Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Akkor miért nem 100Ah-s akksit raknak minden autóba, ha a generátor úgyis elbírná? ( kapaszkodom az utolsó szalmaszálba is, ezt remélem, értékelitek :D )

Mert azt már hibridnek kéne bejegyeztetni :lol:

Tiltakoznom kell, elméleti síkon! Az biztos hogy forog, de az nem mindegy hogy mennyi elektromos fogyasztó van rákötve mert a mágneses mező jobban fékezi a forgást ha nagyobb a leterheltsége. Hatás-ellenhatás. Persze ez nem befolyásolja az éllettartamát. :lol:

Élettartamról volt szó, nem energiaigényről :lol:

Egyébként a generátor elég jó hatásfokú energiaátalakító eszköz, így a fogyasztáson pl nem látszódhat, hogy teljes terhelés van,

vagy éppen üresjárat :D

Link to comment
Megosztás:

Mert azt már hibridnek kéne bejegyeztetni :lol:

Élettartamról volt szó, nem energiaigényről :lol:

Egyébként a generátor elég jó hatásfokú energiaátalakító eszköz, így a fogyasztáson pl nem látszódhat, hogy teljes terhelés van,

vagy éppen üresjárat :D

Ezért kezdtem azzal hogy elméleti síkon, gondoltam hogy nem lehet észrevenni a motor járásán hogy éppen tölt-e vagy sem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A napokban városban autózás közben álló autónál, alapjáraton elkezdett pislákolni a töltésjelző, s vele együtt a szervolámpa is ugyanúgy pislogott. Emelt fordulaton halványodtak, majd kb. 2000-es fordulatnál már nem volt jelzés. Fordulat csökkenéskor ugyanúgy visszajöttek. Leállítottam, indítottam, ugyanez. Néztem ékszíjat, nem laza (arra nem esküdnék meg, hogy nem is feszes, de nem volt feszesebb, mint azelőtt). Hazamentem, pár óra múlva ismét indítás, semmi visszajelző. Ez volt múlt csütörtökön, azóta nem is fordult elő egészen a mai napig. Ma viszont kb. minden második (leginkább melegen történő) indítás után jelentkezik a dolog.

Kinek van ötlete? Én a szervo és a töltés között összefüggést csak az ékszíj vonalán vélek felfedezni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A napokban városban autózás közben álló autónál, alapjáraton elkezdett pislákolni a töltésjelző, s vele együtt a szervolámpa is ugyanúgy pislogott. Emelt fordulaton halványodtak, majd kb. 2000-es fordulatnál már nem volt jelzés. Fordulat csökkenéskor ugyanúgy visszajöttek. Leállítottam, indítottam, ugyanez. Néztem ékszíjat, nem laza (arra nem esküdnék meg, hogy nem is feszes, de nem volt feszesebb, mint azelőtt). Hazamentem, pár óra múlva ismét indítás, semmi visszajelző. Ez volt múlt csütörtökön, azóta nem is fordult elő egészen a mai napig. Ma viszont kb. minden második (leginkább melegen történő) indítás után jelentkezik a dolog.

Kinek van ötlete? Én a szervo és a töltés között összefüggést csak az ékszíj vonalán vélek felfedezni :lol:

Hát ja, vagy az ékszíj, vagy az ördög. :lol: Nem jártál meg előtte pocsolyát? Nekem akkor csinált ilyet, igaz szervó nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Hát ja, vagy az ékszíj, vagy az ördög. :lol: Nem jártál meg előtte pocsolyát? Nekem akkor csinált ilyet, igaz szervó nélkül.

Úgy emlékszem, hogy nem, egész jó idő volt aznap. Amúgy pocsolyásban, esőben soha nem rakoncátlankodott. Nyitott motorháztetőnél is meglestem, szépen pörgött a szíj. Nem is volt hangja, hogy szorulna, csúszna, vagy ilyesmi. Először azt hittem, szervoszivattyú állt be :lol:

Szervotartály van túltöltve kb. fél decivel, s lusta voltam kifecskendőzni, de nemhiszem hogy az lenne a gond.

Holnap reggel megy szerelőhöz amúgyis a jármű Szentivánra, majd megmondom, hogy lessenek rá a dologra. Csak gondoltam, rákérdezek, hátha súlyos dolog, s megfekszik nekem azon a 20 km-en :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A napokban városban autózás közben álló autónál, alapjáraton elkezdett pislákolni a töltésjelző, s vele együtt a szervolámpa is ugyanúgy pislogott. Emelt fordulaton halványodtak, majd kb. 2000-es fordulatnál már nem volt jelzés. Fordulat csökkenéskor ugyanúgy visszajöttek. Leállítottam, indítottam, ugyanez. Néztem ékszíjat, nem laza (arra nem esküdnék meg, hogy nem is feszes, de nem volt feszesebb, mint azelőtt). Hazamentem, pár óra múlva ismét indítás, semmi visszajelző. Ez volt múlt csütörtökön, azóta nem is fordult elő egészen a mai napig. Ma viszont kb. minden második (leginkább melegen történő) indítás után jelentkezik a dolog.

Kinek van ötlete? Én a szervo és a töltés között összefüggést csak az ékszíj vonalán vélek felfedezni :lol:

Melyik az a szervolámpa? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csönd legyen vagy kiüríttetem a topicot! :lol: :D

Tehát akkor ha jól tudom, a bal oldali a fékfolyadék visszajelző, a középső a rögzítőfék visszajelző lámpicsku. De mi köze ennek a töltéshez? :lol:

Azt nem tudom, de nekem pl. a fékfolyadék visszajelző egyben váltásjelzőként is funkcionál, mert 4500f/p körül elkezd halványan világítani :D

Gondolom a szintjelző a tartályban ezen a frekin berezonál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már így nagyon belemerültem a mérésbe hétvégén, megnéztem most a pirosat is.

40mA simán, és 40-60 közt ugrál, ha be van riasztva. Ez gyári riasztós. Arra is rájöttem hogy az opelrádiónak van egy kis előlapja, és az levehető, de itt nem jött be a fehérnél alkalmazott trükk.

Bár volt vagy 1-2 percig 600 mA. :lol: Nem tudtam mire vélni, mert nem közvetlen a bekötés után volt és nem is a középkijelző volt. Próbáltam bezárni közben aztán kinyitni úgysem változott, aztán egyszercsak elmúlt.

Ja és találtam a motortérben egy sárga-piros/barna vezetékes csatit, nem messze az akksitól. Emmi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A napokban városban autózás közben álló autónál, alapjáraton elkezdett pislákolni a töltésjelző, s vele együtt a szervolámpa is ugyanúgy pislogott. Emelt fordulaton halványodtak, majd kb. 2000-es fordulatnál már nem volt jelzés. Fordulat csökkenéskor ugyanúgy visszajöttek. Leállítottam, indítottam, ugyanez. Néztem ékszíjat, nem laza (arra nem esküdnék meg, hogy nem is feszes, de nem volt feszesebb, mint azelőtt). Hazamentem, pár óra múlva ismét indítás, semmi visszajelző. Ez volt múlt csütörtökön, azóta nem is fordult elő egészen a mai napig. Ma viszont kb. minden második (leginkább melegen történő) indítás után jelentkezik a dolog.

Kinek van ötlete? Én a szervo és a töltés között összefüggést csak az ékszíj vonalán vélek felfedezni :lol:

Először mérj egy nyugalmi feszültséget az akkumulátorodon. Aztán ha az például túl nagy (14 V feletti), akkor nem árt megnézni az akksi savszintjét, akkusaruk állapotát (átmeneti ellenállás). Ha ez is rendben, akkor lehet keresgélni a generátor körül (pl szénkefe, fesszab...) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Először mérj egy nyugalmi feszültséget az akkumulátorodon. Aztán ha az például túl nagy (14 V feletti), akkor nem árt megnézni az akksi savszintjét, akkusaruk állapotát (átmeneti ellenállás). Ha ez is rendben, akkor lehet keresgélni a generátor körül (pl szénkefe, fesszab...) :lol:

Hát, lemérném, de már indul szerelőhöz. Majd ő kiméregeti remélem :lol: Az elektroműszerem valahol el is kallódott, mikor kirámoltam a kocsit, de visszapakoláskor biztos előkerül.

Akkura nem gyanakszom, 1 éves ZAP Si-Cd, csak nincs leharcolva még.

Ma reggel megint nem volt lámpa, mikor mentem vele kb. 10 km-t. Tegnap volt, mikor útközben egyszercsak abbahagyta.

Amúgy az a kis piros a rögzítőféktől balra, amelyik pislog a töltésjelzővel. Megnéztem kézikönyvben közben, tényleg valami fékvisszajelző. Fékfolyadékszint rendben, fék is ugyanúgy fog. Én is generátorra gyanakodnék, viszont rendszertelen, s hogy kerül oda akkor a fékvisszajelző. Még a lámpák fényerőssége, s a vibrálás üteme is teljesen megegyezik.

Valami földönkívüli beavatkozásra gyanakszom :lol: Vagy esetleg generátor + ezzel összefüggésben valami fékfigyelő szenzor halhatott be (neadjisten a generátor bolondítja meg )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.