Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szia!

Nekem sem világít mindig gyújtás ráadásakor, de amint indítózok, vagy pár percet várok vele, akkor kivillan. Lehet ez természetes dolog, mert én se vettem észre rendellenséget.

Hát szerintem normál működéskor alapból világítania kell a gyujtás ráadásakor, majd amikor elindul a motor, és " megjön" a töltés akkor el kell aludnia. De valószínű nem akkora hiba, ha nem világít, mintha el se aludna menet közben. Lehet hogy egyszerű kontakt gond ahogy Dáwid írta.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. '97-es F Astra-ban a fütés kapcsoló 1,2,3 as állásba kapcsolva nem csinál semmit. Csak ha 4 esen nyomatom neki akkor dúrja a levegőt. Mi lehet a gond? Hogy tudnám megoldani, szerelő nélkül?

Fűtőmotor ellenállás probléma.Kiment rajta a hőbizti!

Motortér felöl lehet kivenni,kétféle van,esetleg bontóban megnézni,de ha konyítasz az elektronikához,akkor cserélheted csak a hőbiztit rajta,olcsóbb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. '97-es F Astra-ban a fütés kapcsoló 1,2,3 as állásba kapcsolva nem csinál semmit. Csak ha 4 esen nyomatom neki akkor dúrja a levegőt. Mi lehet a gond? Hogy tudnám megoldani, szerelő nélkül?

A fűtőventillátornak van egy előtét elleállása ( lehet nem pont ez a neve) előfordul, hogy az ment tönkre. Úgy emlékszem a motortérből tudsz hozzáférni a pollenszűrő alatt van. Egy ilyen.

Nahát ez a JOhnny! Mint a villám. :huh:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

A fűtőventillátornak van egy előtét elleállása ( lehet nem pont ez a neve) előfordul, hogy az ment tönkre. Úgy emlékszem a motortérből tudsz hozzáférni a pollenszűrő alatt van. Egy ilyen.

Nahát ez a JOhnny! Mint a villám. :huh:

pont ezért lettünk kiosztva te fijúúú

ha nemtudod mi a neve, akkor hívd úgy hogy alkatrész, pl így: a fűtő ellenállásnak van egy alkatrésze, ami ki szokott menni.mert most te ellenállásnak hívod johny meg hőbiztinek(ez az igazi neve) szegény Rob meg nem ismer még senkit, és nem fogja tudni, ki mennyire tudja tutin

:)

Link to comment
Megosztás:

pont ezért lettünk kiosztva te fijúúú

ha nemtudod mi a neve, akkor hívd úgy hogy alkatrész, pl így: a fűtő ellenállásnak van egy alkatrésze, ami ki szokott menni.mert most te ellenállásnak hívod johny meg hőbiztinek(ez az igazi neve) szegény Rob meg nem ismer még senkit, és nem fogja tudni, ki mennyire tudja tutin

:huh:

Pedig azt előtét ellenállásnak hívják. :)

Link to comment
Megosztás:

pont ezért lettünk kiosztva te fijúúú

ha nemtudod mi a neve, akkor hívd úgy hogy alkatrész, pl így: a fűtő ellenállásnak van egy alkatrésze, ami ki szokott menni.mert most te ellenállásnak hívod johny meg hőbiztinek(ez az igazi neve) szegény Rob meg nem ismer még senkit, és nem fogja tudni, ki mennyire tudja tutin

:)

Pedig azt előtét ellenállásnak hívják. :D

Szerintem meg úgy hívják hogy "jónpot kívánok. Egy ILYET szeretnék" és odaadja azzeladónak :huh: (ha hozzámondja azt is hogy a fűtő-cumóból van akkor még el sem zavarják :D

Link to comment
Megosztás:

Fpepének volt egy leírása és fényképei erről,ő cserélte ezt anno.

Egyébként paraszt módon meglehet úgy is oldani,ha egy darab vezetéket forrasztasz a helyére.

Erre rosszul emléxel, én még nem is láttam az enyémben azt az ellenállásblokkot, de egyébként így van, ahogy írod, jó eséllyel a bizti ment ki.

Link to comment
Megosztás:

Az előtét ellenállás köteg hőkioldó biztosítéka! :huh:

igen, de őt magát hőkioldó vagy talán pontosabb a hőre kioldó, biztosítéknak hívják, nemnagyon érdekli a boltosbácsit kinek a kicsodája :)

pár 100Ft os alkatrész, nekem az erősítőmből ment ki igaz az kocka alakú, meg párhuzamosan mennek a lábai, de ez csak alkalmazási hely miatt van így.

Link to comment
Megosztás:

egy oldal alatt sikerült annyira megmagyarázni hogy már én sem értem, pedig az elején még megvolt a lényeg :huh: szegény srác viheti kinyomtatva az előző oldalt a bótba hogy mit akar :D vizont senki nem mondhatja hogy nem foglalkoznak az újak gondjaival :)

Link to comment
Megosztás:

Ne kavarj már. Előtét ellenállás és rajta van egy hőbizti. Mindkettő helyes csak tudni kell miről beszélünk.

nem kavarok, csak az a helyzet, hogy mi a hőbiztiről beszéltünk, hogy azt kell cserélni, és nem az egész előtétellenállást.

Link to comment
Megosztás:

Zotya ezt írta:

"A fűtőventillátornak van egy előtét elleállása"

Te ezt kifogásoltad meg, pedig ez így igaz.

De mindegy, ha mindenki tudja miről van szó akkor én örülök.

igen Zotya ezt írta, mert nem tudta a nevét, és névileg összekeverte a két dolgot :huh: és a biztire gondolt.

Link to comment
Megosztás:

nah akkor csak hogy belepofázmányoljak: sztem nemértem. a ventinek vannak előtétellenállásai ugye. azokkal szabályozza a ventit. a hőbizti a legmagasabb fokozatra van belőve, és azt bizosítja nem? Ha a hőbizti lőtte volna el magát akkor a 4-es sem menne szerintem. Kötözködjetek le ha tévedésben élek, de akkor magyarázzátok is el :) :huh: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.