Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Na! Akkor a következő képpen jártam:

A töltés jelző lámpa elaludt. DE! Szerintem sokkal nagyobb már a baj. (vagy ki tudja) Pedig max. 5 Km-t mentem vele azóta. (aztán a következö hibák óta mentem megint 15-öt mostanáig)

A motor hiba jelző (sárga motor) lámpa világít, légzsák lámpa világít és a 2 első fényszóró nem megy.

Kiderült, hogy a töltésjelző azért nem ég már, mert kiégett az izzó. :huh: Gyujtáskor sem világít.

És a fedelzeti sz.gép is kiír valamit németül. Kb azt, hogy a fényszórók nem működnek és a hátsó lámpa sem jó. Amúgy a helyzetjelző megy és a hátsó lámpák is világítanak.

Szóval van már hiba dögivel. A szterelőm szerint azért ég a légzsék lámpa, mer le van esve a fesz az akksiban.

A generátornak meg furcsa szaga van. Amúgy akkor gyullad ki a légzsák meg a motor hiba, miután "kicsit" megpörgettem a motort.

A többi jó... :-)

Mennyi pénzt készítsek? <_<

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm. Azóta elég lassan is megyek.

A fényszórók miért nem világítanak? Valami biztonsági okból eleve nem engedi felkapcsolni?

Szóval akkor új generátor vagy új fesz szab. szerintetek? Melyik mennyi? A generátor, elvileg 20. De a bontott ennyi?

Lecsapta a biztiket, kiégtek az izzók, vagy meghalt a Check Control dobozod, ami a BC-nek adja az infókat az izzókról, és áthaladnak rajta a lámpák vezetékei.

Link to comment
Megosztás:

Nekem tavaly volt hasonló. Csak én a Gabi féle Bc-n láttam is, mi a baj. 17 Volt-ot mért... mint kiderült, ez a max. amit mérni tud. <_<

Mire hazaértünk, felforrt az akksim... közben állandóan ecu és egyéb dolgok jeleztek. Beindít-gyorsít-leállít-gurul-beindít-gyorsít-leállít-gurul... ezt játszottam, míg haza nem értünk. Feszszab. volt a ludas.

Szerencsére semmi más nem ment tönkre.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! hogy tudnám kiszedni a világítás kapcsoló gombot,hogy megnézzem miért nem sípol mikor rajtahagyom a világítást?

Miért gondolod, hogy a kapcsoló miatt nem sípol? Ha eddig működött, és a lámpa világít, akkor inkább maga a sípoló cucc lehet a hibás, ami a biztitáblán van felül. Egyébként a kapcsológomb úgy jön le, hogy kihúzod, ahogy a belső világításhoz kell a kapcsoló középső állásában, ekkor alul látsz egy kis lyukat, azon benyúlva pl. egy vékony csavarhúzóval lehúzható a gomb.

Link to comment
Megosztás:

De mennyi pénz egy fesszab.?

Most meg tudok mérni valamit multival? Megmérjem mennyit mutat az akksi gyujtás nélkül? Amúgy az akksi ablaka zöld.

Kimegyek, megnézem a fényszórók mennek e gyújtás nélkül.

Menj ki.. müszer egyenfeszültség mérés, 20V os méréshatár.

Piros mérővezeték az akksi + pólusra, fekete vezeték a negativra..(ha digit, akkor mondjuk mindegy, max lesz egy - jel a mért érték elött <_<)

Olvasd le mennyi az annyi.

Aztán hagyd rajta, kocsi indít.. már ha indúl, akkor is mérd meg az értéket..

Írd be őket.. aztán megmondják mi a szitu.

Ha több mint 14,4 volt, állítsd le gyors.. túltölt.. és valszeg azért nem égnek a tompik.. kiégtek..

Link to comment
Megosztás:

12,76 V simán, és ha jár a motor, akkor 17,06 V.

Ez akkor fesz stab ic hiba? Tehát minden túl sok feszültséget kap? De vajon az izzókon kívül mi ment tönkre? (amúgy minden izzó erősebben ég, a műszerfal világítás is, lehet azért égett ki a töltésjelző izzó is és lehet más izzók is kiégtek)Az, hogy az légzsák világít az ugye nem azt jelenti tönkre is ment?

Hogy menjek a szerelőhöz? Szedjek le valami kábelt, hogy ne legyen nagyobb gond?

Link to comment
Megosztás:

12,76 V simán, és ha jár a motor, akkor 17,06 V.

Ez akkor fesz stab ic hiba? Tehát minden túl sok feszültséget kap? De vajon az izzókon kívül mi ment tönkre? (amúgy minden izzó erősebben ég, a műszerfal világítás is, lehet azért égett ki a töltésjelző izzó is és lehet más izzók is kiégtek)Az, hogy az légzsák világít az ugye nem azt jelenti tönkre is ment?

Hogy menjek a szerelőhöz? Szedjek le valami kábelt, hogy ne legyen nagyobb gond?

Háát ez tuti! Mármint hogy túltölt, és sztem valszeg a feszültség szabályzó szállt el...

Viszont ha kiégett volna a visszajelző, akkor úgy tudom nem lenne gerjesztés, így töltés se..

Csak remélni lehet, hogy nem szállt ell más.. (max az izzók)

Hogy milyen kábelt lehetne levenni.. nem is tom.. generátort biztos ne. mert az asszem tuti halál neki... generátornál a gerjesztőt talán.. majd valami okosabb ember elmondja..

Lehet legjobb lenne elvontatni..

Link to comment
Megosztás:

feszszab. egyértelmű.

Inkább vontatás, csak vigyázz, mert a fék és a kormány nagyon más lesz.

Ha magadnak csinálnád, mondanám, hogy vágóhíd u. Bendix bt. Ott minden van, ami egy generátorhoz kell elektromosan. <_<

Esetleg ha szaki, akkor is jó, ha tudod, milyen generátorod van. Azt ne felejtsd el megnézni(bosch-t drágább talán felújítani. asszem.).

Én pl. bementem oda, mondtam milyen, és már adták is a kezembe a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

generátort kösd le

akksiról tudnod kell menni egy darabig, csak ne használj lehetőleg elektromos dolgot <_<

4-5 indítás biztos van benne

Nem néztem a dolgot annyira, de gondolom 2 vezeték van, az akksira a másik a testre megy. Mind2t vegyem le? (ha megtalálom) Az akksi mennyi ideig tud a szikrához elég feszt adni? Kellene menni vagy 5km-t.

Ha lekötöm nem lesz baja tutira a generátornak sem?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.