Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tuti hogy a generátor fesszab vagy valamelyik dióda... nem gerjeszt rendesen. Nyertél egy generátor felújítást valszeg.

Még esélyes esetleg a testkábel a motorról az akkura ill. kasznira. Azt is illő ilyenkor kimérni, idősebb autóknál megnő

az ellenállása a csatlakozópontokon, vagy pár eltört rézszál miatt csökken a keresztmetszete.

Link to comment
Megosztás:

Felismeri a vádlottat ezen a képen? :lol:

A kézifék visszajelző mellett jobbra a check engine/motor, ha nem alszik ki pár másodpercen belül vagy villog akkor az immó tilt valamiért, a mellette balról meg passz.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, az lenne a kérdésem ha estleg tudja valaki hogy középen annál a dátum, óra, hőmérséklet kijelző okosságnál

át lehetne- e alakítani egyszerűen, kábelek elvágásával, úgy hogy ha a lámpát bekapcsolom ne halványodjon el a kijelző fényereje, és ha a rádiót bekapcsolom ne tünjön el a dátum kijelzése? vagy van erről kapcs.rajz mert egy csomó kábel megy a műszerhez.

kössz

Link to comment
Megosztás:

A fényszóró kapcsolója alatt lennie kell egy kis tekerhető valaminek -az szabályozza a kilóméter-óra és a középkonzoli kijelző fényerejét, viszont ha led van benne akkor nem csinál semmi változást fényerő szempontjából, legalábbis az enyémben.

Egyébként nekem már nem a gyári benne a magnó de Blaupunkt és amint bekapcsolom eltűnik róla a dátum. Ki kell kötni a szálát de ne kérdezd melyiket kell.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, az lenne a kérdésem ha estleg tudja valaki hogy középen annál a dátum, óra, hőmérséklet kijelző okosságnál

át lehetne- e alakítani egyszerűen, kábelek elvágásával, úgy hogy ha a lámpát bekapcsolom ne halványodjon el a kijelző fényereje, és ha a rádiót bekapcsolom ne tünjön el a dátum kijelzése? vagy van erről kapcs.rajz mert egy csomó kábel megy a műszerhez.

Nekem a 6-os láb elvágása rémlik, de nem vagyok benne biztos.

Link to comment
Megosztás:

Tuti hogy a generátor fesszab vagy valamelyik dióda... nem gerjeszt rendesen. Nyertél egy generátor felújítást valszeg.

Még esélyes esetleg a testkábel a motorról az akkura ill. kasznira. Azt is illő ilyenkor kimérni, idősebb autóknál megnő

az ellenállása a csatlakozópontokon, vagy pár eltört rézszál miatt csökken a keresztmetszete.

Hurrá, hurrá, nyerteeeem :lol: Jólvan akkor, ez most pont hiányzott..

Szerelőnek szóltam, "nyugi, megnézzük azt is". De még mindig nem értem, miért csak időnként van hibajel, s miért pislog mellette ugyanúgy a fékhiba lámpája :lol:

Talán lehet, hogy melegen bebolondul a generátor, s az ABS-nek zavar be olyankor?

Link to comment
Megosztás:

A rádiótól jöjő piros/szürke vezetéket kell elvágni.

Azt biza! Úgy működik ahogy "kell" illetve pont, hogy nem működik.

Egyébként mielőtt valaki eldarabolná a vezetéket elég (egyszerűbbség kedvéért) a középkonzoli óra csatijának a külső "köpenyét" lehúzni majd a piros alapon szürke vezeték sarujának a beakasztó kis lemezét benyomni és mindjárt kijön a helyéről. Anélkül, hogy el kéne vágni. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, az lenne a kérdésem ha estleg tudja valaki hogy középen annál a dátum, óra, hőmérséklet kijelző okosságnál

át lehetne- e alakítani egyszerűen, kábelek elvágásával, úgy hogy ha a lámpát bekapcsolom ne halványodjon el a kijelző fényereje, és ha a rádiót bekapcsolom ne tünjön el a dátum kijelzése? vagy van erről kapcs.rajz mert egy csomó kábel megy a műszerhez.

kössz

A világítás felkapcsolásával járó elhalványodásra is van gyógymód. Egy szürke/X (talán Szürke/fekete) vezetéket kell kikötni. Nekem is így működik, engem is zavart, hogy elhalványult. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, az lenne a kérdésem ha estleg tudja valaki hogy középen annál a dátum, óra, hőmérséklet kijelző okosságnál

át lehetne- e alakítani egyszerűen, kábelek elvágásával, úgy hogy ha a lámpát bekapcsolom ne halványodjon el a kijelző fényereje, és ha a rádiót bekapcsolom ne tünjön el a dátum kijelzése? vagy van erről kapcs.rajz mert egy csomó kábel megy a műszerhez.

8-as lábon piros-szürke a rádió kapcsolójel

7-es lábon szürke-fekete a lámpa kapcsolójel

(ha ezt kiveszed, akkor álló helyzetben nem kapcsol be a kijelző világítás, ha a lámpát felkapcsolod).

X16XEL-nél ha ráadom a gyújtást menni-e kell az üzemanyagszivattyúnak? Nekem csak önindítózásnál kapcsol be meg ha a motor jár...

Csak akkor indul, ha már teker az önindító. Ez természetes.

A generátornak nektek is jól hallható hangja van???

Nem kellene hogy legyen.

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek eladó rádió antennája F Astrához?

Kedvesemék elborult agyú szomszédja letörte az enyémet. :lol:

Vetesd meg vele ha már kárt csinált és örüljön ha ennyivel megússza! Mi az, hogy csak úgy lezúzza és röhög rajtad egyet? Egyébként sem egy olcsóság még ha nem eredeti is.

Link to comment
Megosztás:

Nem kellene hogy legyen.

Max csak annyi, hogy a ventillátora ahogy szívja a levegőt magának. Csapágy lesz a baja és valószínűbb, hogy a szénkefék felől a tűgörgők tele vannak retekkel de lehet, hogy a tárcsa felőli is ki van már (6203-as csapágy).

Link to comment
Megosztás:

Csapágyat kell cserélni benne...

Nem biztos az, lehet elég neki egy alapos takarítás -a tűgörgőknél szeret begyűlni a kosz bár ha kicsiszolta a helyét akkor már megette a fene. Az enyémben szépen kivakartam a tűgörgőket és Xintex super impact-tal bezsíroztam. Ugyan kicseréltem a tárcsa felőlit is bár még bírta volna, tettem bele jófajta portugál fag csapágyat és olyan szép csendes lett, hogy csak na. Bár a moci is olyan csendes lenne...

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek eladó rádió antennája F Astrához?

Kedvesemék elborult agyú szomszédja letörte az enyémet. :lol:

Nem a barátság jeleként szokták az antennát törni. :D Biztos nem tetszik neki, hogy oda jársz.... :lol:

Eccer az enyémet egy kamionos ütötte le, amikor utolért egy piros lámpánál (10 éve) mert úgy gondolta, hogy nem elég előzékeny voltam vele szemben amikor jobbról akart megelőzni egy 2x2 sávos úton.... Azóta behúzott antennával járok! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A generátornak nektek is jól hallható hangja van???

Anyagköltség 3 ezren belül, és akkor csapágy, tűgörgős csapágy és a szénkefe is új. A golyóscsapágy ki és beszerelésénél vigyázz, mert a forgórész pozicionálása tengelyirányban csak a golyóscsapágynak a házban és a tengelyen történő zsugorkötésén múlik!

Ha a házból kivered, meg a tengelyről levered csak, akkor sérülnek az illesztett felületek és a későbbi használat során azon veheted magad észre, hogy a rotor elmászkál a házban. Az meg igen kínos dolgokat tud művelni.

Szóval röviden:

Csapágyat a pajzsból melegen kivenni és betenni, (kb 90 fok) a tengelyről pedig a csapágyat melegítve lehúzni!

Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor mielőtt a forgórészt a csapágyba visszanyomod, előtte tedd be a mélyhűtőbe egy negyed órára!

Így hűtve, melegítve minden károsodást el lehet kerülni.

Még egy jó tanács: ha már a kezedben van a forgórész, meg kell nézni (mérni a tengely állapotát ott a hol a csapágy ül. Annak "szoros" illesztésűnek kell lenni, nem lehet laza!

Sajna még sok "szaki" sem így csinálja, ezért írtam ide le, mert az én "szakim" is elkövette ezt a szarvashibát.

A következmények elég zsebbenyúlósak voltak (külföldön történt...).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.