Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Dizilben van. :huh:

Az kapcsolja az indításgyorsítás mágnesszelepet. Rajz szerint legalábbis.

Hogy mit hova?

Mi köze a indításgyorsítás relének a töltéshez?

Én az enyémben ilyet nem találtam.

Amikor kulcsot fordítasz a dízelben a következő történik tapasztalatom szerint:

-izzítás relé kapcsol

-adagoló üa.mágnesszelepe áramot kap,kinyit

-a generátor a műszerfal izzóján keresztül előgerjesztési áramot kap

A szívóban szerintem így megy,nem hiszem hogy a tádéban máskép lenne,a németben legalábbis.

Link to comment
Megosztás:

Hogy mit hova?

Mi köze a indításgyorsítás relének a töltéshez?

Én az enyémben ilyet nem találtam.

Amikor kulcsot fordítasz a dízelben a következő történik tapasztalatom szerint:

-izzítás relé kapcsol

-adagoló üa.mágnesszelepe áramot kap,kinyit

-a generátor a műszerfal izzóján keresztül előgerjesztési áramot kap

A szívóban szerintem így megy,nem hiszem hogy a tádéban máskép lenne,a németben legalábbis.

Egy szóval nem mondtam, hogy köze van a töltéshez. Csupán annyit állítottam, hogy van benne egy ilyen relé, és lehet, hogy azt cserélték. :huh:

Link to comment
Megosztás:

de lehet az is, hogy az izzót vette ki és rakott bele másikat, és erre nem volt képe elkérni az összeget, pedig nem kis meló, izzó létére :huh:

és inkább kitalált vmit :)

Ilyenre gondoltam én is. Csak az ilyen hülye szerelő nem lát tovább az orránál. Pedig még engem is le lehet venni a lábamról egy kis udvariassággal, nagyvonalúsággal. Nem egyszer fordult elő velem, hogy amikor láttam, hogy a szerelőm szívott egyet azzal ami munkát adtam neki, de nem volt képe a neki járó órabért elkérni, én magamtól adtam pár ezressel többet.

No az olyan, mint a barátunké ezt sose kapja meg, sőt ha kiderül a turpisság, (márpedig kiderül) legközelebb messze elkerülik.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenre gondoltam én is. Csak az ilyen hülye szerelő nem lát tovább az orránál. Pedig még engem is le lehet venni a lábamról egy kis udvariassággal, nagyvonalúsággal. Nem egyszer fordult elő velem, hogy amikor láttam, hogy a szerelőm szívott egyet azzal ami munkát adtam neki, de nem volt képe a neki járó órabért elkérni, én magamtól adtam pár ezressel többet.

No az olyan, mint a barátunké ezt sose kapja meg, sőt ha kiderül a turpisság, (márpedig kiderül) legközelebb messze elkerülik.

hát valamilyen szinten igaza van a szerelőnek is meg neked is

én mint kezdő szerelő, néha szoptam szó szerint órákat, és azt se mondta az ügyfél, hogy na fiu itvan egy kóla, pedig sírva jöttem ki a kocsija alól(Master önindító) mert annyira szar meló volt, és beült elment... de van ellenpélda is, hogy meg se tudtam csinálni, csak megnéztem pár helyen, sajna nem volt hely a műhelybe, siettek is, elmondtam, hogy mire gyanakszom, nem egy gyakori hiba, ilyen most egyébként se lesz csak rendelésre, és ezért kaptam egy ezrest...

de az hogy kitaláljon olyat, ami nincs is a kocsiba/vagy nem volt rossz, az eléggé a megvan hozzá az esze kategória szerintem :huh:

ha izzócsere megoldotta a dolgot, akkor mondjon egy órás díjat, mert bizony ki kell venni a km órát, ha nem is fullra, de ha megoldotta akkor megérdemli, kérdés mennyibe került ez a relés téma.

más

ha nekem villog a pótféklámpám az szabálytalan és meg is büntethetnek érte?

Link to comment
Megosztás:

hát valamilyen szinten igaza van a szerelőnek is meg neked is

én mint kezdő szerelő, néha szoptam szó szerint órákat, és azt se mondta az ügyfél, hogy na fiu itvan egy kóla, pedig sírva jöttem ki a kocsija alól(Master önindító) mert annyira szar meló volt, és beült elment... de van ellenpélda is, hogy meg se tudtam csinálni, csak megnéztem pár helyen, sajna nem volt hely a műhelybe, siettek is, elmondtam, hogy mire gyanakszom, nem egy gyakori hiba, ilyen most egyébként se lesz csak rendelésre, és ezért kaptam egy ezrest...

de az hogy kitaláljon olyat, ami nincs is a kocsiba/vagy nem volt rossz, az eléggé a megvan hozzá az esze kategória szerintem :huh:

ha izzócsere megoldotta a dolgot, akkor mondjon egy órás díjat, mert bizony ki kell venni a km órát, ha nem is fullra, de ha megoldotta akkor megérdemli, kérdés mennyibe került ez a relés téma.

más

ha nekem villog a pótféklámpám az szabálytalan és meg is büntethetnek érte?

Miért villog? Kontaktos, vagy direkt olyan?

Link to comment
Megosztás:

gondolkozom a direktségén :D

Mé' lenne szabálytalan? :huh: az új ódikba, meg merszikbe új extra cuccos volt nemrég hogy vészfékezéskor villognak a féklámpák. Sztem ha a két (ill neked már sok :) ) rendes féklámpád (meg amit azzá tettél) normálisan világít, nagy kötözködés nem lehet. Ha meg igen akkor úgyis ismerősöd a fél rendőrség arrafelé :D :D :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Mé' lenne szabálytalan? :huh: az új ódikba, meg merszikbe új extra cuccos volt nemrég hogy vészfékezéskor villognak a féklámpák. Sztem ha a két (ill neked már sok :) ) rendes féklámpád (meg amit azzá tettél) normálisan világít, nagy kötözködés nem lehet. Ha meg igen akkor úgyis ismerősöd a fél rendőrség arrafelé :D :D :D :D

nem a rendőrség, hanem a vizsgabázisokon vannak

bár rendőrségen is van oszt társam már :lol:

de azé nem ártana ha a tuning miatt nem büntetnének meg mondjuk miskolcon :D

Link to comment
Megosztás:

nem a rendőrség, hanem a vizsgabázisokon vannak

bár rendőrségen is van oszt társam már :)

de azé nem ártana ha a tuning miatt nem büntetnének meg mondjuk miskolcon :D

és a nyomozó asszonnyal mi van ? :huh: :lol: Amúgy meg lehet hogy ha erre a tunyingra dobsz egy "Miskóc-kapcsolót" akkor Miskolcon tuningtalanodsz, és kész :D aztán otthon meg lehet villogni :D

Link to comment
Megosztás:

és a nyomozó asszonnyal mi van ? :huh: :lol: Amúgy meg lehet hogy ha erre a tunyingra dobsz egy "Miskóc-kapcsolót" akkor Miskolcon tuningtalanodsz, és kész :) aztán otthon meg lehet villogni :D

óde bent a szobába mi? :D

azért kérdezte, mert ha törvénybeütköző, akkor nem csinálom meg

lehet így se de akkor tuti nem

Link to comment
Megosztás:

most kötözködsz vagy nem érted? :D

én azt kérdeztem, hogy az baj e ha nem folyamatosan világít mikor nyomom a fékpedált, hanem villogva működ

érted?

műkoggggy :)

nem diszkó az a kocsi :D én biztos, hogy rendőrként szétszopatnálak :lol: másik kérdés, hogy sohasem lennék rendőr :huh:

miért villog amúgy? mitől? ez megint vmi sufnituning?

Link to comment
Megosztás:

Valakinek meg van csinálva a fényszóró automatikus le illetve felkapcsolása? Már nálunk is kell egész évben világitani és úgy gondoltam érdemes lenne megcsinálni hogy ne kelljen mindig a kapcsolót tekergetni. Arról nem is beszélve, hogy ha elfelejtődik és elkapnak a "szervek" akkor a nagy a bünti. Mivel, hogyan oldottátok meg? Lehet kapni olyan "izéket" amit be lehet kötni(kb.15euró, nem nagy pénz), ezen gondolkozom. Vélemények? Tapasztalatok? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.