatni). én ezekbe a tappancsokba mókoltam bele a ledeket, és ezeket fogom valahova felnyomni. Ha mégis leesne amit azé' nem szokott egy csavarral ezt is meg lehet fogatni, és az egész cucc 2x2 centi, és olyan a led a legkiálóbb pontja, szal van vagy 3-4 mm magas. Helyet nem kell neki csinálni, igazából ha a madzagokat elvezettem már jó is. Lefényképeztem csak a telómon van és nincs itt hozzá a káböl :huh: ha hazaértem dobok fel róla pikcsört :)

Link to comment
Megosztás:

Talán nem is kéne relézni, csak a kapcsolóra rákötni az ajtó tövénél nem? Adni neki egy tápot, ott meg kapná a testet amikor nyitod az ajtót, úgy ahogy a beltér világítás is. Én legalábbis így szándékozom majd bekötni, kötök mellé párhuzamosan egy másik kapcsolót, ha családi kocsinak használom, akkor ne világítson a kék a lábtérben.

Nah ez a szempont nekem is, csak akkor világítson ha akarom :) minden csak akkor ha akarom :huh: A ledeknek nem kell ajtónyitásra mönni, azoknak külön kapcsolójuk lesz, csak azt szeretném ha a rendes utastérvil. nem rondítana bele. Azt szeretném megcsinálni olyanra hogy 3 funkcijós legyen (ki, ajtó nyitás érz. , be)

Link to comment
Megosztás:

Én is kábelrögzítésre kitalált eszközzel kísérletezek :D az asztalok aljára szkotunk ilyen ki öntapadós tappancsokat felnyomni és arra fel kötegelőzni a kábeleket (jó ha kábelek lógnak rajta akkor egy csavarral meg szoktuk fogatni). én ezekbe a tappancsokba mókoltam bele a ledeket, és ezeket fogom valahova felnyomni. Ha mégis leesne amit azé' nem szokott egy csavarral ezt is meg lehet fogatni, és az egész cucc 2x2 centi, és olyan a led a legkiálóbb pontja, szal van vagy 3-4 mm magas. Helyet nem kell neki csinálni, igazából ha a madzagokat elvezettem már jó is. Lefényképeztem csak a telómon van és nincs itt hozzá a káböl :) ha hazaértem dobok fel róla pikcsört :D

Vagy alakitsd át azokat úgy hogy olyan kis elemmel működjenek mint amilyenek a karórákban vannak, hm!? :huh: Aztán oda és akkor tapasztod ahova és amikor gondolod. Jól kitaláltam, ugye!? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Vagy alakitsd át azokat úgy hogy olyan kis elemmel működjenek mint amilyenek a karórákban vannak, hm!? :huh: Aztán oda és akkor tapasztod ahova és amikor gondolod. Jól kitaláltam, ugye!? :lol:

jah tök vezeték nélküli :D de akkor hogy kapcsolom ? :) jah meg jól néz ki a " tesó halványodik a díszvilágítás"

"jah bazze várjá elemet cserélek" :D :D

amúgy nem rossz :D megcsinálom akksisra :D

Link to comment
Megosztás:

jah tök vezeték nélküli :) de akkor hogy kapcsolom ? :huh: jah meg jól néz ki a " tesó halványodik a díszvilágítás"

"jah bazze várjá elemet cserélek" :D :D

amúgy nem rossz :lol: megcsinálom akksisra :D

Valahogy beleszerkesztesz egy kapcsolót is és ha megnyomod a tappancsot bekapcsol majd ha újra megnyomod kikapcsol. :D Ja, oda kell figyelni hogy ne lemerült elemekkel menj ki a parkolóba. :D

Link to comment
Megosztás:

Ne akarjá' már mindent megérteni, vannak dolgok amik csak úgy vannak :lol: Legközelebb nem iszok üres bélre, és úgy jobb lesz

Mégegyszer valaki megpróbálja elemezni azt a cart, megvonom tőle a sört egy évre :D

Köszi. Majd ha meg lesz a kedvem szétkapom. A kötsög középső kijelző beszopatott, úgyhogy most haragszom mindenre ami világít :) Az egyik ledes fogalatos cuccos amit alkottam tesztelésnél még jó volt, aztán amikor a km-óra hátuljába betekertem már annyira nem... Darabra hál istennek pont annyi volt nálam amennyi a teljes létszám, úgyhogy a kijelzőből kivettem egy ledet, és azt tekertem az órába, mondván a kijelzőben mégis csak gyorsabb lesz kicserélni, mint egy nyomorult ledért műszerfalat bontani. Szal beküldtem egy izzót a kijelzőbe, és eddig felesbe világított sárgán, meg fehéren. Tegnap délután volt egy kis szabadidőm egy páka közelében, és gyorsba kihasználtam, csináltam mégegyet. Teszt, jó. Faca bevágtam a kocsiba hogy este ha lesz kis időm szétkapom. Már viszeketett a kezem, a rakparton dekkoltam a dugóba, ott is elkezdtem szétszedni, de aztán inkább hagytam, hogy majd este.... Este haverhoz mentem, a házuk előtt előszedtem, teszteltem, múkodik. Mondom akkor lehet tekerni (nem belekötni, és semmi illegális tevékenységre nem gondolni) Beküldtem azt a gyökeret, és baxik világítani. Visszatekertem az izzót, az világít.... úgyhogy elég volt a ledekből erre a hétre. Jah, mégse... elkezdtem ledekből lábtérvilágítást csinóni. Még csak tervezési, meg prototípus- szinten van, de hétvégén már szeretném berakni. :D majd akkor meglesem a kijelzőt is, meg ezt a gombot is. (hmm, ez is rövid lett.... :huh: )

elég akár egy darab led is :D

én próbáltam, csak vettem olcsón neonokat, és annak azért erősebb a fénye, és nem kell vele annyit geccsolni.

egy led csiszolva elég magasratéve ad annyi fényt,hogy bőven látod mi van a lábtérbe :D

Link to comment
Megosztás:

elég akár egy darab led is :D

én próbáltam, csak vettem olcsón neonokat, és annak azért erősebb a fénye, és nem kell vele annyit geccsolni.

egy led csiszolva elég magasratéve ad annyi fényt,hogy bőven látod mi van a lábtérbe :D

Látni se kell :huh: ha a saját lábam van ott azt tudom, ha meg két női láb, akkor meg érzem :D :D :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Látni se kell :huh: ha a saját lábam van ott azt tudom, ha meg két női láb, akkor meg érzem :lol: :D :) :D

és ha a sör gurul? azt meg hallod? :D

egyébként semmi relé nem kell.

kell egy 3 állású kapcsoló.

középre bemegy a led, egyikoldalra az ajtó álltal kapcsolt test, másikra meg a direkt, és a led meg folytonosan kapja a + feszt :D

ha nagyon nem akarsz kapcsolós lámpát,ami több okból is praktikus(említett barátnőd miatt is, mert én untam, hogy kapcsolgassam neki a beltérvilágítást mert sminkel útközbe, és mint ajándék ként állítottam be ezt neki,ésmégörült is :D ) akkor a felmenő vezetéket megokosítod egy kapcsolóval és vhova elteszed.

én a középkonzol hamusát fogom szétszedni, és oda lesz egy "kapcsolóerdő" betéve

Link to comment
Megosztás:

és ha a sör gurul? azt meg hallod? :huh:

egyébként semmi relé nem kell.

kell egy 3 állású kapcsoló.

középre bemegy a led, egyikoldalra az ajtó álltal kapcsolt test, másikra meg a direkt, és a led meg folytonosan kapja a + feszt

ha nagyon nem akarsz kapcsolós lámpát,ami több okból is praktikus(említett barátnőd miatt is, mert én untam, hogy kapcsolgassam neki a beltérvilágítást mert sminkel útközbe, és mint ajándék ként állítottam be ezt neki,ésmégörült is ) akkor a felmenő vezetéket megokosítod egy kapcsolóval és vhova elteszed.

én a középkonzol hamusát fogom szétszedni, és oda lesz egy "kapcsolóerdő" betéve

A sör nem gurul mert arra vigyázni kell :D amúgy meg az autó és a sör nálam nincs egyeztetve. Ha meg én nem ihatok akkor rohadjon meg a többi is alapon más sem :lol: :) így van az hogy sör ott ritkán gurul. Barátosném jelenleg nem nagyon van, úgyhogy a sminkelését kilőttem, amúgy meg az én vezetési stílusom mellett lehet hogy nem sminkelne senki a kocsiban :D de már elkezdtem gondolkozni azon a kapcsolóson. Lehet hogy lehet... nah mindegy, majd kitalálom :D a hamu-kapcsolós dolgot már láttam az oldaladon. Már ami megvan belőle :D ha kész lesz kíváncsi leszek hogy milyen. Én nem áldozom fel a parkolópénz-tartót kapcsolókért, bár erős KnightRider feelingje lehet :D Túlextrázva nincs a gép, úgyhogy kapcsoló-hely akad elég :P

Link to comment
Megosztás:

jaaa tényleg

mi van akkor, ha nemteszem vissza a kapcsolók kis füleit,amiket ki kell akasztgatni??

mostnézem,hogy tegnap csak próbára akartam betenni, de mivel jó lett így maradt is benne

és a kis fülek vagy körmök ittmaradtak..

azt a másflcmes kapcsolót tuti megtartják a saruk :huh:

szóval nem is rakom vissza sztem, de ha mondtok vmi nyomós okot akkor igen

Link to comment
Megosztás:

A sör nem gurul mert arra vigyázni kell :D amúgy meg az autó és a sör nálam nincs egyeztetve. Ha meg én nem ihatok akkor rohadjon meg a többi is alapon más sem :D :huh: így van az hogy sör ott ritkán gurul. Barátosném jelenleg nem nagyon van, úgyhogy a sminkelését kilőttem, amúgy meg az én vezetési stílusom mellett lehet hogy nem sminkelne senki a kocsiban :) de már elkezdtem gondolkozni azon a kapcsolóson. Lehet hogy lehet... nah mindegy, majd kitalálom :lol: a hamu-kapcsolós dolgot már láttam az oldaladon. Már ami megvan belőle :D ha kész lesz kíváncsi leszek hogy milyen. Én nem áldozom fel a parkolópénz-tartót kapcsolókért, bár erős KnightRider feelingje lehet :D Túlextrázva nincs a gép, úgyhogy kapcsoló-hely akad elég :D

jó neked nekem az erősítő kapcsolója is úgy van felfogatva a műszerfal alá...

semmi helyem nincs utlagos kapcsolóknak...

eléggé elvetemült dolgokat terveztem, de ma inkább arra jutottam, hogy kicsit visszábveszek belőle éskicsit szolidabb színeket használok oda...

van pár fény tervbevéve, és azokna ott lesznek a kapcsolói, valamint a sziréna, és a lábteret világító neonok kapcsolója is,meg az erősítőtét is átrakom oda.

majd fogok csinálni képetjah

aprópénzt meg nem ott tartottam idáig se :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.