Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ott van egy nyilás a belső lemezen? Még nem is figyeltem. Lehet hogy megvan a következő projekt? :huh:

Komolyan,nem bántásból,de ha még nem is láttad,nem szetted szét,akkor hogyan vonsz le következtetést azonnal? :)

Novyy is osztja az észt,ami nem baj,mert tudom,hogy jószívű segítőkészség van benne és benned is,csak ez kb olyan,hogy kiraknad eléd egy tányér levest és azt mondod rá,hogy vigyék vissza mert sós!Honnan tudod,amíg nem kósoltad? :D

Ha a műanyag dobetétet kiveszed,egész az A oszlopig be lehet nyúlni.

Én mondjuk biztos ki nem fúrnám,további lehetőség a rozsdásodásra.

Link to comment
Megosztás:

Komolyan,nem bántásból,de ha még nem is láttad,nem szetted szét,akkor hogyan vonsz le következtetést azonnal? :huh:

Novyy is osztja az észt,ami nem baj,mert tudom,hogy jószívű segítőkészség van benne és benned is,csak ez kb olyan,hogy kiraknad eléd egy tányér levest és azt mondod rá,hogy vigyék vissza mert sós!Honnan tudod,amíg nem kósoltad? :)

Ha a műanyag dobetétet kiveszed,egész az A oszlopig be lehet nyúlni.

Én mondjuk biztos ki nem fúrnám,további lehetőség a rozsdásodásra.

Jól van na, nem kell egyből bekapni, én a motor felől gondolkodtam, a kerék felől eszembe se jutott. :D Amúgy a sárvédő alatt látok vmi becsomagolt szivacsszerűséget a nyitott ajtó felöli résen.

Link to comment
Megosztás:

Jól van na, nem kell egyből bekapni, én a motor felől gomdolkodtam, a kerék felől eszembe se jutott. :huh: Amúgy a sárvédő alatt látok vmi becsomagolt szivacsszerűséget a nyitott ajtó felöli résen.

Egyáltalán nem akartalak letolni,dehogy,csak néha túl buzgóak vagytok és emiatt az egérből is elefántot csináltok.

Félre ne érts,nem vagyok én sem vér profi,de van itt pár olyan fórumozó(opel16v,Udi,Losi,Tiv és még sorolhatnám)akik annyiszor szedték már szét és rakták össze a gépsasukat,hogy csukott szemmel is tudják mi hol van.

A legtöbb tapasztalatot én is akkor szereztem,amikor összecsukták dezsőt és izzé-porrá volt szedve.Legoztunk vele egy darabig,a motor belső világán kivül bármihez hozzá merek nyúlni,mert egyszer már biztos szedtem szét.

Szal mielőtt reagáltok bármire is,picit gondoljátok át,nem a hozzászólások száma a lényeg,hanem,hogy lehetőleg olyan tanácsot osszunk meg egymással,ami tényleg segít,nem pedig összeesküvéselméletek alapján kiagyalt következtetéseken alapul.

Lassan ott tartunk,hogy ha csak egy pontosvesszőt írnék csak,arra is reagálnátok! :)

u.i.: most megint én leszek a sz@r/szemét,mert leírtam,amit gondolok,pedig vannak itt mások is,akik így gondolják. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy egyszerűsítsem mások dolgát tettem gömbölyű tükröket, és az indexeket is fehérre fogom cserélni záros határidőn belül :lol: Amúgy az enyém még frissítetlen, ezt tudtam csak kötözködhetnékem volt :D az újabbik, sűrűrácsos hűtőmaszk ezek szerint nem megy fel az enyémre... azt nem vágtam hogy a lámpák íve is változott, de most hogy beálltam egy "friss" kolléga mellé, télleg másnak látszik :D Jah, a frissítés utántól van az első sárvédőn oldal-index? az enyémen még nincs :huh: :) mondjuk annyira nem hiányzik de azé ha másnak van nekem is legyen má' :D :D

Oldalindex a classicokon jellemző inkább. :D Enyémen sincs, pedig frissített. :P

Link to comment
Megosztás:

Több dolgot is figyelembe kell venni... pl ha jól sejtem, neked merevkábellel kellett dolgozni, nem sodrottal... az se mindegy,

milyen a kábel minősége, összetétele. valamint ezeknek van egy szép diagramja, hogy feszültség és AC/DC függvényében mennyi

áram vihető rajtuk, mert az se mindegy hogy 400V-on vagy 14V-on egyenesen vagy szinuszban kergeted át rajta :huh:

Autóban egy 0,75-ös ma kapható átlagos réz sodrott drót elviszi a 16A-t melegedés nélkül. :D Persze érdemes ráhagyással

tervezni, ha van rá mód, az igaz. Én csak az "absolute maximum ratings" értéket mondtam :D

Rosszul sejted, flexibilissel (sodrott) kellett dolgoznom. Az egyenáram és váltóáram tényleg nem mindegy, egyenáramnak kell a nagyobb keresztmetszet, ha hosszabb távon viszed. A feszültségszint meg tökmindegy, mert az, az átvihető maximális teljesítménynél jelentős. Nem véletlenül emeltek 220V-ról 230V-ra (és 380-ról 400-ra). Mert nagyobb teljesítményt lehet átvinni, ugyanakkora keresztmetszeten, és még így az áramfelvétel is egy kicsit csökkent. Adott keresztmetszet ugyanakkora áramot tud átvinni 230V-on, mint 14V-on, csak egyenáramon nagyobb a feszültségesés, így melegszik jobban. Összetételben igazad van, nem mindegy, hogy alu vagy réz, de pl az se mindegy az áramterhelhetőségén, hogy kábel, vagy vezeték, vagy védőcsőbe szerelt vagy szabadon megy. :) Azt az abszolút érték, az tényleg abszolút maximum, szerintem már necces áramfelvétel. Az autóban tulajdonképpen szabadon vezetett tehát C kategóriába sorolódik be. A másfeles réz, 25A-ig terhelhető ebben a csoportban. Viszont az ajtóban elég sok vezeték van átvíve. Legtöbbön csak gyenge áramfolyás van. Ez viszont kihat a hűthetőségére. A 16A átvihető (úgy mint 2,5-esen 80A is) csak valószínűleg, ha kicsit is, de melegedni fog.

Az viszont igaz, hogy még egy autó sem égett le azért, mert 0,75-ös vezetékkel szerelt. Csak belém nevelték suliban, hogy mindig egyel nagyobb vezeték keresztmetszetet kell választani méretezésnél. Én azért beraknám a nagyobb (<10A) áramfelvételű eszközökhöz az 1mm2-es vezetéket. Azt például nem értem, hogy a hátsó ablaktörlő motor miért 0.75-össel van szerelve, mikor 30A-rel van védve. Mindig annyival kéne, amennyit a vezeték elbír leégés nélkül. (Mondjuk lehet a csatiig 1-es vezeték jön és utána 0.75-ös)

Link to comment
Megosztás:

Egyáltalán nem akartalak letolni,dehogy,csak néha túl buzgóak vagytok és emiatt az egérből is elefántot csináltok.

Félre ne érts,nem vagyok én sem vér profi,de van itt pár olyan fórumozó(opel16v,Udi,Losi,Tiv és még sorolhatnám)akik annyiszor szedték már szét és rakták össze a gépsasukat,hogy csukott szemmel is tudják mi hol van.

A legtöbb tapasztalatot én is akkor szereztem,amikor összecsukták dezsőt és izzé-porrá volt szedve.Legoztunk vele egy darabig,a motor belső világán kivül bármihez hozzá merek nyúlni,mert egyszer már biztos szedtem szét.

Szal mielőtt reagáltok bármire is,picit gondoljátok át,nem a hozzászólások száma a lényeg,hanem,hogy lehetőleg olyan tanácsot osszunk meg egymással,ami tényleg segít,nem pedig összeesküvéselméletek alapján kiagyalt következtetéseken alapul.

Lassan ott tartunk,hogy ha csak egy pontosvesszőt írnék csak,arra is reagálnátok! :huh:

u.i.: most megint én leszek a sz@r/szemét,mert leírtam,amit gondolok,pedig vannak itt mások is,akik így gondolják. :)

hát őő biztos néha többet szólok hozzá, anélkül, hogy astrán csináltam volna, de más autón biztos csináltam már, amire reagálok...

és amit te írtál kicsit messzebb van az igazságtól, legalábbis az én irányomban :D

ha valamit nagyon nem tudok, én kérdezni szoktam, hogy így vajon jó lenne e :D

olvass vissza

másikdolog az hogy mennyit írunk(ok) hát az elmult pár napot se ártana megnézni, meg mondjuk egy hónappal ezelőttre visszamenőleg :lol:

elmult pár héten állandóan unatkoztam, így sokat lógtam itt, bocs ezért is

neked meg kicsit többet kellene reagálni, a feléd irányuló kérdésekre :D

Link to comment
Megosztás:

A 16A átvihető (úgy mint 2,5-esen 80A is) csak valószínűleg, ha kicsit is, de melegedni fog.

És akkor itt a pont :huh:

a melegedést meg az ellenállása határozza meg, és manapság elég jó minőségű rézkábelek vannak,

sokkal kisebb ellenállással, mint a régebbi rézkábeleké :D

Átlagban én is mindig az egyel nagyobb keresztmetszetben gondolkodom, fő a biztonság :)

Link to comment
Megosztás:

És akkor itt a pont :huh:

a melegedést meg az ellenállása határozza meg, és manapság elég jó minőségű rézkábelek vannak,

sokkal kisebb ellenállással, mint a régebbi rézkábeleké :lol:

Átlagban én is mindig az egyel nagyobb keresztmetszetben gondolkodom, fő a biztonság :)

Arra akartam kilyukadni, hogy akár 100A-t is elvisz, de elpárolog vezeték. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Arra akartam kilyukadni, hogy akár 100A-t is elvisz, de elpárolog vezeték. :lol: :)

Ja, egy ideig szinte bármennyit :D

A 16A egy általam lepróbált érték 0,75-ön, nem is melegedett :huh:

Még amikor a versenyautó komplett kábelkötegét készítettem, előtte próbálgattam,

gyakorlatias ember vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

Elég ritka darab csak a kezdetekben volt ilyen ködlámpás hűtőmaszk, Kkfházán van még egy szürkemetál Astra és Pesten egy bordó. Bontóban, vaterán nagyon ritkán kapható, de csak 94 előttiekhez jó.

Úgy tudom, a dél-afrikai exportra szánt példányokon van ilyen maszk. Én is láttam már egyszer ilyet nálunk egy fehér Caravanon, rögtön a tiéd ugrott be :huh:

Link to comment
Megosztás:

hát őő biztos néha többet szólok hozzá, anélkül, hogy astrán csináltam volna, de más autón biztos csináltam már, amire reagálok...

és amit te írtál kicsit messzebb van az igazságtól, legalábbis az én irányomban :D

ha valamit nagyon nem tudok, én kérdezni szoktam, hogy így vajon jó lenne e :D

olvass vissza

másikdolog az hogy mennyit írunk(ok) hát az elmult pár napot se ártana megnézni, meg mondjuk egy hónappal ezelőttre visszamenőleg :lol:

elmult pár héten állandóan unatkoztam, így sokat lógtam itt, bocs ezért is

neked meg kicsit többet kellene reagálni, a feléd irányuló kérdésekre :D

Nincs itt azzal gond,ha sokat írtok,csak nagyrésze ne off legyen.

Meg ha lehet hejesírásra tesék odafigyelni! :huh:

Sőt nem is a helyesírásra,csak ne az MSN,IRC és SMS szlenget használjátok.

Tudom,hogy nehéz,mert én is sokat IRC-ztem és ott ékezet nélkül,rövidítéseket használnak,de ez itt egy fórum,ahol nem csak olyan korúak vannak,mint mi.

Na de ez már megint off itt,úgyhogy egy modi tegye át az egyéb csevegésbe! :)

Link to comment
Megosztás:

Szal mielőtt reagáltok bármire is,picit gondoljátok át,nem a hozzászólások száma a lényeg,hanem,hogy lehetőleg olyan tanácsot osszunk meg egymással,ami tényleg segít,nem pedig összeesküvéselméletek alapján kiagyalt következtetéseken alapul.

Lassan ott tartunk,hogy ha csak egy pontosvesszőt írnék csak,arra is reagálnátok! :)

u.i.: most megint én leszek a sz@r/szemét,mert leírtam,amit gondolok,pedig vannak itt mások is,akik így gondolják. :D

Néha én is így gondolom. De ez a magánvéleményem. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hello! még új vagyok itt nemrég léptem be. Lenne a következő kérdésem: 94-es f astrámon (1.7 tds) mikor a gyújtást ráadom néha nem világít a töltés lámpa, pedig ekkor világítania kellene. Ez nem mindig fordul elő, mostanában csinálta néha. Rendellenesség nincs, menet közben nem világít a töltés lámpa. Töltés jó, megmértem. Esetleg ha valaki találkozott ilyennel, adhatna tippet merre induljak el. Gyújtás ráadásakor kattanások a kesztyütartó alól, mikor nem gyullad ki a töltés lámpa akkor is ugyanúgy kattanik csak nem gyullad ki a töltés lámpa. Valami érintkezési hibára gondolok, vagy estleg valami relé, nem tudom ezek hogy működnek.

Link to comment
Megosztás:

Nem akartam én kifúrni a sárvédőmet egy nyomorult indexért, csak az érdekelt hogy mikortól meg mire került föl. Úgy nagyjából már tudom hogy kábé, valószínűsíthetően, elképzelve mikorkörül :D

Jah:

"Lassan ott tartunk,hogy ha csak egy pontosvesszőt írnék csak,arra is reagálnátok!"

há' hogy a rákba ne. Te is lereagálnád szépen azt aki pontosvesszőkkel kommunkikál egy fórumon nem ? :) :D amúgy meg mindenkivel egyetértek, mindenkinél találtam igazságot a gondolatmenetében, valakinél többet, valakinél kevesebbet :P :D De mindegy, ez a fórum eddig a legjobb hely ahova a ribi eljutattott :D :huh: :lol: (híí de off lett :D )

Link to comment
Megosztás:

Hello! még új vagyok itt nemrég léptem be. Lenne a következő kérdésem: 94-es f astrámon (1.7 tds) mikor a gyújtást ráadom néha nem világít a töltés lámpa, pedig ekkor világítania kellene. Ez nem mindig fordul elő, mostanában csinálta néha. Rendellenesség nincs, menet közben nem világít a töltés lámpa. Töltés jó, megmértem. Esetleg ha valaki találkozott ilyennel, adhatna tippet merre induljak el. Gyújtás ráadásakor kattanások a kesztyütartó alól, mikor nem gyullad ki a töltés lámpa akkor is ugyanúgy kattanik csak nem gyullad ki a töltés lámpa. Valami érintkezési hibára gondolok, vagy estleg valami relé, nem tudom ezek hogy működnek.

Lehet hogy maga a lámpácska vágja be a sztrájkot időnként nem ? csak lövöldözök a világba mert még nem volt ilyen bajom, de én a visszajelző lámpával kezdeném az tuti. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hello! még új vagyok itt nemrég léptem be. Lenne a következő kérdésem: 94-es f astrámon (1.7 tds) mikor a gyújtást ráadom néha nem világít a töltés lámpa, pedig ekkor világítania kellene. Ez nem mindig fordul elő, mostanában csinálta néha. Rendellenesség nincs, menet közben nem világít a töltés lámpa. Töltés jó, megmértem. Esetleg ha valaki találkozott ilyennel, adhatna tippet merre induljak el. Gyújtás ráadásakor kattanások a kesztyütartó alól, mikor nem gyullad ki a töltés lámpa akkor is ugyanúgy kattanik csak nem gyullad ki a töltés lámpa. Valami érintkezési hibára gondolok, vagy estleg valami relé, nem tudom ezek hogy működnek.

Szia!

Nekem sem világít mindig gyújtás ráadásakor, de amint indítózok, vagy pár percet várok vele, akkor kivillan. Lehet ez természetes dolog, mert én se vettem észre rendellenséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.