Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Felhívtam a szerelőt, és vontatás lesz, ha lekötöm a kábeleket a generátorról akkor túl gerjesztheti megát. (vagy mi)

Szóval vigyázok rá addig is, nem indítom be. Már sokkal hamarabb ezt kellett volna tenni, csak menni kellett vele, igaz, csak a városban és nem is sokat.

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam a szerelőt, és vontatás lesz, ha lekötöm a kábeleket a generátorról akkor túl gerjesztheti megát. (vagy mi)

Szóval vigyázok rá addig is, nem indítom be. Már sokkal hamarabb ezt kellett volna tenni, csak menni kellett vele, igaz, csak a városban és nem is sokat.

roppant egyszerű, leveszed az ékszíjat

Link to comment
Megosztás:

Üdv cartársak!

Nem tudja vki, hogyan lehet kifordítani a bizti táblát?

Lánckesztyű kell hozzá feltétlen és idegzet mert keserves egy művelet lesz -ha egyáltalán sikerül. Legjobb esetben felfele tudod fordítani de csak valamennyire mint ahogy azokat a speciel garázsajtókat lehet de ha nem életfontosságú akkor inkább hagyd mert kín és szenvedés.

Link to comment
Megosztás:

Nehezen. Vagy tulajdonképpen sehogy. Nem engednek annyit a vezetékek, csak ha lekötsz mindent.

Egyébként a két alsó csavart gondolom megtaláltad, meg felül van egy lemezke ami fogja.

Lánckesztyű kell hozzá feltétlen és idegzet mert keserves egy művelet lesz -ha egyáltalán sikerül. Legjobb esetben felfele tudod fordítani de csak valamennyire mint ahogy azokat a speciel garázsajtókat lehet de ha nem életfontosságú akkor inkább hagyd mert kín és szenvedés.

Köszönöm a válaszokat, de közben megoldottam. Kivettem a lábtér "fűtőcsövét", és azt a relét ami hátul van, és el tudtam forgatni annyira, hogy be tudtam helyezni pár vezetéket a táblába.

Igen tudtam a csavarokról, és a lemezről is. Csak eddig még nem kellett kifordítanom a táblát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hogyan lehetne legegyszerűbben kinyomozni vajon, hogy miért nem kapcsolnak fel az első ködlámpáim (gyári). Hátsó OK, elsőnél viszont a kapcsolóban lévő visszajelző sem világít, sem a műszerfalon a lámpa... Biztosíték jó, kábel rajta van a lámpákon (kitapogatás útján vizsgáltam be :huh: ). Relére gyanakszom még, azt viszont nem tudom hogyan lehetne kimérni. Hátsónak a reléjét bedugtam a helyére, s nem ment azzal sem.

Jönnek a ködfoltos reggelek, s egyre kevésbé látok <_<

Link to comment
Megosztás:

maga a lámpa jó?

:huh: nem tudom, hogy most jó-e... De emlékszem rá, egy éve volt használva még. Az is elképzelhető, hogy mindkét izzó kiégett, bár azt szerintem BC jelezné. Nem nagyon akarom szétborítani az elejét, mert hátulról elég nehézkes hozzáférni, doblemezt levenni, stb..., s igencsak hideg van odakinn <_<

Ha így jobban belegondolok, volt egy komplett első lökhárító cseréje, mert széttépte az elejét egy kukáskocsi :D Nah, azóta nem is próbáltam, szal az is lehet, hogy valami kötési probléma, de éreztem, meg fél szemmel láttam, hogy a csati rámegy.

Egyébként én mérget veszek rá, hogy a lámpák terén minden OK.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Igaz kicsit erőszakoskodni kellett vele, de sikerült.

Mondjuk előtte ki kell szedni a féklámpa kapcsolót, mert útban van.

Bár én sem vagyok egy "Villanyhuszár" <_< :D , de nem varázsoltam ennyit vele. Kitekertem a két csavart, kipattintottam a lemezkét, hanyatt löktem, elfordítottam és kint is volt. Igaz nekem már rutinom van, így kötöttem be a gyári vonóhorogvisszajelzőt is. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha így jobban belegondolok, volt egy komplett első lökhárító cseréje, mert széttépte az elejét egy kukáskocsi <_< Nah, azóta nem is próbáltam, szal az is lehet, hogy valami kötési probléma, de éreztem, meg fél szemmel láttam, hogy a csati rámegy.

Egyébként én mérget veszek rá, hogy a lámpák terén minden OK.

én nem vennék rá mérget, mert erőss a gyanúm, hogy ott lesz a bibi

Link to comment
Megosztás:

...Nem nagyon akarom szétborítani az elejét, mert hátulról elég nehézkes hozzáférni, doblemezt levenni, stb...

Emlékeim szerint nem kell hozzá lebontani semmit :huh: . 1 csavar fogja felül, 2 csavar meg alul. Úgy állj meg vele (én egy hepehupás rétre álltam <_< ), hogy elölről-alulról be tudj csúszni a lökös alá, és annyi.

Link to comment
Megosztás:

én nem vennék rá mérget, mert erőss a gyanúm, hogy ott lesz a bibi

Nah, majd ma meglesem mégegyszer, talán nem lesz már olyan iszonyatosan brutálhideg, mint tegnap. Most néztem; a kapcsolón a visszajelző mégis működik, csak a műszerfalon nem.

Talán kiéghetett mindkét izzó? Bár, nem is volt használva... <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.