Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Mi az, hogyha felébred?.....1/2 6 óta fenn vagyok. NYUGDÍJASKLUB, az apáááááád f****át. :lol: :lol: Tatán voltam, biznisz ügyben.

Az akksim amúgy 74 Ah Varta. :lol:

Az enyém nem tom mekkora, egy darab bötü, meg szám nincs rajta. Olyan fekete, meg egy likban világitt egy ződ lámpa. Mindenesetre ha majd cserélni kell veszek nagyobbat, ha már lúd legyen kövér. Kiváncsi vagyok ez hogy bírja majd a hideget. Áprilisban vettem a kocsit akkor mínuszok már nem nagyon voltak. Vhol láttam rajta vmi takarószerűséget, annak van vmi értelme?

Link to comment
Megosztás:

Az enyém nem tom mekkora, egy darab bötü, meg szám nincs rajta. Olyan fekete, meg egy likban világitt egy ződ lámpa. Mindenesetre ha majd cserélni kell veszek nagyobbat, ha már lúd legyen kövér. Kiváncsi vagyok ez hogy bírja majd a hideget. Áprilisban vettem a kocsit akkor mínuszok már nem nagyon voltak. Vhol láttam rajta vmi takarószerűséget, annak van vmi értelme?

A hideget a nagy is, meg a kisebb is egyformán "bírja". Hidegben rá köll tőttteni oszt kész!!! Ha ződ kandikáló van rajta rossz akksi nem lehet. Vigyázz rá!

Nem kell gyárinál nagyobb, hacsak nem akarsz önindítóval hazajönni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A hideget a nagy is, meg a kisebb is egyformán "bírja". Hidegben rá köll tőttteni oszt kész!!! Ha ződ kandikáló van rajta rossz akksi nem lehet. Vigyázz rá!

Nem kell gyárinál nagyobb, hacsak nem akarsz önindítóval hazajönni. :lol:

Mivel %-osan veszítenek a kapacitásukból, így a nagyobban több tartalék marad.

A ződ meg ha jól tudom csak egy cellát néz, úgyhogy az sem életbiztosítás.

Zotya, ha nincs is semmi ráírva méretéből jól lehet rá következtetni. Magasság szélesség általában ugyanaz. Hosszból meg lehet tudni. De ha a 75-öst nagyon nagynak találod akkor neked 44-es max. 55-ös lehet.

Link to comment
Megosztás:

Mivel %-osan veszítenek a kapacitásukból, így a nagyobban több tartalék marad.

A ződ meg ha jól tudom csak egy cellát néz, úgyhogy az sem életbiztosítás.

Aki az akksiját elhanyagolja, az a gyári méretűvel is, meg a nagyobbal is szív. Csak a nagyobbal egy picit később. :lol:

Ebből a következtetés is levonható.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom, ha nagyobbat veszel, az jobban megterheli az akksit. Egy 5000m3-es raktár felfűtésére sem 2000ft-os hősugárzót veszel, nem?

Több idő kell, hogy feltöltse.

A példád arra vonatkozik, hogy a fogyasztók többet vesznek fel (hőveszteség) mint amennyit a generátor tölteni (hősugárzó) tud.

Jobb példa hogy veszel egy 50literes meg egy 100 literes tartályt és mindkettőbe 1 liter/perc-el folyatsz vizet, miközben mindkettőből 0,5 liter/perc folyik ki alul. És akkor el lehet képzelni mit történik. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De azért túl "nagy" akksit sem okos dolog venni. A generátor megsínyli, ha 55ah-s helyett veszel egy 80-ast :lol:

Ez egy hülye tévhit :lol: Annyi változás történik csak, hogy tovább tart teljes kapacitásra feltölteni a nagyobbat.

Gondolj csak bele, az akku a töltőfeszültségén max 10-20A-t vesz fel, a generátor meg 70-120A-es :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mivel %-osan veszítenek a kapacitásukból, így a nagyobban több tartalék marad.

A ződ meg ha jól tudom csak egy cellát néz, úgyhogy az sem életbiztosítás.

Zotya, ha nincs is semmi ráírva méretéből jól lehet rá következtetni. Magasság szélesség általában ugyanaz. Hosszból meg lehet tudni. De ha a 75-öst nagyon nagynak találod akkor neked 44-es max. 55-ös lehet.

Az enyém 20.5cm-hosszú. Mármint az akksim. :lol: Azt én sem értem miért terheli meg a generátort, ha nagyobb az akksi. Szerintem maximum többet tölti, de ez nem hiszem hogy gond. Persze ésszerű keretek között. Végülis egy 80ah-ból is pont annyi energiát vesz el az inditózás mint a 44-esből, csak többször próbálkozatsz , nem igaz? Meg persze ha hidegben százalékosan csökken a teljesitménye , akkor nem mindegy hogy 80-nak vagy 44-nek marad pl.40%-a.

Látom megelőztetek. :lol:

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Az enyém 20.5cm-hosszú. Mármint az akksim. :lol: Azt én sem értem miért terheli meg a generátort, ha nagyobb az akksi. Szerintem maximum többet tölti, de ez nem hiszem hogy gond. Persze ésszerű keretek között. Végülis egy 80ah-ból is pont annyi energiát vesz el az inditózás mint a 44-esből, csak többször próbálkozatsz , nem igaz? Meg persze ha hidegben százalékosan csökken a teljesitménye , akkor nem mindegy hogy 80-nak vagy 44-nek marad pl.40%-a.

Látom megelőztetek. :lol:

Elég jó eséllyel 44-es.

Egyébként igaz amit írtál. Annyi még az előnye a nagyobbnak, hogy nagyobb indítóáramot tud leadni.

De az is igaz azért amit epk mondott. A gyárilag hozzávaló bőven elég átlagos körülmények közt. Ha nagy zenét raksz bele és/vagy sokat hallgatsz nem járó motornál, sokat indítózol télen egymás után, sokat áll az autó (napok, hetek), akkor indokolt lehet a nagyobb, egyébként felesleges.

Link to comment
Megosztás:

Több idő kell, hogy feltöltse.

A példád arra vonatkozik, hogy a fogyasztók többet vesznek fel (hőveszteség) mint amennyit a generátor tölteni (hősugárzó) tud.

Jobb példa hogy veszel egy 50literes meg egy 100 literes tartályt és mindkettőbe 1 liter/perc-el folyatsz vizet, miközben mindkettőből 0,5 liter/perc folyik ki alul. És akkor el lehet képzelni mit történik. :lol:

De ha több idő kell, hogy feltöltse, akkor a generátornak több ideig kell dolgoznia, nem? :lol:

Akkor csak jobban megterheli :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elég jó eséllyel 44-es.

Egyébként igaz amit írtál. Annyi még az előnye a nagyobbnak, hogy nagyobb indítóáramot tud leadni.

De az is igaz azért amit epk mondott. A gyárilag hozzávaló bőven elég átlagos körülmények közt. Ha nagy zenét raksz bele és/vagy sokat hallgatsz nem járó motornál, sokat indítózol télen egymás után, sokat áll az autó (napok, hetek), akkor indokolt lehet a nagyobb, egyébként felesleges.

Vagy....ha ilyenhez jutsz hozzá, ingyéééé. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

De ha több idő kell, hogy feltöltse, akkor a generátornak több ideig kell dolgoznia, nem? :lol:

Akkor csak jobban megterheli :lol:

Jobban hát! Nem fogja bírni 18évig csak 16.5-ig. Meg aztán sosem kop el. Szerintem a generátor akkor is dolgozik ha éppen nem akksit tölt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

De ha több idő kell, hogy feltöltse, akkor a generátornak több ideig kell dolgoznia, nem? :lol:

Akkor csak jobban megterheli :lol:

Előző példát módosítom, hogy a tartályok kezdetben fel vannak töltve, és csak akkor töltődik utána ha fogy. Így is? :lol:

Az akksi egy puffer. A generátor meg annyit dolgozik amennyit elfogyasztasz. :D

Link to comment
Megosztás:

De ha több idő kell, hogy feltöltse, akkor a generátornak több ideig kell dolgoznia, nem? :lol:

Akkor csak jobban megterheli :lol:

Nem, egy generátor állandóan tölt, csak hol kisebb, hol nagyobb mértékben. A mindenkori áramfelvételnek, és töltöttségnek megfelelően.

Link to comment
Megosztás:

De ha több idő kell, hogy feltöltse, akkor a generátornak több ideig kell dolgoznia, nem? :lol:

Akkor csak jobban megterheli :lol:

Látom csak kivesézed a lehetőségeket :D

A generátor mindig gerjesztett állapotban van, tehát mindig "dolgozik" :lol:

A maximális áramerrősségig, amit produkálni tud, tök mindegy mennyit veszel

ki belőle, ugyanúgy kell bírnia a kiképzést. :D A forgórész így is úgy is ugyanannyit forog,

a fesszabályzó így is úgy is dolgozik, mástól meg nem függ az elhasználódása :lol:

Link to comment
Megosztás:

Látom csak kivesézed a lehetőségeket :lol:

A generátor mindig gerjesztett állapotban van, tehát mindig "dolgozik" :D

A maximális áramerrősségig, amit produkálni tud, tök mindegy mennyit veszel

ki belőle, ugyanúgy kell bírnia a kiképzést. :lol: A forgórész így is úgy is ugyanannyit forog,

a fesszabályzó így is úgy is dolgozik, mástól meg nem függ az elhasználódása :lol:

Akkor miért nem 100Ah-s akksit raknak minden autóba, ha a generátor úgyis elbírná? ( kapaszkodom az utolsó szalmaszálba is, ezt remélem, értékelitek :D )

Link to comment
Megosztás:

Látom csak kivesézed a lehetőségeket :D

A generátor mindig gerjesztett állapotban van, tehát mindig "dolgozik" :D

A maximális áramerrősségig, amit produkálni tud, tök mindegy mennyit veszel

ki belőle, ugyanúgy kell bírnia a kiképzést. :lol: A forgórész így is úgy is ugyanannyit forog,

a fesszabályzó így is úgy is dolgozik, mástól meg nem függ az elhasználódása :lol:

Tiltakoznom kell, elméleti síkon! Az biztos hogy forog, de az nem mindegy hogy mennyi elektromos fogyasztó van rákötve mert a mágneses mező jobban fékezi a forgást ha nagyobb a leterheltsége. Hatás-ellenhatás. Persze ez nem befolyásolja az éllettartamát. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tiltakoznom kell, elméleti síkon! Az biztos hogy forog, de az nem mindegy hogy mennyi elektromos fogyasztó van rákötve mert a mágneses mező jobban fékezi a forgást ha nagyobb a leterheltsége. Hatás-ellenhatás. Persze ez nem befolyásolja az éllettartamát. :lol:

Az elméleti síkodon inkább arra figyelj, hogy a szénkefék nem kopottak-e? !!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.