Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

http://kepfeltoltes.hu/090311/Fot_0160_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090311/Fot_0159_www...ltoltes.hu_.jpg

ettől azért kékebb színű nemtudom miért vette fehérnek :S

telefon pikcsör :S

Gondolom, mert tudta, hogy gyárilag fehér. Törekszik az optimálisra. Amúgy jó lett. Amikor szereltem be a tükröket feltűnt, hogy be van csatizva a fényszóró magasság állítom, és a fényszóróknál is van egy fölös zöld csati. Lehetséges, hogy ki van építve, és csak kapcsoló kell, meg állítható lámpa? Tényleg lámpát kompletten kell cserélni, vagy ebbe beépíthető a motor?

Link to comment
Megosztás:

Gondolom, mert tudta, hogy gyárilag fehér. Törekszik az optimálisra. Amúgy jó lett. Amikor szereltem be a tükröket feltűnt, hogy be van csatizva a fényszóró magasság állítom, és a fényszóróknál is van egy fölös zöld csati. Lehetséges, hogy ki van építve, és csak kapcsoló kell, meg állítható lámpa? Tényleg lámpát kompletten kell cserélni, vagy ebbe beépíthető a motor?

Valszeg annak a vezetéke lesz, nekünk is benne volt a vezeték a Caravanban anno, csak már nem került bele, mielőtt eladtuk, úgyhogy itt virít a polcon a kapcsoló meg két motor. Talán majd belehekkelem az enyémbe, csak nekem vezetékezni is kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Valszeg annak a vezetéke lesz, nekünk is benne volt a vezeték a Caravanban anno, csak már nem került bele, mielőtt eladtuk, úgyhogy itt virít a polcon a kapcsoló meg két motor. Talán majd belehekkelem az enyémbe, csak nekem vezetékezni is kell hozzá.

Ezek szerint akkor nekem csak annyi a dolgom, hogy bepattintom a helyére a kapcsolót, meg lecserélem a két lámpát? Tök jó, megvan a következő projekt. Már csak indokot kell rá találnom. :huh: Nem kötelező tartozék véletlenül? :)

Link to comment
Megosztás:

Hoztak egy magnót,bár kisebb gondom is nagyobb most egy magnó vásárlásnál a kocsiba de ha a magnó csere csak annyit jelent,hogy a gyárit kiveszem,a csatlakozót lehúzom és átdugom a másikra és visszarakom akkor megveszem.

Bonyolult dolog magnót cserélni az autóban?

Ha gyári van most benne,akkor körülményesebb.

Link to comment
Megosztás:

Hoztak egy magnót,bár kisebb gondom is nagyobb most egy magnó vásárlásnál a kocsiba de ha a magnó csere csak annyit jelent,hogy a gyárit kiveszem,a csatlakozót lehúzom és átdugom a másikra és visszarakom akkor megveszem.

Bonyolult dolog magnót cserélni az autóban?

Kiszereléshez olvasd el a témát a GYIK-ben :huh: a beszereléshez tudni kellene milyen magnó.

Link to comment
Megosztás:

Na ez az a mondat,amiért a GyIK-ot kiagyaltam! :huh:

Beleköthetek? Igen? oké.

Amikor társalgóban említettem, hogy ne feledkezzünk meg az ötletadóról... akkor tiltakoztál, hogy nem Te találtad ki. Ki is a szerény? :) :D

Amúgy, igaz. A GyIK-ot nem Te találtad ki. Egyszer régen valaki, aki megunta egy oldalán az állandóan ismétlődő kérdéseket és megalkotta. Ezt másolták a többiek. Csak nem mindegy, hogy kinek jut eszébe, hogy talán a saját közösségi oldalunkra is legyen ilyen. :D

Link to comment
Megosztás:

fényszórómagasság állító ennyire primitív cucc...? :)

sima ellenállás van benne ráadásul csak a 0,25ös

ha teszek helyükre potit nem lehet fokozatmentesen állítani? :D

Mér? Szerinted a discman, vagy walkman távirányítója miből áll? :huh:

Szerintem potit nem lehet, mert így érzékeli a vezérlése, hogy hova álljon. Azt meg lehet nem igazán szeresse, ha két állás közötti ellenállatot mér. Bár kitudja. Pócwágenekben potméteres. :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a gyíkotok fogja megölni a fórumotokat!

Egy idő után minden téma be lesz másolva a gyíkba és már a jó reggelt beköszönésre is az lesz a válasz,hogy a lásd a gyík napszaknak megfelelő köszöntések rovatában a reggel mappában a válaszomat.

tudom menjek a picsába! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egy G astrában üzemel a magnó.Annak ugyanolyan a csatlakozója mint az én astrámnak?

Sony xplod 100db.

Valaki ismeri ezt a típust?Vélemény?Mennyit érdemes adni egy ilyenért?

Úgy tudom ugyanaz.

De abban már tuti átkötötték úgy, hogy működjön a sony egység. A tiedben is úgy kell eljárni.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a gyíkotok fogja megölni a fórumotokat!

Egy idő után minden téma be lesz másolva a gyíkba és már a jó reggelt beköszönésre is az lesz a válasz,hogy a lásd a gyík napszaknak megfelelő köszöntések rovatában a reggel mappában a válaszomat.

tudom menjek a picsába! :)

hát mehecc, de ha csak kicsit nézelődsz itt vannak akkora OFFolások részben nekem köszönhetően vagy Zsotyának Vagy Dáv nak... de szinte mindneki beoffol, és mindig van miről dumálni :D

csak így nem az lesz a dolog, hogy majd bemásolgatunk ide vagy a többi topikba dolgokat :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egy G astrában üzemel a magnó.Annak ugyanolyan a csatlakozója mint az én astrámnak?

Sony xplod 100db.

Valaki ismeri ezt a típust?Vélemény?Mennyit érdemes adni egy ilyenért?

Ha az autódban gyári magnó van,valószínűleg nem lesz jó a csati.

(asszem fel kell cserélni 2 vezetéket)

Ha már nem gyári van benne,akkor valószínűleg ezt a problémát már megoldották és jó lesz bele.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként a gyíkotok fogja megölni a fórumotokat!

Egy idő után minden téma be lesz másolva a gyíkba és már a jó reggelt beköszönésre is az lesz a válasz,hogy a lásd a gyík napszaknak megfelelő köszöntések rovatában a reggel mappában a válaszomat.

tudom menjek a picsába! :huh:

Azért nem lesz minden leírva, meg aztán én nagyon türelmes vagyok, az újjakkal meg pláne, de pölö a váltórudazat beállítást már biztos, hogy legalább 10-szer elmagyaráztam, pedig én nem vagyok itt egy éve. Ráadásul ezek olyan dolgok, amiket nem lehet két szóval elmondani, az se árt ha kép van róla. Igy aztán ha valaki kérdezte, akkor képek elő, belinkelgetni, most meg csak odabököm, hogy GyIK. Nekem tetszik. :)

mi lehet annak az oka, hogy nem hajtja a motort az önindító? motor forog a bendixet behúzza a tekercs. elengedheti e tekercs a bendixet ha a bronzkefék kopottak? nics fog letörve a lebdkerékről, és nem esett le a fogaskoszorú sem róla. kézzel úgy tűnik jó a bendix. Avelo gyártmány.

Ezek szerint nem löki ki a fogaskereket amikor indítózol? Egy dolgot tehetsz, leveszed, szétszeded, lehet hogy vmi eltört, vagy csak szorul, 2 csavar fogja+ a kábelek, az alsó csavart aknából lehet elérni, bár nekem sikerült fentről tükörböl.

Link to comment
Megosztás:

visszatérve a fényszóró magasság állítóba

van a kapcsoló, a motorok és köztük a vezeték... hol van abba vezérlés?

magába a motor házába lenne vmi?

mert az nekem is fura volt, hogy egy kapcsolás, és a motorok mennek egy darabig aztán megállnak.

vmi léptetőmotoros dolog lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

visszatérve a fényszóró magasság állítóba

van a kapcsoló, a motorok és köztük a vezeték... hol van abba vezérlés?

magába a motor házába lenne vmi?

mert az nekem is fura volt, hogy egy kapcsolás, és a motorok mennek egy darabig aztán megállnak.

vmi léptetőmotoros dolog lehet ez?

Olyan elven műxik, mint a modellekben szervók pl., az állítómotor tengelyén belül van egy poti, ami a tápfeszt osztja le, ezt hasonlítja össze egy elektronika a kapcsolótól jövő vezérlőszálon levő feszültséggel, és addig állítja magát, amíg azonos lesz a feszültég a belső potin és a vezérlőszálon.

Link to comment
Megosztás:

Olyan elven műxik, mint a modellekben szervók pl., az állítómotor tengelyén belül van egy poti, ami a tápfeszt osztja le, ezt hasonlítja össze egy elektronika a kapcsolótól jövő vezérlőszálon levő feszültséggel, és addig állítja magát, amíg azonos lesz a feszültég a belső potin és a vezérlőszálon.

akkor ezekszerint mégis lehetne potival vezérelni a motorokat?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.