Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

De minek kell villognia? Már az is plussz doog, hogy van harmadik féklámpa nem?

Le is szereltették az enyémet a műszakin! :)

Az volt a bajuk vele, hogy nem fekszik fel a hátsó üvegre körben, ezért a fénye beszűrődhet az utastérbe.

Nem vitatkoztam velük, lekaptam, aztán itthon visszatettem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

nem diszkó az a kocsi :) én biztos, hogy rendőrként szétszopatnálak :D másik kérdés, hogy sohasem lennék rendőr :huh:

miért villog amúgy? mitől? ez megint vmi sufnituning?

hát házituning... van pár kapcsolás villogtatásra, szoktam ilyeneket csinálgatni, pl ezt is:

http://5mp.eu/web.php?a=novy&o=gjUQexhCDQ

szeretném ha villogna és kész :D

más vkinek akinek működika fényszóró magasságállító világítása.

tőle kérdezném, hogy eredetileg hogy teszi eztet?

mert nekem soha se világított

és azt érdeklődöm, hogy a gombom az a ki fehér folt az világít?

Link to comment
Megosztás:

hát házituning... van pár kapcsolás villogtatásra, szoktam ilyeneket csinálgatni, pl ezt is:

http://5mp.eu/web.php?a=novy&o=gjUQexhCDQ

szeretném ha villogna és kész :huh:

más vkinek akinek működika fényszóró magasságállító világítása.

tőle kérdezném, hogy eredetileg hogy teszi eztet?

mert nekem soha se világított

és azt érdeklődöm, hogy a gombom az a ki fehér folt az világít?

Nekem van, de még nem világított. Attól még lehet, hogy kellene. :)

Link to comment
Megosztás:

Valakinek meg van csinálva a fényszóró automatikus le illetve felkapcsolása? Már nálunk is kell egész évben világitani és úgy gondoltam érdemes lenne megcsinálni hogy ne kelljen mindig a kapcsolót tekergetni. Arról nem is beszélve, hogy ha elfelejtődik és elkapnak a "szervek" akkor a nagy a bünti. Mivel, hogyan oldottátok meg? Lehet kapni olyan "izéket" amit be lehet kötni(kb.15euró, nem nagy pénz), ezen gondolkozom. Vélemények? Tapasztalatok? :)

Nekem ilyen a swifty, ha beröffen a moci, megy a tompított, de meg van csinálva okosan, indítózás közben nem kapcsol fel.

igazából jó is, meg nem is, annyi tuti, hogy így soha nincs az, hogy elfelejted felkapcsolni, negatívum, hogy gyakrabban kell cserélni az izzót, meg egy ismerősöm járt úgy, hogy neki 5éves korára szétégett a foncsor az autójában, mert neki is állandóan ment a tompított.

Hja, az enyém gyárilag ilyen, nem sufnituningos.

Szlovákiában éjjel-nappal, városon belül és kívül is kell a tompított? :huh:

Link to comment
Megosztás:

hát házituning... van pár kapcsolás villogtatásra, szoktam ilyeneket csinálgatni, pl ezt is:

http://5mp.eu/web.php?a=novy&o=gjUQexhCDQ

szeretném ha villogna és kész :)

más vkinek akinek működika fényszóró magasságállító világítása.

tőle kérdezném, hogy eredetileg hogy teszi eztet?

mert nekem soha se világított

és azt érdeklődöm, hogy a gombom az a ki fehér folt az világít?

házi sufnituning, ha nyomod a féket,akkor pulzál a féklámpa?

bocs, de ennyire unatkozol, hogy már ilyen baromságokat csinálsz az autóra? Ami szerintem tök illegális, és tök balesetveszélyes :huh:

Link to comment
Megosztás:

10 perces szerelgetés volt, de én megvagyok elégedve az eredménnyel

ez a fényerő abszolút nem lesz zavaró, de fogom tudni hova kell nyúlni :huh:

ja és még kocsiba erősebb is lesz na meg a teló se olyan fényérzékeny :)

http://kepfeltoltes.hu/090311/Fot_0158_www...ltoltes.hu_.jpg

ja igen nekem semmi célszerszám nemkellett a kiszedéséhez.

csavarhúzóval aláfeszítettem, és kijött :D

Link to comment
Megosztás:

házi sufnituning, ha nyomod a féket,akkor pulzál a féklámpa?

bocs, de ennyire unatkozol, hogy már ilyen baromságokat csinálsz az autóra? Ami szerintem tök illegális, és tök balesetveszélyes :huh:

kinek mi a baromság már ne is haradugdj, bocs :lol:

de ha már a kézifékemre fog világítani a féklámpa.. akkor érted nem vagyunk egyformák :)

na ködlámpakacsolózok egyet :D rem ez is meglesz 10percen belül :D

Link to comment
Megosztás:

Le is szereltették az enyémet a műszakin! :)

Az volt a bajuk vele, hogy nem fekszik fel a hátsó üvegre körben, ezért a fénye beszűrődhet az utastérbe.

Nem vitatkoztam velük, lekaptam, aztán itthon visszatettem. :huh:

Szerintem meg pont az a jó, ha kicsit beszűrődik, legalább én is látom, hogy működik a féklámpa. Amúgy is tudom, hogy működik, de én ilyen vizuális típus vagyok, szeretem látni a dolgokat.

hát házituning... van pár kapcsolás villogtatásra, szoktam ilyeneket csinálgatni, pl ezt is:

http://5mp.eu/web.php?a=novy&o=gjUQexhCDQ

szeretném ha villogna és kész :D

más vkinek akinek működika fényszóró magasságállító világítása.

tőle kérdezném, hogy eredetileg hogy teszi eztet?

mert nekem soha se világított

és azt érdeklődöm, hogy a gombom az a ki fehér folt az világít?

Gergolabs-nak cseréltünk a magasság állítóba izzót, egy szem van benne, fényvezető műanyaggal viszi el a világoságot mindenhova. Kicsit kisebb izzó, mint a rizsszem, meg kellett fúrni az izzó alatt a műanyagot, hogy a rizssszem beférjen a helyére. Márha erre gondoltál.

Link to comment
Megosztás:

kinek mi a baromság már ne is haradugdj, bocs :lol:

de ha már a kézifékemre fog világítani a féklámpa.. akkor érted nem vagyunk egyformák :)

na ködlámpakacsolózok egyet :D rem ez is meglesz 10percen belül :D

ez szerintem 100 közlekedőből 99nek baromság. mellesleg én is nagyon örülnék neki egy szép téli éjszakában, ha fékeznél előttem, és mint egy kínai karácsonyfa, úgy villogna a sok bizbasz. aztán emg ha szépszemű 20 éves gizike jön mögötted 100-zal, mondjuk 20m-re, és nyomsz egy combosabb féket egy nyúl miatt, ne lepődj meg, ha megijed, és elfelejt fékezni, hála a találmányodnak.

Balesetveszélyes! És mellesleg szabálytalan is :huh:

Link to comment
Megosztás:

Balesetveszélyes! És mellesleg szabálytalan is :huh:

Mielőtt te is hülyeségeket írsz olvass egy picit utána:

Extra biztonság.

A BMW X6 Adaptív Féklámpái.

A BMW X6 magasfokú láthatóságának egyik oka: az Adaptív Féklámpák. Szokásos fékezés esetén minden a megszokott rendben zajlik, a féklámpa kigyullad. Vészfékezés esetén a lámpák pár másodpercig tartó villogásba kezdenek, hogy figyelmeztessék az autó mögött haladókat. Amikor még a másodperc törtrésze is számít, olyankor ez a teljes biztonságot növeli.

Adaptív féklámpa

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt te is hülyeségeket írsz olvass egy picit utána:

Adaptív féklámpa

Vészfékezésnél más. Egyes Mercedes típusoknál vészfékezésnél még a vészvillogó is aktiválódik. De ez csak vészfékezéskor.

Sőt, továbbmegyek, prémiummárkáknál vészfékezéskor a szokásos fékfényerő akár 2x-ese is felvillanhat.

Hangsúlyozom, vészfékezéskor.

De itt szó sem volt erről.

Talán nem kéne egyből ugatni, Dzsoni :huh:

Link to comment
Megosztás:

Majd összeszedem már,hogy te kinek hányszor ugattál be... :huh:

Kicsit az az érzésem azért jársz ide,hogy szítsd a hangulatot. :)

Most akkor mehetne a szardobálás, de erre szerintem semmi szükség.

Most akkor mindenkiről vezessünk nyilvántartást, hogy hányszor szólt be és hány embernek?

Vagy vegyünk akkor Téged. Na? Van értelme?

Ha megnézed, azoknak szoktam "ugatni", akik veszik a lapot, vagy ha valami - szerintem - nagy hülyeséget látok leírva.

Amúgy a témához visszatérve:

http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic...;date_order=ASC

ugyanez a topik, érdemes beleolvasgatni.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek meg van csinálva a fényszóró automatikus le illetve felkapcsolása? Már nálunk is kell egész évben világitani és úgy gondoltam érdemes lenne megcsinálni hogy ne kelljen mindig a kapcsolót tekergetni. Arról nem is beszélve, hogy ha elfelejtődik és elkapnak a "szervek" akkor a nagy a bünti. Mivel, hogyan oldottátok meg? Lehet kapni olyan "izéket" amit be lehet kötni(kb.15euró, nem nagy pénz), ezen gondolkozom. Vélemények? Tapasztalatok? :huh:

Nekem nincs, de már gondolkoztam rajta, hogy megoldom valahogy, mert reflexből bekapcsolom a biztonsági övet, amíg "izzít" az AC pumpa, meg tesztel légzsákokat és motor beröffenése után meg kapcsolom is a tompítottat, mindig.

Link to comment
Megosztás:

na sikerált megoldani a ködlámpa kapcsoló ledesítését is...sokkal nehezebb volt mint azt gondoltam... elsőnek a hely szűke ami fejtörést okozott aztán a foglalatocska amiben az eredeti izzók voltak, aztán több gond nem volt asszem...

5mmes ledek vannak benne kék és piros, este lehet csinálok egy képet róla, mégis milyen lett.

ki kellett operálni az izzókat, egy bele is tört.. aztán a foglalatból vissza kellett vágni, és a vezetékeket is úgy kellett rendezni, hogy össze lehessen pattintani a házat, mert az igencsak sokadszorra sikerült 5mm ledekkel.

3mmesekkel tuti könyebb lett volna...

Johny és Szobi vitájára...

ezen én is gondolkoztam, hogy ha fékezek és villog a féklámpám, akkor hátam mögött kb ez zajlik majd le az első mpben: jéééé miez nézdmár...bazdmeg ez a fék... satu.

ebben szobinak adok igazat

Johnynak viszont ott volt igaza, hogy ha én egy nyúl miatt rálépek izomból a fékre, az bizony vészfékezés :)

érdekes hogy a vezető márkák egyike is bevezette ezt szériába, akkor lehet benne vmi reláció.

na mindegy még megálmodom :huh:

ja tompított autmatikusan fel... ez egy akkora baromság hogy meghalsz...

felesleges többletfogyasztás... hamarabb kifekszik az izzó, a foncsor az aksi

az se volt normális aki kitalálta..

uj skodákban a helyzetjelző kapcsol gyujtásra, az még barátibb, de az is baromság....

és kikapcsolható ez a funkció azokon, legalábbis a fábiánokba.

Link to comment
Megosztás:

na sikerált megoldani a ködlámpa kapcsoló ledesítését is...sokkal nehezebb volt mint azt gondoltam... elsőnek a hely szűke ami fejtörést okozott aztán a foglalatocska amiben az eredeti izzók voltak, aztán több gond nem volt asszem...

5mmes ledek vannak benne kék és piros, este lehet csinálok egy képet róla, mégis milyen lett.

ki kellett operálni az izzókat, egy bele is tört.. aztán a foglalatból vissza kellett vágni, és a vezetékeket is úgy kellett rendezni, hogy össze lehessen pattintani a házat, mert az igencsak sokadszorra sikerült 5mm ledekkel.

3mmesekkel tuti könyebb lett volna...

IGEN! :huh:

Mikor ezt olvastam: "na ködlámpakacsolózok egyet :) rem ez is meglesz 10percen belül :D" egyből eszembe jutott az "Álmodj Királylány" című dal. :D :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

IGEN! :huh:

Mikor ezt olvastam: "na ködlámpakacsolózok egyet :) rem ez is meglesz 10percen belül :D" egyből eszembe jutott az "Álmodj Királylány" című dal. :D :lol: :D

te is szívtál vele?

ja még azt nem is mondtam, próba: tápon érintem a világítási ledhez jó

érintem az üzemjelző ledhez csittt lecsapja a tápot...

talál ki hol volt zárlatos :D

:D

ha nem megy szólj megmondom, csak kivi vagyok tudod é

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs, de már gondolkoztam rajta, hogy megoldom valahogy, mert reflexből bekapcsolom a biztonsági övet, amíg "izzít" az AC pumpa, meg tesztel légzsákokat és motor beröffenése után meg kapcsolom is a tompítottat, mindig.

Én is mindíg felkapcsolom, mert általában úgyis kimegyek a faluból, ott meg úgyis fel kell. De mivel én most ledeztem be szívesen tekergetem, mert olyan szép piros. :) Viszont a multkor majdnem megszivatott, mert nem ugrott ki teljesen a kapcsoló az ajtónál és nem sípolt, hogy ég a lámpa. Amikor visszanéztem akkor láttam meg, és mentem vissza lekapcsolni. :huh: Pedig amikor megvettem azzal kezdtem, hogy szétszedtem mind a 4 ajtónál, és becsiszoltam őket, mert el volt zöldülve a réz érintkezőjük.

Link to comment
Megosztás:

te is szívtál vele?

ja még azt nem is mondtam, próba: tápon érintem a világítási ledhez jó

érintem az üzemjelző ledhez csittt lecsapja a tápot...

talál ki hol volt zárlatos :D

:)

ha nem megy szólj megmondom, csak kivi vagyok tudod é

Még nem szívtam vele, mert amint megláttam a belsejét, elment az életkedvem kb. :D

Passzolom, találgatni meg nem akarok, csak egyszer láttam a belsejét. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én is mindíg felkapcsolom, mert általában úgyis kimegyek a faluból, ott meg úgyis fel kell. De mivel én most ledeztem be szívesen tekergetem, mert olyan szép piros. :) Viszont a multkor majdnem megszivatott, mert nem ugrott ki teljesen a kapcsoló az ajtónál és nem sípolt, hogy ég a lámpa. Amikor visszanéztem akkor láttam meg, és mentem vissza lekapcsolni. :huh: Pedig amikor megvettem azzal kezdtem, hogy szétszedtem mind a 4 ajtónál, és becsiszoltam őket, mert el volt zöldülve a réz érintkezőjük.

néha nekem se akar a jobb hátsó ajtó kapcsolni

Link to comment
Megosztás:

Még nem szívtam vele, mert amint megláttam a belsejét, elment az életkedvem kb. :)

Passzolom, találgatni meg nem akarok, csak egyszer láttam a belsejét. :huh:

egy óra laatt elkészült nekem kb.

na mikor kivettem a gyári izzókat, akkor az aljuknál forrasztva vannak, és ott összefolyt.

de végülis megoldottam

sötétedik is lassan csinálok egy képet róla

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.