Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Kevés volt két cellában a sav. :lol:

a sav elvileg nem lehet kevés, mert az nem párolog el belőle csak a desztillált víz..az a csoda Baumé fok amit tudsz mérni az fajsúlya a benne lévő folyadéknak, de ennek a fajsúlya nagy mértékben függ a töltöttség mértékétől......az olyan akkumulátor, ami teljesen lemerűlt, az már a fagynak sem áll ellent, meg tud benen fagyni a folyadék...hiába van benne ugyanannyi sav...

Link to comment
Megosztás:

a sav elvileg nem lehet kevés, mert az nem párolog el belőle csak a desztillált víz.....

Akkor az enyémben sosem volt ezekszerint elegendő sav, mert amikor észrevettem a folyadékhiányt, akkor Kb 1-1,2 L vizet öntöttem bele és hiába toltam bele az áramot nem akarta elérni a 20 Baumé fokot sem.

Bekevertünk egy adag savat rátöltöttük és máris tovább bírta két nappal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor az enyémben sosem volt ezekszerint elegendő sav, mert amikor észrevettem a folyadékhiányt, akkor Kb 1-1,2 L vizet öntöttem bele és hiába toltam bele az áramot nem akarta elérni a 20 Baumé fokot sem.

Bekevertünk egy adag savat rátöltöttük és máris tovább bírta két nappal. :lol:

Ha már elszulfátosodott, akkor tehetsz bele akármit, nem javul meg. Be kell jól zsírozni, és balra el, nagyívben.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha már elszulfátosodott, akkor tehetsz bele akármit, nem javul meg. Be kell jól zsírozni, és balra el, nagyívben.... :D

Jobb kézzel, bal váll fölött? :D

Te ezt honnan láttad? :lol: :lol: Szó szerint ez történt a zsírizás és a nagy ív nélkül. A zsír drága, a hajigálást meg nem bírja a derekam. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

a sav elvileg nem lehet kevés, mert az nem párolog el belőle csak a desztillált víz..az a csoda Baumé fok amit tudsz mérni az fajsúlya a benne lévő folyadéknak, de ennek a fajsúlya nagy mértékben függ a töltöttség mértékétől......az olyan akkumulátor, ami teljesen lemerűlt, az már a fagynak sem áll ellent, meg tud benen fagyni a folyadék...hiába van benne ugyanannyi sav...

anno ezt sajna tapasztaltam ladaácskánál. Szegénynek a jó kis perion pont télen, amikor kemény hideg volt, na akkor adta meg magát... szét is repedt.

(a hidegről annyit, hogy a -20-as fagyálló teljesen be volt kásásodva, hajszárítóval melegítettem a mocit, hogy kiolvadjon :lol: , aztán kapott még 1 liter fagyállót... , másnapra az is kásás lett... pedig már közel -30-ra volt lőve. Na ezt nem bírta ki az aksi, pláne az előző napi kimerítő indítási kísérleteknek hála )

Link to comment
Megosztás:

Jobb kézzel, bal váll fölött? :D

Te ezt honnan láttad? :lol: :lol: Szó szerint ez történt a zsírizás és a nagy ív nélkül. A zsír drága, a hajigálást meg nem bírja a derekam. :lol: :D

1963-ban tanultam ezt. Akkor voltam autóvillamossági műszerész inas.

Link to comment
Megosztás:

Akkor az enyémben sosem volt ezekszerint elegendő sav, mert amikor észrevettem a folyadékhiányt, akkor Kb 1-1,2 L vizet öntöttem bele és hiába toltam bele az áramot nem akarta elérni a 20 Baumé fokot sem.

Bekevertünk egy adag savat rátöltöttük és máris tovább bírta két nappal. :lol:

erről csak annyi a véleményem, hogy aki ennyire hadja az aksit kisülni...az így jár...de egyébként ha a kollega által is említett szulfátosodás jelensége elkezdődik (ami elkerűlhetetlen), akkor az öli meg az aksit hogy az alján lévő szulfidok vezetik az áramot és össze kötik a két pólust "fémesen" így nem tud már feltöltődni, mert magától kisül...ez a cellazárlat, enyhébb esetben az is segíthet, ha még kevés az alján az anyag, ha megmozgatod..lehet neked is ez történt, (meg lett mozgatva és átmenetileg jó volt) de 1-2 nap és vissza állt a "rend" és ismét nem ér semmit...én is küzdöttem már ilyen aksival...kiöblögettem, majd felsavaztam ismét..átmenetileg jó volt, de sajnos az ólóm elemezek is elfogynak benne...szóval annyi...

Link to comment
Megosztás:

A régi aksit feltöltve ioncserélt vízzel és kakaóval -eltettem, "ki tudja mikor lesz még valamire jó" alapon, aztán előkerült Blitz előtt -na mondom tartaléknak pont jó, ki tudja -világítani meg egyebekre. Rámértem 13.1 V a sarukon. Na egy töltés lehet ráfér elvégre is 1.5 éve nem volt használva. Rátettem a töltőre alap fokozaton. Lényeg a végeredmény: felzavarta benne a cuccot és mindjárt tökéletes lett egy veterán gyári Trabantba, lett belőle 6.08 V. 3 cella off, nem tudom megérné-e rendbe tetetni...

Link to comment
Megosztás:

A régi aksit feltöltve ioncserélt vízzel és kakaóval -eltettem, "ki tudja mikor lesz még valamire jó" alapon, aztán előkerült Blitz előtt -na mondom tartaléknak pont jó, ki tudja -világítani meg egyebekre. Rámértem 13.1 V a sarukon. Na egy töltés lehet ráfér elvégre is 1.5 éve nem volt használva. Rátettem a töltőre alap fokozaton. Lényeg a végeredmény: felzavarta benne a cuccot és mindjárt tökéletes lett egy veterán gyári Trabantba, lett belőle 6.08 V. 3 cella off, nem tudom megérné-e rendbe tetetni...

Az már "kuka", illetve a MÉH telep. Rendbetenni csak újrahasznosítás után lehet. Különben is a feszültség nem jelent semmit, mégha megis van. A kapacitás ilyenkor már = a 0-val.

Link to comment
Megosztás:

Részvétem! Most vigyázz az akksidra! Nehogy az is tönkremenjen ha már ennyire lemerült! Tölteni gyorsan!

azzal kezdtem, utána mentem csak a retyóra :lol:

egyébbként olyan kétesélyes az az akksi elve

kíváncsi leszek, mit művel télen

mondjuk az akksi nem merült le koppra, csak már indítani nem tudtam vele

vészvillogóval kibírta hazáig, de nem hiszem, hogy sok maradt benne

szerk: na szétszedtem

el van törve az egyik szénkefe (a diódahíd halála mellett)

Link to comment
Megosztás:

Na hosszas telefonálgatások után elhatároztam hogy megcsinálom magama Sonar projektet.

Vettem a kocsiba 1 pár Sonár lámpát ami kicsit kopottas volt , 2000 papírral víz kísérletében megcsiszoltam finoman , amág síma nem lett illetve a lepergett lakk le nem jött , aztán toltam neki egy polírt,,,, :lol: Egész jó lett!

Csiszolás után:

DSC01331_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Polírozás után:

DSC01332_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sztem kap egy finom réteg lakkot és megy a kocsiba!

Ezért a műveletért 8000Ft-t kérnének /db . Valószínű az jobb minőségű lenne de 130Ft os paír + 800 ft lakkal a költség minimális! :lol: Amunkadíjat meg mindek számolni ha az ember szívesem maszatol a saját kocsiján:D

Link to comment
Megosztás:

Na hosszas telefonálgatások után elhatároztam hogy megcsinálom magama Sonar projektet.

Vettem a kocsiba 1 pár Sonár lámpát ami kicsit kopottas volt , 2000 papírral víz kísérletében megcsiszoltam finoman , amág síma nem lett illetve a lepergett lakk le nem jött , aztán toltam neki egy polírt,,,, :lol: Egész jó lett!

Csiszolás után:

Polírozás után:

Sztem kap egy finom réteg lakkot és megy a kocsiba!

Ezért a műveletért 8000Ft-t kérnének /db . Valószínű az jobb minőségű lenne de 130Ft os paír + 800 ft lakkal a költség minimális! :lol: Amunkadíjat meg mindek számolni ha az ember szívesem maszatol a saját kocsiján:D

És milyen volt? :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Ezért a műveletért 8000Ft-t kérnének /db . Valószínű az jobb minőségű lenne de 130Ft os paír + 800 ft lakkal a költség minimális! :lol: Amunkadíjat meg mindek számolni ha az ember szívesem maszatol a saját kocsiján:D

Engem az érdekelne, hogyan csináltad a polírozást a végén. Nekünk az Omega lámpáin kéne hasonlót elkövetni, annál ez tipushiba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.